پا گشا

۲۳-اسفند-۱۳۹۶, ۰۳:۲۶ عصر
ارسال: #1461
RE: پا گشا
آقا من نفهمیدم آخر.وقتی خواهر و برادرای همسرم پاگشامون نکردن من باید عیددیدنی برم خونشون یا نه؟ واینکه ما 3 ماهه عقدیم.اون که نباید بیاد خونه فامیلای ما عیددیدنی؟مثلا خونه عمه ها و دایی و...
نقل قول
۲۳-اسفند-۱۳۹۶, ۰۳:۲۸ عصر
ارسال: #1462

(۲۳-اسفند-۱۳۹۶ ۰۳:۲۶ عصر)'goli69' نوشته است:  آقا من نفهمیدم آخر.وقتی خواهر و برادرای همسرم پاگشامون نکردن من باید عیددیدنی برم خونشون یا نه؟ واینکه ما 3 ماهه عقدیم.اون که نباید بیاد خونه فامیلای ما عیددیدنی؟مثلا خونه عمه ها و دایی و...

ببین ما اول پاگشا میکنن بعد میریم
ولی مثلا همسرت بگه من میخوام برم خونه خواهرم
توکه نمی تونی بگی پاگشام نکردن|:
باید مرامی برید انگارتصویر: images/smilies/confused.gif
توهرجا بری باید همسرت بیاد دیگه
یعنی چی خونه عمو عمه اینا نیاد
یعنی تو تنها بری؟

3 (12)
نقل قول
 سپاس شده توسط tara 1987
۲۳-اسفند-۱۳۹۶, ۰۳:۴۲ عصر
ارسال: #1463
اره دیگه من مثل همیشه با مامان بابا میرم.چون فامیلای من بعد عروسی پاگشا میکنن خب اونم ممکنه بگه تا پاگشا نکردن نمیام.ولی کلا واسم عجیبه که تو عقد باهم بریم خونه فامیلامون.تصویر: images/smilies/huh.gifاحساس میکنم هنوز کاملا زن و شوهر نشدیم...تصویر: images/smilies/biggrin.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط awin
۲۳-اسفند-۱۳۹۶, ۰۵:۱۷ عصر
ارسال: #1464
گلی جان یکم داری سخت میگیریا
یعنی چی با مامان و بابام میرم ؟
کامل زن و شوهر نشدیم؟

خدایا خودت پشت و پناهمان باش
منتظر اتفاقات خوبم تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
۲۳-اسفند-۱۳۹۶, ۰۷:۴۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۳-اسفند-۱۳۹۶ ۰۷:۴۵ عصر توسط tara 1987.)
ارسال: #1465
(۲۳-اسفند-۱۳۹۶ ۰۳:۱۳ عصر)'sanazaseman' نوشته است:  بچه ها یعنی شما تا قبل  اینکه پاگشا کنن عیددیدنی هم نمی رفتید خونه اقوام ؟

ما که عقد مون اسفند ماه بود ، عید همون سال فامیل ها خودشون ، زنگ زدن و دعوت کردن ، هم پاگشا شد و هم عید دیدنی 

(۲۳-اسفند-۱۳۹۶ ۰۳:۲۶ عصر)'goli69' نوشته است:  آقا من نفهمیدم آخر.وقتی خواهر و برادرای همسرم پاگشامون نکردن من باید عیددیدنی برم خونشون یا نه؟ واینکه ما 3 ماهه عقدیم.اون که نباید بیاد خونه فامیلای ما عیددیدنی؟مثلا خونه عمه ها و دایی و...

بهتر بود این قسمت رو همسرت مدیریت میکرد و اگر خواهر برادرش دعوت نکردن ، خودش تاریخ میگفت بهشون که میاییم 
دیگه با خواهر برادرش که تعارف نداره 
بنظر من اصلا یکی از فلسفه های پاگشا هم این هست که رفت و آمد ایجاد شه ، فرد جدید با خانواده بیشتر آشنا بشه 
اگر پاگشا مرسوم نبود ، شاید خیلی جاها وقت نمی شد بریم یا خجالت می کشیدیم 

*و خدایی که در این نزدیکی هاست....
میشه برا سلامتی همه مامان ها دعا کنید... برای سلامتی مامان منم دعا کنید..
نقل قول
 سپاس شده توسط زهرا1367
۲۳-اسفند-۱۳۹۶, ۰۹:۱۹ عصر
ارسال: #1466
گلی جان بازم صلاح کارو خودت میدونیا؟
ولی واقعا مته به خشخاش میذاری...من یه جاهایی کلا از نظراتت تعجب کردم.
با مامان بابات بری عیددیدنی همسرتو نبری؟تصویر: images/smilies/huh.gif
چرا انقد حس غریبگی داری؟

من یادمه بهمن ماه پارسال که عقد کردیم،عید هنوز هیچ فامیلی پاگشا نکرده بود...اصن من نمیدونم پاگشامون تو عقده یا تو عروسی.اصن الان نمیدونم کی پاگشامون کرده بود ما رفتیم،کی نکرده بود رفتیم!
خونه عمه ها و عموهام رفتیم سر زدیم کلی ام خوش گذشت.حتی یادمه یکی دوجارو مامانم اینا زودتر رفته بودن،منوهمسرم دوتایی رفتیم!
دیگه خونه ی عمو مثلا،یا عمه،که انقد به ادم نزدیکن...هی بشینیم بگیم نه چون پاگشا نکردن عید دیدنیشون نریم!

بالاخره اسمش ظهور کرد تو شناسنامه م
دوستی:92/8/10
عقد:95/11/15
عروسی:97/6/9تصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط gole soorati ، marjantt ، زهرا1367
۲۴-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۰۲ صبح
ارسال: #1467
ما هم نه فامیلای خودمون پاگشا کردن نه فامیلای همسرم. حتی برادرم هم دعوت کرد رفتیم خونه اش حرفی از پاگشا یا کادو نبود یه مهمونی معمولی بود، تازه چون مامان بابامو میخواست بگه گفت شما هم بیاید!
خداروشکر فامیلای هر دومون مث همن تصویر: images/smilies/biggrin.gif
ما هم گفتیم هرکی دعوت کرد شام و ناهاری میریم وگرنه همینجوری یه سر میریم عید دیدنی و میایم. حالا ببینیم عید چی میشه!

نقل قول
۲۴-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۱۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-اسفند-۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ صبح توسط زهرا1367.)
ارسال: #1468
برای عید که با هم باید برید یعنی چی جدا جدا !پاگشا هم برای ایجاد رفت وامد هست ومعمولا بعد عقد هست اما دیگه پاگشا کردن اجباری وزور نیست که !شما هم مثل خودشون رفتار کن بعدها ،دنیا کوچیکه
حالا من یکی از خواهرامو مادر شوهرش پاگشا کرده بود اما هیچ کادویی بهش نداده بود ،خواهرمم سر خواهرش تلافی کرد دعوت کرد پذیرایی خوبم کرد اما کادو نداد اتفاقا خانواده شوهرش به روشون اوردن ،خواهرمم گفت مگه رسم کادو دارین ،اخه ما ندیده بودیمتصویر: /images/smilies/new/wink.pngدیگه فهمیدن که دختر مردم با دختر خودشون فرقی نداره ،تصویر: images/smilies/biggrin.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط narges1367 ، tara 1987 ، marjantt ، Honey.M
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام