• مدیس
  • دکتر فاطمه خانی زاده

کاردستی های نمدی

۲۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۴:۰۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-آبان-۱۳۹۳ ۰۴:۱۲ عصر توسط احسانه.)
ارسال: #741
RE: کاردستی های نمدی
باران جون اینکه کیست میفته یا چروک میشه برای اینه که خوب پر نشده .
چقدرعالی خیلی ارزون میخری. من از بازار تهران که معدنشه گرون تر از شما میخرم.

آزیناجون من چندتا الگو دارم اگر اینستاگرام داری آدرست رو برام بذار برات بفرستم. چندروزی خونه نیستم و نمیتونم اینجا بذارم.

نجمه جون درختت خیلی خوب شده. خسته نباشی دوستم
اما توی برش زدن بیشتر دقت کن.خصوصا تو ریزه کاری ها.
ماسک جغدت خیلی خوب شده اما دوختش جای کار داره . بینی جغد رو کوتاه تر و پهن تر کن و دقیقا وسط کار با چسب حرارتی بچسبون.
برای چشمش همین جوری خوبه فقط باید توی برش دقت کنی.
دایره وسط رو که کشیدی ، وسطش رو با نوک قیچی ابرو سوراخ کن و دورش رو مرتب برش بزن.

ناناز جون خیلی زیباست. دستان هنرمندت درد نکنه. دلم نی نی کوچولو خواست ازینا براش بدوزم خیلی خوشگله

تزئینات زیبای نمدى؛چيزى که تو هيچ مغازه اى پيدا نميکنيد..
تزئینات اتاق کودک ، تزئینات جهیزیه ، گیفت سیسمونی و تولد و ... Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط باران طلایی ، nanazMH1 ، Najmeh Mahdi ، zahra.y ، پیشو ، azinia25
۲۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۴:۴۰ عصر
ارسال: #742
ناناز عزیز این پاپوشای خییییلی ناز واسه پای بچه راحته؟جنس نمد پای بچه رو اذیت نمیکنه؟اخه تو فکرش بودم بدوزم.ولی این سوال تو ذهنم بود.مرسی

همه چی ارومهHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط nanazMH1 ، zahra.y ، پیشو
۲۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۴:۴۳ عصر
ارسال: #743
تازه عروس جون من قبلا دیده بودم که داخلش رو یه لایه ساتن هم میدوزن مثل آستری.

نقل قول
 سپاس شده توسط nasemma ، ♥♥♥ NazaNiN ♥♥♥ ، nanazMH1 ، taze aroos ، zahra.y ، ashoosan ، پیشو
۲۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۸:۱۴ عصر
ارسال: #744
مرسی احسانه جان ممنونم من که پیش هنرمندی مثه شما هیچی بلد نیستمLub

تازه عروس جان آره تو پاهای کوچولوش خیلی راحت بود فکر نکنم اذیتش کنه چون نمد زبر نیستش ولی واسه اینکه کف پا زود وا نره من یه لایه ساتن رو با چسب چسبوندم که اگه با چرخ خیاطی این کار میکردم (مثلا زیگزاک میکرم به کف کفش)توش زیباتر میشد و تمیزتر در میومد و جلوه ی بیشتری هم داشت Blush
نقل قول
 سپاس شده توسط taze aroos ، احسانه ، zahra.y ، پیشو
۲۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۱۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-آبان-۱۳۹۳ ۰۹:۳۶ عصر توسط shirin93.)
ارسال: #745
بچه ها من امروز رفتم بازار برای نمد. احسانه جون همون سرای مشیر که آدرس داده بودی رفتم.به سختی پیداش کردم ولی جای جالبی بود.پرررررر از وسایل خرازی بود.ولی 1 مغازه طبقه دوم بود که فقط نمد میفروخت اونم گفت متری 9500 هست و کمه کم 2 متر باید بخری میشه 19.ولی آخه من انقدر لازم نداشتم که...من از هر رنگ شاید نیم متر شایدم کمتر میخواستم...میخواستم امتحانی چند تا عروسک درست کنم ببینم چجوریه اگه خوشم اومد ادامه بدم...دیگه بیخیال شدمو دلشکسته برگشتم!!Sad

تاریخ عروسیمون: 93/6/22 ::Heart
--------------------
نی نی نازم: هفته 39
پسری 6 دی اومد بغلم.خدایا شکرت
--------------------------
اینستاگرام: honare.namadi
انتخاب های من بستن

آرایشگاه: آرایشگاه گل رز

آتلیه: آتليه آرته

لباس عروسی و نامزدی: مزون هستی

نقل قول
۲۰-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۰۲ عصر
ارسال: #746
شیرین جان منم دیروز بازار بودم یکی از بچه ها آدرس گذاشته بود طبقه دوم فروشگاه حاجی باقری من اسمشو گفتم بهم نشون دادن کجاس
A4 800 تومن می داد
A3 1400 تومن
این خریدهای من
[تصویر: کاردستی های نمدی]
فقط رنگ بدن نداشت گفت تا آخر هفته میارمSad
این کیف موبایلو امروز برای همسرم دوختمLub
ممنون از همه دوستان عزیز این تاپیکNew1New1

می شه ایرادهای کارو بهم بگین؟Blush

می گویند برای هر کس میلیون ها آدم وجود دارد
که می توانند ، عاشق یکدیگر باشند ...
اما نمی دانم چرا برای من فقط تو
معنای وجود را داشتی ؛
بقیه فقط هستند ...Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط shirin93 ، شیوا جونی ، Najmeh Mahdi ، nanazMH1 ، pishi68 ، zahra.y ، احسانه ، nasemma ، eli meli joon ، maryamgol ، پیشو ، azinia25 ، fariohamid ، setareh69 ، مریم طلایی ، hengamehh
۲۱-آبان-۱۳۹۳, ۰۳:۱۲ عصر
ارسال: #747
من حاجی باقری رفتم 100*140 ، 8000 خریدم .

برای حل شدن مشکل من لطفا یه صلوات بفرستید . ممنون New1
نقل قول
۲۱-آبان-۱۳۹۳, ۰۴:۲۹ عصر
ارسال: #748
شیرین جون کجای تهرانی؟ من شهریارم اگر میتونی این سمتا بیای یه روز بیا پیشم من کلی نمد دارم. هر رنگی خواستی سایز a4 یا بزرگتر خواستی بردار دوستم.

فاطمه جون خیلی بامزه شده. دستان هنرمندت درد نکنه. با توجه به سایز کار چشما و بینی رو یه کوچولو بزرگتر کنی خوشگل تر هم میشه. ترکیب رنگش هم مردونه و سنگینه

نقل قول
 سپاس شده توسط fatemeh77 ، shirin93 ، پیشو ، hengamehh
۲۱-آبان-۱۳۹۳, ۰۶:۲۹ عصر
ارسال: #749
(۲۱-آبان-۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ عصر)eatyie نوشته است:  من حاجی باقری رفتم 100*140 ، 8000 خریدم .

عزیزم می شه آدرسشو بدی؟
نقل قول
۲۱-آبان-۱۳۹۳, ۱۰:۴۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-دي-۱۳۹۳ ۱۰:۳۳ صبح توسط پیشو.)
ارسال: #750

Rainbow RE: کاردستی های نمدی
بوک مارک جغدیِ نمدی FELTBOOKMARK
آموزش این کار رو خدمت اساتید این هنرLub و بقیه ی هنر دوستان ارائه میدم [تصویر: کاردستی های نمدی]New1New1

اول یه نکته ی کلی در مورد کارهایی که الگوشو ندارین مثل همین کاری که من درست کردم.چون این کار الگو نداره وکلا برای تمام کارهایی که الگو رو در اختیار ندارین بهترین کار پرینت گرفتن از طرح مورد نظرتونه و اگر پرینت نتونستین با کاغذ پوستی از روی مانیتور.که من از روش پرینت گرفتن از طرح اصلی استفاده کردم.
دور طرح رو با ماژیک پررنگ میکنین و کاغذ بی خط یا کاغذ پوستی رو روی طرح انداخته و الگوتون رو در میارین.الگو رو روی نمد با سوزن ته گرد فیکس میکنین و جاهایی رو که فکر میکنین ممکنه اشتباه کنین با مداد رنگی سفید یا زرد دورش رو علامت میزنین روی نمد.حالا سوزن ها رو در میارین و دور الگو رو با دقت میبُرین.
این جغدی که من درست کردم رو میتونین بعنوان جاکلیدی وآویز هم استفاده کنین ،فقط تغییری که میکنه 1-در روبان نصب شده هست که برای جا کلیدی روبان نمیزنیم و برای آویز هم مقدار ربان کمتری نیاز داریم.2-مقدار الیافی که برای داخل جغد جاکلیدی و یا آویز استفاده میکنیم بیشتره و کامل باید داخلش پر بشه.

وسایل لازم[تصویر: کاردستی های نمدی]:طرح اولیه+نمد در سه رنگ (از هر رنگ یک چهارم کاغذA4 ) +قیچی+چسب مایع(من از چسب ماتیکیFANTASTICK استفاده کردم)+نخ کوبلن( مارک نخ - هندیRangoli) +نخ قرقره+ربان(ربان من 50 سانتیمترهست)+ماژیک+مداد+سوزن ته گرد+سوزن گلدوزی+پشم شیشه (خیلی کم اندازه ی سر یه آب نبات چوبی گرد البته وقتی فشرده بشهBig Grin)
دوریکی از جغدهادر طرح پرینت گرفته شده رو با ماژیک پررنگ کردم و الگو رو درآوردم،الگو رو روی نمد پیاده کردم و دورش رو با قیچی بریدم برای بدن جغد دوتا از الگو لازم داریم Smiling
دور نیم دایره ی روی شکم رو(قسمت صورتی)با لاک ناخن (اکلیلی Gabriniشماره ی107)تزیین کردم و با دوخت -کوک ساده- به بدن وصل کردم ،حدقه ی چشم ها رو هم با دوخت-کوک ساده- به بدن وصل کردم .
حالا دو قسمت پشت وجلو رو روی هم گذاشته و با دوخت-دندون موشی- به هم وصل کردم تا نزدیک گوش و بعد با مقدار خیلی کمی الیاف داخلش -قسمت شکمش-رو پر کردم ،در این مرحله روبان رو دولا کرده (تو عکس ها کاملا مشخصه) و با یه دوخت -بَست-خیلی ظریف به قسمت پشت بدن جغدمون می دوزیم و ادامه ی دوخت دندون موشی رو انجام میدیم و در آخرین مرحله مروارید چشمها رو میدوزیم و نوک جغدمون رو با چسب می چسبونیم .Hehe!

عکس ها ی تمام مراحل دوخت -امیدوارم به کارِتون بیاد دوستهای خوب New1
نقل قول
 سپاس شده توسط nasemma ، nanazMH1 ، taze aroos ، eli meli joon ، zahra.y ، dilek ، MaloooS ، maryamgol ، احسانه ، salvia_sweet ، Africa ، soudi ، fariohamid ، nonoo
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام