• مزون فابرا
  • گل سنتر

هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات

۳-شهريور-۱۳۹۷, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #141

RE: هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات
(۳-شهريور-۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ صبح)'ailineto' نوشته است:  
(۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۷:۴۷ عصر)'sherioshahab' نوشته است:  عزیزم اگر تهرانی به عبدل آباد سر بزن یه کوچه داره که سرتاسر وسایل نینی داره از شیر مرغ تا جون آدمیزاد ، سر کوچه یه مغازه ی بزرگه به اسم آقابزرگ که معروفه ولی فکر میکنم اینجایی که بهت میگم ارزونترین جا و مرکزشه ،

عزیزم این انبار آقا بزرگ که میگن تو عبدل آباده؟ کدوم قسمتشه؟ من راسته پرده فروشهاش رفتم چون البته خیلی ساله پیش. ولی یادمه که لباس چقد ارزون بود اونجا

بله عزیزم همون عبدل آباده یکی از کوچه های منتهی به بازار پرده فروشاست ، اونجا بری از هر کی بپرسی راهنماییت میکنن ، قصد توهین ندارما الان یسری نیاین بریزین سر من ، اینقدر لباسا و جنسای گوگولو برای نوزاد دارن که من هر دفعه رفتم از اونجا چندتا تیکه لباس برای هاپوهام گرفتم اینقدر خوشگلن آدم دلش نمیاد نخره ، برای دختر کوچولوم بک تازه که به دنیا اومده بود چون خیلی ضعیف بود یه ست رختخواب و ساک گرفتم که بپیچمش لای پتوهاش وسایلشونم ساک داشته باشه ، هنوز که هنوزه از ساکش دارم استفاده میکنم دو ساله ، مفت گرفتما ، یه پتو یه ملافه یه بالشت کوچیک یه دشک یه آغوشی یه زیرانداز ضد اب یه ساک ست با پتوها فکر کنم ۵۰ تومنم نشد دو سال پیش

در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست ، خوشا به حال کلاغای قیل و قال پرست ، به شب نشینی خرچنگ های مردابی ، چگونه رقص کند ماهی زلال پرست 
نقل قول
 سپاس شده توسط bh56
۳-شهريور-۱۳۹۷, ۰۴:۱۵ عصر
ارسال: #142
(۳-شهريور-۱۳۹۷ ۱۱:۱۵ صبح)'sherioshahab' نوشته است:  بله عزیزم همون عبدل آباده یکی از کوچه های منتهی به بازار پرده فروشاست ، اونجا بری از هر کی بپرسی راهنماییت میکنن ، قصد توهین ندارما الان یسری نیاین بریزین سر من ، اینقدر لباسا و جنسای گوگولو برای نوزاد دارن که من هر دفعه رفتم از اونجا چندتا تیکه لباس برای هاپوهام گرفتم اینقدر خوشگلن آدم دلش نمیاد نخره ، برای دختر کوچولوم بک تازه که به دنیا اومده بود چون خیلی ضعیف بود یه ست رختخواب و ساک گرفتم که بپیچمش لای پتوهاش وسایلشونم ساک داشته باشه ، هنوز که هنوزه از ساکش دارم استفاده میکنم دو ساله ، مفت گرفتما ، یه پتو یه ملافه یه بالشت کوچیک یه دشک یه آغوشی یه زیرانداز ضد اب یه ساک ست با پتوها فکر کنم ۵۰ تومنم نشد دو سال پیش

چه خووووب. مرسی از راهنماییت عزیزمتصویر: images/smilies/heart.gif

17 آذر 97 تبدیل شدم به یک عدد مامانتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sherioshahab
۲۶-شهريور-۱۳۹۷, ۰۲:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-شهريور-۱۳۹۷ ۰۲:۴۶ عصر توسط aroosedey93.)
ارسال: #143
(۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۳:۵۶ عصر)'فاطیما خانومی' نوشته است:  
(۲-فروردين-۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ عصر)'bahareh888' نوشته است:  
(۱۱-دي-۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ صبح)'مامان پری' نوشته است:  من برای دخترم ست کریر چهار تیکه گرفتم مارک bebecar پنج میلیون
سه سری لباس نخی برای سایز 0 و1 شد یک میلیون صد هزار
پتو . قنداق فرنگی و چند قلم لوازم بهداشتی 850 هزار تومن
تا الان که چیزی نخریدم شده 7 میلیون
نمیدونم چه جوری با ده میلیون سیسمونی را جمع می کنند؟
90 در صد سیسمونی هنوز مونده

عرضم به حضورتون خانم مامان پری که زبان فارسی شکر هست و توش یه سری اصطلاحات هست که به کار بردنشون نه تنها بار معنایی داره بلکه بار عاطفی هم داره و همچین دل آدمو خنک می کنه.
یکی از اون اصطلاحات اینه: مرفه بی درد. بار عاطفی- معنایی کاملا منفی هم داره به زعم من. در دوره ای از تاریخ ایران زندگی می کنیم که متاسفانه به دلیل فساد مالی ناهمگونی زیادی در تقسیم منابع مالی بین مردم وجود داره. فاصله بین طبقه متوسط و طبقه متمول داره روز به روز بیشتر می شه. آدمای زیادی دارن از طبقه متوسط به یاری سیستم احتماعی اقتصادی نامناسب و غیر عادلانه به زیر خط فقر فشار داده می شن و به جاش تعدادی از آدما هستن که نه می دونن چه خبره و نه از حال همسایه و همشهری و فامیل گرسنه خودشون خبر دارن. به اونا می گن مرفه بی درد. شما با این نوشته خودتون کارد رو توی زخم اونایی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنن و روز و شبشون پر هست از استرس و مکافات می چرخونید. توی همین سایت نوعروس هستن کسانی که به دلیل بیکاری همسرشون سالها توی عقد می مونن رابطه هاشون خراب می شن و رو به سردی می رن و وسعشون به حداقل نمی رسه. من خوندم که بچه هاشونو مجبور شدن سقط کنن. این چنین نوشته ای  ( شما بخونید پز دوزاری) دلشون رو می شکنه. وای به روزی که ما دلیل دلشکستگی کسی باشیم. اقتدار هستی کوتاه نمی یاد خانم محترم. با خوندن نوشته شما من شرمنده جوونای عزیزی شدم که مشکلات مالی جوونیشونو داره از بین می بره.  من و شمایی که سنی ازمون رفته باید الگوی تواضع و بزرگواری و اصالت باشیم برای این دخترای جوون. کسی که اصالت داشته باشه اونقدر چشم و دلش سیر هست که پُز شورت و زیرپوش یه بچه ۵-۶ کیلویی رو نده. 

سلام به نظرم ایشون واقعا پز ندادند ایشون که مقصر توقعات بیجای دختر خانومشون نیستند اگر هم اعلام کردند گفتند تا ما اینجوری برخورد نکنیم در ضمن قیمت سیسمونی با توجه به وضع زندگی و توقع هر خانواده متفاوته شاید یکی ۳۰ میلیون خرج کنه ۱ ماه حقوقه باباشم نشه ولی یکی دو میلیون خرج کنه مجبور بشه وام بگیره من خداروشکر وضع بابام خوبه ولی با این که حامله نیستم مامانم داره خورد خورد میخره واسم مثل جهیزیم اینجوری فشاری هم بهش وارد نمیشه در ضمن سعی میکنم بهترین چیزا رو با قیمت مناسب تری پیدا کنم و بخریم ولی به طور مثال دختر عمه خودم باباش ورشکست کرده به بدبختی با وام جهیزیه بسیار عالی رو براش فراهم کردن گفتند یه ۴ سالی تا واما سبکتر شه نوه دار نمیشن چون دخترشون ۲۰ سالم نداشت ولی این خانم خانما ۶ ماه بعد اعلام کرد بارداره و سیسمونیش با طلا هایی که گردن مامان باباش انداخت یه ۳۰ تومنی شد خانواده بیچارش چقدر دیگه وام گرفتند بماند خانواده شوهرشم میگفتند کار خیلی زشتی کرده اینقدر خرج کرده و... یعنی عملا حتی اگه واسه حرف مردم اینکارو کرده بود نتیجه خوبی نداد مثلا ایشون خونه دار هستند ایا الزام به خرید کالسکه ای به این گرونی بود در صورتی که به گفته خودشون فقط ۲ بار استفاده کرده ولی به طور مثال دوست خودم غیر از یه کالسکه مکسی و یه نینی لای لای صندلی ماشینو یه ساک لوازم بچه و یه تخت کنار مادر و لباس تا ۳ ماه چیزی نخریده بود وسایل بهداشتیشم فیروز بود ولی با توجه به اینکه دانشجو بود از این وسایل بینهایت استفاده کرده بود به حدی که کیف در ۱ سالگی پاره شد و مجبور به خرید دوباره شد بقیه وسایلاشم غیر قابل استفاده ادم باید اینا رو در نظر بگیره و با توجه به نیازش خرید کنه چون با این تورم واقعا خرید وسایل غیرضروری که استفاده ای نداره صرفا بخاطر حرف مردم خیلی غیر منطقی هست 

در ضمن کل هزینه سیسمونی دوستم حدودا ۵ تومن شد که شامل کالسکه زپ اکسترا یه صندلی ماشین ولدون یه نینی لای لای مک لارن یه کیف بچه که دقیقا مارکشو یادم نیست یه تخت کنار مادر که یادمه با ۲۰۰ واسش ساختن واسه لباسم ۰ و ۱ از جونیورز خرید فقط از هر سایز ۳ تا بادی ۳ تا شلوار و یه مانتو یه پتو اسپانیایی ۲۵ تومنی بقیه روتختی و تشک تو خونه ای رو هم دوخت عروسکم یه خرگوش ما واسش خریدیم یه بسته جغجغه هم خودش خرید دیگه زیرانداز تعویض یکبار مصرفو دستمال مرطوب ایرانی  و پوشک بارلی و وسایل بهداشتی فیروز و یه شیشه شیر خوب که دقیقا مارکشو یادم نیست با دستشم شیر میدوشید واسه نینیش میگفت بهتره همین تازه اینم اگه خونه دار بود نینی لای لای و کالسکه نمیخرید ۲.۵ نمیشد  یه نصیحت واسه ایمنی نینیتون اگه ماشین دارید حتی اگه لباس نمیخرید صندلی ماشین بخرید خواهشا 

عزیزم اینا که گفتی فقط کالسکه شود سرچ زدم 4 و خرده ای نی نی لای لای 1 تومن بقیه هم نگاه نکردم
خیلی گرون شده همه چی تازه خیلی مارکا هم موجود نیستتصویر: images/smilies/undecided.gif

خانوما اگه بعد قضیه تحریما کسی خرید کرده بیا بگه چی از کجا خریده و قیمتشو

خورشید من باش واسه روزای سرد زندگی

بزار با عشقت آروم بگیره دل به سادگی
نقل قول
  • پیانو
  • اساطیر
۸-دي-۱۳۹۷, ۱۱:۲۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-دي-۱۳۹۷ ۱۱:۳۲ صبح توسط mina.pirozi.)
ارسال: #144
(۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۳:۵۶ عصر)'فاطیما خانومی' نوشته است:   

در ضمن کل هزینه سیسمونی دوستم حدودا ۵ تومن شد که شامل کالسکه زپ اکسترا یه صندلی ماشین ولدون یه نینی لای لای مک لارن یه کیف بچه که دقیقا مارکشو یادم نیست یه تخت کنار مادر که یادمه با ۲۰۰ واسش ساختن واسه لباسم ۰ و ۱ از جونیورز خرید فقط از هر سایز ۳ تا بادی ۳ تا شلوار و یه مانتو یه پتو اسپانیایی ۲۵ تومنی بقیه روتختی و تشک تو خونه ای رو هم دوخت عروسکم یه خرگوش ما واسش خریدیم یه بسته جغجغه هم خودش خرید دیگه زیرانداز تعویض یکبار مصرفو دستمال مرطوب ایرانی  و پوشک بارلی و وسایل بهداشتی فیروز و یه شیشه شیر خوب که دقیقا مارکشو یادم نیست با دستشم شیر میدوشید واسه نینیش میگفت بهتره همین تازه اینم اگه خونه دار بود نینی لای لای و کالسکه نمیخرید ۲.۵ نمیشد  یه نصیحت واسه ایمنی نینیتون اگه ماشین دارید حتی اگه لباس نمیخرید صندلی ماشین بخرید خواهشا 

عزیزم دوستتون چه زمانی سیسمونی خریده؟
من الان تو نت سرچ کردم کالسکه و صندلی ماشین و نی نی لای لای که مارکشون گفتید بقیه که مارک نگفتید که هیچ.کالسکه 4/160/000 تومان تخفیف زده 3/744/000 تومان، صندلی ماشین 1/470/000 تومان تخفیف زده 1/150/000 تومان، نی نی لای لای 1/430/000 تومان یعنی فقط سه تا قلم 7/060/000 تومان اگر تخفیف ها رو در نظر بگیریم 6/324/000 تومان
احتمالا دوستتون خیلی وقت پیش خرید کرده چون گفتید بعد یک سال کیفش پاره شده از تابستون تا الان جنس ها سه برابر شده چه برسه یکی دو سال پیشه.در مورد مارک و پز دادن و چشم و هم چشمی حرفتون کاملا قبول دارم

نقل قول
 سپاس شده توسط النازی ی ی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام