• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

کباب لوله ای

۱۰-آذر-۱۳۹۲, ۰۱:۰۶ عصر
ارسال: #1

کباب لوله ای
(۱۰-آذر-۱۳۹۲ ۰۲:۰۱ صبح)roshanak mohamad نوشته است:  سلام میشه یه تاپیک به نام کباب لوله ای بذارید ممنونم

برای سفارش کیک، شیرینی و یا دسرها
tell: 09122104824
fa ce bo ok. com /sweet.almond
Instagram: Sweet_almond_pastry
نقل قول
 سپاس شده توسط roshanak mohamad
۱۶-آذر-۱۳۹۲, ۱۰:۱۰ عصر
ارسال: #2
RE: کباب لوله ای
مواد لازم برای پنج نفر

گوشت چرخ‌کرده: نیم کیلو

بلغور ریز کوفته‌ای: 1/4 پیمانه

پیاز متوسط: دو عدد

سیر: دو حبه

گوجه‌فرنگی پوره شده: یک پیمانه

زیره سبز، نعنا خشک، فلفل سیاه و نمک از هر کدام: یک قاشق چایخوری

فلفل قرمز: نصف قاشق چایخوری

گشنیز: پنج شاخه

رب گوجه‌فرنگی: یک قاشق مرباخوری

روغن: به میزان لازم

طرز تهیه

بلغور را در کــاسه‌ای میریزم، روی آن 1/4 پیمانه آب جوش می‌ریزیم و اجازه می‌دهیم تا بلغور آب را به خود بکشه. سیرهای ساطوری شده، یک عدد پیاز رنده شده، نمک، فلفل، نعنا خشک و گوشت چرخ‌کرده را به بلغور اضافه میکنیم و کاملا ورز میدیم تا مواد گوشتی چسبندگی پیدا کنه. مخلوط گوشتی را به پنج قسمت تقسیم میکنیم و هر قسمت از گوشت را به دور سیخ می‌کشیم،بعد به همان حالت گوشت‌ها را از سیخ‌ها خارج کرده، در سینی فر چرب شده میچینیم و سینی را به مدت 25-20 دقیقه در فر با حرارت 170 درجه قرار می‌دهیم تا کباب‌ها بپزد.

طرز تهیه سس:

یک عدد پیاز دیگر را نگینی خرد میکنیم و تفت داده تا پیاز نرم شود. رب گوجه‌فرنگی را اضافه کرده و تفت می‌دهیم، سپس پوره گوجه‌فرنگی را نیز اضافه کرده و می‌گذاریم تا روی حرارت آب اضافه آن کشیده شود. گشنیز ساطوری شده، فلفل قرمز و نمک را به مواداضافه میکنیم و سس را از روی حرارت برمی‌داریم.

برای سرو این غذا، اول سس را کف ظرفتون میریزید و کباب‌ها را روی سس می‌چینیم.

بالاخره منم عروس شدم عروسیم عالی بود همونطوری که میخواستم شد
خدایا ممنونم همینجوری که منو به آرزوهام میرسونی دوستای خوب نو عروسمم به آرزوهاشون برسونNew1
نقل قول
۲۵-اسفند-۱۳۹۲, ۰۸:۵۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-اسفند-۱۳۹۲ ۰۸:۵۷ عصر توسط غزال غزال.)
ارسال: #3
من خودم تا حالا از این کباب لوله ای ها نخوردم راستش این اولین باره دارم اسمشو می شنوم اما خوب راستش زیاد هم خوشم نیومد از قیافش یعنی واقعا خوبه ؟
مزه کباب کوبیده می ده آیا ؟ آخه من کوبیده دوست ندارم !!! اینم عکسش و دستور پختش از تو نت پیدا کردم
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=...7130529802
نقل قول
۲۶-اسفند-۱۳۹۲, ۰۸:۱۵ صبح
ارسال: #4
بچه ها لوله کبابهایی که من تاحالا خوردم 1طعم خاصی داشته که انگار توش 1ادویه یا سبزی خاصی هست
این دستورهایی که اینجا هست هم همینه؟! برم درست کنم با خیال راحت؟!

Die Handtasche muss lebendig sein!

تدریس خصوصی زبان آلمانی
نقل قول
۱۵-خرداد-۱۳۹۳, ۰۶:۰۰ عصر
ارسال: #5
کاش عکسش می زاشتید ببینیم چه شکلی قبل ازاینکه بریم خانه شوهر درست کنیم ببینیم چه طعمیه
نقل قول
۱۹-ارديبهشت-۱۳۹۴, ۰۶:۳۱ عصر
ارسال: #6
من یه کباب درست میکنم بهش میگم کباب موشی خیلی راحت و خوشمزه است فکر کنم این تاپیک مناسبش باشه چون لوله ای میشه
مواد لازم :
گوشت چرخ کرده نیم کیلو
پیاز 1 عدد متوسط
نمک، فلفل، زردچوبه، پودر سیر، پودر زعفران به مقدار لازم
گوجه فرنگی 4 عدد
رب 1 قاشق غذا خوری
سیب زمینی 4 عدد متوسط
سیب زمینی را مکعبی خرد کرده و سرخ می کنیم کنار می گذاریم. پباز را رنده کرده با گوشت مخلوط کرده و ادویه ها را اضافه کرده خوب ورز می دهیم لوله لوله کرده و در داخل ماهیتابه بدون روغن با شعله ملایم قرار می دهیم تا خود گوشت آب انداخته و کمی پخته شود. وقتی آب آن جمع شد کمی روغن ریخته و آن را تفت دهید وقتی خوب تفت خورد رب را اضافه کرده تفت داده و روی آن یک لیوان آب بریزید در ماهیتابه را گداشته تا گوشت بپزد و آب آن تمام شود این غذا آب ندارد.
گوجه فرنگی را نیز حلقه حلقه کرده و جداگانه سرخ می کنیم و وقتی گوشت آماده شد با سیب زمینی و گو جه داخل ظرف کشیده و سرو کنید
[تصویر: کباب لوله ای]

تاریخ مراسم عروسی 26 آذر 94
آرایشگاه: ژاو (کرج) عالی عالی
تشریفات: کلاسیک عالیییی
آتلیه: آویسا عالیییی
لباس عروس مزون کیمیا عالی
لباس داماد: 100% عالی
جهیزیه: 100%
خونه: 100%
خدایا شکرت همه چیز عالی بود ولی چقدر زود گذشت Crying
نقل قول
 سپاس شده توسط reyhane.m ، gemini ، عسل بانووو ، فرشته ی نجات
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام