• آرایشگاه مدیس
  • تقی زاده

هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات

۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۰۱:۱۳ عصر
ارسال: #161

RE: هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات
اره این مدلی هم خوبه ولی باز با رنگ سفید ستش کن تصویر: images/smilies/biggrin.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط **مینو** ، سراب
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۰۱:۱۸ عصر
ارسال: #162
لیستی از نظرات دوستان برای خرید وسایل نوزاد نیست ؟
چند صفحه رو گشتم چیزی پیدا نکردم
سال جدید هم که قیمت ها بالا رفته کسی هزینه تمام شده نگذاشته
نقل قول
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۰۱:۲۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۲۷ عصر توسط باران پاييزي.)
ارسال: #163

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۲:۲۷ عصر)'**مینو**' نوشته است:  مینا جون منم نمیدونم چرا اینقدر زیاد شده.احتمالا لباساشو گرون گرفته،مثلا یه بلوز تن بچه بود که همون یه تیکه رو 170 گرفته.
من نمیدونم از چی شروع کنم.فعلا فقط تصمیم گرفتم وسایل رو رنگ چوب بگیرم.

قیمتا داره روز به روز میره بالا یه چیزایی که کاری به جنسیت نداره رو زودتر شروع کن بخر حتما..صندلی ماشین و صندلی غذا و اینا...من خودم صندلی ماشین و غذارو نمیخام صورتی یا ابی بخرم زیادم دوست ندارم به جز لباس که برای دختر خیلی برام مهمه دخترونه طور باشه چیزای دیگه رو رنگ کلیشه ای(مثلا واسه دختر صورتی و واسه پسر آبی) بگیرم واسه همین بعد از عید صندلی ماشین و غذامو میگیرم.قبل از عید هم گذاشتم واسه شیشه شیر و اون وسایلی که عکسشو تو تاپیک سیسمونی گذاشتم.
خلاصه تا میتونی خریدهاتو بنداز جلو...گفتم که سایت دلبند نسبت به دو هفته پیش  یه تعدادی از لباس هاشو حتی  20 تومن هم گرون کرده...

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ عصر)'آرامش*' نوشته است:  لیستی از نظرات دوستان برای خرید وسایل نوزاد نیست ؟
چند صفحه رو گشتم چیزی پیدا نکردم
سال جدید هم که قیمت ها بالا رفته کسی هزینه تمام شده نگذاشته

برو تو پیج سیسمونی کلی لیست گذاشتن بچه ها
متفرقه هم تک و توک نوشتن چیا خوبه

نقل قول
 سپاس شده توسط **مینو** ، آرامش*
  • گروه ژ
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۰۱:۳۰ عصر
ارسال: #164

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۲:۵۸ عصر)'**مینو**' نوشته است:  سفید دوست ندارم.Big Grin
منظورم از چوب همچین چیزیه.
[تصویر: هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات ]

دلم بچه خواست|:
بچه اوردی گزاشتی این تو
یه روز هم بچه رو باجاش به من قرض بده
یه خورده باهاش بازی کنیم
بعد میاریمش|:

تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط **مینو** ، sanazaseman ، Sahraa71 ، marjantt ، مانلی22 ، رهگذر@ ، پری سیما 89
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۰۱:۴۲ عصر
ارسال: #165

من فک میکنم کالسکه به درد نمیخوره بعد مامانم میگه وای برات حرف درمیارن اگه نخری
کمد دیواری هامون کمه باید حتما یه کمد بخرم
ولی گفتم یه چیزی بخرم که هم کمد باشه هم ویترین
از طرفی اصلا از این تخت ها که بعدا میتونی بزرگ کنی خوشم نمیاد فک میکنم باید یه تختی بخرم که تا مدرسه اش جواب بده نه بیشتر

وزن اولیه 71
شروع رژیم 2/12/95
هدف اولیه 67 تا اول فروردین
نقل قول
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۰۲:۰۸ عصر
ارسال: #166

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۴۲ عصر)'نفس1371' نوشته است:  من فک میکنم کالسکه به درد نمیخوره بعد مامانم میگه وای برات حرف درمیارن اگه نخری
از طرفی اصلا از این تخت ها که بعدا میتونی بزرگ کنی خوشم نمیاد فک میکنم باید یه تختی بخرم که تا مدرسه اش جواب بده نه بیشتر

در مورد تختی که سایزش بزرگ میشه باهات موافقم..منم دوست ندارم این مدلی.بعدا که بزرگتر شد یه جدید براش میخرم.اما در مورد کالسکه به نظرم کاربردیه..بچه که همیشه مثل وزن نوزادیش 3 کیلو نمیمونه که.فرض کن خواستی بری بیرون همین دوروبرا نمیتونی که بچه رو نبری ..اونوقت مجبوری بغلش کنی..فشار میاد به کمرت.تازه اگه اروم بخوابه و هی لول نخوره و بدقلقی نکنه.حداقل یه کالسکه عصایی بخر.حتی وقتی شوهرت هم باهاته یکیتون همش درگیر بغل کردن بچه اید .بذارینش راحت تو کالسکه...
مامانامون چون مال دوران قدیمند عقایدشون خیلی سخته که آپدیت بشه..این که مردم حرف در میارن..مرم چی میگند..منم مامانم زیاد اینجوریه.خیلی فکر حرف مردمه.کاریشم نمیشه کرد.

نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71 ، توت فرنگی 97 ، maahboobeh
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۰:۳۱ عصر
ارسال: #167
سلام
ما سیسمونی دخترم رو اکثراْ مهر و آبان خریدیم و کلش حدود ۲۲ میلیون شد.
اولش اصلاً فکر نمی کردم انقدر زیاد بشه. خیلی هم دنبال مارکای معروف نبودیم الزاماً.
تخت و کمدش حدود ۵ میلیون شد
کالسکه ۱ میلیون و ۸۰۰
صندلی ماشین حدود ۱ میلیون و ۱۰۰
صندلی غذا ۷۰۰
قالیچه برای اتاقش (گبه) ۹۰۰
گهواره کنار تخت مادر ۹۰۰
شیردوش برقی ۵۰۰
بعلاوه آغوشی و قنداق فرنگی و پتو و تشک و وسایل بهداشتی و یه کمی اسباب بازی و یه سری خرده ریز دیگه. لباس هم تا دو سال تقریباْ گرفتیم.

ای نور ما، ای سور ما، ای دولت منصور ما / جوشی بنه در شور ما، تا می شود انگور ما
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71 ، باران پاييزي ، marjantt ، mina.pirozi ، Leyenda ، آرامش*
۱۶-بهمن-۱۳۹۷, ۱۰:۴۸ صبح
ارسال: #168

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۴۲ عصر)'نفس1371' نوشته است:  من فک میکنم کالسکه به درد نمیخوره بعد مامانم میگه وای برات حرف درمیارن اگه نخری

عزیزم اصلا دنبال حرف مردم نباش هر کاری کنی مردم حرف میزنن.در طول کل زندگیت کار حرف مردم نداشته باش.اگر کمد دیواریت کمه حتما کمد بگیر که اذیت نشی.تخت هم همون کودک نوجوان تا زمان مدرسه میتونه استفاده کنه ولی اگر فقط کودک بگیری  تا 3سالگی میشه استفاده کرد
نقل قول
۲۷-بهمن-۱۳۹۷, ۰۶:۵۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۵۵ عصر توسط TiTi 92.)
ارسال: #169

ما هم سعی کردیم یه سیسمونی مینیمال و در عین حال کاربردی جمع کنیم. خیلی چیزایی که زیاد ضروری نبود نگرفتیم که در ادامه میگم. یه چیزایی مثل تخت و کمد و کالسکه خیلی اختلاف قیمت داره و شما میتونی از ۱ میلیونیش بگیری تا ۳۰ میلیون! ولی مثلا لباس یه رنج خاصی داره قیمتش و زیاد اختلاف نیست حتی بین ایرانی و خارجیش یا مثلا شیشه شیر خوب معمولا تو یه رنج قیمته.

خلاصه هزینه ما تقریبا ۲۰ میلیون شد.
.
تخت و کمد و شلف ایرانی : ۶ و نیم
کالسکه و کریر خارجی : ۶ و نیم
ست روتختی هشت تیکه + یه ست کوچیک خواب + یه پتوی جداگونه: ۸۰۰ هزار
شیشه شیر و سرلاک خوری و پستونک و از این چیزا مارک اونت : حدود ۵۰۰
بهداشتی ها مثل انواع لوسیون و کرم و شونه و اینا همه خارجی : حدود ۱ میلیون
اسباب بازی فقط در حد چند تا جغجغه و حیوون و تشک بازی : ۵۰۰
حوله و خشک کن و پیشبند و قنداق و این جور خرت و پرتا: ۸۰۰
لباس فقط تا ۶ ماه اکثرا خارجی : حدود ۲ و نیم میلیون
چند تا باکس و آویز بالای تخت و .... : ۵۰۰
ساک وسایل بچه: ۳۵۰
آسان شور: ۲۰۰
.
چیزایی که نخریدیم چون لازم نداشتیم : پرده و فرش و تزییات اتاق . تخت کنار مادر. نینی لالای. اسباب بازی و لباس بالای ۶ ماه. روروئک. ظروف پخت و پز و غذا.

شکوفه های بهاری و فرشته ی ما با هم میان رو زمین تصویر: /images/smilies/new/angel.png

نقل قول
 سپاس شده توسط باران-65 ، Sahraa71 ، ترانه خانوم ، **مینو** ، Leyenda ، Paula ، پروانه ابریشم ، behzadi ، پری سیما 89 ، توت فرنگی 97 ، رهگذر@ ، گلپری ، maahboobeh ، supernova
۲۸-بهمن-۱۳۹۷, ۱۱:۲۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-بهمن-۱۳۹۷ ۱۱:۲۴ صبح توسط behzadi.)
ارسال: #170
سلام
منم هزینه های سیسمونیم رو براتون میگم شاید به کارتون بیاد. البته من تهران نیستم. هر چیزی رو نخریدم چون هم جا نداشتم و هم نمیخواستم به مامانم اینا فشار بیاد. البته اگه به مامانم بود به سری چیزای اضافه هم میخرید. 
ست کالسکه، کریر، روروئک و ساک لباس بچه دلیجان خریدم حدود یک میلیون. البته خیلی گشتم تا این رنگو مدل پیدا کنم و دلخواهم بود. سرمه ای و طوسی روشن هست و روروئکش از این ماشینای قرمزه که عاشقشمتصویر: /images/smilies/new/lub.png البته گرونترم بودم ولی از نظر من لازم نبود اینقد هزینه کنم.
تخت نوجوان و کمد و تشک دومیلیون و پونصد. البته من ویترین جدا نگرفتم فقط موقع سفارش خواستم که یه سمت کمدو برام ویترین بزنه برای اسباب بازیاش و دکوریای بچه.
سرویس پخت غذا (قابلمه و دو تا ماهیتابه) فک میکنم 275 هزار تومن
سرویس رختخوابش 325 هزار تومن و یه پتوی دورپیچ ایرانی خریدم که روش عکس حیوونای کوچولو داره و واسه بچه جذابه به نظرم 70هزار تومن، یه تشک تعویض عروسکی خریدم به قیمت مناسب 20 تومن یکی هم پارچه ای همین حدود خریدم. یه تشک و بالشت کوچیک برای دو سال به بعدش سفارش دادم که حدود 150 تومن شد. یه دوتا هم بالش کوچیک که اگه روی بالش سرویس خوابشو با شیر خیس کرد استفاده کنم. یه پتو رو انداز برای دوسال به بعدش خریدم که خرید قبل بود فک کنم حدود 200 تومن باشه الان.
یه تخت نوزاد برای کنار تخت خودم خریدم که چون برای مدت کوتاه میخواستم از یه کسی که قبلاً بچه داشت و دیگه نمیخواست به قیمت دست دو خریدم 200 هزار تومن البته خیلی ارزون باهام حساب کرد. هم ننو میشه و هم تخت.
شیشه شیر فقط یه متوسط چیکو خریدم یه دونه کوچیکم برای داروش، ست برس و شانه، ناخنگیر، کهنه نمگیر شیردوش، پستونک، شامپو، روغن بدن، پودر ماشین نوزاد، تب گیر دیجیتالی، دستمال مرطوب و دندونی حدود 220 تومن
آویز بالای تخت 58 تومن
ظرف غذاخوری رو آرکوپال برداشتم چون از بامبو خوشم نیومد حدود 50 تومن که یه بشقاب برنج یه خورشت خوری، یه فنجون و نعلبکی بود. قوری کوچیک برای جوشونده فک کنم حدود 30-40 تومن
فلاسک آب یونیک قیمت الانو ندارم
مینی واش فریدولین 325 هزار تومن
یه سری اسباب بازی مثه ماشینو عروسکو این چیزا از قبل خریده بودم که فک کنم با قیمت الان حدود 400 تومن
یه ماشین بزرگ، لگو،یه ماشین کنترلی کوچیک  حدود 200 تومن
اسباب بازی برای نوزادی 50 تومن
یک لگن کوچیک برای شستن لباس، یه ظرف برای ریختن لباسای شسته، قصری حدود 60 تومن
سرویس حوله رو برای نوزادی برداشتم و تن پوش نداشتم شامل یه دورپیچ، پیش بند، لیف و حوله دست 68 تومن
خیلی لباس از قبل خریده بودم چه نوزادی سفید و چه رنگی که قیمت ندارم یه مقداری هم الان خریدم. ست کامل فقط یه سری خریدم برای نوزادی که حدود 200 تومن شد ولی بقیه سایزارو تیکه برداشتم که بیشتر مانتو و شلوار بود و بادی که مناسب تر دراومد فک کنم حدود 250-300 شد. دوسه دست لباس مهمونی خریدم برای زیر یک سال که حدود 250 شد. جوراب از این کوتاها که تا قوزکه پائه از یه جای مناسب 4 دست دستی 3000 تومن یه جفت دیگه 6800، پاپوش 20 تومن
پد شیردهی 58000 تومن، محافظ توالت فرنگی هم فک کنم زیر ده تومن، پماد کالاندولا برای نرمی پاهاش، 
البته یه سری خریدم داشتک که مامانم دلش میخواست بخره و لازم نیست بقیه بخرن مثلاً یه پتوی گلبافت برای خودم یه تشک، لباس زیر و...
یه سری خورده ریزم مثه دمپایی کوچیک، مجسمه و ... هم بود که دیگه قیمت ندارم و لازم نیست همه بخرن.
یه دوچرخه 680هزار تومن.
تا اینجا یادم اومد. امیدوارم به کارتون بیاد.
البته همه اینا سلیقه ای هست یکی دوست داره حوله 300 تومنی بخره یکی مثه من میگه 60- 70 تومن کافیه واسه حوله. انشالله تن خودتون و نی نیاتون سالم باشه و به سلامتی استفاده کنید. من وقتی وسط بارداریم نزدیک بود بچمو خدایی نکرده از دست بدم فهمیدم که اینا مهم نیست و مهم خودشهتصویر: /images/smilies/new/lub.png و با ملاحظه خرید کردم. البته نظر همه شماهام محترمه دوستانتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

التماس دعا
اللهم صل علی محمد و آل محمد...
راضیم به رضای خدا...
نقل قول
 سپاس شده توسط mari90 ، ف.مثل.فرح ، پروانه ابریشم ، Sahraa71 ، Parvin2017 ، توت فرنگی 97 ، رهگذر@ ، گلپری ، maahboobeh ، TiTi 92 ، supernova ، باران پاييزي ، سودي95
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام