• آرایشگاه گیوا
  • تقی زاده

هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات

۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۱:۰۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۱:۰۶ صبح توسط سراب.)
ارسال: #151

RE: هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات
بچهها حالا پدرومادر داشته باشن بخرن
سخت نگیرید
این رسما همش کمک به زوج های جوانه
یعنی نیت کار بد نیستا
فقط چشم هم چشمی نباید خرید کرد
یکی ازدوستای من باباش کارخونه داره
س سال نزدیک 60 میلیون سیسمونی خرید
اون موقع پول یه جهیزیه توپ بودا
خوب اون باباش داشت خرید
یکی کمتر داره وسایل مورد نیاز رو میخره
منظورم اگر پدرمادر دارن بزارید بخرن
نفس یه تخت کوچیک بخر برای کنار تخت خودتون
کمد واجب نیست ولی دراور واجبه
اسباب بازی تایه مدت اصلا احتیاج نیست
وسایل بهداشتی
حوله
چند دست لباس
کریر من نمیدونم استفاده میشه یا نه
کالسکه الان واجب نیست
شیشه شیر- پستونک-مثلا بخور براش بخر
بخور بخار سرد
الکی نرو برای یکسالگی یا شش ماهگیش لباس بخر -_-

باران پاییزی
چرااذیتش میکنی-_-
همه چی بخر ولی معقول
مثلا کریر مارک با غیر مارک فرقش چیه -_-
کالسکه خیلی بچهها توش نمی شینن
کالسکه به درد پارک میخوره
مثلا بچه مهدکودکی اصلا نمیخواد
مادرت رو اذیت نکن -_-

تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، نفس1371 ، توت فرنگی 97
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۱:۱۰ صبح
ارسال: #152
(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۰:۲۵ صبح)'نفس1371' نوشته است:  بچه ها تخت و کمد چیز واجبیه؟
کالسکه و کریر چی
من هیچی نمیدونم
کاش بچه هایی که الان تو این بازار دارن خرید میکنن بگن چند تموم شده براشون

عزیزم به تاپیک سیسمونی سر بزن اونجا بحث این چیزها خیلی می کنیم و از هم راهنمایی میگیرم در مورد اینکه چی واجبه چی واجب نیست چه مارکی خوبه پیج و سایت های مناسب رو به هم معرفی می کنیم.خیلی کمکت می کنه اون تاپیک
کمد که اگر خونه اتون کمد دیواری داره نیاز نیست اما اگر نداره بله نیازه وسایل بچه و لباساش رو بلاخره باید یه جا بذاری.تخت هم اگر میتونی کودک نوجوان بگیر و یه گهواره ساده اگر نمیتونی فعلا فقط گهواره بگیر شش ماهش که شد براش تخت بگیر.در مورد کریر یا کریر یا نی نی لای لای یکیش رو بگیر چون هر دو یه کار انجام میدن البته کریر قابل حمل تر هست برای اینکه بخواهی بری خونه کسی.کالسکه هم اگر استفاده می کنی بگیر اگر استفاده نمی کنی که نگیر یا اگر خیلی کم مورد استفاده ات هست یه چیز ارزون مثل دلیجان بگیر.اینکه چند تموم شده بستگی به بودجه خودت داره یکی وضعش خوبه همه چیز مارک میگیره و کلی چیزهای اضافه میشه 50 میلیون یکی هم نه فقط چیزهای ضروری میگیره و مارک های آن چنانی نمیگیره میشه 5میلیون.بیشتر سعی کن اون چیزهایی که میدونی خیلی استفاده می کنی هزینه کنی روش چیزهای اضافی هم اصلا نگیر یکی از دوست های من اینقدر چیزهای اضافی گرفت برای چشم و همچشمی که بگن آره خیلی چیز گرفته الان خودش خیلی پشیمونه کلی چیزها بی مصرف مونده
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، پری سیما 89 ، نفس1371
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۱:۱۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۱:۲۱ صبح توسط باران پاييزي.)
ارسال: #153

سراب جان واسه چی اذیت؟من میخوام خرج روی دستشون نیوفته.میخوام بیخیال سیسمونی خریدن بشه و فشار نیاد روش...من که واقعا نمیخوام کالسکه 15 ملیونی بخرم(گفتم که... الکی گفتم بیخیال بشه)...اصلا صحبت از مارک بودن یا غیر مارک بودن نیست که.اگر هم باشه چون خودم كارمندم خودم ميخرم.چون بابام کارمنده و به زودی بازنشسته میشه نمیخوام علاو بر هزینه مراسم ازدواج داداشم هزینه سیسمونی ما هم بیوفته گردنش.اگر واقعا توپ بودن چرا که نه ولی وقتی میدونم فشار میاد بهش نمیتونم بذارم بخره.مخصوصا اینکه اگه چیزی بخواد بخره میخواد مارک خوب بخره...

نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، پری سیما 89 ، توت فرنگی 97
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۱:۲۸ صبح
ارسال: #154

ببین تو باید اولش بگی مامان مثلا ده میلیون بده
میلیون بده
یه جا دیدم همه رو کلی میخوام بخرم
بعد که گرفتی
بقیش رو خودت روش بزار و بخر
ولی جدا گرونیه
من برای بچه دوستم یه پیراهن خریدم
ارزون
شد 75|:
کلا دو وجب بود ههه

نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89 ، باران پاييزي ، توت فرنگی 97
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۱:۴۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۰۱:۲۵ عصر توسط باران پاييزي.)
ارسال: #155

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۱:۲۸ صبح)'سراب' نوشته است:  ببین تو باید اولش بگی مامان مثلا ده میلیون بده
میلیون بده
یه جا دیدم همه رو کلی میخوام بخرم
بعد که گرفتی
بقیش رو خودت روش بزار و بخر
ولی جدا گرونیه
من برای بچه دوستم یه پیراهن خریدم
ارزون
شد 75|:
کلا دو وجب بود ههه

دوست خودمم همین کارو کرد.داشت میرفت تایلند مامانش گفت من یه پولی بهتون میدم خودتون با سلیقه خودتون خرید کنین واسه سیسمونی.اینجوری خوبه.منم موافقم یه بخش کوچیکی به عنوان حالا یا هدیه یا سیسمونی به دختر پسر داده بشه.اما خوب شاید طرف خورد خورد بتونه بده اما یهویی چند ملیون پول نقد نداشت باشه بده.مامانم میگه بذارین وقتی جنسییت مشخص شد میریم خرید.میتونم براش سقف تعیین کنم بگم مثلا اینقدر از طرف شما و وسایل بزرگ مثل کالسکه و صندلی ماشین و اینا با خودمون.
اره وحشتناک گرونیه...دیده بودی که منو صحرا چند دست لباس از سایت دلبند خریده بودیم..سه تکه های کارترز رو من خریدم 79 الان زده 98..همش دو هفته هم نگذشته از خریدم...

نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، توت فرنگی 97
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۲:۰۴ عصر
ارسال: #156

ما که رسم سیسمونی نداریم،فقط پدر و مادر مثل بقیه هدیه میدن.دوستم فروردین و اردیبهشت پارسال واسه دخترش خرید کرده سیسمونیش 20 تومن شده.فکر نکنم چیزی رو هم مارک گرفته باشه.هزینه ی بزرگش تخت و دراور و آینه بوده که 4.5 شده.اتاقش کمد داشت کمد نگرفت.صندلی غذا یا گهواره هم نگرفته.طلا هم نگرفته،هزینه ی زایمان هم نداشته،فقط 300 تومن.به نظرم به نسبت زیاد شده.الانم گاهی براش لباس می گیره.دخترش 4ماهه است.
من دوست دارم یه تختی،گهواره ای ... بگیرم که تا دو سالگی استفاده کنه که بعدش خودش تختشو انتخاب کنه،حالا نمیدونم همچین چیزی هست یا نه.
نظرتون راجع به آغوشی برقی چیه؟
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، پروانه ابریشم
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۲:۱۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۲:۲۰ عصر توسط mina.pirozi.)
ارسال: #157
باران جون اگر مامانت خیلی اصرار داره روشی که سراب جون میگه خوبه.بعدا که جنسیت مشخص شد حتما پول جمع کرده که داره میگه اون موقع.بهش بگو ده تومن بده خودم میرم میگیرم بعد تو پول بذار روش بگیر.همین مادرها از رو لطفشون میگن زشته دخترم جلو خانواده شوهر چیزی نگیریم همین باعث میشه این رسم ادامه پیدا کنه و بعضی خانواده های شوهر پر توقع بشن.البته منظورم مادر باران جون نیست ها با همه هستم مامان خودمم همین برای جهیزیه هر چی میگفتم نگیر اینجا رسم نیست همه چیز گرفته بشه مواد غذایی که اصلا رسم نیست ولی چون خواهرام شوهراشون بوشهری نیستن برای اون ها انجام داده میگفت باید برای تو هم انجام بدم آخر هم یکیشون نگفتند دستت درد نکنه دو سال تمام تو دلم مونده بود این حرف که یه تشکر هم نکردن اذیتم میکرد یه روز آخر به شوهرم گفتم  راحت شدمتصویر: images/smilies/biggrin.gif در مورد سیسمونی هم مامانم برای خواهرم گرفت همزمان زن داداشمم باردار بود مثل همون ها برای زن داداشمم گرفت فقط رنگشون فرق می کرد ولی برای من این دفعه به هیچ عنوان نمیذارم چیزی بگیرن.

(۱۵-بهمن-۱۳۹۷ ۱۲:۰۴ عصر)'**مینو**' نوشته است:  ما که رسم سیسمونی نداریم،فقط پدر و مادر مثل بقیه هدیه میدن.دوستم فروردین و اردیبهشت پارسال واسه دخترش خرید کرده سیسمونیش 20 تومن شده.فکر نکنم چیزی رو هم مارک گرفته باشه.هزینه ی بزرگش تخت و دراور و آینه بوده که 4.5 شده.اتاقش کمد داشت کمد نگرفت.صندلی غذا یا گهواره هم نگرفته.طلا هم نگرفته،هزینه ی زایمان هم نداشته،فقط 300 تومن.به نظرم به نسبت زیاد شده.الانم گاهی براش لباس می گیره.دخترش 4ماهه است.
من دوست دارم یه تختی،گهواره ای ... بگیرم که تا دو سالگی استفاده کنه که بعدش خودش تختشو انتخاب کنه،حالا نمیدونم همچین چیزی هست یا نه.
نظرتون راجع به آغوشی برقی چیه؟

دوستت فروردین پارسال که دلار 4تومن بود خرید کرده مارک هم نبوده کمد و صندلی غذا و گهواره و طلا نگرفته هزینه زایمان هم نداشته چجوری شده 20 میلیون؟خیلی باید کمتر میشد مگر اینکه چیزهای اضافی زیاد گرفته باشه مثل کلی اسباب بازی و کلی لباس و... دوست من شهریور خرید کرده همه چیزم گرفته بجز صندلی ولی مارک نبوده شده 7میلیون.زایمانشم 7 تومن جدا حساب کنی از روز اول بارداری با خرج دکتر این ها تا وقتی که بعد سزارین اومده خونه شده باشه 25 میلیون
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۲:۲۷ عصر
ارسال: #158

مینا جون منم نمیدونم چرا اینقدر زیاد شده.احتمالا لباساشو گرون گرفته،مثلا یه بلوز تن بچه بود که همون یه تیکه رو 170 گرفته.
من نمیدونم از چی شروع کنم.فعلا فقط تصمیم گرفتم وسایل رو رنگ چوب بگیرم.
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۲:۳۹ عصر
ارسال: #159

سفید بگیر
رنگ چوب دوست ندارم
میدونی اتاقش رو شاد درست کن
رنگ چوب یه خورده بزرگونست
چه من فضولم نظر میدم ههه

نقل قول
 سپاس شده توسط **مینو** ، توت فرنگی 97
۱۵-بهمن-۱۳۹۷, ۱۲:۵۸ عصر
ارسال: #160

سفید دوست ندارم.Big Grin
منظورم از چوب همچین چیزیه.
[تصویر: هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات ]
نقل قول
 سپاس شده توسط سراب ، پری سیما 89
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام