• مزون فابرا
  • گل سنتر

کانادا

۲۸-مهر-۱۳۹۷, ۰۵:۴۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-مهر-۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ صبح توسط پریا خانم 66.)
ارسال: #281
RE: کانادا
(۲۷-مهر-۱۳۹۷ ۰۷:۱۷ عصر)'Sesi' نوشته است:  درود دوستان من رشته تحصیلیم معماری داخلی بود همسرم هم میخواد آسانسور بخونه الان هم شغلش در همین زمینه هستش ما میتونیم با این رشته ها کار پیدا کنیم؟پس انداز اولیه چقدر باید باشه و اینکه من قصد دارم کاشت ناخن هم یاد بگیرم شایدم یه شاخه دیگه آرایشگری در زمینه صنایع دستی هم فعالیت دارم با این شرایط میتونیم بریم تورنتو؟ممنون میشم بهم بگید

خانمی فکر نکنم کسی به جز آفیسر بروندتون بتونه بگه ویزا میشید یا نه.
اگه هم که ویزا بشید که هر شهری تو کانادا بخواید میتونید برید البته هیچ کس هم باز نمیتونه بگه که کار بیدا میکنید یا نه. به نظر من مهم ترین چیز زبانه برای شما که اونو در چه حدی باشید و بعدش تخصصتون در کار اینجا صرف داشتن مدرک یه کار عالی نمیدن. کار جنرال و معمولی ولی برای همه هست!

کانادا ماشین و بیمه ولی ارزونه ها بلک وولت!
یادش بخیر من با درامد دانشجویی خریده بودم حتیتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
در عوض رفته بودم امریکا ماشینا با شیشه شکسته و سبر داغون تو خیابون بودن گفتن به ما هزینه بیمشون بالاست. دیگه راست و دروغشو نمیدونم منتصویر: images/smilies/biggrin.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط Black Velvet
۵-آبان-۱۳۹۷, ۰۴:۱۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-آبان-۱۳۹۷ ۰۴:۳۴ صبح توسط Black Velvet.)
ارسال: #282

نه پریا ارزون نیست ! به نظرم توی این چند ماهی که اینجام ارزون نیست ! البته به ایالتی که زندگی میکنی هم ربط داره
باید بیشتر بگذره تا نظر نهایی بهتون بدم خخخخ

(۲۷-مهر-۱۳۹۷ ۰۷:۱۷ عصر)'Sesi' نوشته است:  درود دوستان من رشته تحصیلیم معماری داخلی بود همسرم هم میخواد آسانسور بخونه الان هم شغلش در همین زمینه هستش ما میتونیم با این رشته ها کار پیدا کنیم؟پس انداز اولیه چقدر باید باشه و اینکه من قصد دارم کاشت ناخن هم یاد بگیرم شایدم یه شاخه دیگه آرایشگری در زمینه صنایع دستی هم فعالیت دارم با این شرایط میتونیم بریم تورنتو؟ممنون میشم بهم بگید

عزیزم کارهایی مثل آرایشگری خوبه ولی باید بدونی اینجا باید مدرک داشته باشی تا بتونی به عنوان یک دستیار بری توی یکی آرایشگاه کار کنی 
باید مثلا یک مدرک در زمینه کاشت ناخن از ایران بگیری و ترجمه کنی و تحقیق کنی ببینی اینجا قبول دارن یا نه ؟!
ولی اگر پی ار داری میتونی بری کالج و مدرک ناخن تون رو از کالج بگیری اینجوری برات کار زیاد هست 
از این این جهت میگم پی ار داشته باشی بری کالج که برات ارزون در بیاد و بهت وام هم بدن !

در مورد رشته همسرتون اطلاعاتی ندارم 
ولی باید بگم اینجا رشته های فنی خیلی درآمد خوبی دارن ! منظورم مثل لوله کشی ، برق کار ....
چون اینجا خودت مثلا نمیتونی کارهای برق خونه ات رو انجام بدی و حتما باید زنگ بزنی یه متخصص بیاد انجام بده ! و دستمزدهاشون هم خیلی خوبه 

برای اطلاعات از مشاغل مورد نیاز میتونی به سایت indeed  مراجعه کنی 
اونجا خیلی خوب میتونی ببینی چه شغل های براشون درخواست زیاد هست 

کلا چیزی که من توی این مدت دستم اومده اینکه بیشتر ایرانی ها چون بواسطه ی تحصیل میان کانادا خب مجبورن درس بخونن و ممکن بعد درس خوندن یک سالی طول بکشه تا کار پیدا کنن ولی در نهایت مطمئن باشید که کار پیدا میکنید ! ولی مثلا توقع این رو نداشته باشید اگر توی تهران مدیر یک شرکتی بودید اینجا هم مدیر یک شرکت بشید سریعا !!
اینجا همه چی حساب و کتاب داره !
یک مدیر برای اینکه مدیر بشه کلی زحمت کشیده و کلی تجربه داره !! مثل ایران نیست که توی یک شرکت که کلا 10 نفر جمعیت داره !! 5 تا مدیر داشته باشه ! اینجا مدیر کارش فقط دستور دادن نیست ! بلکه پا به پای کارمندهای معمولی کار میکنه !
ولی اگر شما ادم با سواد و با انگیزه ای باشید خیلی سریع پیشرفت خواهید کرد !

نکته ی بعدی که می خوام باهاتون در میون بزارم و شاید خیلی هاتون هم شنیده باشید در مورد اینکه کانادایی تنبل هستن و درس نخون !!
این کاملا غلطه !! این ها اصلا ادم های تنبلی نیستن ! فقط مثل ما ادم هایی نیستن که عجول باشن و کلا حرص بخورن ، همون طور که قبلا گفتم ادم های صبوری هستن !!
علت اینکه دنبال درس نمیرن چون شاید از منو شما زرنگ تر هستن !!
و می دونن پول خوب توی چه کارهایی هست !!
پول خوب توی کارهای فنی هست که شما میتونی با یه دوره کالج مدرک تون رو بگیری و بعد وارد بازار کار بشی !! این در صورتی هست که خیلی از ما ایرانی ها کلی وقتمون رو توی دانشگاه ها می گذرونیم و اخر سر یک کار اداری میگیریم و درامد مون هم خیلی معمولی باقی خواهد موند !!

پس فکر نکنید اینجا میاید باید حتما درس بخونید تا بتونید موفق بشید !
نقل قول
 سپاس شده توسط Adonis1357 ، پری سیما 89 ، آرامشه خیال ، ناناز عروس ، marcopolo ، nazgol22 ، parmin.ab ، RI RA ، (صبا) ، mahboob21
۱۰-آبان-۱۳۹۷, ۰۸:۳۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-آبان-۱۳۹۷ ۰۹:۰۱ عصر توسط Black Velvet.)
ارسال: #283

سلام من برگشتم با توضیحات بیشتر در مورد زندگی در کانادا

خب همین جور که می دونید من دنبال اجاره خونه هستم
تو این مدت که دنبال خونه بودیم برام خیلی جالب بود که (اگر نگم 100% کسانی که داشتن خونه اجاره میدادن و به نوعی هم صاحب خونه بودن هم مدیر بودن هم صاحب یک بیزنیس بود ) خانم بودن باید بگم 80% خانم بودن و همشون خیلی مدیر با برنامه بودن !!

کلا توی این مدتی که من اینجا بودم دیدم خانم ها خیلی مدیر و با اعتماد به نفس هستن و توی کارها مشارکت دارن و به نظرم بر خلاف ایران که ما زن ها همیشه توی حاشیه بودیم و توی سایه یک مرد ! اینجا اینطوری نبوده یا حداقل من تا الان این شکلی دیدم

حالا بریم سر قیمت خونه و اینکه خونه ها را چطوری اجاره میدن توی کانادا :

اینجا ( کانادا ) هم مثل ایران ( البته نمی دونم توی تهران اجاره ی ماهیانه هم هست یا نه ولی فکر کنم باشه ) اجاره به 2 صورت ماهیانه و سالانه هست که خب طبیعتا اجاره ی ماهیانه سخت تر پیدا میشه

حالا اگه یک خونه یک ساله اجاره کردیم و خواستیم زودتر بلند شیم چی ؟!
مستاجر اگر سه ماه جلوتر به صاحب خونه اعلام کنه که می خوام بلند شم ، صاحب خونه توی این مدت دنبال یک مستاجر میگرده و جایگزین میکنه و خسارتی هم نمیگیره ، یا اینکه اگه مستاجر اطلاع نده خودش باید دنبال مستاجر جدید بگرده و جایگزین کنه و به صاحب خونه اطلاع بده

ولی خب اجراه ماهیانه هم درسته سخته اما پیدا میشه .
اینجا با ماهیانه 650 تومن ( البته بدون هزینه برق / اینترنت ... ) میشه یه خونه تمیز و خوب پیدا کرد .
نکته ای که هست اینکه اکثر خونه ها یخچال و گاز و مایکروفر و حتی ماشین ظرف شویی دارن !! ( البته این جور خونه ها قیمت بالاتری دارن و حدود 800 تا 1000 تا هستن ) ولی حتی خونه های 500 تایی یخچال و گاز رو دارن !! و این خیلی خوبه .

اینجا خیلی از خونه ها پت فرندلی ( یا همون اجاره ورود و نگهداری حیوون خونگی ) نیستن ! با اینکه 90 درصد آدم ها شون حیون خونگی و مخصوصا سگ دارن !
خب ترجیح من هم برای اجاره خونه اینکه پت فرندلی نباشه ! نه اینکه سگ و حیوون خونگی دوست نداشته باشم ولی واقعا به نظرم یه حیوون زبون بسته رو اوردن توی آپارتمان جدای از تمیز کاری هاش کار درستی نیست !! به نظر من تمام حیوانات باید آزاد و رها در طبیعت باشن !!
بگذریم ...
حالا خیلی از خونه هام یه پول اضافه حدود 15 تا 20 دلار بابت پت ممکن ازتون بگیرن .

نکته ی بعدی پارکینگ !! اینجا اکثر پارکینگ ها رو بازه !! بدی این قضیه می دونید کجاست ؟؟ موقعی که هوا سرد میشه و برف میاد ! خب البته این قضیه توی شهرهای بزرگی مثل تورنتو و ونکور خب طبیعتا کمتره ! اما اینجا خونه هایی که من دیدم این شکلی بود .

داستان بعدی که ما ایرانی ها اصلا بهش عادت نداریم لباسشویی و خشک کن هست !!
اینجا توی خونه های1000 تایی شون هم ممکنه لباسشویی و خشک کن نداشته باشن ( توی کانادا علاوه بر لباسشویی یک خشک کن هم دارن ، اینجا کسی لباس پهننمی کنه تا خشک بشه ، میندازن توی خشک کن خیال خودشون رو راحت میکنن ) و یک سری لباسشویی و خشک کن توی ساختمون هست که اونم پولیه
که بیشتر جاها بین 1.50 تا 2 دلار هست ! 2 دلار برای لباسشویی و 2 دلار برای خشک کن !

من سعی میکنم همه ی نکات رو بگم و شاید خیلی هاتون اینارو بدونید ولی من میگم شاید کسی ندونه و براش جالب باشه ...

خلاصه اینکه با ماهیانه 700 تا 1000 تا میتونید یک خونه ی خیلی تمیز و قشنگ پیدا کنید .
اینجا بر خلاف تهران که هر چی خونه دورتر از مرکز شهر باشه بهتر و قیمت ها ممکن گرون تر باشه ، هر چی خونه به مرکز شهر یا به اصطلاح خودشون downtown باشه گرون تر!!
خب علتش هم اینکه بیشتر رستوران ها بیشتر مراکز دولتی و دانشگاه ها توی مرکز شهر هستن !

البته اینم بگم توی کانادا این داستان اجاره خونه و قیمت خیلی فرق میکنه ! و بسته به ایالت و شهر ی که زندگی می کنید دارید .
مثل اینکه توی تهران بخوای خونه اجاره کنی یا توی یه شهر کوچیک تر با جمعیت کمتر !
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، ساحلی ، Maryam:) ، nazgol22 ، Liliaa ، parmin.ab ، mahdisss ، RI RA ، (صبا) ، minoo1121 ، راحیل rahil
  • پیانو
  • اساطیر
۱۲-آبان-۱۳۹۷, ۱۱:۲۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-آبان-۱۳۹۷ ۱۲:۱۰ صبح توسط Black Velvet.)
ارسال: #284

سلام سلام من برگشتم
وای بچه ها اینجا از دیروز یک بارونی داره میاد که نگو و نپرس بعد هوا خوب !!! یعنی سرده ولی نه اونجوری آدم دوست داره بره زیر بارون قدم بزنه !

اومدم اینجا یک سری داستان تعریف کنم براتون که خیلی از دوستای نزدیکم توی ایران هی از من میپرسن گفتم اینجام بیام بنویسم شاید به درد شماها هم بخوره !
اول اینکه خب همه از من میپرسن اینجا خوبه خوبه ؟! راضی هستی ؟ مهاجرت کنیم نه کنیم ! ارزونی گرونی .... و هزارتا سوال دیگه که شبیه اینه !
خب اولا من همش سه ماهه اینجام و شاید خیلی زود باشه که خیلی نظر بدم ولی خب بلاخره توی همین چند وقتم یک سری چیزا دست ادم میاد ! که من به اندازه تجربه ام اینجا میگم براتون

خب همین جور که تا الان هم فهمیدید من خانواده ی همسرم اینجا هستن و این خیلی خیلی بهمون کمک کرده ! بلاخره داشتن یک دوست و آشنا خیلی کمک میکنه چه برسه به پدر و مادر !!
از امتحان رانندگی بگیر تا خیلی از جاها که وجود خانواده همسرم باعث شده ما جلو بیفتیم . گفتم امتحان رانندگی بزارید همین جا توضیحات هم در مورد گرفتن گواهینامه رو همین جا بهتون بدم :

خب اول اینکه ما از تهران رفتیم سابقه گواهینامه و سابقه بیمه ماشین مون رو گرفتیم ( میتونید این سوابق رو توی تهران یا اینجا ترجمه کنید که ما اینجا ترجمه کردیم چون میگفتن برای اینجارو راحتر قبول دارن ) خب ما از قبل می دونستیم که اینجا یک سری اپلیکشن دارن که میتونید سوال های امتحان ایین نامه رو بخونی ( همون آشنا داشتن همین جاها به درد می خوره ، البته که خودتون هم اگر ادم زرنگی باشید میتونید با تحقیق این اطلاعات رو بدست بیارید ) این اپلیکشن ها مجانی هستن و چندتا ازمون دارن و شما اینطوری با قوانین هم آشنا میشید و هم تست میزنید که ما خیلی سریع با قوانین آشنا شدیم خخخ تقریبا همون قوانین ایرانه !! البته کلیتش ! ولی خب یک سری علائم دارن که ما اصلا توی ایران نداریم ! ولی وقتی چند بار تست ها رو بزنید دیگه دستتون میاد .
بعد از اون خیلی راحت میرید یه جای به اسم service of New Brunswick البته اون نیوبرانزویک اسم ایالت ماست ! برای هر کسی فرق داره ! این سرویس اف نیوبرانزویک یه چیزی شبیه پلیس + 10 ماست !!
برای اینکه امتحان آیین نامه بدید اصلا نیاز نیست وقت قبلی بگیرید خیلی شیک و مجلسی میرید و امتحان میدید ! البته قبلش یک سری مدارک باید با خودتون ببرید مثل : اجاره نامه یا قبض برق یا قبض تلفن و شماره حساب بانکی .... کلا از همه ی اینا فکر کنم سه تاشو ببرید اکیه !!
برای امتحان هم باید زحمت بکشید 28.75 سنت هم پرداخت کنید که به صورت نقدی یا با کارت های اعتباری میشه !
بعد خیلی شیک میرید میشینید امتحان رو میدید و همون موقع هم صحیح میکنن و جواب رو میدن !
آهان یه چیزی یادم رفت و اینکه ! قبلش ازتون یه تست چشم هم میگیرن! ولی با ماله ایران فرق داره ( حداقل اون موقعی که من امتحان رانندگی دادم اینجوری نبود ) سرتو میکنی توی یه دستگاهی و شماره پلاک های ماشین نمایش داده میشه و تو باید بخونی ! اگر بتونی بدون عینک بخونی میزنه بدون عینک رانندگی کن ! اگه نه باید با عینک رانندگی کنی ! حالا من خودم عینکی ام ! از اول عینکم رو زدم ( یه پسر بود اینقدر بامزه بود خخخ ) اصرار اصرار که نه اول بدون عینک امتحان کن ! یعنی اینا اینقدر آدم های کول و بامزه ای هستن که شاید باورتون نشه ! ( البته ادم های عتیقه هم دارن )
خلاصه من چون چشمم استیگمات و اونقدر ضعیف نیست و تونستم پلاک هارو بخونم برام زد بدون عینک !!! فکر کن !! ( حالا ایران بود من کشته بود )
بعد گفت چون شما امتحان رو پاس کردید باید زنگ بزنید برای وقت گرفتن برای امتحان شهر !

حالا حتما میپرسید پس اون سابقه گواهینامه ات به چه درد خورد پس !!! الان میگم
ببینید اینجا گرفتن گواهینامه همین جوری نیست که مرحله ای!!! یعنی کسی که تا حالا گواهینامه نداشته مثل ایران باید بره کلاس آموزش رانندگی بعد میاد گواهینامه class 7 میگیره بعد نمی دونم اینگار چقدر ازش باید بگذره بعد میتونه بیاد گواهینامه class 5 بگیره !! ( اینکه حالا چندتا کلاس نمی دونم دقیق برید تحقیق کنید خخ )
ولی من چون سابقه 10 سال بیشتر داشتن گواهینامه رو داشتم بدون امتحان شهر و این داستان ها بهم class7 رو دادن
حالا این کلاس 7 چی داره ؟ چی نداره ؟
خب باهاش میتونی رانندگی کنی ولی بدیش اینکه تنها نمیتونی رانندگی کنی !! و یک سری محدودیت ها دیگه که الان بازم یادم رفته !! ولی مهم ترین اش همونه که تنها نمیتونی رانندگی کنی و کنارت باید یک کسی بشینه که کلاس 5 داره !!

من میتونستم نرم دیگه امتحان شهر بدم ولی از اونجایی که باید اولین مدرک کانادایی ام رو میگرفتم پس زنگ زدم و برای امتحان شهر وقت گرفتم !!

(((( یک نکته ی خیلی مهم اینجا گواهینامه ی ایران تون رو ازتون میگیرن ! و دلیل شونم اینکه اینجا باید یک گواهینامه داشته باشی !!! )))))

((((یک نکته دیگه گواهینامه خیلی از کشورها رو قبول دارن و به قول خودمون یک صرب بهشون گواهینامه کانادایی رو میدن مثل کره )))))

کلا شاید یک ذره طول بکشه تا بهتون وقت برای امتحان شهر برسه ولی برای من حدود سه هفته بعد وقت دادن
( اینجا باید یک مبلغ 90 دلار و یک مبلغ 28.75 سنت دیگه هم پرداخت کنید )

خب از اونجایی که من تا حالا اینجا پشت فرمون نشسته بودم توی این سه هفته وقت خوبی بود برای تمرین رانندگی .راستی اینجا اینطوری که با ماشین خودت میری و افسر رو از دم همون سرویس نیوبرانزویک برمیداری ، یعنی برای امتحان دادن باید ماشین داشته باشی.

روزی هم که میری برای امتحان با کارت ماشین و بیمه ماشین هم ببری چون افسر چک میکنه !!

اینجا موقع امتحان نمیگن با ماشین ملت پارک دوبل بزن ! یه قسمتی که علامت گذاری کردن و تو رو افسر میبره اونجا که امتحان بدی !!

بچه ها خیلی طولانی شد پستم خخخ اومدم چی تعریف کنم چی تعریف کردم دقت کردید !!!
اینارو بخونید با ادامه اش بر میگردم لایک یادتون نره خخخ
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam:) ، nazgol22 ، Liliaa ، termeh tala ، parmin.ab ، Zhinaa ، RI RA ، cloud ، SaraGol ، بارون* ، (صبا) ، minoo1121 ، B and I ، mahboob21 ، PARIIIII ، راحیل rahil
۲۲-آبان-۱۳۹۷, ۰۵:۵۱ عصر
ارسال: #285
(۳-مهر-۱۳۹۷ ۰۲:۲۴ صبح)'Black Velvet' نوشته است:  سلام دخترا خوبین من امروز با یک وکیل مهاجرتی که خودش هم کانادایی هست صحبت میکردم
میگفت مشکلی که با مدرک های ایران داریم اینکه نامشخصه ! مثلا در مورد موضوع من اینکه با مدرک دانشگاهی به اسم آشپزی نداریم !؟ ( تا اونجایی که من اطلاع دارم یعنی دانشگاه سراسری و آزادمون همچین مدرکی نمیدن ؟ درست میگم ؟ ) میگفت به خاطر همین هم هست خیلی پرونده ها رد میشه چون مدرک ها مشخص نیست از چیو از کجاست
به خاطر همین بهتون پیشنهاد میکنم اگر می خوایین مدرکی بگیرید ! مدرک از جای معتبر باشه !

منظورم اینکه نرین از هر آموزشگاهی مدرک بگیرید ! قبل از اونم تحقیق کنید ببینید اون مدرک رو اون شهر یا ایالت کانادا قبول دارن یا نه

اصلا گرفتن هر گونه مدرنی از ایران پیشنهاد نمیشه. چون اینجا قبول نمیکنن.
ممکنه به پیشرفتتون کمک کنه اما الزاما نیازی نیست وقتتونو بذارین براش

نقل قول
 سپاس شده توسط K.L.S ، mahboob21
۳-آذر-۱۳۹۷, ۰۸:۴۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-آذر-۱۳۹۷ ۰۸:۴۷ عصر توسط Black Velvet.)
ارسال: #286

تصویر: ./uploads/201811/post_20107_1543079529_b35c7c8ea0a03e5c40b6f8f4689feae6.attachتصویر: ./uploads/201811/post_20107_1543079535_e44c874508af03bc8131605c56ac8a76.attachتصویر: ./uploads/201811/post_20107_1543079542_3c6e96a8661f17149d96b2ffdda8fd90.attachتصویر: ./uploads/201811/post_20107_1543079551_f3acad131fa29283840d02a04ab0827c.attachتصویر: ./uploads/201811/post_20107_1543079557_7fe88fc3203fd24478329486bcabc5e8.attach

سلام سلام چطورین ؟
ما بلاخره خونه پیدا کردیم !! و اینم عکس خونه مون برای شما دوستان گل Smile
یک خونه ی دو خوابه توی down town ماهیانه 600 دلار !!!! یعنی شانسی بااین قیمت گیرمون اومد !! قیمتش خیلی خوبه !

تصویر: ./uploads/201811/post_20107_1543079738_a601818c5c7cf23de0685df573768f64.attach

همین جوری که از توی عکس ها پیداست ، خونه مون کاملا تمیزه و کابینت ها و وان حموم جدید و تازه عوض شده ! بیشتر خونه هایی که من اینجا دیدم همشون تازه نقاشی شده بود و خیلی چیزها رو بعد از هر اجاره عوض میکنن که به نظرم خیلی خوبه اینجوری ...

فایل‌های ضمیمه
.jpg  photo_2018-11-08_02-09-23.jpg (اندازه: 70.01 KB / دانلودها: 2)
.jpg  photo_2018-11-08_02-09-22.jpg (اندازه: 68.46 KB / دانلودها: 1)
.jpg  photo_2018-11-08_02-09-24.jpg (اندازه: 58.32 KB / دانلودها: 1)
.jpg  photo_2018-11-08_02-09-26.jpg (اندازه: 50.46 KB / دانلودها: 1)
.jpg  photo_2018-11-08_02-09-30.jpg (اندازه: 55.98 KB / دانلودها: 1)
.jpg  photo_2018-11-08_02-09-28.jpg (اندازه: 56.11 KB / دانلودها: 1)
نقل قول
 سپاس شده توسط cloud ، جوجه خوشگله ، bbc_sh ، حلما :) ، parmin.ab ، زندگی سالم ، پری سیما 89 ، سودی عروس ، (صبا) ، ژاکلین ، lili_61
۶-آذر-۱۳۹۷, ۱۲:۵۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۶-آذر-۱۳۹۷ ۰۱:۱۱ صبح توسط Black Velvet.)
ارسال: #287

خب امروز گفتم بیام یه ذره در مورد بلک فرایدی حرف بزنم که این چند وقته تو ایران هم مرسوم شده !
خب اول از تجربه ی خودم بگم که خیلی فروشگاه ها از چند روز قبل شروع به گذاشتن تخفیف ها کرده بودن .
ولی اون روز جمعه من آفر خیلی خفنی ندیدم ! البته اینو بگم توی وسایل خونه این قضیه خیلی مشهودتر بود
ولی روی لباس و این داستان ها کمتر !
البته که مثلا مارک h&m مارک محبوب قلب های بیشتر ایرانی ها روی بعضی لباس هاش تخفیف خوبی گذاشته بود
تا جایی که من شنیدم ظاهرا بلک فرایدی توی امریکا خیلی خوبه ! و حتی خود کاناداهایی میرن آمریکا خرید می کنن مخصوصا ایالت هایی مثل ایالت ما که تا مرز آمریکا کمتر از یک ساعت راهه و تا نیویورک با پرواز دو ساعت راهه !!!
ولی چیزی که هست اینجا مغازه هاشون همیشه یه تخفیف و افری روی یک سری چیزها دارن ! ( البته توی ایران ما این شرایط رو داریم ولی من توی ایران بیشتر وقت وقتی از توی آفرها و تخفیف ها خرید کردم جنس ها یا مواد غذایی کیفیت خوبی نداشتن )
حالا اصلا این بلک فرایدی کی هست ؟ اخرین جمعه ما نوامبر هست ! و اینجا مدرسه ها تعطیل بود . خیلی از کارمندام یا راحت بهشون مرخصی داده بودن یا تعطیل بودن ( نمی دونم دقیق تعطیل رسمی یا نه ؟! )
ولی اینجا خودشون یک باکسین دی هم دارن ( boxing day )

البته متاسفانه توی ایران مغازه دارهای ما میان قیمت جنس هارو بالا میبرن بعد به عنوان تخفیف قیمتش رو مثلا پایین میارن ( من این وضوع رو توی سایت های اینترنتی خیلی زیاد دیدم )
چیز دیگه ای که دیدم و واقعا برام عجیبه اختلاف قیمت برندهای داخل ایران و خارج ایران !!
مثلا یک کفش الدو که با تکس اینجا میشه 63 دلار کانادا همونو توی سایت دی جی استایل دیدم زدم یک میلیون و نهصد هزار تومن !!! شما بگو 2 میلیون !! اخه نامردا چرا اینطوری میکنید ؟!!
63 دلار با دلار 11000 تومن کانادا هم که حساب کنی میشه بازم میشه 693000 تومن ! نه بگو 700!! بگو می خوای روش هم بکشی 900 تومن !! 2 میلیون رو از کجاتون در میارید !!

خلاصه اینکه بچه ها واقعا توی اینترنت همه چی رو چک کنید و الکی پولتون رو هدر ندید ! من که میگم نخرید !! به خدا آدم باید ارزش قائل باشه ! وقتی من و شما از این جور سایت ها یا مغازه ها خرید نکنیم میفهمن که هر چیزی حساب و کتاب داره

این من و شما نوعی هستیم که اینارو پرو میکنیم
نقل قول
 سپاس شده توسط bbc_sh ، حلما :) ، parmin.ab ، زندگی سالم ، سودی عروس ، (صبا) ، *ناهید* ، ساحلی
۲۹-آذر-۱۳۹۷, ۰۹:۱۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-آذر-۱۳۹۷ ۰۹:۱۶ عصر توسط Black Velvet.)
ارسال: #288

سلام بچه ها من اومدم با داستان های خودم از کانادا
امروز می خوام در مورد دکتر و بیمارستان های اینجا بگم
اینجا هر کسی باید یک پزشک داشته باشه ( یک دکتر عمومی ) یعنی این واجب و ضروری
ما هم مثل بقیه دنبال پزشک خانواده گشتیم و یک پزشکی که به نظرمون بد نبود و خوب بود و سرش خلوت بود انتخاب کردیم
نکته ی جالب در مورد وقت گرفتن از دکترتون اینکه که اگر یک روزی وقت بگیرید و همینجوری بدون اطلاع قبلی نرید !! جریمه میشید ( فکر کنم 30 دلار !! ) ولی اگر 24 ساعت قبل اطلاع بدید اکیه !
قابل توجه ما ایرانی ها که صد تا جا وقت میگیریم و نمیریم !

خب حالا سوال اینجاست که چطوری بریم پیش متخصص و اینجور حرفا ؟!! اینجا مثل ایران نیست که دسترسی به یک دکتر اسون و راحت باشه و شما به راحتی بتونید برید پیش یک دکتر متخصص! اینجا اول باید برید پیش همون پزشک عمومی خودتون و مشکل تون رو باهاش در میون بزارید و ایشون اگر صلاح دونستن شما رو به یک متخصص معرفی میکنن ! و از مطب اون دکتر متخصص باهاتون تماس میگیرن و براتون وقت میزارن ! ولی وقتی یک بار رفتید پیش یک متخصص دفعه های بعدی میتونید خودتون بدون هماهنگی با پزشک عمومی تون به طور مستقیم با پزشک متخصص تون در ارتباط باشد !

در مورد هزینه هم باید بگم اینجا هیچ هزینه ای ازتون نمیگیرن ! بابت اینکه برید دکتر یا ازمایش بدید ! فقط اگر دکتر دارویی بنویسه هزینه دارو رو باید بدید که از داروخونه میگیرید !
ولی خیلی وقت ها دکتر خودش توی مطب یه سری دارو میده بهتون که اونام رایگان !!

نکته ی بعدی اینکه همه کار شما اون دکتر عمومی تون مثلا براتون ازمایش خون مینویسه ! شما لازم نیست زنگ بزنید و وقت بگیرید از بیمارستان ! خود بیمارستان یک وقت براتون تعیین میکنه و بهتون زنگ میزنه ! و جواب ازمایش تون رو مستقیم برای دکتر تون ارسال میکنه !

ولی خب بدیه این داستان اینکه ممکن شاید یک ماه هم طول بکشه که بهتون از بیمارستان زنگ بزنن !ولی جواب ازمایش تقریبا سریع اماده میشه !
کلا اینجا در مورد مواردی که به قلب و حیات بستگی داشته باشه خیلی سریع عمل میکنن
ولی در مورد مسائلی که می دونن خطری برای بیمار نداره ممکنه شماها ماه ها منتظر بمونید !
نقل قول
 سپاس شده توسط (صبا) ، اتيشپاره ، ژاکلین ، *ناهید* ، K.L.S ، parmin.ab ، ساحلی ، پری سیما 89 ، marcopolo ، B and I
۱۵-دي-۱۳۹۷, ۰۸:۳۶ عصر
ارسال: #289

میشه در مورد ادم هاش بگید ؟ اینکه رفتاشون چطوریه ؟

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
امروز, ۱۲:۲۵ عصر
ارسال: #290
بازم برامون بنویس تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام