• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

کباب چوبی

۲۳-آذر-۱۳۹۰, ۰۹:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آذر-۱۳۹۳ ۰۲:۵۲ عصر توسط RL92.)
ارسال: #1

کباب چوبی
دوستان خوبم
من این دستور رو داخل وبلاگ دوست خوبم رویا جون http://www.liliangol.blogfa.com/post-169.aspx برای شما میذارم تا ایده بگیرید

مواد لازم :برای 5- 6 نفر
سینه مرغ بدون استخوان :750 گرم (حدودا 4 سینه )
پیاز متوسط :یک عدد
سیر :دو حبه
آبلیمو :4 قاشق غذا خوری
ماست :دو قاشق غذا خوری
روغن زیتون :دو قاشق غذا خوری
زعفران ونمک و روغن مایع :به میزان لازم
کره :25 گرم
ذغال :یک تکه بزرگ

طرز تهیه :

ابتدا سینه مرغ را در اندازه سه در دو سانتیمتر برش می دهیم .و پیاز حلقه شده و سیر خرد شده و ابلیمو وماست وروغن زیتون وزعفران دم کرده و نمک را به آن اضافه می کنیم وخوب مخلوط می کنیم .و حدود یک ساعت می گذاریم تا مزه دار بشه .

حالا جوجه را به سیخ چوبی می زنیم که حدودا شش سیخ می شه .

حالا کمی روغن مایع در ماهیتابه می ریزیم .و سیخ های کباب را در آن می چینیم .و کمی از مایع (که برای مزه دار شدن استفاده شده )را روی جوجه می ریزیم .

کره را به صورت ورقه های نازک برش می دهیم وروی سیخ ها قرار می دهیم .

در ماهیتابه را می گذاریم وحرارت را ملایم می کنیم تا حدود بیست دقیقه سینه ها بپزه و مقداری آب میندازه .

در این مرحله حرارت را زیاد می کنیم تا جوجه ها کاملا سرخ بشه . و سپس جوجه ها را بر می گردانیم تا کاملا برشته بشه .و شعله را خاموش می کنیم .

جوجه ها را در کنار ماهیتابه قرار می دهیم و مقداری روغن در یک کاسه کوچک می ریزیم ودر وسط ماهیتابه قرار می دهیم .

یک تکه ذغال را روی شعله نگه می داریم تا کاملا گداخته بشه .

سپس ذغال را در روغن می اندازیم وخیلی سریع در ماهیتابه را می گذاریم و حدود پنج دقیقه صبر می کنیم تا جوجه کباب دودی بشه .

[تصویر: کباب چوبی]
نقل قول
 سپاس شده توسط fanous ، mahnaz110 ، الیناز ، nunu_khm ، mina_v ، nanal ، نوعروس92 ، مریم 66 ، ندای آسمانی ، *آوا* ، 3lena ، secret ، nami ، Helena 93
۷-مرداد-۱۳۹۱, ۰۸:۰۹ صبح
ارسال: #2

کباب چوبی گوشت و سبزیجات
مواد لازم:

HeartHeart

گوشت چرخی 400 گرم

ریحان - جعفری - گشنیز روی هم 100 گرم

کدو سبز حلقه شده 4 عدد

فلفل دلمه ای یک عدد

پیاز دو عدد متوسط

گوجه فرنگی 5 عدد

قارچ 8 عدد متوسط

سیب زمینی دو عدد متوسط

نمک -فلفل - ادویه به میزان لازم

(مقدار سبزیجات دلبخواهی است ...)

مواد لازم برای سسی که کنار کباب سرو می شود :

رب گوجه دو قاشق سرصاف غذا خوری

آب گوجه فرنگی نصف لیوان

آب لیمو 4 قاشق غ

نمک - فلفل

جعفری خرد شده

50 گرم کره در صورت دلخواه

HeartHeart

طرز تهیه :

گوشت چرخی - ریحان - جعفری تازه - نمک - فلفل - ادویه - پیاز را با غذا ساز حسابی مخلوط می کنیم . بعد از آن باز مقداری با دست ورز می دهیم تا مواد گوشتی حسابی چسبندگی پیدا کند و از سیخ نریزد ، (من از گوشت بدون چربی ، مغز ران گوساله ، استفاده می کنم به خاطر همین با ورز دادن زیاد جلوی ریزش گوشت از سیخ رو می گیرم) . کدو را حلقه حلقه کرده ، سیب زمینی و گوجه فرنگی را تیکه های مناسب به اندازه ی کدو ، می گیریم قارچ های متوسط را از وسط نصف کرده و به ترتیب به سیخ می کشیم .

اول سیخ چوبی را کمی در آب خیسانده تا در اثر گرما نسوزد . البته من چون عجله داشتم و غذا برای مهمانی هم نبود این قسمتش رو عمل نکردم ! بعد یک تیکه کدو را وارد سیخ کرده یک تیکه از مواد گوشتی به شکل استوانه همانطور که در تصویر می بینید ، به سیخ کشیدم ، بعد سیب زمینی و قارچ دوباره یک تیکه ی دیگه گوشت و بعد گوجه فرنگی و برش کوچکی از فلفل دلمه ای . به همین ترتیب مواد رو به سیخ می کشیم.

من در تابه ی گریل (همون هایی که تهش خط خطیه ! ) سیخ ها رو چیدم و کمی روغن هسته ی انگور و کمی کره (اگر کره تنها استفاده شود می سوزد) ریختم و در ماهیتابه را گذاشتم . کباب با آب سبزیجات خوب مغزپخت می شه و گوشت هم سرخ می شه . اگر احساس کردید کدو کمی هنوز نیاز به پختن دارد نصف استکان آب اضافه کنید و درب ماهیتابه رو بگذارید تا با شعله ی کم و بخار خودش پخته بشه . یک طرف کباب که سرخ شد خیلی راحت با چنگال می تونید کباب رو در سیخ بچرخونید به جای اینکه سیخ رو برگردونید تا طرف دیگرش هم سرخ شود .

در صورت تمایل ، سس این کباب رو با حل کردن رب گوچه و آب گوجه فرنگی تازه در آبلیمو و جعفری به اضافه ی نمک و فلفل و کره، درزمانی که همه ی مواد پخته و سرخ شده و آماده ست اضافه می کنیم تا خوش طعم تر شود ....
نقل قول
 سپاس شده توسط mahnaz110 ، aram93
۱۴-خرداد-۱۳۹۲, ۱۲:۰۲ عصر
ارسال: #3
RE: کباب چوبی مرغ
(۱۴-خرداد-۱۳۹۲ ۱۱:۴۶ صبح)nunu_khm نوشته است:  کسی تاحالا از عصاره زعفران به جای خود زعفران استفاده کرده؟
میگن یه مارکی هست که خیلی خوش طعم و خوش رنگه
نگهدارنده هم نداره
کسی میدونه اسمش چیه؟

بله
عصاره زعفران، مارک الیت هست، بی نهایت خوش طعم می شه غذا.....شهروند صادقیه داره
نقل قول
 سپاس شده توسط secret
۱۶-خرداد-۱۳۹۲, ۰۵:۵۲ عصر
ارسال: #4
دوستان چند وقت پیش تو تاپیک امروز غذا چی داری عکس کباب چوبی مرغ که درست کرده بودم گذاشتم مورد استقبال واقع شد و از من دستورشو خواستن منم تو این تاپیک دستورشو گذاشتم
کباب چــــــــــــــــــــــــــــــــوبــــــــــــــــــــــــــــــی مرغ
1عدد سینه مرغ استخوان شو کامل در میارین با 1 عدد پیاز متوسط 1 عدد تخم مرغ با نصف فلفل دلمه ای کوچیک +نمک 1 ق مربا خوری(نمک بیشتر بستگی به خودتون داره که کم نمک میخورید یا خوش نمک که این میزان متوسط اش هست) و پودر موسیر یا پودر سیر نصف ق مربا خوری کمی هم ادویه هفت رنگ
اگر غذا ساز دارین تو تیغه ای که مربوط به گوشت سبزی مخلوط میکنید که کاملا دست به هم بشه اگر نه تو چرخ گوشت هم میشه
سیخش اگه کلفت باشه بهتره چون توی ماهیتابه نمیسوزه بعد مواد مخلوط شده را به سیخ میکشی خیلی راحت میمونه هم تو ماهیتابه گریل میتونی بزاری هم ساده توش روغن میریزی سریع هم پخته و سرخ میشه توش چندتا پر گوجه فرنگی هم بزارید خوشمزه تر میشه چون آبش میره داخلش

دوست جون ها پست های منو لطفا نقل قول نکنید چون بعدش پاک میکنم
ممنونHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط رسپینا ، narcissus88 ، سانی26 ، mimche ، MAAH ، neda khanom ، fazi jon ، s.alikhani ، yalda2013 ، nini kooshooloo ، fatemeh-hamid ، Fatijoon ، nasibe_603 ، nillgoon ، *آوا* ، جمره ، secret ، مهدخت81 ، ندای آسمانی ، Helena 93 ، lilimashi ، m.t ، عشق محسن ، reyhane.m ، delaram22 ، 2015 ، naz goli ، Mary.s
۲۴-خرداد-۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ عصر
ارسال: #5
کباب قلقلی مرغ و گوشت چرخ شده
مرغ چرخ شده با پیاز رنده شده که آبشو میگیریم و ادویه و زعفران میزنیم گوشت هم به همین ترتیب
اندازه فندق برمیداریم گرد میکنیم و به سیخ میزنیم و توی فر نیم ساعت میپزیم میتونیم روشو با فویل بپوشونیم تا خشک نشه

مرا به ذهنت نه...به دلت بسپار
من از گم شدن در جاهای شلوغ میترسم....
نقل قول
 سپاس شده توسط seven ، narcissus88 ، mimche ، نازبانوو ، @چشم عسلی@ ، fazi jon ، nini kooshooloo ، nasibe_603 ، *آوا* ، secret ، ندای آسمانی ، Helena 93 ، hayahoo ، m.t ، *elay*
۱۶-شهريور-۱۳۹۲, ۰۵:۰۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-شهريور-۱۳۹۲ ۰۵:۰۵ عصر توسط manasoheil.)
ارسال: #6
تیکه ماستی مرغ

مرغ رو به قطعات کوچیک برش زدم و داخل ماست و زعفرون و آبلیمو و روغن و پیاز وفلفل سیاه و نمک مارینه کردم و به سیخ چوبی زدم و سرخ کردم

نقل قول
 سپاس شده توسط عروس خوشحال ، neda khanom ، nini kooshooloo ، nasibe_603 ، nillgoon ، ندای آسمانی ، *آوا* ، secret ، Helena 93 ، hayahoo ، m.t ، عشق محسن ، *elay*
۲۲-شهريور-۱۳۹۲, ۰۴:۲۹ عصر
ارسال: #7
برای دوستانی که خصوصی دستور کباب ویمپی رو خواسته بودند امیدوارم درست کنید و لذت ببریدو

گوشت چرخ شده گوساله رو با پیاز رنده شده و اب گرفته خوب ورز بدید و نمک و فلفل بزنید و کوفته قلقلی درست کنید و کوفته ها رو فقط درحدی که خودشون رو بگیرند تفت بدید .

فیله مرغ رو به صورت نوارهای باریک در بیارید و با مواد دلخواه مثل پیاز و ابلیمو مزه دار کنید .

بعد اونها رو مطابق شکل به سیخ چوبی بکشید و سرخ کنید .

موقع به سیخ گرفتن کوفته ها دقت کنید تا از هم باز نشن .

بسیار خوشمزه میشه .

نقل قول
 سپاس شده توسط yarauf ، انیلا (anila) ، عروس خوشحال ، nanal ، آهو مشکی پوش ، فرزاااانه ، نوعروس92 ، شیلا نوعروس ، مین مینا ، fatemeh1990 ، shirin bano ، happily_diba ، s.alikhani ، neda khanom ، nini kooshooloo ، aristos ، nasibe_603 ، ندای آسمانی ، *آوا* ، secret ، Helena 93 ، اسپارو . ، delaram22 ، *elay*
۱۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۲:۱۶ صبح
ارسال: #8

آدرس اینستاگرام منLub mahtab.bahamin
لینک کانالم که کلی ایده داره@ideashpazi
نقل قول
 سپاس شده توسط fazi jon ، طلاچیذری ، Moonlight ، فشفشه ، nasibe_603 ، @چشم عسلی@ ، *آوا* ، جمره ، secret ، ندای آسمانی ، Helena 93 ، nasrin jun ، m.t ، عشق محسن ، delaram22 ، *elay*
۲۸-آبان-۱۳۹۲, ۰۴:۳۳ عصر
ارسال: #9

لطفا در مسابقه ی لبخند برتر عکس های پسرم را صفحه 11 , 13 ببینید
نقل قول
 سپاس شده توسط fatemeh1990 ، happily_diba ، neda khanom ، nasibe_603 ، *آوا* ، secret ، ندای آسمانی ، Helena 93 ، m.t ، عشق محسن ، *elay*
۲-آذر-۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ صبح
ارسال: #10
اینو واسه ناهار دیروز پختم :

(سبحان الله يافارج الهمّ وياكاشف الغم فرّج همى ويسرّ أمرى و أرحم
ضعفى و قلة حيلتى وأرزقنى من حيث لا أحتسب يارب العالمين)
(اللهم صل علی محمدوآل محمد)
خداجونم شكرتHeart
من به زودي مامان ميشم
كارمم درست ميشه
زندگيم عالي ميشه
نقل قول
 سپاس شده توسط shirin bano ، mohadeseh71 ، neda khanom ، nini kooshooloo ، shabnamjon ، nazi68 ، secret ، ندای آسمانی ، Helena 93 ، m.t ، عشق محسن ، *elay*
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام