• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

کباب تابه ای

۲۱-مرداد-۱۳۹۲, ۰۹:۴۵ صبح
ارسال: #31
RE: کباب تابه ای
من دیشب با دستور صدف درست کردم

خوب شد ولی یه کوچولو به نظرم سفت بود ولی همسرم خوشش اومد فکرکنم آردسوخاریش زیاد بود
ولی خوب بود من خوشم اومد
من یه جور دیگه درست میکردم همیشه اینبار هم اینجوری

12مهر زيباترين روز در زندگي ماست
سال 91 پيوند يكي شدن من و همسرم
سال 93 دراغوش گرفتن زيباترين هديه خدا پسرم آرسين
نقل قول
 سپاس شده توسط hanakhanoom ، Aroose Maloos ، خوشگل خانم ، darvag ، nasibe_603 ، mahya1369
۱-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۳۳ عصر
ارسال: #32
برای باردوم با این روش درست کردم پیاز رو بیشتر ریختم و آرد رو کمتر عالی بود

نقل قول
 سپاس شده توسط darvag ، mahya1369 ، Aroose Maloos ، shaghayegh.r
۵-شهريور-۱۳۹۲, ۰۴:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-شهريور-۱۳۹۲ ۰۴:۳۶ عصر توسط jojo_kouchoulo.)
ارسال: #33
من پستی با عنوان کباب دیگی ندیدم بخاطر همین اینجا براتون میزارم
خودم زیاد اهل گوشت قرمز نیستم ولی عاشق کباب دیگیم.
مواد لازم برای 4 نفر:
گوشت چرخ کرده قرمز 250 گرم
پیاز سفید بزرگ 3 عدد
سیب زمینی بزرگ 2 عدد
فلفل دلمه ای سبز 1 عدد
قارچ نیم کیلو
گوجه فرنگی اگر بزرگ باشه یک عدد
سیر 2 حبه
نمک زرد چوبه و روغن به مقدار لازم

طرز تهیه:
ابتدا از قبل بگذارید که گوشتتون نرم بشه اگر دوست داشته باشین میتونید از گوشت راسته هم استفاده کنید ولی باید خیلی خوب بکوبینش .بعد که گوشتتون نرم شد کمی با دست گوشت رو صاف کنید نباید زیاد کلفت باشه تا خوب پخته بشه .همه مواد رو به جز سیر پوست گرفته و حلقه های درشت خورد کنید .
بهتر از ماهیتابه یا قابلمه نسوز استفاده کنید کمی روغن بریزید فعلا گاز رو روشن نکنید ابتدا سیب زمینی های ورق شده را کف تابه بچینید روش کمی نمک و زرد چوبه بزنید
بعد پیاز های ورق شده را بچینید رو سیب زمینی ها دوباره کمی نمک و زرد چوبه بزنید .دقت کنید هر مرحله از چیدمان باید نمک و زرد چوبه زده بشه پس تو مقدار شون حواستون باشه که زیاد نشه .حالا گوشت رو روی پیاز ها بچینید و باز هم روی گوشت رو پیاز سپس سیب زمینی و بعد گوجه فرنگی هارو و دو مرحله ی آخر فلفل دلمه ای و قارچ رو .دو حبه سیر رو هم بدون اینکه خورد کرده باشین دو طرف تابه میندازین فقط برای طعم میتونید موقعه ی سرو بردارید یا اگر دوست دارید میل کنید.

حالا زیر تابه را روشن کنید با شعله ی کم و حدود 45 الی 50 مین دیگه غذا آماده است ولی حواستون باشه بهش سر بزنید که یه وقت ته نگیره .

ما که عاشق این غداییم امیدوارم شما دوستان هم خوشتون بیاد .

ببخشید عکس هاشو بعدا براتون میزارم

Exclamation
نقل قول
 سپاس شده توسط nazanin banoo ، mahya1369 ، Narciso
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۰۲:۴۳ عصر
ارسال: #34

کباب تابه ای ترکیه ای

این کباب تقریبا مشابه کباب دیگی خودمونه. چون تو دستورش روغن نداره رژیمیه.با نونم بخوریدش که دیگه نور علی نورهHehe!

گوشت چرخ کرده رو با پیاز رنده شده (لازم نیست آب پیاز رو بگیرید) و نمک و فلفل و اگه دوست داشتید کمی زعفرون ورز میدیم تا مخلوط شه.
سیب زمینی حلق حلقه می کنیم و ته مای تابه می چینیم.
گوشت را روی سیب زمینی ها کاملا پهن می کنیم.
گوجه را حلقه حلقه کرده روی گوشت می ذاریم.
چند تکه فلفل دلمه ای هم روی گوجه ها میذاریم.
در آخر هم کمی نمک می پاشیم و یک قاشق مربا خوری رب را در ته استکان آب حل می کنیم و روی کباب می ریزیم.
تابه را روی حرارت ملایم قرار داده در آن را می بندیم تا خوب بپزد.

خوشمزگی این کباب به خاطر اینه که آب گوجه به خرد گوشت میره و سیب زمینی هم حسابی طعم گوشت میگیره.
اینم عکساش:
ببخشید من تو سولاردوم پختم و با همون ظرفش گذاشتم سر میزAngel

[تصویر:  کباب تابه ای]

ﺣﺴﻮﺩﻡ، ﺣﺘﯽ ﺁﺭﺯﻭِ ﺩﺍﺷﺘﻨﺖ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﻧﻤﯽ ﺩﻫﻢ!Lub
نقل قول
 سپاس شده توسط تسنیم89 ، مانا26 ، sun daughter ، nasibe_603 ، آرامشه خیال ، mahya1369 ، pari-ziba ، Baby jon ، Khanom Tala ، الی جوجو ، favania ، خانوم دکتری
۱۶-شهريور-۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ عصر
ارسال: #35
کباب تابه ای ترکیه ای که داخل فر درست کردم

نقل قول
 سپاس شده توسط birsan ، miss bride ، مانا26 ، azad21 ، زن باران (مهتاب65) ، pari-ziba ، fatemeh1990 ، Khanom Tala ، الی جوجو ، favania
۱۴-مهر-۱۳۹۲, ۱۱:۴۱ صبح
ارسال: #36
من کباب تابه ای و اول بی روغن میخوابونم تو تابه وقتی خوب با اب پخته شو و تموم شد روغن میریزم و سرخ میشه
اینم کباب تابه ایی من Heart

همین سه کلمه برای وصف حالم کافیه... لبخندم درد میکنه!
نقل قول
 سپاس شده توسط mahya20 ، bitajoon ، CIEL0 ، نیازز ، bily ، nasibe_603 ، خگوشی ، xxmahyaxx ، bahar gol ، neda khanom ، mahya1369 ، Khanom Tala ، bahare jan ، favania ، خانوم دکتری
۲۹-بهمن-۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ عصر
ارسال: #37
منم دیشب درست کردم عالی شده بود.اول گذاشتم با آب خود گوشت بپره بعد یه کم روغن ریختم توش عالی شده بود برش هامم دراز کردم مثل کباب بیرون شده بودNew1

شروع رژیم :94/02/09
وزن اولیه :70
وزن فعلی :68
هدف اولیه :65
هدف بعدی:60
هدف نهایی: 55
نقل قول
 سپاس شده توسط نیازز ، Baby jon
۱۲-اسفند-۱۳۹۲, ۰۱:۱۱ صبح
ارسال: #38
کباب تابه ای رو بعضی ها توش اب می ریزن این درسته به نظرتون؟
نقل قول
 سپاس شده توسط mahya1369
۱۲-اسفند-۱۳۹۲, ۰۸:۰۳ صبح
ارسال: #39
شانلی جون یه ته استکان آب میریزن که اولش با آب گوشت و این آب بپزه بعد روغن میریزن

نقل قول
 سپاس شده توسط darvag
۱-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۸:۵۳ صبح
ارسال: #40
بالاخره کباب تابه ای منم حرفه ای شد ...........بار اول یه کم سفت شد پیازش کم بود اما دفعه بعد پیازشو بیشتر ریختم با یه استکان آب گذاشتم پخت و بعد یه کم سرخش کردم عالی شد............

Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط رها92 ، mahya1369
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام