• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

کباب کوبیده

۱۳-خرداد-۱۳۹۳, ۰۲:۲۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-خرداد-۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ عصر توسط salvia_sweet.)
ارسال: #11

RE: کباب کوبیده
امروزHeart همسر عزیزمHeart هنر نمایی کرد و واسمون کباب لقمه درست کرد (اونم روی شعله گازBig Grin )
تاپیکی که مخصوص واسه این نوع کباب باشه پیدا نکردم واسه همین اینجا گذاشتم Embarrased
اسم این نوع کباب واسه این لقمه اس چون وقتی سیخ میزنیم حالت لقمه لقمه دارهSmiling

مواد لازم برای تهیه کباب لقمه زعفرانی Tongue
یک کیلو قلوه گاه گوسفندی و یک کیلو گوساله
پیاز
نمک و زعفران به میزان لازم

واسه سه تا سیخ حدود 3 عدد پیاز متوسط که ریز رنده کردیم و آبش رو کامل گرفته باشیم نیاز داریم( اصلا نباید پیاز آب داشته باشه که وا نره )پیاز و گوشت رو حسابی ورز میدیم بعد نمک و زعفران رو اضافه میکنیم

تک برگ نوعروس دست مریم 3 (12)3 (12)3 (12)3 (12)

[تصویر:  کباب کوبیده]

سیخ زدنش مثل همون کباب کوبیده اس با این تفاوت که هم بزرگتره و هم حالت لقمه لقمه باید بهش بدیم(همسرم استاد سیخ زدن کبابه قربونش بشم Angel)
نکته: حتما سیخها باید خشک خشک باشن و اینکه گوشتمون سرد باشه اینا باعث میشه کباب وا نره

بعد میزاریم روی آتش تا کباب شه Tongue(مثل ما میتونید روی شعله گاز درست کنیدBig Grin)

حالا کباب لقمه زعفرانی ما آماده نوش جان کردنTongueNew2

جا داره از همینجا به همسرگلم که باهام همکاری کرد که من عکس بگیرم خسته نباشید بگمNew1New1New1New1New1New1New1New1New1New1New1New1New1New1

خوشحال میشم ازپیج من در اینستاگرام دیدن کنید...
salvia_sweet
دارای مدرک کیک سازی از گروه بین المللی ویما ایتالیاتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط شقایق محسن ، سپیده بانو ، h_k ، samanehzaf ، mehr65 ، dokhtar irani ، sun daughter ، maedesaber2 ، jahan ، sidminam ، فرزاااانه ، mahsa 66 ، sefid barfy ، وفا ، yeliel ، belfi64 ، shadow ، یاسمین گلی ، gissu kamand ، ##سمانه## ، nila1360 ، RL92 ، پری رخ 2014 ، gemini ، lilimashi ، آیجان ، Samiraeii.soltani ، zahra_bannooo ، shabnam.m ، MaloooS ، nasrin jun ، heven ، Far.far.far ، No AroOs 94 ، سراب ، mona*m ، Sweet92 ، Aroose Maloos ، الهه ناز67 ، A.Bidel ، لیلی ممل ، الناز و امیر ، lili3d ، مامان ماهان92 ، tinajoon ، نیلوییی ، مه نام ، homajun ، 3aman goli
۱۵-خرداد-۱۳۹۳, ۰۵:۵۵ عصر
ارسال: #12
عزیزم آخه تخم مرغ بزنیم طعمش عوض می شه دیگه اون طعم کوبیده رو نمی ده روش دیگی وجود نداره که کوبیده ها نریزه
نقل قول
 سپاس شده توسط الیزابت ، سراب
۲۸-مرداد-۱۳۹۳, ۱۰:۰۷ عصر
ارسال: #13

همیشه سرم بالاست چون بالا سرم خداست...
نقل قول
 سپاس شده توسط yeliel ، zahra_bannooo ، shabnam.m ، heven ، samanehzaf ، سراب ، مامان ماهان92 ، نیلوییی
۲۲-آذر-۱۳۹۳, ۰۷:۳۸ عصر
ارسال: #14
کباب کوبیده با همراهی پدر و مادرAngel
مواد لازم
گوشت چرخ کرده با کمی چربی ۱ کیلو ۶۰۰ گرم گوساله ۴۰۰ گرم قلوه گاهه گوسفند
پیاز ۵ عدد متوسط رنده شده و آب پیاز هم کامل بگیرید
بیکینگ پودر ۱ ق چایخوری
نمک و فلفل

نمای کلی مواد آماده شدهBig Grin

خوب حالا همه مواد و با هم مخلوط میکنیم و ورز میدیم
من مامانم ورز داد انقدی که کامل حالت چسبندگی پیدا کنه

بعد میذاریم تو یخچال حدود ۲ ساعت روش رو هم سلفون میکشیم

بعد از ۲ ساعت میاریم بیرون و یک کم دیگه ورز میدیم

حالا سیخ میکشیم
دقت کنید حتما سر وته رو به سیخ بچسبونین وگرنه میریزه

نکته دیگهTongue
زود زود بچرخونین رو آتیش وگرنه میریزهSad

اینم نتیجه خیلی خوشمزه بودAngelAngelAngel

تا خدا نخواهد برگى از درخت نخواهد افتاد❤️
نقل قول
 سپاس شده توسط shabnam.m ، zahra_bannooo ، sun daughter ، soudi ، MaloooS ، lilimashi ، RL92 ، heven ، آرامشه خیال ، Far.far.far ، samanehzaf ، سراب ، mona*m ، No AroOs 94 ، nasrin jun ، Aroose Maloos ، مامان ماهان92 ، zahra2337 ، نیلوییی ، حباب ، مه نام
۲۴-آذر-۱۳۹۳, ۱۲:۳۶ عصر
ارسال: #15
من هر وقت کوبیده درست می کتم میریزه تخم مرغ هم زدم نمی دونم چیکار باید بکنم هر وقت کوبیده درست می کنیم من اعصابم خورد می شه
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
۲۴-دي-۱۳۹۳, ۰۸:۳۸ صبح
ارسال: #16

کباب کوبیده سیخی برای3نفر
گوشت گوساله400گرم
پیازمتوسط2عدد
نمک فلفل سماق
سیخ چوبی6عدد
روغن کمی
گوجه
من تموم مواد توی خردکن میریزیم تاخوب ورز بده معمولا موادمو شب حاضرمیکنم تا موقع ظهر خوب مزه داربشه .مواد بعدازاینکه شب تاصبح توی یخچال گذاشتم دوباره ورز میدم من ازکوبیده زن استفاده میکنم موادگوشتی مون به اندازه یه نارنگی برمیدارم وسطش میزارم سیخ چوبی رو هم روش مزارم وقتی دستگاه فشارمیدم روی گوشت خوب کیپ میشه تابه روکمی چرب میکنم سیخ هارومیچینم. سرتابه میزارم تاخوب مغزپخت بشه بعدازمدتی به اون طرف برش میگردونم من اب دارشو دوست دارم میتونید روغن بیشتربزنید سرخ کنید.
گوجه من روی زیر قابلمه میزارم تا خوب نرم بشه بتونم پوست شو بکنم.

یاد بگیر خوشحال باشی. ادم های غمگین همیشه حرف مردم براشون زیادی مهمه. " اهمیت ندادن" به چیزای بیخود رو یاد بگیرتصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط mona*m ، سراب ، No AroOs 94 ، محبوبه ناز بانو ، پریماه گل عشق ، مامان ماهان92
۹-بهمن-۱۳۹۳, ۰۴:۲۸ عصر
ارسال: #17
فرق کباب کوبیده با لقمه فقط در قیافه و طول کبابه؟

21 اردیبهشت: یک شب زیبای بهاری...
سرباز کوچولوی من تو راهه! ٢٢هفته... ❤
نقل قول
۹-بهمن-۱۳۹۳, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #18
بچه ها یه نکته واسه کباب کوبیده بگم
البته اینو جایی دیدم خودم درست نکردم تا حالا
وقتی کباب رو سیخ می کنید گوشت در دو طرف رو و زیر سیخ، باید به هم بچسبه
کامل فشار میدیم که بچسبه بعد با دوتا انگشت یکی بالای سیخ یکی زیر سیخ
یک تکه گوشت جدا می کنیم که بست بخوره و محکم بشه
نمیدونم خوب گفتم یا نهUndecided اما این فوت اخرشهBig Grin

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط Sweet92 ، آرامشه خیال
۹-بهمن-۱۳۹۳, ۱۰:۲۳ عصر
ارسال: #19
درسته عزیزم مامان منم همینو میگه

21 اردیبهشت: یک شب زیبای بهاری...
سرباز کوچولوی من تو راهه! ٢٢هفته... ❤
نقل قول
 سپاس شده توسط Aroose Maloos
۳-اسفند-۱۳۹۳, ۰۹:۴۲ صبح
ارسال: #20
کباب کوبیده من البته من سیخ نگرفتم چون بلد نیستم تو فر گذاشتم خیلی راحت و خوشمزه

تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط heven ، مامان ماهان92
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام