• مزون فابرا
 • گل سنتر

30 راه حل برای کاهش وزن

۲۵-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۵۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-آذر-۱۳۹۷ ۱۰:۵۹ صبح توسط parmin.ab.)
ارسال: #81
     
RE: 30 راه حل برای کاهش وزن
لاغری سریع و آسان با رژیم تخم مرغ :

رژیم تخم مرغ یک رژیم کم کربوهیدرات و کالری، اما با پروتئین بالاست. این رژیم برای کاهش وزن در نظر گرفته می شود و بدون حذف پروتئین به تقویت عضلات منجر می شود.

رژیم تخم مرغ انواع مختلفی دارد، اما در هر یک از آن ها شما فقط می توانید از آب یا نوشیدنی های با کالری کم استفاده کنید.در این رژیم، غذاهایی با کربوهیدرات بالا و قندهای طبیعی مانند میوه ها ، نان ها ، پاستا و برنج از رژیم غذایی حذف می شوند. در رژیم تخم مرغ، هیچ نوع تنقلاتی وجود ندارد، به جز آب یا سایر نوشیدنی های با کالری بسیار پایین.

با وجود آن که چند نوع مختلف رژیم غذایی تخم مرغ وجود دارد، اما همه آن ها هدف یکسانی را دنبال می کنند. شما روز خود را با مصرف تخم مرغ شروع می کنید و همچنان می توانید کمی از مواد غذایی با پروتئین پایین مصرف کنید. برنامه رژیم تخم مرغ می تواند به شکل زیر باشد:


مواد غذایی با پروتئین پایین شامل:

تخم مرغ

مرغ

ماهی


میوه ها و سبزیجاتی که می توانید بخورید عبارتند از:

گریپ فروت

کلم بروکلی

مارچوبه

کدو سبز

قارچ ها

اسفناج

در نسخه سنتی رژیم تخم مرغ، تخم مرغ و یا منبع دیگری از پروتئین لاغر مانند مرغ یا ماهی را در هر وعده غذایی می توانید مصرف کنید. سبزیجاتی با کربوهیدرات و یا گریپ فروت در صبحانه و شام گنجانده می شود.


 برنامه شماره 1 رژیم لاغری تخم مرغ
صبحانه: 2 عدد تخم مرغ آب پز شده و 1 عدد گریپ فروت یا یک عدد تخم مرغ با اسفناج و قارچ

ناهار:کمی نان و کلم بروکلی ، سینه مرغ

شام: ماهی و سالاد سبزیجاتبرنامه شماره 2 رژیم لاغری تخم مرغ
نمونه دیگری از رژیم تخم مرغ شامل رژیم تخم مرغ و گریپ فروت است که در آن شما نیمی از گریپ فروت را با هر وعده غذایی می خورید. برنامه غذایی در این نمونه از رژیم غذایی شامل:

صبحانه : 2 تخم مرغ پخته شده و 1/2 گریپ فروت

ناهار : سینه مرغ سرخ شده، کلم بروکلی و گریپ فروت

شام : ماهی و 1/2 گریپ فروت برنامه شماره 3 رژیم لاغری تخم مرغ
نسخه نهایی رژیم تخم مرغ هم که کمتر رایج است رژیم غذایی «سخت » تخم مرغ است. در این نسخه، فقط تخم مرغ پخته شده مصرف می شود. این رژیم غذایی توصیه نمی شود، زیرا بسیار مشکل است و می تواند باعث سوء تغذیه شود.

تخم مرغ دارای انواع مختلف مواد مغذی است،ارزش تغذیه ای تخم مرغ بسته به اینکه شما زرده آن و یا سفیده را مصرف می کنید، متفاوت است. سفیده تخم مرغ، به عنوان یک لایه محافظ برای جلوگیری از نفوذ باکتری های مضردور تا دور زرده قرار گرفته است.

سفیده تخم مرغ از حدود 90٪ آب و 10% پروتئین تشکیل شده است. اگر زرده را حذف کرده اید و فقط سفید تخم مرغ را مصرف میکنید، ارزش تغذیه ای تخم مرغ به میزان قابل توجهی تغییر می کند.

سفیده تخم مرغ دارای پروتئین بالا و کالری کم است. در واقع، سفیده تخم مرغ حاوی حدود 67٪ از تمام پروتئین موجود در تخم مرغ است.

علاوه بر این، این پروتئین با کیفیت بالا، یک پروتئین کامل است. به این معنی که شامل تمام 9 اسید آمینه ضروری برای بدن است تا بدن قادر به انجام بهترین عملکرد باشد.

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S
۸-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۳۱ عصر
ارسال: #82
     
RE: 30 راه حل برای کاهش وزن
 تصویر: ./uploads/201812/post_91469_1546074095_229ac33b1643d9933758c796c120908b.attach

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط mahboubeh71 ، K.L.S
۹-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۴۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-دي-۱۳۹۷ ۱۱:۴۱ صبح توسط parmin.ab.)
ارسال: #83
     
RE: 30 راه حل برای کاهش وزن
کاهش وزن با رژیم ماست + برنامه غذایی روزانه با ماست  

رژیم ماست چگونه به کاهش وزن کمک میکند ؟

با توجه به مصرف مقدار زیادی ماست طی یک بازه زمانی هفت روزه، در کنار پروتئین بدون چربی، سبزی های نشاسته ای و میوه ها، متخصصان بر این باورند که رژیم ماست می تواند تعادل را به باکتری های مفید دستگاه گوارش باز گردانده و به کاهش وزن کمک کند.

ماست محصولی است که از تخمیر شیر توسط باکتری ها تولید می شود. به طور کلی، مصرف ماست به عنوان بخشی سالم از یک رژیم غذایی در نظر گرفته می شود زیرا دارای پروبیوتیک ها، مواد معدنی، ویتامین ها و همچنین پروتئین است. محصولات لبنی به طور معمول از غلظت بالای کلسیم و مواد معدنی دیگر سود می برند. این در شرایطی است که مصرف بیش از حد محصولات لبنی پر چرب ممکن است به افزایش وزن منجر شود. یک وعده 170 گرمی از ماست حاوی 100 کالری، 6 گرم کربوهیدارت و 17 گرم پروتئین است.

برنامه های رژیم ماست :

اگر دنبال کردن رژیم ماست را مد نظر قرار داده اید، باید از این مساله آگاه باشید که با یک رژیم غذایی به شدت محدود کننده بر خلاف رژیم های غذایی انعطاف پذیرتر دیگر مواجه هستید. رژیم ماست بسیار محدود شده است، به این معنی که غذای مصرفی روزانه شما چندان زیاد نیست. برنامه های رژیم ماست می تواند با توجه به تناسب اندام کلی یا اهداف کاهش وزن اندکی نوسان داشته باشند، اما برای کاهش وزن متوسط برنامه رژیم ماست که در ادامه ارائه شده است می تواند کارآمد باشد

منو رژیم ماست :


همانگونه که اشاره شد بخش مهم این رژیم غذایی را ماست تشکیل می دهد، از این رو، روزانه 500 میلی لیتر ماست باید مصرف شود. در کنار آن باید مواد غذایی زیر را نیز مصرف کنید:

 • کیوی

 • سیب

 • گلابی

 • سیب زمینی پخته

 • سینه مرغ

 • گوجه فرنگی

 • گریپ فروت

 • اسفناج

 • آب سیب

 • انبه

 • قهوه

 • چای

 •  

​برنامه غذایی برای رژیم ماست :

شما می توانید رژیم ماست را به سلیقه خود شکل دهید یا رویکردی کاربردی‌تر را مد نظر قرار دهید، که در ادامه به آن می پردازیم.

 روز اول رژیم غذایی ماست

6 فنجان ماست و 4 اونس (113 گرم) گوشت گاو

 روز دوم رژیم غذایی ماست

6 فنجان ماست و 4 سیب زمینی پخته

 روز سوم رژیم غذایی ماست

6 فنجان ماست، 1 عدد سیب، 1 عدد کیوی، و 4 اونس (113 گرم) مرغ

 روز چهارم رژیم غذایی ماست

6 فنجان ماست، 4 اونس (113 گرم) ماهی سالمون، 1 عدد انبه

 روز پنجم رژیم غذایی ماست

6 فنجان ماست، ترکیبی از میوه ها و سبزی ها در تمام طول روز (بدون موز)

 روز ششم رژیم غذایی ماست

6 فنجان ماست ساده

 روز هفتم رژیم غذایی ماست

8 تا 10 فنجان آب

 تغییرات زیادی در این رژیم غذایی می توان اعمال کرد، اما عنصر کلیدی استفاده از ماست است که بهتر است ماست یونانی باشد زیرا گزینه ای مغذی‌تر محسوب می شود.

پیش از این که رژیم ماست را آغاز کنید، باید اهداف تناسب اندام نهایی خود را مد نظر قرار داده و شرایط رژیم غذایی را بر اساس آن تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید مقداری از وزن خود را کاهش دهید، یک رژیم غذایی با میزان کالری محدود همانند آنچه در بالا به آن اشاره شد، موثر خواهد بود. 

با این وجود، اگر قصد دارید تا یک سبک زندگی کلی و عادات غذا خوردن سالم‌تر را دنبال کنید، یک منو هفتگی متنوع‌تر مفید خواهد بود. زمانی که با چگونگی خلق یک رژیم غذایی سالم و متعادل آشنا شوید و شاهد نتایج آن باشید، اعمال تغییرات بیشتر در بلند مدت نیز راحت‌تر خواهد بود.

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 • اساطیر
 • پیانو
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام