پا گشا

۱۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-مرداد-۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ عصر توسط mahtab-gh.)
ارسال: #31
RE: پا گشا
منم امشب خونه عموی همسری. پا گشا ببینم کادو می دن یا نه Big Grin
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۶:۳۹ عصر
ارسال: #32
من خالم عروس کرمانیاس اونام وقتی که پاگشاش کرده بودن هیچ کادویی بهشون نداده بودن.شوهر خالم گفته بود ما رسم نداریم تو پاگشا کادو بدیم.
نقل قول
 سپاس شده توسط goli topoli
۱۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۷:۰۲ عصر
ارسال: #33
من کرمانی هستم. ما معمولا رسممون نیست توی پاگشا کادو بدیم. هرکی رفت خونه عروس براش کادو میاره. عروس هم معمولا صبر میکنه بزرگترای فامیل (خاله عمه عمودایی) دعوتش کنن بعدش خودش دعوتشون میکنه.
نقل قول
۱۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۷:۴۶ عصر
ارسال: #34
منم فقط فامیلهای خودم کادو دادن
مادر شوهرم یه پارچه داد که اونم پولش از همسرم گرفته بود (با اینکه بله برون اصلا پارچه نیاوردن)
بعد آنقدر پاگشا نکردن که شد عید تازه برای اینکه بهشون بفهمونم دیگه این دید و بازدید عید منم دعوتشون کردم
ولی اصلا ناراحت نیستن چون حالا نوبت خودشون شده بچه های خواهر شوهرم دارن عروسی میکنند به شایستگی از خجالتشون در میام و جبران میکنم
نقل قول
 سپاس شده توسط betsabeh ، Sariya
۱۴-مرداد-۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ عصر
ارسال: #35
(۱۴-مرداد-۱۳۹۱ ۰۷:۴۶ عصر)رزیتا نوشته است:  منم فقط فامیلهای خودم کادو دادن
مادر شوهرم یه پارچه داد که اونم پولش از همسرم گرفته بود (با اینکه بله برون اصلا پارچه نیاوردن)
بعد آنقدر پاگشا نکردن که شد عید تازه برای اینکه بهشون بفهمونم دیگه این دید و بازدید عید منم دعوتشون کردم
ولی اصلا ناراحت نیستن چون حالا نوبت خودشون شده بچه های خواهر شوهرم دارن عروسی میکنند به شایستگی از خجالتشون در میام و جبران میکنم

اخخخخخ رزیتا جوووون حرف دل منو زدی منم دلم میخواد این خواهر شوهرام ازدواج کنن اونوقت منم مثل خودشون رفتار کنم تا ببینم خوبه ...

ﺭﺍﺣﺖ ﻧﻮﺷﺘﯿﻢ : « ﺑﺎﺑﺎ ﻧﺎﻥ ﺩﺍﺩ » !

ﺑﯽ ﺁﻧﮑﻪ ﺑﺪﺍﻧﯿﻢ ﺑﺎﺑﺎ ﭼﻪ ﺳﺨﺖ ، ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺎﻥ ﻫﻤﻪ ﺟﻮﺍﻧﯿﺶ ﺭﺍ ﺩﺍﺩ !
برای شادی روح پدرم لطفا یه صلوات بفرستید ممنون....
نقل قول
۱۶-مرداد-۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ عصر
ارسال: #36
(۱۶-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۵۹ صبح)goli topoli نوشته است:  آخه اینطوری که خیلی ظلمه من خونم کرمان نیست که اونا بیان کادو بیارن خوب من عقده ای میشم دلم میشکنه اونوقت کی جواب میده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

راستش این یکی نمیدونم رسم خانواده ماست یا بقیه هم همین رسمو دارن.... بزرگترا همون موقع عروسی جدا از کادوی عروسی کادو خونه شو هم میدن.... بعد هرکس هم بلاخره رفت اون شهری که عروس هست براش کادو میبره دیگه....
البته میگم این قسمت ممکنه رسم فامیل ما باشه
نقل قول
۱۶-مرداد-۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ عصر
ارسال: #37
بچه ها جون یه نصیحت میکنم که به این رسم و رسومات انقدر اهمیت ندید که اگه یکیش اجرا نشد دیگه تا آخر عمرتون توی ذهنتون میمونه! اگه هم اجرا شد که خوب چه بهتر و بعد برای کسی که این کارو برای شما انجام میده بعدا جبران میکنید و اگر هم کسی انجام نداد که خوب شما هم بعدا براش اینکارو نمیکنید....به همین سادگی و خوشمزگی دوست جونا

* من….هستم
قدرتمندترین کلمات هستند چرا که هر کلمه ای بین این دو قرار دهید واقعیت شما را شکل می دهد.
من اشرف مخلوقات هستمAngel
نقل قول
 سپاس شده توسط betsabeh ، shania ، baran90 ، melika64 ، delaram22 ، Narciso
۱۹-مرداد-۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ عصر
ارسال: #38

ما که تا حالا هیش جا دعوت دعوت نشدیم یک ماه و نیم از عروسیم میگذره
مادرشوهرم سر عقد بهم انگشتر داد اما بعد عروسی نه
البته هر وقت اومده خونمون یه چیزی آوارده
ربع سکه
پنکه
حالا هم میخواد ساعت دیواری بخره برامون
نقل قول
۲۱-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ صبح
ارسال: #39
خداییش مادر شوهرم برام کم نمیذاره 3 (12)شاید واقعا رسم ندارن New3ولی من تصمیم گرفتم هر کاری کرد برا دخترش تلافی کنم مثلا دو سال پیش که من عقد کردم به ما چک داد سر عقد ولی هیچوقت پولی تو اون حساب نیامد منم که نمیتونستم چکشو بذارم اجرا Dodgyفکر کن 3 (12)3 (12)3 (12)ولی حالا هر موقع دخترش عقد کرد منم چک میدم مثل خودشون که همون طوری که آبروی من جلو مامانم اینا رفت دخترشم جلو شوهرش خجالت بکشه Big GrinBig GrinBig Grin

خدایا یه کار خوب برا همسرم از غیب بفرست زود زود Crying
نقل قول
 سپاس شده توسط elmah ، سُلی گُلی ، baran90 ، razieh.p12 ، sweety bride ، نگارعروس ، melika64 ، delaram22 ، delnia
۲۱-مرداد-۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-مرداد-۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ صبح توسط تیام.)
ارسال: #40
بچه ها ما عید پارسال یعنی سال 90 نامزد بودیم ولی عقد نبودیم ... واسه عید دیدنی خونه فامیالای من که میرفتیم همه

بهمون عیدی میدادن ...خونه فامیلای شوشو هم عیدی میدادن اما فامیلای من یه کم سنگین تر...... علتشم این بود که رسم

ما اینه که عروس دفعه اول که میره خونه کسی بهش کادو میدن، میخاد عید باشه یا پاگشا یا هر مراسم دیگه... مثلا فامیلای

من هم عیدی هم اون کادو رو یکی کرده بودن.......بعد آخر همون فروردینه 90 عقد کردیم .... دیگه فامیلا شروع کردن به پاگشا....

خونه فامیلای من که میریم واسه پاگشا کسی دیگه بهمون کادو نمیده اما خونه فامیلای شوشو کادو میدن..... شوشو هم یه

بار غیرمستقیم به روم اورد ولی توضیحم اصلا براش قانع کننده نبود........با اینکه مهمونی هایی که فامیلای من واسه پاگشا میگیرن خیلی خیلی سنگین تر از اون

وریاس ولی من خجالت میکشم احساس میکنم فامیلای من کادو نمیدن درواقع منو کوچیک میکنن جلو شوشو......... به نظرتون فکرم درست نیس؟؟

Follow me on
Instagam: Tikshowroom
FB: Tikshowroom
نقل قول
 سپاس شده توسط بهاردخت ، Nanas ، fatiti ، نگارعروس
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام