کنار آمدن با شکست عشقی

۱۴-فروردين-۱۳۹۱, ۰۸:۴۸ عصر
ارسال: #1
کنار آمدن با شکست عشقی
در این هنگام ممکن است احساس گناه کنید، تقصیر خود را بسیار بزرگتر از آنچه واقعا بوده ببینید، پر از خشم و نفرت شوید یا احساس بی ارزشی کنید.

وقتی شما در نامزدی تان شکست می خورید، یعنی سرمایه گذاری عاطفی روی فرد دیگر و انتظار آینده ای روشن در کنار او از بین رفته و بنابراین احساس فقدان حاصل از این قطع رابطه ها، شما را تا مرز افسردگی می برد. در این هنگام ممکن است احساس گناه کنید، تقصیر خود را بسیار بزرگتر از آنچه واقعا بوده ببینید، پر از خشم و نفرت شوید یا احساس بی ارزشی کنید.

کنار آمدن با این احساسات منفی کار ساده ای نیست و پشت سر گذاشتن آن تنها با تلاش مستمر به دست می آید. اینکه چگونه می توانید با چنین فقدان هایی کنار بیایید یا چگونه موضوع یا فرد مورد علاقه تان را فراموش کنید، به دیدگاه و نگرش خود شما بستگی دارد. در هر حال، اگر ناچار به کنار گذاشتن رابطه شده اید، پس چاره ای جز فراموش کردن ندارید، در غیر این صورت فقط خود را عذاب خواهید داد شاید بهترین باور شما در این مورد بعد از خداوند، گذر زمان باشد.

_ قبول کنید که موضوع را تمام شده بدانید. هر زمان به یاد نامزد سابق یا خاطراتی که با او داشته اید می افتید، در یک لحظه فکر خود را منحرف کنید و به خود فرمان «فکر بس» بدهید.

_ از اعضای خانواده تان کمک بگیرید و از آنها بخواهید بدگویی کردن از طرف مقابل را خاتمه دهند چون این بدگویی ها به هر حال شما را به یاد بدشانسی که داشته اید و اتفاق بدی که برایتان افتاده می اندازند.

_ اگر احساساتتان شما را از زندگی انداخته، می توانید موضوع را با روان شناس یا مشاور مطرح کنید.

_ گاهی با خودتان خلوت کنید و اگر مایل بودید وضعیت خود را بنویسید. نوشتن در چنین شرایطی برای عده ای بسیار کمک کننده است و در تخلیه عاطفی موثر است.

_ می توانید یک وبلاگ بسازید و عواطف منفی خود را در آن بنویسید. از این طریق به طور ناشناس عواطف خود را بروز داده اید و در عین حال فرصت دارید تا از نظرات کسانی که در موقعیت مشابه شما قرار داشته اند استفاده کنید. این وضعیت به تسکین شما کمک زیادی خواهد کرد.
ورزش را فراموش نکنید. در جمع دوستان بودن و روابط سالم دوستانه داشتن، چیزی است که شما را سرپا می کند. شنا، ورزش های جمعی و کوهنوردی بهترین گزینه هایی هستند که حتی اگر شده اجباری هم باید به آنها بپردازید

_ خود را شکست خورده تصور نکنید این تجربه پلی برای موفقیت های بعدی شما است که می تواند برای ساختن زندگی بعدی به شما کمک کند. آن هایی که در زندگی چیزی را از دست داده اند، ارزش زندگی را بهتر و بیشتر از دیگران می دانند.

_ در شرایط شما، افسردگی خیلی رایج است. سعی کنید تنها نمانید و تا حد ممکن در جمع ظاهر شوید، فعالیت های مورد علاقه تان را انجام دهید و به خودتان کمک کنید که به زندگی برگردید.

_ از گوش دادن به موسیقی های غمگین، شنیدن اشعار عاشقانه، خواندن داستان شکست خوردگان عاشق برای مدتی هم که شده دست بردارید. با نمک پاشیدن به زخم خود، مدام خودتان را ضعیف تر می کنید و قدرت بلند شدن را از خود می گیرید.

_ ورزش را فراموش نکنید. در جمع دوستان بودن و روابط سالم دوستانه داشتن، چیزی است که شما را سرپا می کند. شنا، ورزش های جمعی و کوهنوردی بهترین گزینه هایی هستند که حتی اگر شده اجباری هم باید به آنها بپردازید.

گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
http://www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : tebyan.net

"من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم/که ناکس،کس نمی گردد بدین بالانشینی ها"
نقل قول
 سپاس شده توسط kimiya ، raha-71 ، ترنج ، shaparak_7777 ، تك ستاره ، sombol ، narguess ، بهاره70 ، nasibe_603 ، عروس 66 ، parisa-kz ، عشق محسن ، hiva73 ، ناریش
۱۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ عصر
ارسال: #2
RE: کنار آمدن با شکست عشقی
سلام
من چند سال با یکی دوستم . ولی نمی تونستم خودمو راضی کنم که باهاش ازدواج کنم. دوسش داشتم. ولی موقعیت هاشو دوست نداشتم. ولی اون همه جور عاشقمه. به خاطر منم خیلی کارها کرد. تا اینکه یک سال پیش یکی بهم پیشنهاد ازدواج داد که همه شرایطش برام ایده آل بود. قیافش . خانواده اش. پول. تحصیلات. محل زندگی. همه چیزهایی که من دوست داشتم ولی اونیکی دوست پسر اولیم نداشت. ولی این نفر دوم عاشقم نبود. اوایل شاید دوستم داشت ولی منم خیلی باهاش گرم گرم نگرفتم. آخه نمی دونستم کار درستی اولی رو ول کنم یا نه؟ چند بار با اولی بهم زدم. باز برگشت طرفم. منم چون تصمیم قطعی نگرفته بودم دلم می سوخت. نمی تونستم تصمیم بگیرم باید بین عشق و بقیه امکانات یکی رو انتخاب می کردم. وقتی دیدم نظر خانوادم هم رو مورد دوم هست منم کم کم از دومی بیشتر خوشم اومد. تا اینکه بعد 4-5 ماه بهش جواب مثبت دادم. ولی اون خیلی سرد و بی اعتنا گفت سرش شلوغ و نمیتونه تصمیم بگیره. حالا من بودم که هی منت کشی میکردم ولی اون اصلا انگار من براش اهمیت نداشتم. حتی اومد ایران و رفت حتی به من زنگ هم نزد. ولی من باز بهش زنگ میزدم. 6 ماهم اینجوری طول کشید. حالا که من دوسش داشتم اون انگار من اصلا تو زندگیش نبودم. منم خسته شدم گفتم یه خواستگار دارم . اصلا نگفت نرو نگفت بمون. منم باز برگشتم به سمت همون دوست پسر قبلیو اونم مثل همیشه با اغوش باز منو پذیرفت. الانم داریم نامزد میکنیم ولی من همش خودمو سرزنش میکنم کاش با اونیکی بودم. نمی دونم بودنم با کدوم یکی بهتره. اون همه چیز داشت. شاید بعدا تو زندگی عاشقمم می شد. خودم همش طولش دادم تا طرفم رو بشناسم. وقتی ام که شناختمشو بهش احساس پیدا کردم. اون بی احساس شد
نقل قول
 سپاس شده توسط ایگال ، negar66 ، sombol ، ana110 ، ماهی قرمز ، elahe naaaz ، ماهرخ تبریزی ، فروغ بنی ، parastooyeamin ، nasibe_603 ، parisa-kz ، hasti68 ، *نهال*
۱۳-آبان-۱۳۹۱, ۰۸:۵۰ عصر
ارسال: #3
خانومی شک نکن که طرف تنها نبوده و قصدش با تو جدی نبود چون اگه واقعا دوستت داشت بیشتر تلاش میکرد تو رو بشناسه و اینجوری بی تفاوت نبود دیگه هم بهش فکر نکن چون پسرا از این حرفا زیاد میزنن اصولا
نقل قول
 سپاس شده توسط دريا ، shaparak_7777 ، naghash ، یلداجون ، ماهی قرمز ، ناهادر ، eli9000 ، parastooyeamin ، nasibe_603 ، **خانوم کوچولو** ، 3tayesh_t
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۴-آبان-۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ صبح
ارسال: #4
ببین عزیزم.اون پسرایی که با منت میان ادمو میگیرنو میبرن اعتمادی بهشون نیست چه برسه به اونیکه اینهمه نسبت بهت بیتفاوت بده.پسرا همشون به راحتی از این دروغا میگن.(منظورم این مدل پسراست)یکم عاقل باش عزیزم
نقل قول
 سپاس شده توسط دريا ، shaparak_7777 ، naghash ، آرامشه خیال ، sombol ، نگار22 ، eli9000 ، nasibe_603 ، 3tayesh_t
۱۴-آبان-۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ صبح
ارسال: #5
(۱۴-آبان-۱۳۹۱ ۰۲:۲۵ صبح)sonya نوشته است:  یادآوریه عشق قبلی دشمنه ذهن و روحتونه آدم با دشمنش چیکارمیکنه؟؟؟؟؟؟میزنه توگوشش وپرتش میکنه بیرون چون میخواد اذیتش کنه نه اینکه نازش کنههههه...شمام همین کارو بکنین سعی کنیدیادشو پرت کنید بیرون!

موافقم.....خیلی بستگی به خود ادم داره....

من باید مثل قبل مانکن شم Cool

وزن اولیه:72.200

وزن فعلی: 63

هدف اولیه:68
هدف دوم:63
هدف سوم:57

تاریخ شروع30 خرداد 94
نقل قول
 سپاس شده توسط sonya
۱۴-آبان-۱۳۹۱, ۰۳:۴۸ عصر
ارسال: #6
عزیزم باهات موافق نیستم
عشق همیشه عشقه
منم بخاطر شرایطی که داشتم به عشقم پشت کردم و ازدواج کردم اما قداست اون احساسو نمیشه کتمان کرد
عشقی که فراموش بشه عشق نیست
یه هوس روزمره شاید باشه

سقط کردم کودک نا مشروع عشقم را
از ترس مردمانی که عقلشان به چشمشان است
می دانی عشق را هرزه میدانند!
نقل قول
 سپاس شده توسط zozoo ، dokhtare paeiz ، tintini ، اسكارلت ، مرجان1368 ، parisa-kz ، reyhaneh69 ، سالومه توپولی
۱۶-آبان-۱۳۹۱, ۱۲:۴۹ صبح
ارسال: #7
مرسی دوستان.
منم می خواهم همین کارو بکنم. ولی هرچی میشه یادش می افتم. به خصوص که شرایطشم خیلی دوست داشتم. خودمم همین حس رو داشتم. فکر میکنم یکی دیگرو دوست داره .فقط دلیل رفتارهای اولش رو نمی فهمم
خیلی هم هوای خانوادش رو داره. یکی از دلایلی هم که فکر میکنم از من دور شد همین بود. فکر میکرد برای من مهم نیست. هر زنی دوست داره خودش نفر اول زندگی همسرش باشه نه خانوادش
مرسی از راهنمایی هاتون. نیاز داشتم یکی باهام هم فکری کنه.
نقل قول
۱۵-تير-۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-تير-۱۳۹۲ ۱۲:۵۲ عصر توسط پرنسس عشق.)
ارسال: #8
اسم مال من شکست عشقی نبوده البته اون موقه اسمشو اون گزاشته بودم چون فک میکردم واقعا عشقم بوده ولی الان اسمش اون نیست برامنNew2New2New2New2 خوشحالم که تموم شد ولی خب اینجور اتفاقات ادمو خیلی تغییر میده خیلیییییییییNew2New2New2
2سال طول کشید تا فکرش از سرم بیرون رفت البته نه کامل
ولی خب میتونم بگم دلیل جدایی 80% اون بوده و بقیش من
البته اشتباهای من چیزایی از قبیل این بوده :
نباید با دوستم میرفتم پیشش
نباید وقتی قهر میکردم خودم میرفتم آشتی
و چیزایی مث اینWink
خدایا شکرت اندازه بزرگیت New1New1New1

ماندن به پای کسی که دوستش داری
قشنگترین اسارت زندگی ست!Blush
we will make it
منتظرمعجزه خدا در سال 93 هستیم
واسه اتفاق افتادن اون اتفاق خوب ، همین امسال تابستون ، برای منو عشقم یه صلوات از ته ته دل
نقل قول
 سپاس شده توسط ana110 ، سان شاین ، فروغ بنی ، m@si ، 3tayesh_t ، parisa-kz ، **خانوم کوچولو**
۱۵-تير-۱۳۹۲, ۰۳:۱۴ عصر
ارسال: #9
اگه عشق اول به هر دلیلی از زندگی آدم میره بیرون, کاش بعدی بیشتر از اون عاشق باشه..
نقل قول
 سپاس شده توسط dokhtare paeiz ، نرمين ، m@si ، عروس94
۱-آبان-۱۳۹۲, ۱۲:۵۷ صبح
ارسال: #10
یه همچین ادمهایی اصلا ارزش فکر کردن وغصه خوردن رو ندارن سالهای بعد بهش که فکر کنی میگی چقدر من ساده بودم که برا این چنین ادمی ناراحت بودم
نقل قول
 سپاس شده توسط sombol ، کاملیا ، fatima.s ، nasibe_603 ، 3tayesh_t
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام