• دکتر فاطمه خانی زاده
  • علیوثوق

چگونه مبل راحتی مناسب انتخاب کنیم ؟

۲۰-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۴۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۰-مهر-۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ عصر توسط aisamobl.)
ارسال: #1
چگونه مبل راحتی مناسب انتخاب کنیم ؟
 مبل راحتیمبل راحتی در اصطلاح به مبلی گفته می شود که به طور روزمره روی آن مینشینیم و اغلب در بیشتر بخشهای آن پارچه به کار رفته است.این مبل دارای ابعادی بزرگ و ارتفاع و بالشها و کوسنهایی مناسب استراحت کردن و دراز کشیدن است.درگذشته به مبلی راحتی گفته میشد که در خانه ا در کنار مبل دیگری که صرفا جهت پذیرایی از مهمانان بود برای استفاده دائمی خانواده گذاشته میشد اما با رواج آپارتمان نشینی و سکنی گزیدن اکثر مردم در آپارتمان های کوچک عملا مبل به عنوان یک جز جدایی ناپذیر از منزل افراد تبدیل به یک دست مبل پارچه ای با نشیمنگاهی نرم و راحت شده است.مخصوصا این امر در منزل افراد جوانتر جامعه بیشتر به چشم میخورد.مبل های راحتی میتوانند روکشی از جنس چرم داشته باشند که قابل شست و شو بوده و به مراتب برای خانم خانه داشتن چنین مبلمانی نسبت به مبل پارچه ای که تمیز کردن آن سخت است لطف بیشتری دارد علی الخصوص اگر فرزندانی داشته باشند که در حال بازی و خوردن خوراکی ها باعث لک شدن مبلها بشوند.مبلمان شیک و به روز در هر سبکی در منزل هر ایرانی یک بخش  جدایی ناپذیر است و با زندگی ما در آمیخته شده است.حتما با کمی جستجو می توانید بهترین مبل راحتی را با بهترین کیفیت و بهترین قیمت از برترین برندهای ایرانی تهیه کنید و از آن لذت ببرید.[تصویر: چگونه مبل راحتی مناسب انتخاب کنیم ؟]


در ادامه ی این مطلب چند نکته حائز اهمیت برای خرید مبل راحتی را به شما در آیسا مبل ارائه میدهیم:
درازا
 بیشتر مشتری‌ها می‌خواهند که مبل راحتی برای یک چرت کوتاه به اندازه کافی دراز باشد، بنابراین من برای آنها یک مبل ۲ متر و ۳۰ سانتی‌متر یا حتی بزرگ‌تر می‌سازم، البته اگر اندازه اتاق اجازه بدهد.
ابعاد
 یک مبل راحتی کامل، ‌یک متر عمق، یک و نیم‌متر درازا، حدود ۹۰ سانتی‌متر ارتفاع کلی دارد و ارتفاع جای نشستن آن با زمین هم نیم‌متر است. من برای مبل راحتی‌های مدرن، یک زیردستی مربع دوست دارم در مدل‌های کلاسیک، زیر دستی مدور خوب است.
ترکیب رنگ
 برای اینکه همه چیز منظم به نظر برسد، من مبل راحتی را هماهنگ با رنگی که دیوارها و پرده دارند طراحی می‌کنم
اول امتحان کن
 قبل از اینکه مبل راحتی را بخرید، یک تکه کاغد بزرگ بردارید، ‌اندازه‌های راحتی را در اتاقی که می‌خواهید آن را بگذارید، شبیه‌سازی کنید و ببینید که چطور می‌شود.
روکش
 همیشه از روکش‌های تیره استفاده کنید تا وقتی که کفش به آن می‌خورد، رد آن را نشان ندهد.
کوسن
 من هرگز از دو کوسن استفاده نمی‌کنم، برای اینکه آن وقت ۳ نفر روی یک مبل راحتی نمی‌نشینند. اگر راحتی به اندازه کافی دراز باشد، از ۳ کوسن استفاده می‌کنم ولی اگر مبل کوچک‌تر باشد‌، از یک کوسن استفاده می‌کنم.
نسبت ارتفاع سقف
 اگر سقف خانه کوتاه است، باید مبلی انتخاب کنید که ارتفاع پشتی آن کم باشد تا این طور نشان بدهد که سقف بلند‌تر از چیزی است که هست. در یک خانه با سقف بلند، باید یک مبل با پشتی بلند داشته باشید تا حضوری سنگین در خانه داشته باشد.
الگوی رنگ
 من هرگز سعی نمی‌کنم رنگ بدنه مبل ام را با رنگ محیط هماهنگ کنم. در این صورت، تغییر مداوم رنگ محیط یا مبلمان کار سختی است اما اگر کوسن‌ها را با رنگ محیط هماهنگ کنیم، می‌توانید هر وقت که خواستیم، ترکیب رنگ را تغییر دهیم.
راحتی سالم
 پدر من که یک مهندس بود به من یاد داده است برای اینکه مطمئن شود یک مبل خوب و سالم ساخته شده از سمت چپ یا راست مبل را حدود ۱۰ یا ۱۵ سانتی‌متر بالا ببرم، اگر آن سمت دیگر هم بالا آمد، یعنی اینکه بدنه کاملا سالم است.
راحتی در آپارتمان
 کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنند هرگز نباید این نکته کلیدی را فراموش کنند درازای مبل شما هرگز نباید از ارتفاع آسانسور بیشتر باشد. یک بار اندازه بگیرید و دوباره اندازه بگیرد و اصلا شک نکنید که بار سوم هم اندازه بگیرید.

 

آیسا مبل
نقل قول
 سپاس شده توسط nm65
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.
ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام