• مهناز
  • آتلیه ملکه زیبا

چند اشتباه شب خواستگاری

۱-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۱۲:۳۴ عصر
ارسال: #341
RE: چند اشتباه شب خواستگاری
(۱-ارديبهشت-۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ عصر)ائل آی نوشته است:  وااای من اصلا تو مخیلم نمیگنجه یعنی چطور میشه کسی اجازه بده خواستگار بدون پسر وارد خونش بشه .. اخه یعنی انقدر ما دخترا بی ارزشیم؟؟
مگه این کار توهین به حساب نمیاد؟؟ بی ادبی نیست؟ تازه بی لیاقتیه پسر رو نشون نمیده که یعنی اول باید مادرخواهر یا هرکی بپسنده یا تایید کنه بعدش من بیام جلو New3SurprisedSurprised

و اضافه کنیم که چقدر اون پسر بی اراده است که ابتدایی ترین نکته یه رابطه که اونم ظاهره رو میده دست خواهر و مادرش

هیچی دیگه تا تهش افسار دست اوناستDodgy

2020 شد ما هنوز توی قرنهای قبل از میلادیمDodgyDodgyDodgy
نقل قول
 سپاس شده توسط Nazanin64 ، جوجوبانو ، وفا ، Dream_wedding_blogger ، Narsis65 ، atfe ، deldar00 ، (*ســارا*) ، heven ، لومانا
۱-ارديبهشت-۱۳۹۵, ۱۲:۴۰ عصر
ارسال: #342

به نظر منم بگید پسرشون بیاد
چون اینطوری بهانه تراشی خانواده ی پسر رو ندارین و از همون اول میگین مهم داماده مهم عروسه و دیگر هیچ
من چند تا خواستگارمو که گفتم با پسر بیاین کلا منتقی کردن اونایی هم که با پسر اومدن پسراشون پسندیدن و من رد کردم اینطوری خیلی بهتره تا اینکه یکی بیاد زیر و روت کنه بعدم هزارتا عیب روت بزاره و بره

اگر از پایان گرفتن غم هایت نا امید شده ای،
به یادبیاور زیباترین صبحی که تجربه کرده ای را
مدیون صبرت در برابر سیاه ترین شبی هستی
 که هیچ دلیلی برای تمام شدن آن نمی دیدی 
نقل قول
 سپاس شده توسط Dream_wedding_blogger ، atfe ، heven ، هانیه خاتون ، لومانا
۳۰-خرداد-۱۳۹۵, ۰۴:۵۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-خرداد-۱۳۹۵ ۰۴:۵۸ صبح توسط nasi gol.)
ارسال: #343
سلام پدر من که میگن هرررررکی خواستگاره اول من باید بیرون ببینمش چندتا سوال بپرسم بعد بگم شااااید اجازه بدم بیان خونه... پدر من جلسه خواستگاری رسمی رو اجازه میده بیان با صلاح دید خودش چون خیلی آدم شناسه نه هرکی بیاد و بره... اینجور خیلی بهتره و غیر اشنا هم راه نمیدن و حداقل باید شناخت کمی داشته باشن که اینجور خیلی خوبه.

درباره عشقمم همینو گفته که چند ماه دیگه قراره بیاد شهرمون پدرم ببینشون خداروشکر ایرادی نداره که بابام گیر بده از همه لحاظ خانوادگی.مذهب.سلیقه ها بهم میخوریم و قدرت بیان عشقمم بالاس و حتما بابا راضی میشه
ان شااللهEmbarrased

آقای منم همین نظر رو از اول داشته که بی شناخت ازختر جایی نره خواستگاری که یوقت خوشش نیومد دختر ناراحت نشه چون روح و افکار دختر خیلی حساسه...و این برمیگرده به عقل و شعور پسر..
و ارتباط قبل ازدواج به نیت شناخت هییییچ گناه نیست..که خیلیا افراطین یا براشون قابل درک نیست که قبل از خواستگاری بهتره بشناسن همو تا انتخاب بهتری داشته باشن چون همه چی رو تو دوساعت و اون همه استرس نمیشه سنجید موضوع یک عمر زندگیه با چهارتا سوال که نمیشه ریز هرچی رو دراورد خواستگاری سنتی واسه اون زمان بوده که توقعا کم بوده...دید مردم سطحی بوده همه چی ساده بوده نه الان که خودتون میدونید......

96 حتما برای من بهترین سال خواهد شدتصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط لومانا
  • بیکیوت مدیس میکروپیگمنتیشن
  • بیکیوت مدیس کاشت مژه
۳۰-خرداد-۱۳۹۵, ۰۱:۵۵ عصر
ارسال: #344
ما رسم نداریم همون اول کسی بیاد خونه خواستگاری.
یعنی مامان و بابام همیشه مخالف این قضیه بودن که بدون دیدن پسره و کلا بین فک و فامیل هم خیلی رسم نیست بدون دیدن، برن خواستگاری رسمی.
سر همین هر خواستگاری که برای منو خواهرم میومد، مامانم حتما تاکید می کرد، که این تلفن شما به منزله ی خواستگاری نیست و فقط الان جایی دختر ما پسر شما رو ببینه بعد اطلاع می دیم.
حتی دوتا خواستگاری که می خواستن فقط مادر و خواهر بیان ببینن. مامانم کنسل کرد و بعد گفت این پسرا به درد نمی خورن

Lubخدایا سپاسگزارم من و احسان بهم رسيديم و فصل جديد زندگيمون عالي و رويايي شروع شد.
ممنون همه چي عاليه و ما بي نهايت خوشبختيم.
نقل قول
 سپاس شده توسط Narsis65 ، عروس ریزه میزه ، nasi gol ، Alice13 ، mehrabaaan ، shaparak_7777 ، Rosee ، shima_24 ، لومانا
۳-تير-۱۳۹۵, ۰۱:۴۰ صبح
ارسال: #345
(۳۰-خرداد-۱۳۹۵ ۰۱:۵۵ عصر)atfe نوشته است:  ما رسم نداریم همون اول کسی بیاد خونه خواستگاری.
یعنی مامان و بابام همیشه مخالف این قضیه بودن که بدون دیدن پسره و کلا بین فک و فامیل هم خیلی رسم نیست بدون دیدن، برن خواستگاری رسمی.
سر همین هر خواستگاری که برای منو خواهرم میومد، مامانم حتما تاکید می کرد، که این تلفن شما به منزله ی خواستگاری نیست و فقط الان جایی دختر ما پسر شما رو ببینه بعد اطلاع می دیم.
حتی دوتا خواستگاری که می خواستن فقط مادر و خواهر بیان ببینن. مامانم کنسل کرد و بعد گفت این پسرا به درد نمی خورن

البته که همین درسته خانواده باید ارزش بزارن واسه دختر نه اینکه دختر سن ازدواجش بود و هرکی زنگید بگن بفرمایید منزل...
یه دوستی داشتم هرکی میگفت بیایم خونتون مامانش دعوتش میکرد...دو بار نامزد کرد بهم خورد یبارم که بعد چند ماه فهمید طرف زن و بچه داشته... نه به این حد شل گرفتن خانواده نه به سختگیریه زیاد

مامانم از 16سالگیم پشت سرهم داره خواستگار رد میکنه گفت همین مونده خونه بشه پاتوق خواستگارای جور واجور

شناخت خیلی مهمه...اول بشناسیم بعد بزاریم بیان حتی اگه غریبه باشن

96 حتما برای من بهترین سال خواهد شدتصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط atfe ، Alice13 ، sanazjoonn ، Vikii ، Rosee ، لومانا
۵-آذر-۱۳۹۵, ۰۱:۰۰ صبح
ارسال: #346
من تازه عضو شدم ..
چن روز دیگه خاستگاریمه
با کسی که همیشه دوست داشتم و دقیقا همون چیزیه که میخوام
شوهرم هدیه امام حسین توکربلا دعا کردم حاجتمو داد.
من عروس سالم نود و پنجم ....
خدایا شکرت.مثه همیشه کنارمی
نقل قول
 سپاس شده توسط RAM!!!NAR ، sanazjoonn ، Maryam_pedram ، ostooreh ، آتوسا60 ، لومانا
۱۵-بهمن-۱۳۹۵, ۰۶:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۵ ۰۶:۱۸ عصر توسط fatemenazz.)
ارسال: #347
(۵-آذر-۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ صبح)yalllda نوشته است:  من تازه عضو شدم ..
چن روز دیگه خاستگاریمه
با کسی که همیشه دوست داشتم و دقیقا همون چیزیه که میخوام
شوهرم هدیه امام حسین توکربلا دعا کردم حاجتمو داد.
من عروس سالم نود و پنجم ....
خدایا شکرت.مثه همیشه کنارمی

اخی عزیزم ایشالا خوشبخت بشین به حق امام حسین New1
واس اینکه اسپم نشه
بنظرم مجلس خاستگاری ینی اخرین برگ وقتی مطمن شدی بدردت میخوره بعد بگین بیان

بهر حال خــدا را دارم Heart
.
.
.
پذیرش ترجمه انگلیسی و فرانسه مقاله های دانشگاهی و علمی
نقل قول
 سپاس شده توسط Rosee ، sanaz222! ، hadis sh ، roshanak7367 ، لومانا ، heven
۲۳-فروردين-۱۳۹۶, ۰۸:۱۹ صبح
ارسال: #348

یه اشتباه من تو خاستگاری که الان برگردم انجامش نمیدم  اینه که منو عموم فرستاد اتاق 1 ساعت اول ورودشون که حرفای مهم رو زدن من نبودم بعد که همه چیز توافق شد و حتی درباره مهریه و لوازم هم صحبت شد منو صدا کردن که چایی ببرم . 
من همسرمو میشناختم 1.5 دوست بودیم . مهریه هم پدرم قبلش ازم نظر خواست و همونو گفت ولی بازم الان میگم خب چرا من که اصل کاری بودم تو قسمت رسمی مراسم نبود . تصویر: images/smilies/huh.gifتصویر: images/smilies/huh.gif

خدایاااااا همیشه کنارم باش حضورتو تو لحظه لحظه زندگیم نیاز دارم
نقل قول
 سپاس شده توسط heven ، hadis sh ، فرگلی ، K.L.S ، پریا خانم 66 ، لومانا
۲۱-تير-۱۳۹۷, ۰۸:۵۴ عصر
ارسال: #349
من چند شب پیش خواستگار داشتم، معمولا توی خواستگاری ها لام تا کام حرف نمیزنم ولی اینا چون دو سه جلسه پیش رفته بود یهو بحث مهریه مطرح کردن
خانواده ما هم اصلا از قبل در این مورد صحبت نکرده بودیم. بعدش خیلی بد شد مامانم میگفت 400 تا با چند تیکه از جهاز که داماد بگیره بابام میگفت مادیات مهم نیست خلاصه اونام از آب گل آلود ماهی میگرفتن
یهو من احساس تکلیف کردم که اظهار فضل کنم!تصویر: /images/smilies/new/embarrased.png
البته بد حرف نزدما ولی خب موتورم روشن شده بود مث بزرگترا، مجلس گرمی میکردم تهشم دیدم روشون زیاده همونجا جواب منفی دادم. ولی خب دو تا درس گرفتم که امیدوارم شما ازش استفاده کنید:
1.بلبل زبونی نکنید و سنگین باشید
2. برای جواب منفی دادن عجله نکنید

به هرکس قسمتی دادی خدایا   تصویر: images/smilies/heart.gif   شـــهادت قسمت ما می شد ای کاش
نقل قول
 سپاس شده توسط پریا خانم 66 ، لومانا ، heven ، nazgol22
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام