• آذینرو
  • آرایشگاه مدیس

هزینه بردن جهاز به عهده خانواده عروس یا داماد؟

۶-آبان-۱۳۹۶, ۰۶:۲۵ عصر
ارسال: #571
RE: هزینه بردن جهاز به عهده خانواده عروس یا داماد؟
واقعاا خیلی تاپیک جالبی هست انقد مهمه آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این همه دارین جهیزیه میخرین بردن جهیزیه چقدر میشه؟؟نهایت یه تومن ینی برای یه تومن همه هزینه هایی که کرده آدم ببره زیر سوال؟؟تصویر: images/smilies/wink.gif

افکار تو به اوضاع تو تبدیل میشود!
نقل قول
 سپاس شده توسط بهناز H ، narges92 ، lili*** ، somi arch
۱-آذر-۱۳۹۶, ۰۸:۳۴ صبح
ارسال: #572
Sad RE: هزینه بردن جهاز به عهده خانواده عروس یا داماد؟
سلام.ماشالا عروس خانوما همه بابایی و مواضب جیب باباشونن که.
تصویر: images/smilies/lightbulb.gifبه نظر بنده خانواده عروس که میخواد خرید کنه ببره خونشون و پول حمل تا اونجا رو بده خب بیاره خونه داماد بزاره و همون پولم بده دیگه. ولی برای خانواده هایی که به هر دلیل میبرن خونه عروس بعد یه کامیون جهیزیه رو دوماد میاد میبره هزینش با داماده.
تصویر: images/smilies/cool.gifحالا یه نکته ای هم هست ـ اگه این جهیزیه که عروس گرفته اورده حتی تو حالت خورده خورده هم جنس عالی و یه چیز در حد باشه بازم دوماد باید خودش شعورش برسه پولشو حساب کنه.ولی مثلا یه جهیزیه ضعیف که عروس خانوم بخره رو که خداییش اگه کرایشم دوماد حساب کنه حتما زور بهش میادو یه روز دیگه و  یه جای دیگه میزنه بیرون این قضیه.
ولی در حالت معمولی بهتره تقسیم کنن و البته بازم بیشترشو پدر عروس پرداخت کنهتصویر: images/smilies/rolleyes.gif.
در نهایت بهترین کار اینه از اول عقد کنون تا اخر مراسمات عروسی همه خرجا رو حساب کنن تقسیم بر دو کنن.
تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
۱-آذر-۱۳۹۶, ۱۲:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آذر-۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ عصر توسط sara.sm.)
ارسال: #573

(۱-آذر-۱۳۹۶ ۰۸:۳۴ صبح)'--amir' نوشته است:  سلام.ماشالا عروس خانوما همه بابایی و مواضب جیب باباشونن که.
تصویر: images/smilies/lightbulb.gifبه نظر بنده خانواده عروس که میخواد خرید کنه ببره خونشون و پول حمل تا اونجا رو بده خب بیاره خونه داماد بزاره و همون پولم بده دیگه. ولی برای خانواده هایی که به هر دلیل میبرن خونه عروس بعد یه کامیون جهیزیه رو دوماد میاد میبره هزینش با داماده.
تصویر: images/smilies/cool.gifحالا یه نکته ای هم هست ـ اگه این جهیزیه که عروس گرفته اورده حتی تو حالت خورده خورده هم جنس عالی و یه چیز در حد باشه بازم دوماد باید خودش شعورش برسه پولشو حساب کنه.ولی مثلا یه جهیزیه ضعیف که عروس خانوم بخره رو که خداییش اگه کرایشم دوماد حساب کنه حتما زور بهش میادو یه روز دیگه و  یه جای دیگه میزنه بیرون این قضیه.
ولی در حالت معمولی بهتره تقسیم کنن و البته بازم بیشترشو پدر عروس پرداخت کنهتصویر: images/smilies/rolleyes.gif.
در نهایت بهترین کار اینه از اول عقد کنون تا اخر مراسمات عروسی همه خرجا رو حساب کنن تقسیم بر دو کنن.
تصویر: images/smilies/heart.gif

چشم ما به جمال برادر داماد روشن تصویر: /images/smilies/new/new2.gif

(۶-آبان-۱۳۹۶ ۰۶:۲۵ عصر)'withe snow' نوشته است:  واقعاا خیلی تاپیک جالبی هست انقد مهمه آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این همه دارین جهیزیه میخرین بردن جهیزیه چقدر میشه؟؟نهایت یه تومن ینی برای یه تومن همه هزینه هایی که کرده آدم ببره زیر سوال؟؟تصویر: images/smilies/wink.gif

عزیزم این رسم هست که خونواده دوماد با عزت و احترام میان لوازم رو حالا به هر صورتی که خودشون صلاح دونستن به خونه جدید عروس و دوماد انتقال میدن
همینجوری که رسم عروس خانم جهیزیه میده
یا رسم دوماد ماشین یا اسب سفید برای بردن عروسش میاره
من اصلا یادم نیست که هزینه رو کی دادتصویر: images/smilies/biggrin.gif
اما دیدگاهم اینه همینطور که پدرعروس عزت گذاشته و به عروس و دوماد جهیزیه داده
عزت پدر دوماد هم اینه که برای بردن اون لوازم وسیله تهیه کنه
که اگه دیده باشین قدیما که این همه جهیزیه ها پر و پیمون نبود و همه چیز ساده برگزار میشد
از طرف خونواده دوماد یه سری افراد با سینی یا مجمعه هایی می اومدن و لوازم رو میذاشتن تو سینی های بالا سرشون و با شعر خونی و اسپند و نقل لوازم منتقل میشد
اما الان فک کن یکی بخواد این رسم رو اجرا کنهتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif

پسرکوچولوم شب ولادت امام حسین اومد تو بغلم تصویر: images/smilies/heart.gif
برای برنامه ریزی تاپیک بولت ژورنال رو مطالعه کنید.
تلگرام بولت ژورنال:
https://t.me/joinchat/CIh5sj8VaUGfKK4b9q204w
نقل قول
 سپاس شده توسط withe snow ، Sarakora
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۸-خرداد-۱۳۹۸, ۰۵:۳۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ عصر توسط 74805-نوعروس.)
ارسال: #574
RE: کمک یه سوال!
(۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ عصر)'ساینا' نوشته است:  واسه ما که اینجوری بود که خورد خورد با شوهرم یا شوهرم و مامانم چیزایی که کوچیک بود و خونه مامانم بود و بردیم با ماشین خودمون. یه گاز هم بود که مامانم خودش وانت گرفت و بریدم. بقیه وسایل بزرگ هم که یه راست بعد خرید اوردن خونه خودمون. خورد خورد هم چیدیم و هیشکی هم نیومد. اخراش یه کم خالم اینا اومدن همین. بعدشم یه روز عصر گفتیم درجه یکای خودمون و اونا اومدن دیدن و رفتن. بعضی هاشون کادو دادن بعضی ها هم نه. همین. به نظرم سخت نگیرین و خیلی تو خط رسم و رسومای قدیم نباشین.

از قدیم رسم بر این بوده که خانواده هروس جهاز رو میبرند و از فامیل های نزدیک خودشونودوماد دعوت میکنن که بیان جهاز رو ببینن
البته رسم بیخودیه و بیشتر جنبه فوضولی داره

(۹-آبان-۱۳۹۵ ۱۰:۰۱ صبح)'جوجوی نفسش' نوشته است:  هم ما هم خانواده شوهرم رسممون بر اینه ک پوله بردن جهیزیه رو خانواده داماد میدن
ولی روزی ک ماشین میره دره خونه
منو شوهرم سرکاریم
بابام میبینه پدرشوهرم عین خیالشم نیسو خلاصه ماشینو بابای من گرفته بود خودشم حساب میکنه
کلی پولش شد از سبزوار تا اینجا
کلا پدرشوهرم آدم بی شعوریه

هه
وسایل جهازمم خودم تنهایی چیدم همرو دست تنها با کلی خستگی بعد از کار و هرشب تا 3 بیدار بودم و صبحم ساعت 6.30 میزدم بیرون از خونه مامانمینا وسایل کلی رو جابجا کردن ولی نمیتونستن خیلی بمونن خونه پدرشوهرمینا و مجبوری برگشتن
تازه ی سرماخوردگی بد خورده بودمو رفتم دکتر گف فشارت 6ه و بهم سرم زد
مادرشوهرم وقتی فهمید جا اینک بپرسه حالت چطوره یا ی سوپ برام بپزه گف خوب خودتو زدی ب مریضی
روزه عروسیمم همش دماغمو میکشیدم بالا ک آرایشم خراب نشه
تمام مدتی ک من داشتم بالا جون میکندم واس حفظ آبروی اونا
مادرشوهرمو خواهرشوهرم پایین نشسته بودن ب غیبت
حتی ی تعارفم نزدن ک بیان کمک
واقعا حتی یادآوریه کاراشون عذابم میده

تموم هزینهها مراسم جهاز برون  بر عهده خانواده عروسه(چه بردنش چه چیدنش) البته من و همسرم به سلیقه خودمون چیدیم

نقل قول
 سپاس شده توسط somi arch
۸-خرداد-۱۳۹۸, ۰۶:۵۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۸-خرداد-۱۳۹۸ ۰۷:۵۸ عصر توسط ابوالمشاغل!.)
ارسال: #575
واقعا پسر روش میشه بگه من هزینه ی بردن وسایل خونه م رو هم حاضر نیستم پرداخت کنم!؟

حالا بگذریم که اینروزا گویا مادر و پدر دختر وظیفه دارن تا فرچه ی توالت خونه ش رو هم بخرن . یخچالش رو تا چند ماه پر کنن... ولی دیگه خواهشا برای بردن نبردن و کمک کردن یا نکردن تو چیدنش، برای خانواده ی دختر "باید و نباید" نکنید! 

مگه مادر و خواهر عروس خدایی نکرده کلفت پسر و دختر هستن، که وظیفه شون باشه بچینن خونه رو!!!!

آزادی در نفی همه ی تعلقات است؛ جز تعلق به حقیقت که عین ذات انسان است! 
نقل قول
 سپاس شده توسط *IRIS* ، Selin000 ، (*ســارا*)
۸-خرداد-۱۳۹۸, ۰۷:۴۴ عصر
ارسال: #576

جهیزیه برای رفاه خود عروس و دوماده نه حفظ آبروی پدر و مادر دوماد.
ما که خیلی تو قید و بند رسم و رسومات نیستیم ولی وسایل کوچیک رو هر چی خریدیم آوردیم خونه ی خودمون،وسایل بزرگ رو ما خریدیم ولی هزینه ی حملشو همسرم داد.
نقل قول
۱۱-خرداد-۱۳۹۸, ۰۲:۳۰ عصر
ارسال: #577
سلام تصویر: /images/smilies/new/smiling.png من بیشتر جهازم رو تهران خریدم ولی یه سری وسایل مثل ظروف مسی و لحاف اینا از شهرستان خونه مامانم باید ارسال میشد تهران و با اینکه تو قید و بند این حرفا نبودم یبار تو صحبتها همسرم گفت آره خودشون هزینه حمل اثاث رو میدن ولی مامان قشنگم همون لحظه ارسال هزینه رو حساب کرده بود و اینجا هم من اصلا راجع بهش حرفی نزدم تصویر: images/smilies/sleepy.gifتصویر: /images/smilies/new/smiling.png

بر دلم بنشسته ایتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط ساحلی
۱۱-خرداد-۱۳۹۸, ۰۳:۱۵ عصر
ارسال: #578
(۸-خرداد-۱۳۹۸ ۰۶:۵۷ عصر)'ابوالمشاغل!' نوشته است:  واقعا پسر روش میشه بگه من هزینه ی بردن وسایل خونه م رو هم حاضر نیستم پرداخت کنم!؟

حالا بگذریم که اینروزا گویا مادر و پدر دختر وظیفه دارن تا فرچه ی توالت خونه ش رو هم بخرن . یخچالش رو تا چند ماه پر کنن... ولی دیگه خواهشا برای بردن نبردن و کمک کردن یا نکردن تو چیدنش، برای خانواده ی دختر "باید و نباید" نکنید! 

مگه مادر و خواهر عروس خدایی نکرده کلفت پسر و دختر هستن، که وظیفه شون باشه بچینن خونه رو!!!!

انجام رسم و بایدها فقط برای خانواده دختره !!!!!
ما خودمون رسم داشتیم تمیز کردن خونه و بردن جهیزیه با خانواده داماده و چیدن وسایل خانواده عروس
اما خانواده همسر گرامی با اینکه رسم خودشون هم همینه اما اصلا به روی مبارک نیاوردن نتیجه همه کارا افتاد گردن خانواده ام البته از حق نگذریم همسرم بنده خدا با شرمندگی همیشه حضور داشت و کمک کرد ولی من خیلی پیش خانواده ام خجالت زده شدم از رفتار خانواده همسرم
فقط شب عروسی شده بودن خانواده اونم تو جمع کردن شاباش که خودشون بردارن

نقل قول
 سپاس شده توسط ابوالمشاغل! ، *دختر بهار* ، marcopolo
۱۲-خرداد-۱۳۹۸, ۱۲:۵۳ عصر
ارسال: #579

بردن جهاز وظیفه ی خانواده پسر

ولی خود من مبل هام یا یخچالم رو چون پدرم هماهنگ کرده بود همش رو خودش حساب کرد

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط پری سیما 89
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام