• مرضیه محمدی
  • لی لی رضایی

هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات

۱۱-دي-۱۳۹۶, ۱۱:۳۴ صبح
ارسال: #131
RE: هزینه تمام شده سیسمونی با جزئیات
سلام
دوستان چه مواردی و چه مارک هایی رو پیشنهاد میدین که سیسمونی 3 تومن بشه ؟
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۱۳-دي-۱۳۹۶, ۱۲:۴۱ عصر
ارسال: #132
کوکب جان بستگی به این داره که چی بخوای بخری و منظورت از سیسمونی چیه... مثلا تخت و کمد و اینا روهم رو سیسمونی حساب میکنی یا نه؟
---------------------

ما رسم اینکه مامانم سیسمونی بخره نداریم و خودمون داریم چیزایی که واقعا لازم میشه رو میخریم. بخاطر خونه کوچیک و تک خوابه هم تخت و کمد و گهواره و اینا رو نمیخوام بگیرم فقط در حد رفع نیاز و وسع مالیمون ... فقط یه کالسکه اونم شاید بعدا خریدم چون تا دوسه ماه که بچه بغل باشه مطمئن تره. چون اردیبهشت دنیا میاد و اینجا هواهم گرمه قنداق و لباس گرم نمیگیرم. 

من برا نینی تا حالا اینا رو خریدم... 
شورت و رکابی و بادی رکابی و بلوز آستین کوتاه همه سایز 1 مارک وان بای وان... هر تیکه 10 تومن
بلوز آستین بلند و بلوز جلودکمه دار سایز 1 مارک آدمک.... هرکدوم 10 تومن( مارک آدمک اندازه لباساش بزگ تر از وان بای وان بود!)
بلوز جلو دکمه دار و بادی رکابی و شلوار سایز 1 و شلوار سایز 2 مارک نیکا.... باهم 44 تومن
ست چهار تیکه خشک کن کارترز....32 تومن
سرهمی سایز 0 تا 3 ماه و 3 تا 6 ماه از هر کدوم یکی مارک rooh هرکدوم 9300 تومن
سه دست بلوز و شلوار دوتا 6تا 9 ماه و یکی 9 تا 12 ماه مارک rooh هردست 15600 تومن فک کنم.
ست 11 تیکه 30 تومن... تیکه اضافه خیلی داره و جنسشم خیلی خوب نیست... (این اولین خریدم بود و خیلی تجربه نداشتمتصویر: /images/smilies/new/embarrased.png)
مادر شوهر هم از مسافرت یه دست لباس سایز صفر آوردن که جنسش ازین بالایی هم بدتره و پلاستیک خالصه... اصلا نمیخوام استفاده کنم... 
خواهرم چندوقت قبل رفته بودن قشم و از اونجا یه چیزایی برام خریده:
پتو . حوله . بادی آستین دار 1تا3 ماه. بلوز آستین بلند . سرهمی و کلاه . سارافون . بلوز جلودکمه دار و شلوار . بلوز پاییزه . بلوز شورت . کفش نوزادی . شامپو و روغن دن بچه . کرم مرطوب کننده بچه . سه تا شلوار تک و سه جفت جوراب ------- اینا اندازه هاشون فرق داره مثلا سارفون برا 18 ماهگی خوبه و... ولی جنساش عالیه........ همه باهم حدود 250 هزارتومن
پارچه برا تشک و بالش... 40 تومن

----------------
خانوما یه سوال
برا نینی تازه دنیا اومده چه سایز لباسی بخرم؟؟؟
اگه میتونید اندازه هر تیکه روهم بهم بگید آخه مارکای مختلف سایزاشون فرق داره... مثلا بگید شلواری که قدش چند سانت باشه خوبه؟
ممنون میشم جوابمو بدین

نقل قول
 سپاس شده توسط aros tak ، Maryam290
۱۳-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۰۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-دي-۱۳۹۶ ۰۳:۰۷ عصر توسط marcopolo.)
ارسال: #133

فرح جان روی بعضی لباسا نوشته نیو بورن ( new born ) یا 0
از این لباسا باید بخری

لباس‌های نوزادی ۰-۳ ماه برای نوزادان سه تا ۵٫۵ کیلوگرمی خوبه

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط ف.مثل.فرح ، ShadFari ، Maryam290
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۲۳-دي-۱۳۹۶, ۰۹:۳۰ صبح
ارسال: #134
سلام خانوما...
من پریروز رفتم بازار و یه پارچه فروشی پیدا کردم که پارچه پنبه ای خیلی خوبی داشت. متری 17000 تومن...
من جنس بدترشو دیده بودم متری 18800...!
یه متر طرح دار و نیم متر ساده خریدم و باهاش یه شلوار یه بادی رکابی و یه بلوز جلو دکمه دار دوختم برا نینی... درسته که مثل جنسای خریدنی نمیشه ولی از نظر هزینه خیلی خوب درمیاد... هنوز نصف پارچه هام مونده... تشک و بالش هم خودم درست کردم. هم جنسش از بازاریا بهتره و هم اندازش دست خودمونه.
اگه کسی خیاطی بلده میتونه خیلی تو هزینه هاش صرفه جویی کنه و پولشو برا یه جای دیگه بزاره.
نقل قول
 سپاس شده توسط sara.sm ، ShadFari ، Ghazaljoon ، یار پنهان ، Maryam290
۲۲-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۴۵ صبح
ارسال: #135

خریدای سیسمونی من تقریبا تموم شد:
و هزینه ها به این ترتیب:
سرویس نوزاد نوجوان با تشک 2200
پوشاک حدود 500 تومن لباس و حوله و خشک کن و ... (که لباسها با توجه به سایزی که زده تا حدود 9 ماه کاربرد دارن)
کالسکه تک 130 تومن (هدیه)
کریر و کیف هم امانت بهم دادن
اسباب بازی و تشک بازی و واکر وسرویس حمام و تشک گارددار و ... 500
لوازم بهداشتی + تشک و بالش و پتو و ... هم حدود 700 تومن شد

و در مجموع کل خریدهای مرتبط با فسقلی جونم حدود 4 تومن شد.

پسرکوچولوم شب ولادت امام حسین اومد تو بغلم تصویر: images/smilies/heart.gif
برای برنامه ریزی تاپیک بولت ژورنال رو مطالعه کنید.
تلگرام بولت ژورنال:
https://t.me/joinchat/CIh5sj8VaUGfKK4b9q204w
نقل قول
 سپاس شده توسط ShadFari ، mari90 ، Maryam290
۲۲-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۳۲ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-اسفند-۱۳۹۶ ۱۲:۴۲ عصر توسط icegirl.)
ارسال: #136
سلام خانوما
منم خریدای سیمونیم رو به اتمامه...
یه جاهایی نتونستم جلو خودم رو بگیرم و زیادی هزینه کردم... یکم عذاب وجدان دارم...
البته لباس رو تا 9 ماه خریدم و یکی دو تیکه هیت که شاید تا 1 سال مناسبش باشه..

متاسفانه هنوز به اون درجه ای نرسیدم که بتونم نگاه و حرف اطرافیان رو نادیده بگیرم!! و البته این ناراحتم می کنه، به عنوان یه مادر باید قوی تر از اینم باشمتصویر: /images/smilies/new/sad.png آدم هایی که هیچ حق و تاثیری تو زندگی من ندارن

واقعا معتقدم با هر هزینه ای میشه سیسمونی کااامل تهیه کرد... نرخ های بازار بسیااار متفاوته...
تنها کار خوبی که کردم این بود که سرویس خواب رو شرکتی نگرفتم... شرکتی حدودا 5-6 تومن می شد، ولی غیر شرکتی رو 2 میلیون تومن خریدم...

(۱۱-دي-۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ صبح)'کوکب' نوشته است:  سلام

برای مثال
یه تخت کنار مادر که تا 2-3 سال جوابگو هست حدود 200-300 ت
وسایل حمل مارک دلیجان
البسه رو اگر از جاهای خاص نگیرین زیاد گرون نمیشه

تلاش می کنم برا ی تحقق رویاهایی که در انتظار برآورده شدن هستند

کانال نوشته های من، خوشحال میشم مطالعه کنید
https://t.me/ladybehindthedesk
نقل قول
 سپاس شده توسط sara.sm ، یار پنهان ، Maryam290
۲-شهريور-۱۳۹۷, ۰۷:۴۷ عصر
ارسال: #137

(۱۱-دي-۱۳۹۶ ۱۱:۳۴ صبح)'کوکب' نوشته است:  سلام

عزیزم اگر تهرانی به عبدل آباد سر بزن یه کوچه داره که سرتاسر وسایل نینی داره از شیر مرغ تا جون آدمیزاد ، سر کوچه یه مغازه ی بزرگه به اسم آقابزرگ که معروفه ولی فکر میکنم اینجایی که بهت میگم ارزونترین جا و مرکزشه ، راجع به تیکه هاش تجربه ای ندارم ، اما واقعا به نظرم لزومی نیست برای وسایلی که هرکدومشو شاید نینی دو ماهم استفاده نکنه حتما دنبال مارک باشی ، واقعا اصلا درک نمیکنم مثلا بادی سایز صفر که نهایت یک ماه استفاده میشه و چون تند تند هم کثیف میشه باید زیاد عوض بشه مارک فلان خریده بشه یا کالسکه اندازه ی یه پراید پولش باشه ، از همه بدترش اینکه فامیلی و حضانت و قیومیت بچه مال یکی دیگست ، بعد از خریدن کلی جهاز باز مادر پدر دختر باید خرج عشق و حال آقای داماد رو بدن ، چه رسمای چندشی واقعا ، آهان دوستم عروسک هم زیاد نخر مسلما خیلی براتون کادو میارن ، امیدوارم خوش قدم باشه نینی عزیزت ، یسری از حرفای بالا رو هم منظورم با شما نبود دوستم ، سوتفاهم نشه ، کلی گفتم 

در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست ، خوشا به حال کلاغای قیل و قال پرست ، به شب نشینی خرچنگ های مردابی ، چگونه رقص کند ماهی زلال پرست 
نقل قول
 سپاس شده توسط ابوالمشاغل! ، Maryam290 ، Anis71 ، ailineto ، Rosee ، bh56 ، راحیل rahil
۳-شهريور-۱۳۹۷, ۰۹:۳۶ صبح
ارسال: #138
(۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۷:۴۷ عصر)'sherioshahab' نوشته است:  عزیزم اگر تهرانی به عبدل آباد سر بزن یه کوچه داره که سرتاسر وسایل نینی داره از شیر مرغ تا جون آدمیزاد ، سر کوچه یه مغازه ی بزرگه به اسم آقابزرگ که معروفه ولی فکر میکنم اینجایی که بهت میگم ارزونترین جا و مرکزشه ،

عزیزم این انبار آقا بزرگ که میگن تو عبدل آباده؟ کدوم قسمتشه؟ من راسته پرده فروشهاش رفتم چون البته خیلی ساله پیش. ولی یادمه که لباس چقد ارزون بود اونجا

17 آذر 97 تبدیل شدم به یک عدد مامانتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sherioshahab
۳-شهريور-۱۳۹۷, ۱۰:۳۰ صبح
ارسال: #139

سلام دوستان
اتفاقا منم برام سواله...
خودم که تجربه بچه داری ندارم... اما دیدم که بعضی ها، چقدر روی مارک لباس حساسن و برای به قول شری جون، 1 ماه استفاده، کلی هزینه می کنن... حالا بچه حساسیت داشته باشه هیچی... ولی برای بچه های معمولی هم باید این مدل هزینه ها رو کرد؟
چون مسلما همه چی گرون شده دیگه... حداقل برای اینکه بچه از نظر جسمی آسیب نبینه، باید هزینه های جانبی مثل همین لباس و... رو کم کرد تا کیفیت چیزهای واجب و حیاتی بالا بمونه....
مثلا چه تفاوتی بین دورپیچ 50 هزار تومنی با 150 هزار تومنی هست؟ (من خودم از نزدیک اصلا ندیدم... می خوام ببینم اون 50 تومنیه، آسیب زاست که ارزونه (البته اگه الان باشه)) و مگه برای چه مدت داره این هزینه می شه؟ 
مثلا کیف اگه بیرون رو هستیم، لازمه که با کیفیت باشه...
صندلی ماشین و کالسکه و غذا و... همچنین (بسته به فراخور زندگی که لازم باشن یا نه)
اما چه جاهای دیگه ای هست که بشه ازشون زد ولی تاثیری روی کیفیت زندگی بچه نداشته باشن؟

+++++++++++++
یه سوال دیگه م هم درباره نظرتون راجع به قرض گرفتن وسائل هست... نظرتون در این زمینه چیه؟ 

نادانی در ندانستن نیست...
در مقاومت مقابل #دانستن است...
در مطلق انگاشتن دانسته هاست...
نقل قول
 سپاس شده توسط sherioshahab
۳-شهريور-۱۳۹۷, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #140

(۳-شهريور-۱۳۹۷ ۰۹:۳۶ صبح)'ailineto' نوشته است:  
(۲-شهريور-۱۳۹۷ ۰۷:۴۷ عصر)'sherioshahab' نوشته است:  عزیزم اگر تهرانی به عبدل آباد سر بزن یه کوچه داره که سرتاسر وسایل نینی داره از شیر مرغ تا جون آدمیزاد ، سر کوچه یه مغازه ی بزرگه به اسم آقابزرگ که معروفه ولی فکر میکنم اینجایی که بهت میگم ارزونترین جا و مرکزشه ،

عزیزم این انبار آقا بزرگ که میگن تو عبدل آباده؟ کدوم قسمتشه؟ من راسته پرده فروشهاش رفتم چون البته خیلی ساله پیش. ولی یادمه که لباس چقد ارزون بود اونجا

بله عزیزم همون عبدل آباده یکی از کوچه های منتهی به بازار پرده فروشاست ، اونجا بری از هر کی بپرسی راهنماییت میکنن ، قصد توهین ندارما الان یسری نیاین بریزین سر من ، اینقدر لباسا و جنسای گوگولو برای نوزاد دارن که من هر دفعه رفتم از اونجا چندتا تیکه لباس برای هاپوهام گرفتم اینقدر خوشگلن آدم دلش نمیاد نخره ، برای دختر کوچولوم بک تازه که به دنیا اومده بود چون خیلی ضعیف بود یه ست رختخواب و ساک گرفتم که بپیچمش لای پتوهاش وسایلشونم ساک داشته باشه ، هنوز که هنوزه از ساکش دارم استفاده میکنم دو ساله ، مفت گرفتما ، یه پتو یه ملافه یه بالشت کوچیک یه دشک یه آغوشی یه زیرانداز ضد اب یه ساک ست با پتوها فکر کنم ۵۰ تومنم نشد دو سال پیش

در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست ، خوشا به حال کلاغای قیل و قال پرست ، به شب نشینی خرچنگ های مردابی ، چگونه رقص کند ماهی زلال پرست 
نقل قول
 سپاس شده توسط bh56
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام