• گل سنتر
  • ونوستار

گل و گیاه های طبیعی آپارتمان شما

۲۲-خرداد-۱۳۹۷, ۰۸:۳۵ صبح
ارسال: #2311
RE: گل و گیاه های طبیعی آپارتمان شما
(۲۲-خرداد-۱۳۹۷ ۰۹:۲۵ صبح)'روزهای شیرین' نوشته است:  چقدر این تاپیک خلوته. کاش بیشتر فعال بشه.
کسی هست بگه که برای گلاش از چه کودی استفاده میکنه؟ میخام بدونم برای گلای مختلف و سبزیجات و اینا میشه از یک نوع کود استفاده کرد؟
یه سوال دیگه هم دارم ،کسی روی خاک گلدونش تاحال دونه های نرم سفید دیده؟؟ من یه گلخونه پرسیدم گفتن برای گلاتتون خوب نیست و سریع باید اون گل رو از بقیه گلا دور کنین وگرنه به بقیه هم میگیره. و گفتن با پنبه و آب ولرم برگای اون گل رو باید تمیز کنیم و بعد حشره کش مخصوص گل بزنیم.من حسن یوسفمو اینکارو کردم کلا نابود شد. ولی حشره کش نزدم. فقط با آب ولرم و پنبه تمیز کردم. یعنی یه حسن یوسف پربرگ تبدیل شد به یه گلدون خالی!
بعد از یه جا دیگه پرسیدم گفتن نه چیزی نیست و طبیعیه. الان موندم چیکار کنم. من فلفل هم کاشتم اگه به فل فلام بگیره خوردنش ضرر نداره؟؟

عزیزم من فقط جواب سوال اولتو میدونم
من واسه گلام کود 20-20-20 میزنم
هفته ای یه باید یه مقدار کم(10 گرم در 3 لیتر) آب حل کنی بریزی پای گلدونات
من این کارو میکنم تمام گلدونام پر گله.عکسمو فکر کنم دیدی البته نور هم مهمه
راجع به حسن یوسف ببین منم دارم اگر گل بده گلاش باعث خرابیش میشن و باید گلارو بکنی.در ضمن حسن یوسف آب زیاد میخواد حداقل یه روز درمیون(البته ربطی به سوالت نداشت کلی گفتم)

21 عدد شانس منهHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط روزهای شیرین
۲۲-خرداد-۱۳۹۷, ۰۸:۴۳ صبح
ارسال: #2312
سلام عزیزم. مرسی که جواب دادی
حسن یوسفم گل نکرد ،فقط برگاش زیاد میشد. بعد اونطور شد. الانم که اصن هیچی ازش نمونده.
قبلا مثلا یه روزای خاصی رو انتخاب میکردم به گلام آب بدم بعد دیدم اینجوری بعضی گلا هنوز خاکش خشک نشده و احتیاج به آب نداشته اما من میدادم.
الان دیگه اینجوری برنامه ریزی کردم که هروقت دیدم هرکدوم از گلام خاکش خشک شده بهشون آب میدم. فکر کنم اینجوری بهتره.
راستی شما کودای طبیعی هم میدین؟ مثل آب برنج و پوست تخم مرغ؟؟

بعضی چیزها در جهان خیلی مهم تر از دارایی هستند.یکی از آنها توانایی خوش بودن با چیزهای ساده است....
اینستاگرام yasaman_gram

نقل قول
 سپاس شده توسط دختر اسفندی
۲۲-خرداد-۱۳۹۷, ۰۹:۱۴ صبح
ارسال: #2313
(۲۲-خرداد-۱۳۹۷ ۰۹:۴۳ صبح)'روزهای شیرین' نوشته است:  سلام عزیزم. مرسی که جواب دادی
حسن یوسفم گل نکرد ،فقط برگاش زیاد میشد. بعد اونطور شد. الانم که اصن هیچی ازش نمونده.
قبلا مثلا یه روزای خاصی رو انتخاب میکردم به گلام آب بدم بعد دیدم اینجوری بعضی گلا هنوز خاکش خشک نشده و احتیاج به آب نداشته اما من میدادم.
الان دیگه اینجوری برنامه ریزی کردم که هروقت دیدم هرکدوم از گلام خاکش خشک شده بهشون آب میدم. فکر کنم اینجوری بهتره.
راستی شما کودای طبیعی هم میدین؟ مثل آب برنج و پوست تخم مرغ؟؟

نه عزیزم فقط همون کودو میدم

21 عدد شانس منهHeart
نقل قول
۲۴-خرداد-۱۳۹۷, ۰۲:۳۹ عصر
ارسال: #2314
(۲۲-خرداد-۱۳۹۷ ۰۸:۲۵ صبح)'روزهای شیرین' نوشته است:  چقدر این تاپیک خلوته. کاش بیشتر فعال بشه.
کسی هست بگه که برای گلاش از چه کودی استفاده میکنه؟ میخام بدونم برای گلای مختلف و سبزیجات و اینا میشه از یک نوع کود استفاده کرد؟
یه سوال دیگه هم دارم ،کسی روی خاک گلدونش تاحال دونه های نرم سفید دیده؟؟ من یه گلخونه پرسیدم گفتن برای گلاتتون خوب نیست و سریع باید اون گل رو از بقیه گلا دور کنین وگرنه به بقیه هم میگیره. و گفتن با پنبه و آب ولرم برگای اون گل رو باید تمیز کنیم و بعد حشره کش مخصوص گل بزنیم.من حسن یوسفمو اینکارو کردم کلا نابود شد. ولی حشره کش نزدم. فقط با آب ولرم و پنبه تمیز کردم. یعنی یه حسن یوسف پربرگ تبدیل شد به یه گلدون خالی!
بعد از یه جا دیگه پرسیدم گفتن نه چیزی نیست و طبیعیه. الان موندم چیکار کنم. من فلفل هم کاشتم اگه به فل فلام بگیره خوردنش ضرر نداره؟؟

سلام یاسمن جون
اون شپشکای حسن یوسف یه چیزی معمولیه عمدتا رو همه حسن یوسفا میشینه لعنتی چسبناکم هست.من ی مدت داشتم از دست اینا بی زار شدم دیگه نگرفتم.
در مورد کود هم من ی کود پیدا کردم مسخوام سفارش بدم برام بیارن میگن خیلی خوبه امتتحان کنم راضی بودم بهت میگم.کاملا ارگانیک و طبیعی حتی به محیط زیستم صدمه نمیزنه.این خیلی عالیه
کودهای شیمیایی اصلا برای گلا خوب نیس من ی مدت زدم اصلا خوشم نیومد حالشون خوب بود ولی بد به گلا که کود نزدم حالشون بد میشد.واسه همین دنبال ارگانیک بودم.پیدا کردم
موفق شدم از موفقیتم عکس میذارمتصویر: /images/smilies/new/angel.png
تصویر: /images/smilies/new/new2.gif

Shadli_handmade
(کارهای هنری شادلی)دوستان پیج خودمه
نقل قول
۲۶-خرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۱۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ عصر توسط روزهای شیرین.)
ارسال: #2315
سلام شادی جونم . مرسی عزیزم . حتما بعد عکسشو بذار.

بچه ها من این گلدون شفلرا رو که خریدم تازه دیدم چندروزه دورش حشره جمع میشه الان حشره ها ت اتاقامونم میان! یه چیزی مثل پشه اما خیلی ریزتره و پرواز میکنن. چیکار کنمشون؟چاره چیه که حشرات از بین برن اما به گلم آسیب نرسه؟؟؟؟
یه سوال دیگه شما کودای طبیعی مثل پوست تخم مرغ و موز و چایی رو چطوری با گلاتون میدین؟؟؟ همون روی خاک میذارین بمونه؟

بعضی چیزها در جهان خیلی مهم تر از دارایی هستند.یکی از آنها توانایی خوش بودن با چیزهای ساده است....
اینستاگرام yasaman_gram

نقل قول
 سپاس شده توسط عروس كوچولووو
۲۸-خرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۲۹ عصر
ارسال: #2316
'روزهای شیرین dateline='' نوشته است:  سلام شادی جونم . مرسی عزیزم . حتما بعد عکسشو بذار.

اخبچه ها من این گلدون شفلرا رو که خریدم تازه دیدم چندروزه دورش حشره جمع میشه الان حشره ها ت اتاقامونم میان! یه چیزی مثل پشه اما خیلی ریزتره و پرواز میکنن. چیکار کنمشون؟چاره چیه که حشرات از بین برن اما به گلم آسیب نرسه؟؟؟؟
یه سوال دیگه شما کودای طبیعی مثل پوست تخم مرغ و موز و چایی رو چطوری با گلاتون میدین؟؟؟ همون روی خاک میذارین بمونه؟

اخ اخ منم این مشکلو دارم تو اتاق خوابم گل دارم حالا اقاقم پشه های ریز داره چی بزنم ؟
و اینکه یه بالکن بزرگ پر از افتاب داریم ما چ گل و گیاهی بزارم که تو این افتاب خراب نشن؟
نقل قول
۲۸-خرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۵۴ عصر
ارسال: #2317
این پشه های ریز خیلی بدن تخم ریزی میکنن داخل خاک از ریشه گیاه تغذیه میکنن گیاه رو خراب میکنه هی زیادم میشه من هرروشی استفاده کردم فایده نداشته Sad

همیشه فکر می کردم
بدترین چیز زندگی آن است که در تنهایی تمام شود..
اما بدترین چیز،
تمام شدن زندگی در میان مردمی است
که به تو احساس تنهایی می دهند!
نقل قول
۲۹-خرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۱۷ عصر
ارسال: #2318
باید برم از گلخونه ها بپرسم راهکارش چیه . بعد میام اینجا مینویسم.
عروس کوچولو جون گل شمعدونی و گل ناز آفتاب زیاد احتیاج دارن. برای بالکنت خوبه.
میتونی فلفلم بکاری توو گلدونات.

اینستاگرام yasaman_gram

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام