• تشریفات صدف
  • تشریفات آدم و حوا

چله سوره

۲۶-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۳۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۷ ۱۰:۴۶ صبح توسط مامان گل دخترا.)
ارسال: #131

Exclamation RE: چله سوره
سلام به همهء عزیزان 
عیدتون مبارک
تشکر ویژه دارم از دوستانی که زحمت کشیدند و پست های چله رو قرار دادند.
خدا قوت هم می گم به همهء عزیزانی که توی ختم سورهء حشر شرکت کردند، ان شاء الله به حاجات مادی و معنوی شون برسن و عاقبتشون ختم به خیر باشه.
درخصوص چلهء بعدی می خواستم خدمتتون عرض کنم،
علت اینکه برای چلهء بعدی اعلان نکردم، این بود که اگر قرار بود مثلاً 1 هفتهء دیگه، چله برگزار می کردیم، این چله تداخل پیدا می کرد با چلهء کلیمیه که از اول ماه ذی القعده (حدود 28 روز دیگه) آغاز می شود و خیلی چلهء مجربی هست. لذا با توجه به این موضوع، چلهء بعدی، همون چله کلیمیه خواهد بود که اعلان ثبت نامش رو از 10 روز دیگه می زنم توی امضام. البته اگر الان هم کسی از دوستان می خواهد برای چلهء کلیمیه ثبت نام کنه، می تونه بهم پیام خصوصی بزنه.
تصویر: images/smilies/heart.gif

اگر فردا روز شنیدیم که گفتند چاره ای جز توافق به هر قیمت با اروپا نیست؛
رها شدگی فعلی اقتصاد را کاملا عمدی بدانید.
نقل قول
 سپاس شده توسط مانلی22 ، گل حسرت ، ترانه خانوم ، خُرســند ، mahsaa1372 ، پروانه ابریشم ، مامی وروجک ، رنگی رنگی ، سپید وحیدم
دیروز, ۰۴:۴۵ عصر
ارسال: #132
RE: چله سوره
(۲۶-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ صبح)'مامان گل دخترا' نوشته است:  سلام به همهء عزیزان 
عیدتون مبارک
خدا قوت هم می گم به همهء عزیزانی که توی ختم سورهء حشر شرکت کردند، ان شاء الله به حاجات مادی و معنوی شون برسن و عاقبتشون ختم به خیر باشه.
علت اینکه برای چلهء بعدی اعلان نکردم، این بود که اگر قرار بود مثلاً 1 هفتهء دیگه، چله برگزار می کردیم، این چله تداخل پیدا می کرد با چلهء کلیمیه که از اول ماه ذی القعده (حدود 28 روز دیگه) آغاز می شود و خیلی چلهء مجربی هست. لذا با توجه به این موضوع، چلهء بعدی، همون چله کلیمیه خواهد بود که اعلان ثبت نامش رو از 10 روز دیگه می زنم توی امضام. البته اگر الان هم کسی از دوستان می خواهد برای چلهء کلیمیه ثبت نام کنه، می تونه بهم پیام خصوصی بزنه.

ببخشید میشه بگید این چی هست
چجوریه
من بلد نیستم 
کلیمیه چی هست؟

مطمئنم که خدا هیچ وقت دیر نمیکنهتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
دیروز, ۰۸:۳۳ عصر
ارسال: #133
خانوماااای عزیز خواهشااااا حتما منم دعا ڪنید بدجور احتیاج دارم
انشالاه همتون حاجت روا بشین

خــــونه خریدن رو جــــذب میڪـــنم★۸/۲۲
توروخداااا برا خونه دار شدنم یه صلوات لطفاا
ـــــــــــــــــــــــــــ
یه گل پسره دیگه تو دلمه❤
۲۱هفته❤

نقل قول
 سپاس شده توسط پروانه ابریشم
امروز, ۰۸:۰۴ صبح
ارسال: #134
(۲۶-خرداد-۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ صبح)'مامان گل دخترا' نوشته است:  سلام به همهء عزیزان 
عیدتون مبارک

]چجوریه منم میخام شرکت کنم

وزن اولیه 71
شروع رژیم 2/12/95
هدف اولیه 67 تا اول فروردین
نقل قول
امروز, ۰۳:۴۰ عصر
ارسال: #135

بسم الله الرحمن الرحیم

در پاسخ به سوال عزیزانی که درخصوص چلهء کیلمیه پرسیده بودند:

چلهء کلیمیه، از اول ماه ذی القعده شروع میشه تا روز عید قربان.
گفته شده اگر ختمی رو میخوایم انجام بدیم از اول ذی القعده تا روز عید یعنی 40 روز انجامش بدیم که خیلی خیلی حاجت میده.
این چله بسیار به استجاب دعا نزدیک است.

در آیهء 142 سورهء اعراف آمده است:
"وَ وَاعَدْنَا مُوسَى‌ ثَلاَثِینَ‌ لَیْلَةً وَ أَتْمَمْنَاهَا بِعَشْرٍ فَتَمَ‌ مِیقَاتُ‌ رَبِّهِ‌ أَرْبَعِینَ‌ لَیْلَةً"
و ما با موسی، سی شب وعده گذاشتیم؛ سپس آن را با ده شب (دیگر) تکمیل نمودیم؛ به این ترتیب، میعاد پروردگارش (با او)، چهل شب تمام شد.

مدت زمان این 40 شب که در قرآن به اون اشاره شده، از اول ذی القعده تا 10 ذی الحجه هست، به همین دلیل هست که این مدت به نام چلهء کلیمیه (کلیم الله، لقب حضرت موسی (ع) است. موسی (ع) تنها پیامبری بود که بدون فرشتهء واسط و به صورت مستقیم با خدا حرف می زد و به این علت لقب کلیم الله به ایشون اطلاق می شود) خوانده می شود.

مقداری هم راجع به چله گرفتن توضیح بدهم:

به عدد چهل درقرآن و روایات توجه و عنایت خاصی شده است. در قرآن کریم مدت خلوت حضرت موسی(علیه السلام) را در کوه طور با خداوند چهل روز ذکر می کند(اعراف، آیه 142)؛ 
در روایات آمده است: «من اخلص لله اربعین یوما فجر الله ینابیع الحکمه من قلبه علی لسانه؛ هر کس خود را چهل روز برای خداوند خالص و پاک گرداند، خداوند چشمه های حکمت را از قلبش بر زبانش جاری می سازد (عیون اخبار الرضا(علیه السلام) ، ج 2، ص 85) 
چهل عددی است که مفهوم صبر و آزمون دشوار «چهله نشینی» از آن برمی خیزد. 

برای این دورهء چله هم، پیشنهاد من سورهء الرحمن هست که قبلاً بعد از سورهء حشر و یاسین، بیشترین رأی رو آورده بود.
به مدت 40 روز، روزی 1 بار (در هر ساعتی از شبانه روز که فرصت شد)، دعا یا سوره ای رو که به تصویب نهایی برسه، با هم می خونیم (هر فرد، روزی 1 بار سوره رو می خونه، در مجموع 40 روز، 40 بار سورهء مثلاً الرحمن رو می خواند). و در هر روز برای حاجت روایی هر فردی که اون روز، نوبت ایشان هست دعا می کنیم. بدین ترتیب 1 چله برگزار می شود.

با تشکر از همگی، اگر سوالی بود، بفرمایید.
ان شاء الله که همه حاجت روا بشویمHeart

اگر فردا روز شنیدیم که گفتند چاره ای جز توافق به هر قیمت با اروپا نیست؛
رها شدگی فعلی اقتصاد را کاملا عمدی بدانید.
نقل قول
 سپاس شده توسط سپید وحیدم
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام