• آرایشگاه مدیس
  • تقی زاده

پوتین (Poutine) کانادایی

۹-آبان-۱۳۹۳, ۰۸:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-آبان-۱۳۹۳ ۰۸:۲۹ عصر توسط RL92.)
ارسال: #1

پوتین (Poutine) کانادایی
پوتین (Poutine) کانادایی

http://www.en.wikipedia.org/wiki/Poutine

HeartHeart

I hear and I forget

I see and I remember

I do and I understand

Wink
نقل قول
۱۰-آبان-۱۳۹۳, ۰۲:۱۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-آبان-۱۳۹۳ ۰۲:۵۷ صبح توسط invisible.)
ارسال: #2

RE: پوتین (Poutine) کانادایی
پوتین (Real Poutine) کانادایی

*۳۰۰ گرم سس گریوی (Beef Gravy)
یک لیتر روغن مایع
پنج سیب زمینی متوسط خلالی شده
دو فنجان پنیر پیتزای مکعبی

* سس گریوی:
مواد لازم برای سس:
آب قلم,آب رست بیف,آرد,روغن,سیر ,نمک و فلفل,رب گوجه فرنگی,آبلیمو
طرزتهیه:
ابتدا آب قلم که اصطلاحا به آن آب گریوی نیز گفته میشود را با آب رست بیف مخلوط نموده و روی حرارت می گذاریم کمی که گرم شد,رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کرده تا بجوشد.نمک و فلفل و سیر را نیز به آن اضافه نموده پس از چند دقیقه آرد و روغنی را که از قبل با هم مخلوط شده را هم زده تا یکدست شود و آرام آرام به سس در حال جوش اضافه نموده پس از 10دقیقه آبلیمو را اضافه کرده و سس را از روی حرارت بر میداریم این سس لذیذ آماده است.

حالا طرز تهیه پوتین:
روغن مایع را در ظرف عمیق می ریزیم تا خوب گرم شود
بعد سیب زمینی هارو (که در اصل با پوست خلال می شود) را در روغن داغ ریخته تا حسابی سرخ شود و رنگ آن طلایی تیره شود
بعد سیب زمینی هارو در صافی روغن می گذاریم تا روغن اضافه آن گرفته شود
در ظرف مورد نظر برای سرو یه لایه سیب زمینی میریزیم یه لایه پنیر مکعبی و سس گریوی و بعد روی آن باز هم یه لایه سیب زمینی و پنیر و سس می ریزیم

البته من خودم یه چیزایی اضافه تر می کنم بهش که باعث خوشمزه تر شدنش می شه مثل قارچ تفت داده شده و همچین گوشت ریش ریش یا نواری شده که فوق العاده طعمشو بهتر می کنه و باب میل ما ایرانی ها Big Grin

نوش جان Heart

[تصویر:  پوتین (Poutine) کانادایی][تصویر:  پوتین (Poutine) کانادایی]
اینم عکس مال خودم Tounge
[تصویر:  پوتین (Poutine) کانادایی]

instagram:
صفحه آرایشی و بهداشتی Beauty.spell
آموزش مرحله به مرحله میکاپ درست و نقد محصولات آرایشی و مراقبتی رو توی صفحه ام گذاشتم
حتما سر بزنید و ببینید 
نقل قول
 سپاس شده توسط gogosh ، Negin.B ، zibaye ziba ، هستی_مریم ، RL92 ، مامان الناز ، ستی‌لیته ، سپيدار
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام