پاتختی خوبه یا بده ؟

۹-آذر-۱۳۹۶, ۱۰:۴۱ عصر
ارسال: #1141
RE: پاتختی خوبه یا بده ؟
دختر آفتاب با حرفات کاملا موافقم ،واقعا از خودمون باید شروع کنیم ،خودمون الگو باشیم ،متاسفانه ذات وخصلت یه سری افراد رو هم نمیشه عوض کرد ،من میگم اینجور افراد رو هم در حد یه صله رحم به قول معروف سالی یه بار ببینیم اما اینکه طرف بی محبت باشه از اونور ۳۰ تومن پول بگیره خوب واقعا خیلی بد وخودمون باید رفتارمون باهاشون تغییر بدیم.من دوستم تو عروسیش فقط دوستاش بودن چون یه جورایی مشکل شما رو داشتن ،دوستم تو عروسیش ۵۰ تا از دوستاشون گفتن وکلی هم خوش گذشت ،در مورد اینکه عقیده به دیدن جهاز ندارین ،من میگم هر کسی با توجه به فرهنگ ورسمشون وچیزی که دوست دارن واز همه مهمتر خوشحالش میکنه عمل کنه.من خودم مثلا بچه دار بشم حتما حتما جشن سیسمونی میگیرم چون خیلی این جشن دوست دارم نه برای اینکه سیسمونی نشون بدم ولی دوست دارم این حسمو با عزیزانم در قالب این جشن شریک بشمتصویر: images/smilies/heart.gif همیشه جشن سیسمونی حس خوب بهم میداد .حالا ممکن تو جشن دو نفر باشن حسادت کنن یا حاشیه داشته باشن اما مهم خودم وحس خودمه.حالا برا هر کسی یه جوری.اما میگم حیفه که کلا به خاطر یه سری افراد این جشنها رو کلا حذف کنیم
نقل قول
 سپاس شده توسط Dokhtar aftab
۹-آذر-۱۳۹۶, ۱۱:۱۱ عصر
ارسال: #1142
درسته که دورهمی و این رسما قشنگه و باید سعی کنیم خودمونو درست کنیم...اما قبل از انجام هرچیزی خوبه ادم به فلسفه ش هم یه فکری بکنه.خب دوس دارین دورهم باشین،یه دورهمی فامیلی،یه اهنگ و بزن و برقص و پذیرایی مختصر...گل بگین گل بشنوین و برین.
اینکه عروس دومادو بشونن اون بالا،فلانی اینقد کادو داده،بیصاری اینقد داده،..واقعا چه سودی داره؟چه شادی ایجاد میکنه جز اینکه شاید واقعا این مساله ی شخصی باشه بین یک نفر و عروس و داماد که نخواد بقیه متوجه بشن.
جهازو بچینیم همه بیان ببینن که چی بشه؟
کدوم شادیه که بخوایم با نشون دادن وسایل خونه و زندگیمون با کسی شریک شیم؟
هرکیو دوس دارین دعوت کنید خونتون مهمونی بگیرید خوش بگذرونید کسی نمیگه صله رحم بده.
اما این رسوم جز دست و پا گیر بودن و ایجاد معذوریت واسه یه عده هیچ سودی نداره.
واقعا تصور کنید هیییچکدوم اینا نباشه...خدایی ارامش یه زوج جوون چقدر بیشتره؟وقتی همه چیز فقط واسه خودشون دوتا و دلشون باشه

دوستی:92
عقد:95
عروسی:97/6/9تصویر: images/smilies/heart.gif
باغ تالار شادي:عالي
آرايشگاه مريم تقدسي:عالي
لباس عروس ل-اسپوزا:عالي
لباس داماد پيركاردين:عالي
موزيك افشار:عالي
آتليه آداك:عالي
گل طهرون:عالي
خدايا شكرت
نقل قول
 سپاس شده توسط shiva.29 ، samira mz ، SPID ، TiTi 92 ، sara87 ، Ana.m ، مرضیه هستم
۱۰-آذر-۱۳۹۶, ۱۲:۱۴ صبح
ارسال: #1143
اگه قرار آرامش عروس وداماد بهم بخوره وحاشیه ایجاد بشه از همین دور همی ها هم این مشکل پیش میاد وممکن سر هر چیزی دلخوری ایجاد بشه .مهم اینه که ما رو خودمون کار کنیم که حساس وزود رنج نباشیم.اینکه میگین کادو خونده میشه،من کلی پاتختی رفتم که اصلا کادو نمیخونن وفقط مجلس زنونه بوده و بزن وبرقص، اینکه مراسم چجوری برگزار بشه به خود ما بستگی داره ،اگه جهاز برون باعث پز دادنه خوب پس خونه هم رفتن هم ممکن این برداشتو ایجاد کنه،مثلا اینکه کسی خونه نو میخره وبقیه رو دعوت میکنه پس اینم پز دادن وچشم وهم چشمیتصویر: images/smilies/biggrin.gifبنظرم ما خودمون فلسفه هر کاری مشخص میکنیم با دیدگاهمون به اون کار واون مراسم ودر نهایت هم مهم شاد بودنمونه.اگه با این مراسم شاد نیستیم که هیچی ممکن با همون دونفره خودمدن بیشتر حال کنیم مهم شاد بودنه
نقل قول
 سپاس شده توسط marjantt ، Alice13
  • خرید اقساطی
  • گروه ژ
۱۰-آذر-۱۳۹۶, ۰۲:۱۳ صبح
ارسال: #1144
من خوشم نمیاد همون عروسی خوبه خسته کوفته حالا دوباره پاتختی
نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92
۱۰-آذر-۱۳۹۶, ۰۲:۲۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-آذر-۱۳۹۶ ۰۲:۳۷ صبح توسط Dokhtar aftab.)
ارسال: #1145
عزیزم اگه خیلی جاها اعلام میکنن یا مینویسن واسه اینه که پس قردا باید تو مراسم مردم جبران کرد و کادوشون و پس داد.این مراسم ممکنه ۳ سال بعد باشه و ادما یادشون بره..

من جشن سیسمونی میگیرم.ولیمه تو تالار میگیرم..ختته سورون میگیرم..دندونی میگیرم...همه چی میگیرمتصویر: images/smilies/biggrin.gifتصویر: images/smilies/wink.gifنه نگران هزینه م نه چشم و هم چشمی نه حرف مردم..ادمایی که دوسشون دارم و دعوت میکنم و میزنیم میرقصیم..عکس میندازیم
تو زندگیتون از ادمهای حسود و دورو و متظاهر دوری کنید
اطرافیانتون و خودتون انتخاب کنید
کاری و کنید که بهتون حس خوب میده
اگه این کارها رو اضافه کاری میدونید انجام ندین به همین راحتی

پسرم این دنیا جسارت زندگی میخواهد،نه اسارت زندگی
اولین زندان تو بودن در بند من است
اما یادت باشد اگر در من حبس نشوی هیچ وقت به ازادی نمیرسی
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط زهرا1367 ، sara87 ، sheidam35
۱۱-آذر-۱۳۹۶, ۰۴:۳۶ عصر
ارسال: #1146

خب اگه قرار به دورهمی و خوشی و شادی و بزن و برقصه که بله همه دوست دارن . هر زمان هم آدم اراده کنه می تونه دورهمی بگیره و خوش باشه .
ولی وقتی اسمش شد پاتختی و رسم و رسوم و وظیفه ... این دیگه می شه یه چیزی که من ازش اصلا خوشم نمیاد Smile
.
مشکل هم هزینه نیست مشکل نفس کاره . من به شخصه بدم میاد همه ی زن ها فامیل بیان ته کابینت عروس رو نگاه کنن توالت تزیین شده رو نگاه کنن . حالا باز می گید خب ته کابینت رو نریزید بیرون خیلی شیک بشینید دور هم و بزنید برقصید شاد باشید . خب اوکی عزیزم ولی اون دیگه اسمش پاتختی نیست ! Smile می شه همون دورهمی که منم می گم خوبه .
پاتختی یعنی این کارا .
آخرش هم نصف دعواهای زن و شوهر اول زندگی سر همین مراسم هاست .
انگار خوششون می یاد الکی الکی خودشون رو بندازن تو حرف و حدیث و دعوا .
.
والا قدیم هم خاله زنک بازی و حرف و حدیث بود . کی میگه نبود ؟ اتفاقا نسل جدید از همین بازیا خسته شدن چون زندگی مادرها و مادربزرگاشون رو دیدن .

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط marjantt ، بانوی قصر شیرین ، sara87 ، samira mz ، Sepid72 ، Rosee ، مرضیه هستم
۱۱-آذر-۱۳۹۶, ۰۴:۵۴ عصر
ارسال: #1147
من سمت خانواده خودم زیاد رسم پاتختی نیست.برای خودمم پاتختی تو ساختمون پدر شوهرم بود.یکی از واحدهایی که خالی بود  جشن بود و هدایایی که اقوام میدادن و طبقه بالا منزل من که اگه کسی دوست داشت میتونست بره خونه عروس و ببینه
خونه هم کامل چیده شده بود و کاملا شبیه خونه بود
نه اینکه سرویس بهداشتی و گل بزنیم و حوله ها رو بچینیم و تخت و روبان به کفش و لباسها بزنیم..

پسرم این دنیا جسارت زندگی میخواهد،نه اسارت زندگی
اولین زندان تو بودن در بند من است
اما یادت باشد اگر در من حبس نشوی هیچ وقت به ازادی نمیرسی
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
۱۲-آذر-۱۳۹۶, ۰۱:۵۷ صبح
ارسال: #1148
(۱۱-آذر-۱۳۹۶ ۰۴:۳۶ عصر)'TiTi 92' نوشته است:  خب اگه قرار به دورهمی و خوشی و شادی و بزن و برقصه که بله همه دوست دارن . هر زمان هم آدم اراده کنه می تونه دورهمی بگیره و خوش باشه .
ولی وقتی اسمش شد پاتختی و رسم و رسوم و وظیفه ... این دیگه می شه یه چیزی که من ازش اصلا خوشم نمیاد Smile
.
مشکل هم هزینه نیست مشکل نفس کاره . من به شخصه بدم میاد همه ی زن ها فامیل بیان ته کابینت عروس رو نگاه کنن توالت تزیین شده رو نگاه کنن . حالا باز می گید خب ته کابینت رو نریزید بیرون خیلی شیک بشینید دور هم و بزنید برقصید شاد باشید . خب اوکی عزیزم ولی اون دیگه اسمش پاتختی نیست ! Smile می شه همون دورهمی که منم می گم خوبه .
پاتختی یعنی این کارا .
آخرش هم نصف دعواهای زن و شوهر اول زندگی سر همین مراسم هاست .
انگار خوششون می یاد الکی الکی خودشون رو بندازن تو حرف و حدیث و دعوا .
.
والا قدیم هم خاله زنک بازی و حرف و حدیث بود . کی میگه نبود ؟ اتفاقا نسل جدید از همین بازیا خسته شدن چون زندگی مادرها و مادربزرگاشون رو دیدن .

تموم چیزی که میخواستم بنویسم ولی حالشو نداشتمو نوشتیتصویر: images/smilies/biggrin.gif
مرسیتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif

دوستی:92
عقد:95
عروسی:97/6/9تصویر: images/smilies/heart.gif
باغ تالار شادي:عالي
آرايشگاه مريم تقدسي:عالي
لباس عروس ل-اسپوزا:عالي
لباس داماد پيركاردين:عالي
موزيك افشار:عالي
آتليه آداك:عالي
گل طهرون:عالي
خدايا شكرت
نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92
۱۲-آذر-۱۳۹۶, ۰۸:۰۹ صبح
ارسال: #1149
سلام
بنظر من اگه بحث دورهمی هست دیگه تازه برای عروسی دورهم بودید دیگه خیلی بی مزه است
اگه کادوها را شب عروسی میدند پاتختی لازم نیست ولی اگه بعد میاند خونتون جدا جدا بنظرم بهتره توی یه مراسم جمع بشه
نظر منه

نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo ، sheidam35
۱۲-آذر-۱۳۹۶, ۰۹:۴۱ صبح
ارسال: #1150

منم موافقم با دوستمون اگه قرار پاتختی گرفته بشه که باز عروس داماد رو ببینن به نظرم بی معنی است
ولی اگه قرار بعدا کادوها داده بشه و هر دفعه عروس داماد مجبور بشن یکی رو دعوت کنن همون موقع پاتختی بگیرن کادو بدن خیلی بهتر

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط sheidam35
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام