• دکتر فاطمه خانی زاده
  • مدیس

کباب تابه ای

۱۶-تير-۱۳۹۲, ۰۷:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-تير-۱۳۹۲ ۰۷:۲۱ صبح توسط narges62.)
ارسال: #21
RE: کباب تابه ای
اینم اولین کباب تابه ای من : (مال منم وقتی برش دادمش و میخواستم برش گردونم از وسط نصف میشد)
[تصویر:  کباب تابه ای]
اینجا واضحتره که نصف شده :

(سبحان الله يافارج الهمّ وياكاشف الغم فرّج همى ويسرّ أمرى و أرحم
ضعفى و قلة حيلتى وأرزقنى من حيث لا أحتسب يارب العالمين)
(اللهم صل علی محمدوآل محمد)
خداجونم شكرتHeart
من به زودي مامان ميشم
كارمم درست ميشه
زندگيم عالي ميشه
نقل قول
 سپاس شده توسط niloo.dm ، lili3d ، mohadeseh71 ، نياز ، خوشگل خانم ، نیازز ، نازیلا مهربان ، nasibe_603 ، پری رخ 2014 ، mahya1369 ، pichak2014 ، Baby jon ، ندای آسمانی ، Khanom Tala ، bahare jan ، favania ، خانوم دکتری
۲۴-تير-۱۳۹۲, ۰۱:۰۸ عصر
ارسال: #22

شوشوی اینجانب عشق کباب تابه ای داره یعنی هر روز درست کنم بازم میگه کمه حتی صبحونه هم میتونه بخوره خخخخخخ
منم هر هفته درست میکنم و خیلی خوب میشه
گوشت رو با پیاز رنده شده و نمک و فلفل و کمی زردچوبه میذارم 2-3 ساعتی بمونه و بعد توی تابه پهنش میکنم بدون هیچ روغنی
1 ساعت که گذشت میچرخونمش و بعد میذارم آروم بپزه
هرچی بیشتر بپزه خوشمزه تر میشه

آرامش آن است که بدانیم:در هر گام دستهایمان در دست خداست. Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط mohadeseh71 ، narges62 ، نياز ، خوشگل خانم ، نوعروس92 ، نیازز ، ندای آسمانی ، الی جوجو ، خانوم دکتری
۲۹-تير-۱۳۹۲, ۱۰:۴۹ صبح
ارسال: #23
نقل قول
 سپاس شده توسط sar ، lili3d ، narges62 ، سانی26 ، جواهر ، شیم شیم ، Aroose Maloos ، نياز ، خوشگل خانم ، نوعروس92 ، neda khanom ، yeliel ، نیازز ، یثنا ، nasibe_603 ، ماهیشکا ، شادن ، Helena 93 ، ندای آسمانی ، shaghayegh.r ، Khanom Tala ، bahare jan ، favania ، سپيدار ، خانوم دکتری
۱۱-مرداد-۱۳۹۲, ۰۴:۴۹ عصر
ارسال: #24
سلام دوستای عزیزم رسپی همه رو در مورد کباب تابه ای خوندم همتون یک مشکل دارید اونم اینه که چه با روغن چه بی روغن میذارید یه طرفش سرخ بشه بعد بر میگردو نید که این اشتباه است اگه میخواین گو شتتون اب نره وهمون اندازه بمونه باید سر کباب وایسین هر 30 ثانیه برش گردونین بذارید اب گوشت تو خودش بمونه بعد از 10 دقیقه که فکر کردید پخته درش بیارید کف تابه گوجه ورقه شده بچینیدکبابها رو هم روش در تابه رو بذارید تا برنجتون حاضر شه نوش جان.
نقل قول
 سپاس شده توسط minao ، سانی26 ، نوعروس92 ، نیازز ، nasibe_603 ، mahya1369 ، Alice13 ، homajun
۱۳-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۰۱ عصر
ارسال: #25
سلام بچه ها .من کباب تابه رو 3-4 ساعت با پیازو زرد چوبه و ادویه میزارم تو دمای اشپزخونه بمونه بعد سیخ می کنم ازاین سیخای فلزی کوچولو هم خوشگل تره هم کمتر اب میشه بعضی وقتام توش جعفری خورد شده میریزم اگه تازه باشه بهتره ولی اگه نداشتین جعفری خشکو بریزین تو اب پیاز یه خورده بمونه بعد بعد به گوشتتون اضافه کنید .حتما امتحان کنید مشتری میشین.

با عشق زمان فراموش می شود و با زمان هم عشق.
نقل قول
 سپاس شده توسط نوعروس92 ، mahya1369 ، pichak2014
۱۳-مرداد-۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ عصر
ارسال: #26
سلام دوستان.
من کباب تابه ای رو اینجوری درست میکنم:
اولا که پیازش زیاد باشه و آب پیاز گرفته نشه.با گوشت مخلوط میکنم.البته یخ گوشت خوب باید باز شده باشه.بهد زردچوبه.نمک.فلفل.یه کوچولو پاپریکا.یه کوچولو پودر سیر بهش اضافه میکنم و خوب که مخلوطش کردم.گوشت رو به دو قسمت تقسیم میکنم و هر کدومو 100 بار برمیدارمو به کف ظرف میزنم.بعد کف تابه رو چرب میکنم.گوشت رو پهن میکنم به ضخامت تقربا 1 سانت.وبعد با چاقو استیل که لبه تیز نداره گوشتارو که پهن کردم به صورت عمودی و به اندازه کباب کوبیده تقسیم بندی میکنم و به همه برشا یه برش افقی میدم.
میزارم روی حرارت و به اندازه 2 قاشق غذاخوری بهش آب ولرم اضافه میکنم در تابه هم میزارم با حرارت ملایم.
آبش که تموم شد وبه روغن افتاد کمی روغن اضافه میکنم و یه طرفش که سرخ شد برمیگردونم و طرف دیگه رو سرخ میکنم.
گوجه های ورقه شده هم که کمی سرخ شده رو در آخر میچینم روی کبابا و یه 5 دقیقه بعد خاموشش میکنم.
نه وا میره.نه سفته.نه بوی گوشت میده و عین کباب لقمه های 202 میشه

دوستای گل نوعروسم
من برای همیشه ازین سایت میرم چون فقط از پستایی که تو این سایت گزاشتم اعصاب خوردیش برام مونده و بس
متاسفم برای اون مخاطب خاصی که با فضولی تو پستای من آرامش رو از من گرفت.
خدانگهدارتون
نقل قول
 سپاس شده توسط سانی26 ، نیازز ، nafis ، nasibe_603 ، پری رخ 2014 ، mahya1369 ، Baby jon ، Helena 93
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-مرداد-۱۳۹۲ ۰۱:۰۸ صبح توسط Aroose Maloos.)
ارسال: #27
سلام دوستای گلمNew2
میخوام کباب تابه ای رو با عکس براتون توضیح بدمBig GrinCool

تقریبا بدون شرحه ولی شرح میدم!Big Grin

................................................................................​.............................

1. گوشت و پیاز رو با هم خوووووب ورز میدیم
2.زردچوبه زیاااااد میریزیم و ورز میدیم خووووووبBig Grin

3 و 4 . فلفل سیاه و قرمز و نمک یا عصاره ی بره میریزیم دوباره خووووب ورز میدیم

5. ارد سوخاری تند میریزیم و خوووووب ورز میدیم به قول اون خانومه تو تی وی ماساژش میدیمBig Grin
6. روی گوشت یه نایلون فریزر میکشیمو تو یخچال به مدت نیم الی یک ساعت میذاریم
تا خودشو بگیره

7.روغن رو تو ماهیتابه بریزید ولی روی شعله قرارش ندین
8. بعد گوشت رو داخلش قرار بدین

بعد با قاشق کم کم گوشت رو باز می کنیم
جوری که در نهایت مثل شکل 11 بشه

12. حالا وقتشه که تابه رو روی شعله ی خیییییییلییییی کم قرار بدیم و درشو بذاریم
13 . بعد ازینکه تابه داغ شد و روغن جیلیز ویلیز کردBig Grin
مطابق شکل 14 گوشت رو تقسیم بندی می کنیم
و دوباره در تابه رو میذاریم
و بعد از سرخ شدن یک طرف کباب، تکه ها رو برمیگردونیم
و میذاریم با شعله ی خیییلییی کم خوب بپزه

شما میتونید در پایان گوجه حلقه شده رو همراه با کباب سرخ کنید تا آب بندازه
ولی من دیگه حوصله ی اینکارارو نداشتمBig Grin

اگر میخواید مواد خوب خودشو بگیره و مث کباب من خرد نشه، باید زمان بیشتری تو یخچال بمونه
حداقل نیم ساعت
ولی من فقط 10 دقیقه گذاشتمش تو یخچال واسه همینم پخش شدBig Grin

و در نهایــــــــت
کباب ماهیتابه ای صدفیBig Grin

همسر مهربونم خییییلی خوشش اومد گفت بسیااااار عالی شدهBig Grin

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط Zendegim ، RL92 ، سحرافشاری ، baharak7 ، *gandom* ، سانی26 ، نياز ، s_sara_j7788 ، miss69 ، saahel ، moon girl ، استاتیرا ، minao ، vishkaaa ، رخشان ، mona*m ، lili3d ، خوشگل خانم ، m.vadi ، نوعروس92 ، masoumeh.p ، neda khanom ، khoshhalam ، nanal ، mahya20 ، sun daughter ، CIEL0 ، نیازز ، jojoie ، darvag ، nasibe_603 ، vania ، پری رخ 2014 ، pichak2014 ، شادن ، shirin93 ، pari-ziba ، bahar gol ، Baby jon ، vishad ، Helena 93 ، ندای آسمانی ، shaghayegh.r ، fatemeh1990 ، hadis.a ، Khanom Tala ، bahare jan ، asalii ، نیلوفرانه۹۳ ، favania ، سپيدار ، fariba365 ، خانوم دکتری ، آترين ، *guilty*
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۰۷:۰۱ عصر
ارسال: #28
من گوشتو حسابی با پیاز و نمک ورز میدم کف تابه پهنش میکنم با یه کفگیر نوک تیز کاملا شبیه به کباب خط میندازم و برشش میدم ..

درشو میبندم رویه حرارت متوسط قرار میدم ..بعد از 15 مین برش میگردونم و گوجه ها رو روی اون میچینم گاهی اوقات سیب زمینی و فلفل دلمه ای هم روش میرزارم

و دوباره درشو میبندم میزارم یه 20 مین دیگه تا به روغن بیفته ...هووووووممممممم
نقل قول
 سپاس شده توسط نیازز ، darvag ، nasibe_603 ، mahya1369 ، نیلوفرانه۹۳
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ عصر
ارسال: #29
مینو جون نه برا چی سفت بشه؟Big Grin
اتفاقا زیادی نرم بود
باید حداقل نیم ساعت تو یخچال استراحت کنه
من به دلیل ذیق وقت نذاشتم لالا کنهBig Grin

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط miss69 ، darvag ، nasibe_603 ، رها92 ، mahya1369 ، نیلوفرانه۹۳
۱۵-مرداد-۱۳۹۲, ۱۱:۰۸ عصر
ارسال: #30
سلام بچه ها پیاز رو مواظب باشید خیلی زیاد نباشه چون باعث شل شدن گوشت میشه

پریا عشقممممممممممممممممممم دخترمممممممممممممم ملوسممممممممممممممممم
نقل قول
 سپاس شده توسط Aroose Maloos ، سانی26 ، نیازز ، darvag ، nasibe_603 ، mahya1369 ، Khanom Tala
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام