• آرایشگاه مدیس
  • آذینرو

پلوقاطی

۱۲-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۳۷ صبح
ارسال: #1

پلوقاطی
(۵-شهريور-۱۳۹۲ ۰۶:۱۹ صبح)آسا نوشته است:  سلام...میشه توی قسمت آشپزی(پلوها)یه تاپیک به اسم قاطی پلو داشته باشیم؟؟؟آخه اینجوری یاد میگیریم با حداقل چیزی که تو یخچال داریم چجوری میتونیم یه پلوی جدید و خوشمزه درست کنیم.Embarrased

برای سفارش کیک، شیرینی و یا دسرها
tell: 09122104824
fa ce bo ok. com /sweet.almond
Instagram: Sweet_almond_pastry
نقل قول
 سپاس شده توسط My dear 90 ، taranom25 ، nonoo ، nafas1404
۱۲-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۳۷ صبح
ارسال: #2
RE: پلوقاطی
سلام بچه ها...من و همسرم عاشق قاطی پلوییم،از هر نوعی باشه...خیییلیییی خوشمزست،راستش در مورد غذا شدیدا هم تنوع رو دوست داریم.یه مشکل دیگه هم هست شوهرم دوست داره حتما وقتی از سر کار میاد غذا برنجی باشه...خوبه اینجا چندتا از قاطی پلوهامون رو آموزش بدیم.من دوست دارم بیشتر یاد بگیرم.Angel

پلوی روستایی(خودم این اسم گذاشتم چون یاد روستا می افتم بخاطر عطر ریحانTounge)

ریحان کارد زده
برنج
قارچ رنده شده
هویج رنده شده
نخودفرنگی پخته
تن ماهی
نمک،فلفل،پودر سیر

(بچه ها مقدار همه ی اینا به اندازه ذائقتونه،مثلا من و همسری خیلی کم نخودفرنگی دوست داریم ولی عاشق قارچیم.خوبی قاطی پلو به اینکه از طعم هرچی لذت میبری توی غذات به همون میزان دلخواه استفاده میکنی. New2)

[تصویر: پلوقاطی][تصویر: پلوقاطی][تصویر: پلوقاطی]

اول قارچ با هویج سرخ میکنیم بعد نخودفرنگی و تن ماهی اضافه میکنیم.کمی که تفت دادیم نمک،فلفل،پودر سیر اضافه میکنیم.مایه آماده شده رو میزاریم کنار.

[تصویر: پلوقاطی]

حالا توی آب جوش میریزیم.وقتی برنج آماده ی آبکش شدنه ریحان کارد زده داخل آب جوش میریزیم .وقتی آبکش کردیم مایه ای که از آماده کردیم لایه لایه(یه لایه برنج یه لایه مایه) به برنج اضافه میکنیم.حالا منتظر میمونیم تا غذامون آماده بشه.بفرمایید

[تصویر: پلوقاطی][تصویر: پلوقاطی]

ببخشید من همیشه هم اینقدر بی ذوق نیستم که بدون تزیین باشه اون موقع خیلی عجله داشتمHuhEmbarrased

کاش میتونستم مثل Celine Dion برات آهنگ [Because You Loved Me] بخونم و به تو تقدیمش کنمAngel
I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط nanal ، ninak ، yarauf ، anima_jan ، رخشان ، ( عروس عید ) ، hannaneh ، birsan ، مژي ، BARAN123 ، فرانک خانم ، nasibe_603 ، Alice13 ، نیازز ، mina s rad ، *elay* ، هانیه خاتون
۱۲-شهريور-۱۳۹۲, ۰۶:۵۷ عصر
ارسال: #3
با اجازه اسا جان New1

پلو پاپریکا

اینم غذای ساختگی من و البته بسار خوشمزه و مورد دلخواه همسرجان

مواد لازم
مرغ
پیاز
فلفل دلمه
رب
پاپریکا نمک فلفل
برنج

طرز تهیه
یک پیاز متوسط خرد شده همراه مرغ و تکه های فلفل دلمه با اب بزارید اب پز شه
مرغ ها رو ریش ریش کنید
کمی پیاز ریز شده را تا حد طلایی شدن سرخ کنید به همراه مرغ ریش شده و کمی فلفل دلمه ای ریز تفت بدید
ادویه های لازم از جمله نمک زردچوبه فلفل یکم دارچین و پاپریکا رو اضافه کنید
کمی رب هم با موادتون تفت بدید و نهایتا یکم از اب مرغتون بهش اضافه کنید و اجازه بدید دقایقی اب مرغ به خور موادتون بره
برنج رو ابکش کنید و مثل لوبا پلو موادتون رو لا به لای برنجتون بریزید و دم بزنید

من کمی چاشنی خوراک با زعفران هم اضافه میکنم

در اولین فرصت براتون عکسشم میزارم
نقل قول
 سپاس شده توسط yarauf ، anima_jan ، My dear 90 ، رخشان ، hannaneh ، mahshid_mari ، باران بهار ، نیازز ، samanehh
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۱۲-شهريور-۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ عصر
ارسال: #4
اینم مال من

مواد لازم.
گوشت گوسفند
هویج
فلفل دلمه
برگه قیصی
کلم پیچ
پیاز و برنج
همه ی مواد رو به غیر از برنج مخلوط میکنیم تا سرخ بشن سپس به برنج ابکش شده اضافه میکنیم تا دم بکشه
نقل قول
 سپاس شده توسط My dear 90 ، رخشان ، ( عروس عید ) ، hannaneh ، نیازز
۱۳-شهريور-۱۳۹۲, ۱۲:۵۴ عصر
ارسال: #5
بابا پلو(چون بابام از مواد اولیه این قاطی پلو خیییلیی لذت میبرهTounge)

رشته پلویی
قارچ رنده شده
زرشک
گوشت چرخ کرده
زردچوبه،نمک،فلفل،پودر سیر،زعفران
برنج
پیاز رنده شده

طرز تهیه مایه برنج:

گوشت چرخ کرده با پیاز و زردچوبه تفت میدهیم.سپس قارچ را درون ظرف میزیزم وقتی خوب سرخ شدن نمک،فلفل،پودر سیر و زرشک را اضافه میکنیم.5 دقیقه دیگه مایه آمادستHehe!

بزنج و رشته پلویی را درون آب جوش میریزیم پس از آبکش کردن مایه را لایه لایه به برنج اضافه میکنیم وقتی 5 دقیقه مانده بود تا برنح دم بکشد آب زعفران را روی برنج میریزیم.بفرمایید غذا آمادست.

کاش میتونستم مثل Celine Dion برات آهنگ [Because You Loved Me] بخونم و به تو تقدیمش کنمAngel
I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط ( عروس عید ) ، birsan ، hannaneh ، فرانک خانم ، *FaRzAnEh* ، nasibe_603 ، Alice13 ، نیازز ، تابنده
۱۷-شهريور-۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ عصر
ارسال: #6
ماش پلو با قارچ و سیب زمینیHehe!

برنج
ماش
قارچ نگین شده
سیب زمینی نگین شده
نمک،فلفل

ماش را حرارت میدهیم تا کمی تغییر رنگ بدهد بعد با سیب زمینی میپزیزم(حواستون باشه ماش خیییلییی دیرپزتره تا سیب زمینیExclamation).بعد برنج را به قابلمه اضافه میکنیم و تا برای آبکش آماده بشه.

قارچ سرخ شده با نمک و فلفل را لایه لایه به برنج اضافه میکنیم.

آمادست...نوش جانAngel

I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط فرانک خانم ، nasibe_603 ، نیازز ، تابنده ، samanehh ، A.Bidel
۱۷-شهريور-۱۳۹۲, ۰۳:۰۵ عصر
ارسال: #7

من یه قاطی پلو درست میکنم از مامان دوستم یاد گرفتم...خیلی عالیییییییییییییییییهههههSmile ماله یکی از کشور های چشم بادمیه...من بهش میگم پلو ژاپنی
تیکه های سینه مرغ رو ریز میکنم....نگینی( اگه رون بخوام بذارم نیم پز میکنم بعد خورد میکنم....من از جوجه کبابای مونده عروسی که خورده نمیشدهم این غذا رو درست کردم...اونی که ازش یاد گرفتم از تیکه های ریز جوجه کباب که نمیشه سیخشون کشید استفاده میکرد )
با پیاز داغ تفتش میدم:دی....تا سرخ بشه....بعدش قارچای نگینی و ذرت پخته شده یا نیم پز بیرون اضافه میکنم(بسته به ذایقه میشه خلال بادوم یا فلفلف دلمه هم استفاده کرد)
بعد زعفرون میزنم...نصف قاشق چای خوری(برنجش مث لوبیا پلو که قرمزه زعفرونی میشه)
بعد نمک و ادویه مث بقیه قاطی پلو ها Smile یه کم درشو میذارم که مرغا پخته شه....کره خیلییییییییییی طعمشو عالی میکنه
و اینگونه میدهم قاطی برنج Smile :دی
و خیلی هم خوشمزه

درخشان ترین تاجی که مردم بر سر می نهند

در آتش کوره ها ساخته شده است .

"چارلی چاپلین"
نقل قول
 سپاس شده توسط My dear 90 ، الی2 ، نیازز ، تابنده ، 3lena ، زن باران (مهتاب65)
۲۴-شهريور-۱۳۹۲, ۰۲:۱۳ عصر
ارسال: #8
تچین(به روش پلویی،ته دیگی نیست)

مرغ پخته ریش ریش شده
زرشک
هویج رنده شده
زعفران
برنج

طرز تهیه مایه تچین:

مرغ پخته(سینه مرغ بهتر است) ریش ریش شده با هویج رنده شده تفت میدهیم.سپس زرشک با زعفران را به آن اضافه میکنیم.پس از 5 دقیقه مایه آماده است.

پس از آبکش کردن برنج مایه را لایه لایه به آن اضافه میکنیم.به این راحتیAngel

I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط elir ، الی2 ، فرانک خانم ، نیازز ، تابنده ، 3lena
۵-مهر-۱۳۹۲, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #9
سبزی پلوی ترکی

مواد لازم برای 4 نفر:
• روغن مایع : 2 قاشق غذاخوری
• کره : 2 قاشق غذاخوری
• پیاز سفید متوسط: یک عدد، ساطوری
• برنج : 320 گرم، خیسانده
• آب مرغ : 750 میلی لیتر، 3 پیمانه
• نخود فرنگی : 200 گرم
• شوید ساطوری: 6-7 قاشق غذاخوری
• نعناء ساطوری: 4-5 قاشق غذاخوری
• نمک و فلفل: به میزان لازم
روش تهیه:

1 -کره و روغن را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کرده و پیاز را 5 دقیقه در آن تفت دهید.برنج را اضافه کرده و یک دقیقه بچرخانید.هنگامی که کاملا به کره آغشته شد،آب مرغ را اضافه کنید.

2 -به ازای هر پیمانه برنج نصف قاشق چایخوری نمک به غذا اضافه کرده و شعله را زیاد کنید تا به جوش آید.10 دقیقه صبر کنید تا برنج کمی در آب مرغ نرم شود.

3 -سبزی های ساطوری ونخود فرنگی را به برنج اضافه کرده و با احتیاط مخلوط کنید تا برنج خرد نشود.شعله را کم کرده و هنگامی که آب مرغ تبخیر و جذب غذا شد، درقابلمه را ببندید و روی شعله ملایم 20 دقیقه آن را دم کنید.

نکات:

1 -به جای آب مرغ از آب جوش استفاده کنید.

2 -اگر مایلید درهنگام اضافه کردن نخود فرنگی، دو هویج متوسط که نگینی ریز خرد کرده‌اید اضافه کنید

بي چاره ي دچار تو را
چاره جز تو چيست؟
نقل قول
 سپاس شده توسط My dear 90 ، نیازز ، تابنده ، nasibe_603
۱-آبان-۱۳۹۲, ۰۸:۰۱ صبح
ارسال: #10
ته چین متفاوتTounge

برنج
فیله مرغ چرخ کرده
کدو رنده کرده
هویج رنده کرده
زرشک
زعفران

[تصویر: پلوقاطی][تصویر: پلوقاطی][تصویر: پلوقاطی][تصویر: پلوقاطی]

فیله مرغ چرخ کرده را با پیاز رنده شده و زردچوبه سرخ میکنیم و 5 دقیقه آخر هویج رنده کرده زرشک کدو رنده کرده را با گوشت تفت میدیم.حالا زعفران نمک با کمی پودرسیر اضافه میکنیم.مایه آمادست.
بعد از آبکش کردن برنج مایه را لایه لایه به برنج اضافه میکنیم.میدونیم که قاطی پلوها غذای سریعی نیستن و خیلی زمان لازمه تا خوب دم بکشه
Wink

I'm everything I am
Because you loved me
نقل قول
 سپاس شده توسط mahdiyeh ، nasibe_603 ، fati asali ، pari-ziba ، نیازز ، تابنده ، شقایق محسن ، 3lena ، ماهی قرمز
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام