پخت های متنوع ماهی

۳-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ عصر
ارسال: #11

RE: مزه دار کردن ماهی
ماهیت چی بوده پوست کلفت بوده؟!
نقل قول
۳-تير-۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ عصر
ارسال: #12
وا میره ها

ميدونم كه يه وقتايي دلت ميگيره از كارم .روزايي كه حواسم نيست بگم خيلي دوستت دارم.....
www.khooneh.nowaroos.com
نقل قول
۳-تير-۱۳۹۱, ۰۲:۴۴ عصر
ارسال: #13
شانی ماهی سفید بود
خیلی هم طرد شده بود
شاید چون تو روغن داغ ولی با حرارت کم سرخ کردم بعد هم زیاد چپ و راستش نکردم بلایی سرش نیومده

خدایا شکرت بالاخره من هم دیگه راحت شدم
دیگه تو خونمون مزاحمی وجود نداره
دوست دارم خداNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط shania ، آیسان عزیزی
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۳-تير-۱۳۹۱, ۱۱:۲۰ عصر
ارسال: #14
ماهی درست کردن سختهههههههههههههه دوست ندارم
نقل قول
۴-تير-۱۳۹۱, ۱۲:۳۶ عصر
ارسال: #15

ماهی رو نباید به مدت طولانی مزه دار کرد چون شل میشه،ماهی از اون دسته موادی هست که خیلی سریع مزه دار میشه ،من زیاد درست میکنم وخوب میشه

من ماهی تو یه روش اینگونه مزه دار میکنم :روغن (مایع وزیتون)،گل پر ،نمک وپودر سیر وفلفل نیم کوب مزه دار میکنم گاهی هم اول فقط با روغن پودر سیر وپیاز مزه دار میکنم وسپس با ادرد وادویه مخلوط میکنم وسرخ میکنم خوشمزه میشه ،به ماهی موقع مزه دار کردن ابلیمو نزنید چون گوشتش سفت میشه

لطفا عکسهای بی حجاب از خودتون رو در سایت نگذارید New1
نقل قول
 سپاس شده توسط shania ، یاسی ، sarah ، مژي ، ida ، pari87 ، shaparak103 ، نياز ، marziye1987 ، N E G A R ، shirin93 ، shah navaz ، تمنا2
۵-تير-۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ صبح
ارسال: #16
(۴-تير-۱۳۹۱ ۱۲:۳۶ عصر)cinderella نوشته است:  ماهی رو نباید به مدت طولانی مزه دار کرد چون شل میشه،ماهی از اون دسته موادی هست که خیلی سریع مزه دار میشه ،من زیاد درست میکنم وخوب میشه

من ماهی تو یه روش اینگونه مزه دار میکنم :روغن (مایع وزیتون)،گل پر ،نمک وپودر سیر وفلفل نیم کوب مزه دار میکنم گاهی هم اول فقط با روغن پودر سیر وپیاز مزه دار میکنم وسپس با ادرد وادویه مخلوط میکنم وسرخ میکنم خوشمزه میشه ،به ماهی موقع مزه دار کردن ابلیمو نزنید چون گوشتش سفت میشه

سیندرلا جون اونوقت چقدر می ذاری بمونه؟ تو یخچال میذاری یا بیرون؟
نقل قول
۲۷-تير-۱۳۹۱, ۰۸:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-تير-۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ عصر توسط zoha.)
ارسال: #17
پخت های متنوع ماهی
ماهی سوخاری

کار سختی نیست از این ماهی کوچیکا فکر کنم اسمش فیتیفا یا یه چیزی تو این مایه ها که زیاد پوست زخیمی نداشته باشه مثل ماهی سفید
خب حالا بریم سر درست کردنش
ابتدا ماهی رو تمیز کرده استخون وسطش رو در اورده بهتره تا جایی که میشه سیخواش رو بگیرید
برای همین ماهی با مشخصات بالا لازمه
وقتی ماهی رو خوب شستیم با یه دستمال تمیز خشکش میکنیم تقریبا 2پیمانه ارد رو با ادویه نمک و فلفل و زرد چوبه مخلوط کنید
ماهی رو کاملا به اون مخلوط بپوشانید تا پشت و روی ماهی به ارد اغشته شود ارد اضافه رو تکونده و داخل روغن داغ میزاریم به محض سرخ شدن دو طرف ماهی برداشته و روی 1دستمال بزارید تا روغن اضافش گرفته شود و موقع سرو روی اون کمی ابلیمویه تازه بچکانید
به همین راحتی
بعدا ماهیه سوخاری در ارد سوخاری رو هم یاد میدم
نقل قول
 سپاس شده توسط مژي
۳-مرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۵۲ عصر
ارسال: #18
RE: پخت های متنوع ماهی
baraye gereftane buye bade mahi ebteda,boresh haye gushte mahi ra ke amade kardeim ba yek teke yakh,meghdari be andazeye yek livan ab,yek estekan abe limu,va namak,migozarim ta yakhab shavad,be modate 45 daghighe ,bad khoshk mikonim va estefade mikonim/
نقل قول
 سپاس شده توسط mahshid jun ، تمنا2
۳-مرداد-۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ عصر
ارسال: #19
ما ماهی که میخوریم اصلا اینجوری نیست واسه سرخ کردن اول به ماهی نمک میزنیم میذاریم نیم ساعت بمونه بعد میشوریم با دستمال تمیز خشک میکنیم بعد هم آرد و ادویه رو با هم قاطی میکنیم تا یه رنگ شه بعد ماهی هارو مزنیم تو این مواد بعد هم تو روغن داغ سرخ میکنیم . اگر کسی ماهی شکم پر وقلیه ماهی هم دوست داره بگه تا واسش اینجا بذارم.
نقل قول
 سپاس شده توسط ida
۵-مرداد-۱۳۹۱, ۰۹:۲۴ عصر
ارسال: #20

انواع مختلف مزه دار کردن ماهی:

1-ماهی رو چند ساعت قبل از طبخ تو پیاز خلال شده و ابلیمو فراوون(جهت از بین بردن بوی بد ماهی) + نمک و زعفرون میخوابونیم...موقع پخت هم ماهی رو داخل تخم مرغ و ارد سوخاری و زردچوبه و فلفل و دارچین میغلطونیم و سرخ میکنیم...

2-روش 1 بدن نمک در مرحلهی قبل از پخت.... گوشت بعضی از ماهی ها مثل شیر اگه قبل پخت نمک بخوره کمی سفت میشه و موقع سرو اصلا مزه ی ماهی تازه نمیده (تجربه ی شخصی بنده)

3-ماهی رو قبل از پخت داخل سیر و پیاز و جعفری و گشنیز + ابلیموی تازه میخوابونیم.....هنگام پخت وقتی ماهی داره تو تابه جلز و ولز میکنه روش اب نارنج میریزیم.

- برای اینکه ماهی بوی بد نده و یا در حین سرخ کردن بوش توی خونه نپیچه، دو تا حبه سیر رو پوست بکنید و توی روغنی که دارین توش ماهی سرخ میکنید بندازید.
- برای از بین بردن بوی ماهی از تو تابه ای که توش ماهی سرخ میکنید یه پیاز کوچیک رو خورد کنید و با روغن کم و حرارت پایین تفت بدید.
برای گریل کردن یا توی فر گذاشتن هم از همین روش ها میشه استفاده کرد.

بي شک
در تو هزاران فرشته مأوا دارند ؛
وگرنه
آدمي و اينهمه مهرباني ...؟! Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط مژي ، mahshid jun ، asal khano0m ، yasaman banoo ، shah navaz ، sama-ali ، زمرد_شوشو ، تمنا2
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام