• مزون فابرا
  • آرایشگاه گیوا

چله سوره

۲۲-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-دي-۱۳۹۷ ۱۲:۲۸ صبح توسط رنگی رنگی.)
ارسال: #131
RE: چله سوره
سلام دوستان،خوبید؟اگه موافق باشید برای چله بعدی دعای علقمه رابخوانیم،اگه دوست داشتیدترجمه اش را۱باربخوانید و ببینید چقدر قشنگه.
 اینم توضیحاتی که من توی نت درباره دعای علقمه خواندم:
دعای علقمه مشتمل بر معانی بلند و جامع حوایج دنیوی و اخروی به خصوص تولی و تبری است. خواننده در ابتدای این دعا، خداوند را با صفاتی یاد می‌کند، بعد خداوند را به پنج تن قسم می‌دهد و به خداوند توسل می‌جوید و ائمه را شفیع قرار می‌دهد. دعای علقمه مقام و فضیلت ائمه را بیان می‌کند و شخص مؤمن از خداوند می‌خواهد که به پیامبر(ص) و آل او صلوات بفرستد، حاجاتش را بر آورده سازد، از شر دشمنان نجات دهد،این زیارت را آخرین زیارت قرار ندهد و بین او و اهل بیت(ع) جدایی نیندازد.
امام صادق(ع)درمورد دعای علقمه میفرمایند:
به تحقيق كه خداوند عزوجل قسم خورده به ذات مقدس خود كه هر كس حسين (ع) را به اين زيارت از راه دور یا نزدیک زيارت كند و این دعا را بخواند زيارت او را قبول مى ‏كنم و خواهش او را به هر قدر كه باشد می پذیرم و از درگاه من با نااميدى و خسار باز نگردد بلکه با چشم روشن به برآوردن حاجت و فوز به جنت و آزادى از دوزخ باز خواهد گشت و شفاعت او را در حق هر كس كه شفاعت كند قبول می كنم.

یا امام رضا(ع):بنازم به بزم محبت که آنجا/گدایی به شاهی مقابل نشیندتصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط پروانه ابریشم ، ترانه خانوم ، almam ، ثریا6 ، mahsaa1372 ، متولد آذر ، آبگينه
۲۳-دي-۱۳۹۷, ۰۹:۳۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-دي-۱۳۹۷ ۰۹:۴۱ عصر توسط Hodaa37.)
ارسال: #132
سلام

اگر ممکنه وقتی چله شروع شد اسپم نفرستید واقعا حق الناس حساب میشه پست اصلی گم میشه بقیه ی ما به زحمت میافتیم و خیلی چیزهای دیگه .اگر التماس دعای ویژه دارید به بانی چله یا مسوول برگزاری چله پیام بدید و ایشون همون پست روز نوبت شما, لطف میکنن و مینویسن به نیت این حاجت خانم.... . الان هر نظری دارید هر پیشنهادی هر حرفی هر نظری هر مطلبی بنویسید وقتی چله شروع شد دیگه نیایید بگید:" امروز نوبت منه دعا کنید" وتا چند روز همینطور نوشته باقی میمونهتصویر: /images/smilies/new/surprised.png. این کار واقعا منو ناراحت میکنه امیدوارم از حرفم ناراحت نشید و حلال کنید
در ضمن این نظر منه اگر یک روز فراموش شد یا وقت نشد یا هردلیل دیگه و اون روز ختم را نخوندید ایراد نداره ول نکنید قضاش رو بجا بیارید و برای دوستان دعای خیر بفرستید و استغفار کنید.انشالله در کنار هم با دلخوش به حاجات بحق مون برسیم و بازم با دلخوش در ختمها شرکت کنیم برای تشکر از خداوندتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

ممنونم از همه ی شما عزیزان

«لابشیء من الائک رب اکذب» Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط ترانه خانوم ، پروانه ابریشم ، almam ، خُرســند ، آبگينه
۲۴-دي-۱۳۹۷, ۱۰:۵۴ عصر
ارسال: #133
(۲۲-دي-۱۳۹۷ ۱۲:۲۰ صبح)'رنگی رنگی' نوشته است:  سلام دوستان،خوبید؟اگه موافق باشید برای چله بعدی دعای علقمه رابخوانیم،اگه دوست داشتیدترجمه اش را۱باربخوانید و ببینید چقدر قشنگه.
 اینم توضیحاتی که من توی نت درباره دعای علقمه خواندم:
دعای علقمه مشتمل بر معانی بلند و جامع حوایج دنیوی و اخروی به خصوص تولی و تبری است. خواننده در ابتدای این دعا، خداوند را با صفاتی یاد می‌کند، بعد خداوند را به پنج تن قسم می‌دهد و به خداوند توسل می‌جوید و ائمه را شفیع قرار می‌دهد. دعای علقمه مقام و فضیلت ائمه را بیان می‌کند و شخص مؤمن از خداوند می‌خواهد که به پیامبر(ص) و آل او صلوات بفرستد، حاجاتش را بر آورده سازد، از شر دشمنان نجات دهد،این زیارت را آخرین زیارت قرار ندهد و بین او و اهل بیت(ع) جدایی نیندازد.
امام صادق(ع)درمورد دعای علقمه میفرمایند:
به تحقیق که خداوند عزوجل قسم خورده به ذات مقدس خود که هر کس حسین (ع) را به این زیارت از راه دور یا نزدیک زیارت کند و این دعا را بخواند زیارت او را قبول مى ‏کنم و خواهش او را به هر قدر که باشد می پذیرم و از درگاه من با ناامیدى و خسار باز نگردد بلکه با چشم روشن به برآوردن حاجت و فوز به جنت و آزادى از دوزخ باز خواهد گشت و شفاعت او را در حق هر کس که شفاعت کند قبول می کنم.

سلام وقت بخیر عزیزان، زمان احتمالی شروع ختم معلوم نیست؟؟؟

نقل قول
 سپاس شده توسط آبگينه
  • اساطیر
۲۵-دي-۱۳۹۷, ۱۲:۰۵ صبح
ارسال: #134
سلام مسئول تاپیک آبگینه عزیزهستن،من فقط به عنوان پیشنهاداون پست راگذاشتم.

یا امام رضا(ع):بنازم به بزم محبت که آنجا/گدایی به شاهی مقابل نشیندتصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط آبگينه
دیروز, ۰۳:۱۸ عصر
ارسال: #135
سلام دوستان
 من پیشنهاد میکنم حدیث کسا بخونیم، چون چله تو ایام فاطمیه ست.

چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آنکه خیر شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است. و خدا می داند، و شما نمی دانید. (بقره، 216)
نقل قول
 سپاس شده توسط آبگينه
دیروز, ۰۴:۳۰ عصر
ارسال: #136

دوستان سلام
من امروز داشتم به حدیث شریف کسا فکر میکردم
موافق چله هستید؟ از کی شروع بشه؟

مهر تو بند جونم تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط گلپری
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام