• چم

پرسش و پاسخ آموزش خیاطی با متد گرلاوین

۱۹-مهر-۱۳۹۲, ۰۱:۳۵ صبح
ارسال: #1

Star پرسش و پاسخ آموزش خیاطی با متد گرلاوین
New2 سلام دوستای عزیز نوعروس

خب اینم تاپیک مخصوص پرسش و پاسخ آموزش خیاطی با متد گرلاوین Big Grin تشکر یادتون نره Tongue

تشریف بیارین سوال دارین در مورد آموزشها بپرسین انشاءالله بتونم جوابگو باشم AngelWink

متشکرم از اینکه آموزشها رو دنبال می کنید و بدنبال یادگیری هستیدNew1

منتظر یه معجزه از طرف خدا هستم .....یقین دارم که یک روز خوب اونو بهم هدیه می ده Angel

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
نقل قول
 سپاس شده توسط samira- s.m ، nirvana r ، sombol ، نوعروس92 ، sohajoon ، جوانه ، zeinab.mh ، elooo ، مهرانا 21 ، معصومه خانوم ، zahra.y ، negin1991 ، nasibe_603 ، فندق ، عسل بانووو ، m_bkr_110
۱۹-مهر-۱۳۹۲, ۰۲:۱۷ صبح
ارسال: #2

RE: پرسش و پاسخ آموزش خیاطی با متد گرلاوین
متد گرلاوین چی هست؟

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubts, while the stupid ones are full of confidence
(Charles Bukowski)
نقل قول
 سپاس شده توسط maryamgol ، zeinab.mh ، یلداجون ، nasibe_603
۱۹-مهر-۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-مهر-۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ عصر توسط maryamgol.)
ارسال: #3

عزیزم سوالت رو برطبق کتاب گرلاوین که در اینباره صحبت کرده پاسخ می دم :

فن خیاطی و دوختن لباس نقش موثری در هنر زن ایفا می کند و هر زنی که خود را با هنر خیاطی آشنا

سازد چه بسا از هزینه های زاید که صرف دوخت لباس می شود صرفه جوئی شده و کمک بزرگی به سایر ضروریات زندگی

مینماید از طرفی انسان از ساخته و پرداخته دسترنج خود لذت بیشتر می برد تا دیگران .

در یادگیری هر هنر روش های هنرمندانه که آمیخته با سلیقه باشد کمال مطلوب است و جمعی از هنرمندان با افکار اصیل خود

طرح هایی ایجاد مینمایند که هدفشان رسیدن باصول صحیح میباشد و ضمنا راهنمای خوبی هم برای علاقمندان می گردد .

گرلاوین یکی از این هنرمندان است و روش او اکنون در سراسر جهان شهرت بسزائی یافته

است و در موسسات مختلف غالب کشورها تدریس می شود آنها که با روش گرلاوین آشنایی دارند ، چه آنهایی که می خواهند

خود به پوشش خویشتن بپردازند و چه آنهایی که طراحی و خیاطی را حرفه خود قرار می دهند از این روش منتهای استفاده را مینمایند .

روش گرلاوین بسیار روشن و منطقی و دقیق است . در این روش به استدلال و محاسبه بیشتر اهمیت داده می شود تا به حافظه .

با استفاده از فرمولهای اساسی این روش هر علاقمندی می تواند کلیه لباسهای زنانه از زیر پوش گرفته تا انواع و اقسام

لباسهای رو با مدلهای زیبای گوناگون تهیه کند .

بدین ترتیب می بینیم که حصول موفقیت در بریدن و دوختن لباس دیگر موکول بداشتن استعداد شخصی

نیست بلکه هر کس می تواند با آشنایی به اصول صحیح خیاطی و پیروی از یک روش منطقی لباسی برای خود و سایرین تهیه

کند که از هر حیث برازنده او و دیگران باشد .

منتظر یه معجزه از طرف خدا هستم .....یقین دارم که یک روز خوب اونو بهم هدیه می ده Angel

نقل قول
 سپاس شده توسط sombol ، zeinabgoon ، zeinab.mh ، zahra.y ، nasibe_603 ، samira- s.m ، عسل بانووو ، shadmehr20
  • ارشادی
  • خرید اقساطی
۲۴-مهر-۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ صبح
ارسال: #4
مریم گل عزیز Heart دامن ژورنالی که آخرین آموزشت هست، با ریون خوب در میاد یا نه؟

با ریون مشکی اون آبیه که قبلا گذاشتی رو بدوزم یا این آخری رو. من از این آخری بیشتر خوشم میاد اما فکر می کنم با ریون خوب نشه.
مرسی عزیزم New1New1New1
نقل قول
 سپاس شده توسط maryamgol
۲۴-مهر-۱۳۹۲, ۰۵:۴۰ عصر
ارسال: #5

(۲۴-مهر-۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ صبح)sombol نوشته است:  مریم گل عزیز Heart دامن ژورنالی که آخرین آموزشت هست، با ریون خوب در میاد یا نه؟

با ریون مشکی اون آبیه که قبلا گذاشتی رو بدوزم یا این آخری رو. من از این آخری بیشتر خوشم میاد اما فکر می کنم با ریون خوب نشه.
مرسی عزیزم New1New1New1

عزیزم اون دامن لول یا فری که شما می گی رنگش آبیه ، در واقع رنگ یاسی است و با موبایلم عکس انداختم و نمی دونم چرا این رنگی نشون میده
این دامن با پارچه ریون خیلی قشنگ می شه البته با پارچه های دگه هم می شه دوخت اما با ریون مدل خودش رو قشنگ تر نشون می ده

دامن آخریه که دامن برش دار ژورنالی هست با پارچه غیر کشی مخصوصا کرپ زیبا می شه یا می تونی از پارچه کرپ ریون استفاده کنی ، شاید با ریون هم بشه این مدل رو دوخت ولی فکر نمی کنم به اندازه پارچه های غیر کشی جالب بشه

من مربی ام خودش با پارچه کرپ ریون دوخته بود این مدل رو و خیلی زیبا تو تن دیده می شد Lub

اگر پارچه ات ریون هست به نظرم همون مدل دامن لول یا فری رو بدوز همون که می گی رنگ دامن آبیه خیلی قشنگ می شه تو تن شک نکن Wink

نقل قول
 سپاس شده توسط sombol ، جوانه
۲۶-مهر-۱۳۹۲, ۰۴:۴۸ عصر
ارسال: #6
سلام مریم گل عزیز.بابت الگوها و توضیحاتت ممنون.
چندتا سوال دارم!
1-مگه قد باسن افراد بالغ 16 تا 22 نیس؟
2-پنس کوچیک نباید برای دوختن کمتر پنس حذف و منتقل شه؟

خدایا زندگیمونو حفظ کن...
نقل قول
 سپاس شده توسط maryamgol
۲۷-مهر-۱۳۹۲, ۱۲:۰۲ صبح
ارسال: #7
میشه مدل آستین مانتو آموزش بدین؟
مثلا مدل آستین پاکتی که یه چاک داشته باشته.
مرسی
نقل قول
 سپاس شده توسط elham1364 ، maryamgol
۲۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۱:۲۶ صبح
ارسال: #8

(۲۶-مهر-۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ عصر)elooo نوشته است:  سلام مریم گل عزیز.بابت الگوها و توضیحاتت ممنون.
چندتا سوال دارم!
1-مگه قد باسن افراد بالغ 16 تا 22 نیس؟
2-پنس کوچیک نباید برای دوختن کمتر پنس حذف و منتقل شه؟

جواب سوال 1 = بلندی باسن بزرگ ( قد باسن بزرگ ) : هنگامی که برای اندازه گیری دور باسن اقدام میکنین از ادامه متر تا نوار بلندی باسن بزرگ هست که مقدار آن از 18 تا 22 است و از این دو اندازه بیشتر و کمتر نیست

عزیزم اگر دقت کرده باشی درنحوه رسم کادر دامن در الگوی اولیه قد باسن رو من 18 در نظر گرفتم حالا نسبت به سایز افراد این اندازه هم خب فرق می کنه و طبق گفته کتاب اون چیزی است که الان در بالا گفتم

جواب سوال 2 = در آموزش الگوی اولیه دامن که همون دامن شماره 1 دامن تنگ است ، کارآموز چون تازه کار است واین اولین دامن است که داره یاد می گیره پس تمام پنسها روی دامن دوخته میشود چون تازه داره یاد می گیره

اما در دامن های بعدی از ساسون کوچک صرف نظر کرده و فقط ساسون های پشت و جلو روی دامن دوخته می شوند این ساسون در بیشتر موارد حذف میشود و اندازه آن به ساسون پهلو منتقل میشود اما در بعضی از مدل ها مانند دامن های فون باید از آن استفاده کرد

نکته :
در افرادی که دارای شکم هستند ساسون بزرگ جلو را روی الگو می بندیم تا دامن در این افراد زیبا دیده شود و فقط از ساسون کوچک استفاده می شود بنابراین در موقع کنترل کمر و اندازه گرفتن ساسونها اگر نیاز بود از ساسون کوچک کم می شه یا بهش اضافه می شه

در آموزش دامن شماره 2 دامن فون 1 : این دامن اصلا پنس ندارد و پنس ها بسته می شوند
از ویژگی های دامن فون این است که در قسمت کمر کاملا قالب بدن است ولی پنس ندارد و از قسمت خط باسن به پایین کمی گشاد می شود
در قسمت نحوه گذاشتن روی پارچه و برش دامن فون 1
ساسونهای بزرگ بسته و اوازمان دادیم و با ساسون کوچک کاری نداریم
یک اشتباه کوچیک داشتم ( عذرخواهی می کنم از عزیزان Embarrased ) و اون اینکه در نحوه گذاشتن الگو روی پارچه برای برش من اومدم ساسون کوچیک رو خالی کردم و روی پارچه گذاشتم و شاید همین کارم شما رو به اشتباه انداخته ، در صورتی که با ساسون کوچیک کاری نداریم و روی دامن دوخته نمی شود و همین جا این رو ذکر کردم که سایر عزیزان متوجه باشند

از پیگیری و دقت شما متشکرم New1New1New1

نقل قول
 سپاس شده توسط elooo ، sombol ، عسل بانووو ، shadmehr20
۲۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۲:۵۴ صبح
ارسال: #9

(۲۷-مهر-۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ صبح)medisaa نوشته است:  میشه مدل آستین مانتو آموزش بدین؟
مثلا مدل آستین پاکتی که یه چاک داشته باشته.
مرسی

New2
عزیزم آستین رو روش الگو کشیدنش رو اینجا کامل توضیح دادم 3 الگوی آستین معمولی _ خوش ایست _ کتی را الگوش رو توضیح دادم

این آدرس صفحه اش
http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%A2%D9...pid2494681

آموزش آستین پاکتی

آستین پاکتی:

بعضی وقت ها می شود که ما دم آستین های که می بینیم یک تا یا یک تکه اضافه به آستین داده شده

است به این تکه های که به آستین وصل شده آستین پاکتی می گویند.

آستین پاکتی 4 نوع است :

نوع اول
در این نوع آستین پاکتی که به این شکل می شود

قسمت روی دست دولای بسته برش می خورد

از روی آستین 5-6 سانت و زیر دست 3-4 سانت تا یک خط شیب دار بدست آید این تکه را رولت کرده

و 2 بار برش می خورد قسمت هشت آن دوخته می شود و بعد پایین آن به دم آستین وصل می شود و بعد درز آستین دوخته می شود

شکل زیر

[تصویر: پرسش و پاسخ آموزش خیاطی با متد گرلاوین ]

نوع دوم آستین پاکتی

نوع دوم:

نوع دیگر از پاکتی طوری است که از دم پارچه 3-4 سانت اول تا می خورد به + 1.5 سانت اضافه تر بعنوان زاپاس دوخت

و بعد دوباره 3-4 سانت تا می خورد این بار 1.5 سانت اضافه نمی شود بعد الگوی آستین را روی

تا گذاشته و برش می زنیم اول قسمت 3-4 سانت + 1.5 را دوخته و بعد قسمت دوم را تا می کنیم و به روی آستین بر می گردانیم و اتو می کنیم تا بخوابد و بعد درز پهلو را را می دوزیم.

شکل زیر

نوع سوم آستین پاکتی

یک نوع دیگر از آستین پاکتی هست که از دم آستین کم می شود( در واقع قد تکه پاکتی را محاسبه کرده و از قدآستین کم می کنیم ) و بعد همان تکه دوباره به پایین آستین دوخته می شود این تکه دوم وقتی برش می خورد کمی شیب دارد برای صاف کردن پهلو آن 1-1.5

سانت اضافه می کنیم تا شیب آن از بین برود بعضی اوقات فرد نمی خواهد چاک روی دست پیدا

باشد برای این کار به قسمت روی دست 2-3 سانت به پهلو آن اضافه می کنیم هنگام دوخت این دو روی هم می افتد و دیگر چاک باز نمی شود.

شکل زیر

نوع چهارم آستین پاکتی

از خط وسط آستین از لبه 7 سانت بالا رفته سپس از این نقطه 5/1 سانت به سمت راست و چپ علامت. از دو طرف آستین 3 سانت بالا رفته و به این نقاط وصل کنید. سپس 3 سانت از خط وسط بالا رفته وصل کنید.
بوسیله کاغذ پوستی یا کاربن خیاطی این تکه پاکتی را کپی کنید و رو ی پارچه گذاشته و روی دولای باز 2 بار بریده می شود ( یک تکه پاکتی دولا برای یک آستین و یک تکه پاکتی دولا برای آستین دیگر)

ابتدا لایه زده و از قسمت بالی پاکتی یعنی جایی که شکل چاک روش هست دوخته می شود و بعداگر خواستیم چرخ رو کار هم می رویم و بعد اتو می کنیم

حال برای وصل به آستین می آئیم آستین را روی زمین پهن می کنیم به طوری که چپه آستین رو به بالا باشد و از لبه آستین تکه پاکتی را طوری می گذاریم که درز تکه پاکتی با درز لبه آستین روی هم باشد و بعد می دوزیم و پاک دوزی کرده و بعد به طرف رویه استین ( تکه پاکتی را ) بر می گردانیم و بعد درز پهلوی آستین را می دوزیم

برای زیبایی کار می توان در قسمت چاک تکه پاکتی یک دکمه دوخت تا تکه پاکتی ثابت بشه روی آستین

شکل زیر

موفق باشید عزیزان New1New1New1

نقل قول
 سپاس شده توسط نوعروس92 ، medisaa ، sombol ، مهرانا 21 ، zi zi ، nasibe_603 ، shadmehr20
۲۷-مهر-۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ عصر
ارسال: #10
مریم گل جون چندتا سوال فنی؟
نمدونم جاش همینجاس یانه اگه اشتباه کردم بگو پاکش کنمConfused

من دارم دوره نازک دوزو میرم .
بنظرت لازمه دوره شلوار دوزو سرمه و منجق..برم؟
شهریه هاش خیلی بالاست.Huh
بنظرت اگه دورم کامل شه نمتونم تو همین نت آموزش شلوارو مدلای مختلف مقنعهو یا لباس مجلسیای ساده رو یاد بگیرم؟
یا مثلا ی لباس ک تو بازار ببینم میتونم الگوشو بکشم خودم .میتونم سر دربیارم؟Undecided
درضمن من ترجیح میدم بعد نازک دوز فقط ژورنالو برم چون عاشقشمممممممSmiling

خدایا زندگیمونو حفظ کن...
نقل قول
 سپاس شده توسط maryamgol ، عسل بانووو
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام