پخت های متنوع ماهی

۹-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ عصر
ارسال: #31
RE: پخت های متنوع ماهی
من ماهی‌ رو اینجوری مزه دار می‌کنم: اول اونو به مدت یک ساعت توی آبلیمو، نمک ، پودر سیر ، ادویه مخصوص ماهی‌ و کمی‌ هم پودر زنجبیل میخوابونم بعد کاملأ توی آرد سوخاری میقلتونم و توی روغن فراوون سرخ می‌کنم. چیزی که باعث از بین رفتن بوی بد ماهی‌ می‌شه همین پودر زنجبیل هست.امتحانش ضرر نداره دوستانWink

خدا جونم سلامتی‌ فرشته کوچولومو فقط از تو می‌خوام
نقل قول
 سپاس شده توسط simi ، الهه ناز *
۹-مهر-۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ عصر
ارسال: #32

Heart سس برای ماهی
این یه نمونه سسی که قول داده بودم
باز هم میذارم دوستای گلم

طرز تهیه سس سیر

طرز تهیه‌:
1- ابتدا سیرها را حبه کرده و آنها را با پوست روی سینی فر اجاق گاز بچینید و به مدت 8 تا 10 دقیقه داخل فری که روی حرارت 200درجه سانتی‌گراد گرم شده است، قرار دهید؛ سپس آن را چند دقیقه کنار بگذارید تا سرد شود.
2 - وقتی که سیرها به اندازه کافی سرد شدند، پوست آنها را بکنید و ریز خرد کنید.
3 - روغن زیتون را در تابه کوچکی بریزید و روی شعله ملایم اجاق گاز قرار دهید؛ تا داغ شود. سپس روی همان حرارت، سیر و پیاز خرد شده را به مدت 8 تا 10 دقیقه در روغن تفت دهید تا نرم شوند.
4 - کاسه‌ای آماده کنید و سیر و پیاز تفت داده شده را در آن بریزید، سپس آب لیمو ترش، ارده و جعفری خردشده را نیز اضافه کنید. نمک و فلفل را هم به مقدار لازم بیفزایید. حالا مواد را خوب با هم مخلوط کنید. به این ترتیب، سس آماده خواهد شد.

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ
ﺑﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺭﻭﺑﺮﻭﯼ ﻣﻦ ﺑﻨﺸﯿﻨﯽ...

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط simi ، asal khano0m ، shaparak103 ، وروجک آقای نجار
۹-مهر-۱۳۹۱, ۰۳:۳۰ عصر
ارسال: #33
مرسی سحر ناز جون. من یه سوال دارم بهم نخندیا ، این ارده چیه؟ همینه که واسه صبحانه و اینا آدم میخوره؟
نقل قول
  • گروه ژ
  • کتی دیلمی
۹-مهر-۱۳۹۱, ۰۳:۴۷ عصر
ارسال: #34

بله گلم
ارده همون کنجده که مثل حلیمه و تو سوپرا هست
من مارک عقاب رو پیشنهاد میدم

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط simi
۱۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ عصر
ارسال: #35
با اجازه سحرناز جونم.
من چون خودم چندبار امتحان کردم احساس میکنم یکی از چیزایی که خیلی خوب بوی ماهی رو میگیره سس خردله.
من اول دو طرف ماهی رو سس خردل میمالم بعد اون رو توی مخلوطی از آرد سوخاری و ادویه جات میغلطونم و سرخ میکنم.
نقل قول
 سپاس شده توسط simi ، ida
۱۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ عصر
ارسال: #36
اگه از سس کرم خردل هم استفاده کنیم خوب میشه؟
نقل قول
۱۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ عصر
ارسال: #37
من دوست دارم ماهی رو با طمع های مختلف بخورم به خاطر همین هر دفعه اونو یه طور درست می کنم یه بار بابام یه سس بهم یاد داد که روی ماهی می ریزن و می خورن خیلی خوشمزه بود
اینم طرز تهیه :رب گوجه فرنگی رو با نارنج قاطی می کنید و خوب هم بزنید بعد فلفل و پودر سیر هم بهش اضافه کنید و یه کم آب, بزارین روی حرارت بعد از 3الی 4 دقیقه بردارید و روی ماهی سرخ شده بریزید نوش جان

یه عمر هر دردی به من دادی , حس می کنم عین نیازم بود
جایی که افتادم به پای تو , زیباترین جای نمازم بود
هر جای دنیایی دلم اونجاست , من کعبمو دور تو می سازم
من پشت کردم به همه دنیا , تا روبه تو سجاده بندازم
نقل قول
 سپاس شده توسط simi ، ida ، کاملیا ، Miss noon ، shah navaz
۱۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ عصر
ارسال: #38
(۱۰-مهر-۱۳۹۱ ۰۱:۲۰ عصر)simi نوشته است:  اگه از سس کرم خردل هم استفاده کنیم خوب میشه؟

سیما من یه کمی خنگم.سس کرم خردل چیه؟
نقل قول
 سپاس شده توسط simi
۱۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۴۳ عصر
ارسال: #39
نه بابا لالا جون این چه حرفیه عزیزم. سس کرم خردل کاله رو میگم ، آخه من سس خردل دوست دارم اینبار اینو خریدم یه کم سفت تر از سس خردل هست واسه استیک و هات داگ و مرغ سوخاری و ایناس ولی اصلا طعمشو دوست ندارم. میخواستم ببینم همون طعم خوب و به ماهی میده که واسه طعم دار کردن ماهی ازش استفاده کنم.
نقل قول
 سپاس شده توسط لالا
۱۰-مهر-۱۳۹۱, ۰۱:۴۹ عصر
ارسال: #40

Heart سس خردل برای ماهی...
مواد لازم:
کره=50 گرم
آب گوشت=نصف لیوان
آرد=یک قاشق مرباخوری
خردل=یک تا 2 قاشق سوپخوری
نعناع و ترخان=به مقدار کافی(خشک یا تازه)

طرز تهیه:
کره را آب کرده آرد را در کره سرخ می کنیم. حرارت را ملایم کرده و آب گوشت را کم کم در آرد سرخ شده ریخته و هم می زنیم و می گذاریم بجوشد و کمی غلیظ شود بعد خردل و سبزیجات خرد شده را اضافه کرده خوب مخلوط می کنیم تا سس کاملا نرم و لطیف شود. این سس را روی گوشت آماده شده می ریزیم.

برای آب گوشت میتونید از انواع عصاره های فشرده استفاده کنید...

ﻣﻦ
ﺳﺮﺷﺎﺭ ﺍﺯ ﮔﻔﺘﻨﻢ
ﻧﻪ ﺍﺯ ﻧﻮﺷﺘﻦ

اینجا رو دوست دارم...
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparak103
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام