• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

چه جوری پولدار شیم؟(راه و رسم پس انداز کردن)

۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۰:۱۴ صبح
ارسال: #1
چه جوری پولدار شیم؟(راه و رسم پس انداز کردن)
سلام بچه ها.
فکر کنم راجع به این موضوع کسی صحبت نکرده.
بیاین اینجا تجربه های پس انداز کردنمون و شیوه صحیح پول خرج کردن به اشترک بذاریم.

خدا گويد:
تو اي زيباتر از خورشيد زيبايم ، تو اي والاترين مهمان دنيايم
شروع كن، يك قدم باتو ، تمام گام هاي مانده اش با من Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط bahare71 ، golchinshodeh ، zoho1381 ، arooaha ، زورو ، sarina1425 ، Nazi ، سراب ، .pARIYA ، maryamtourist ، zeinab.mh ، فاطمه001 ، shah navaz ، طراوت جون ، nonoo ، پر خانوم ، marisa ، Maryam290
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ صبح
ارسال: #2
RE: چه جوری پولدار شیم؟(راه و رسم پس انداز کردن)
اره راست میگه منم نمیتونم
به نظرم تنها راهش یه وام قلبمه بهمون بدن بازریم بانک هم سودشو بگیریم هم با حقوقمون قسطشو بدیم که خرج نشه من که فقط اینطوری شاید بتونم جمع کنم
نقل قول
 سپاس شده توسط mazmaz ، زورو ، ~*tiyam*~ ، nooshi151 ، reyhun ، سراب ، .pARIYA ، zeinab.mh ، marisa ، Maryam290
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ عصر
ارسال: #3
من هنوز نرفتم سر خونه و زندگیم...اما شوشوم شغلش آزاده....سرمایه و سود را از هم جدا میکنه و درصدی از سود پول را برای اجاره کنار میزاره
بقیه هم میره تو حسابش
تمام خرج ها نوشته میشه
اما ایشالله رفتیم زیر یه سقف در صدی از سود را کلا تو یه حساب جد ا پس انداز میکنیم
به طور مثلا در امد خالص ماهیانه ما 2 میلیونه
500 هزار تومنش 100% ماهیانه میره به حساب پس انداز
بقیه هم برای خرج زندگی...هرچی اضافه اومد میره به حساب جدا از حساب پس انداز

همان غاري كه از وارد شدن به آن واهمه داريد، مي تواند سرچشمه هاي آن گنجي باشد كه به دنبالش مي گشته ايد...
نقل قول
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، ani ، marisa ، hipapp ، یگانه** ، زورو ، محنا ، fatila64 ، سراب ، pari.h ، zeinab.mh ، saharjavid ، elham.voroOoOOjak ، طراوت جون
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ عصر
ارسال: #4

برای اینکار باید یه دوره کلاس حسابداری برید من مامانم حسابداری خونده واسه همین یک پس اندازای مخفی داره که نگوووو خیلی هم خووب سر بابامو گول میمالهBig Grin فقطم پولاشو به برادرم میده چون خیلی دوسش دارهMad

نقل قول
 سپاس شده توسط لاله. ، mattina ، maryumaa ، atrisa33 ، zoho1381 ، kosar ، khoshhalam ، یگانه** ، proxy ، زورو ، sarina1425 ، tana ، گلاب بانو ، BARAN123 ، arostak ، سراب ، zeinab.mh ، motahare ، صفا جون ، saharjavid ، فاطمه001 ، سانی69
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ عصر توسط samira- s.m.)
ارسال: #5

به نظره من بهتره که مثلا اگه کسی حقوقش 700 هزار تومنه. فکر کنه که ماهی 500 هزار تومن میگیره. یعنی مبنا رو بذاره روی 500 هزار تومن. 200 تومن و بذاره بانک........ اصلا به اون 200 تومن فکر نکنه. همین جوری کم کم پولاش جمع میشه.
از خرج های اضافه بزنه......
حالا به همین صورت با حقوق های مختلف.

نیکی جون چه قدر دلت پره ها......... هههههههههههههههه

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence
(Charles Bukowski)
نقل قول
 سپاس شده توسط لاله. ، golchinshodeh ، miss69 ، nillgoon ، ani ، zoho1381 ، shiva2265 ، MadMazel ، kosar ، marisa ، tarannome baran ، یگانه** ، proxy ، زورو ، tana ، baranbahari ، princess maryam ، zori ، azin_az ، arostak ، nidaaa ، silverlakewater ، سراب ، zeinab.mh ، ferush ، nazgol22 ، motahare ، saharjavid ، گیس گلابتون ، elham.voroOoOOjak ، Shahrzad jOon ، فرنوش ، فرشته ی نجات ، مربي پيانو ، دیازپام ، maryamhamta ، banoo mehr ، طراوت جون ، سین جین ، artatam
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۳۵ عصر
ارسال: #6

من با وام فقط تونستم پس انداز کنم

ولی راه حل مجی رو میپسندم

خرجا رو بنویسیم میفهمیم خرجای الکی چیه

Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط mojaz ، زورو ، سراب ، zeinab.mh ، saharjavid ، elham.voroOoOOjak ، فاطمه001 ، فرشته ی نجات ، artatam
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۱۲:۳۶ عصر
ارسال: #7
ما هم یادداشت می کنیم خرجامونو ولی فعلا که کاربردی نداشته برامون. ولی این ایده ات خوب بود سمیرا. آدم فکر کنه مثلا 100 یا 200 تومن از حقوقش کلا نیست!
نقل قول
 سپاس شده توسط samira- s.m ، لاله. ، zoho1381 ، histia ، زورو ، fomira ، سراب ، zeinab.mh ، motahare ، saharjavid ، artatam
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۲:۳۳ عصر
ارسال: #8
منم از اونجایی که آدمی هستم که زیاد اهل پس انداز نیستم و اگه چشمم به پول بیفته سریع خرجش می کنم به خاطر همین برای خودم چندتا راه حل در نظر گرفتم.
1- یه مقدار از حقوقمو نادیده می گیرم و تو بانکی که باهاش کار نمی کنم و سود رزشمارشم خوب باشه پس انداز می کنم. عابربانکشم دم دستم نمیذارم و اینکه با خودمم همه جا نمی برم. چون یهو دیدی پول کم آوردمو وسوسه شدم خرجش کنم
2- وام های خونگی گرفتم. که خدا روشکر همیشه جزو نفرات اولم که به اسمم اومده و چون پول قلمبه بیاد دستم دلم نمیاد خرجش کنم برای خودم پس انداز می کنم. البته تو این مورد مجبور شدم یه مقدار زیادیشو کمک همسری کنم.
نقل قول
 سپاس شده توسط zoho1381 ، marisa ، khoshhalam ، زورو ، آلاله 2 ، sarina1425 ، zori ، سراب ، pari.h ، motahare ، Cinderella4 ، saharjavid ، elham.voroOoOOjak ، s.naz ، فرشته ی نجات ، مربي پيانو ، سین جین ، سانی69
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۳:۰۶ عصر
ارسال: #9
مام تو این حدود 6ماهی که از زندگیمون گذشته حتی 1ریال پس انداز نکردیم Sad
ولی منم همین خرید سکه رو پیشنهاد دادم،گفتم هر وقت حقوق گرفتی همون روز به اندازه 200،300 تومنشو طلا بگیریم...که اقلا به هیچ عنوان بهش دست نزنیم...
نقل قول
 سپاس شده توسط samira- s.m ، zoho1381 ، زورو ، sarina1425 ، سراب ، motahare ، saharjavid ، Minaaa_R ، فاطمه ای ، marisa
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۰۶ عصر
ارسال: #10
منو شوهری هم فعلا نرفتیم سر خونه زندگیمون .شوهرم زیاد اهل پول جمع کزدن نبود بعد دیدم اینطور نمیشه چون خودم خیلی حسابرسم Cool
براهمین گفتم تا عروسی نکردیم وخرجامون زیاد نشده وام بردارهههههه چون اینطوری دیگه نمیتونه پولاش خرج کنهBig Grin
برا همین این روش جواب داد فعلا تا الان هر چند یکم قسطامون زیاده ولی چون از چند تا جا وام برداشتیم هر چند وقت یک بار یکیش تموم میشه سبک تر میشه قسطامون انشاالله.Angel

همیشه هر چیزی را که دوست داریم به دست نمی آوریم،
پس بیاییم آنچه را که به دست می آوریم دوست بداریم.
نقل قول
 سپاس شده توسط golchinshodeh ، samira- s.m ، zoho1381 ، زورو ، ana110 ، سراب ، motahare ، saharjavid ، elham.voroOoOOjak ، فرشته ی نجات ، adrina joon
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام