• مرضیه محمدی
  • نسیم عقیلی

هزینه بردن جهاز به عهده خانواده عروس یا داماد؟

۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۲۵ عصر
ارسال: #21
RE: کمک یه سوال!
واسه ما که اینجوری بود که خورد خورد با شوهرم یا شوهرم و مامانم چیزایی که کوچیک بود و خونه مامانم بود و بردیم با ماشین خودمون. یه گاز هم بود که مامانم خودش وانت گرفت و بریدم. بقیه وسایل بزرگ هم که یه راست بعد خرید اوردن خونه خودمون. خورد خورد هم چیدیم و هیشکی هم نیومد. اخراش یه کم خالم اینا اومدن همین. بعدشم یه روز عصر گفتیم درجه یکای خودمون و اونا اومدن دیدن و رفتن. بعضی هاشون کادو دادن بعضی ها هم نه. همین. به نظرم سخت نگیرین و خیلی تو خط رسم و رسومای قدیم نباشین.
نقل قول
 سپاس شده توسط Moonlight ، آوا ، شهرآشوب ، سارا66 ، Faara ، shakiba333
۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ عصر توسط solmaz123.)
ارسال: #22
هزینه حمل بر عهده داماده تا اونجا که من میدونم

(۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ عصر)ساینا نوشته است:  واسه ما که اینجوری بود که خورد خورد با شوهرم یا شوهرم و مامانم چیزایی که کوچیک بود و خونه مامانم بود و بردیم با ماشین خودمون. یه گاز هم بود که مامانم خودش وانت گرفت و بریدم. بقیه وسایل بزرگ هم که یه راست بعد خرید اوردن خونه خودمون. خورد خورد هم چیدیم و هیشکی هم نیومد. اخراش یه کم خالم اینا اومدن همین. بعدشم یه روز عصر گفتیم درجه یکای خودمون و اونا اومدن دیدن و رفتن. بعضی هاشون کادو دادن بعضی ها هم نه. همین. به نظرم سخت نگیرین و خیلی تو خط رسم و رسومای قدیم نباشین.

من با این روش موافقم

(۲۴-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۸:۰۷ صبح)natasha1358 نوشته است:  من شوهرم کاشانیه اونا رسم دارن ولی از الان شوهرم گفتم اعلام میکنم من پاتختی و جهاز برون ندارم
گفت برای چیدمانهم خانواده خودت و من میچینیم

حالا پاتختی چرا؟
البته برا خونه مادر شوهر میشه برا شما رو نمیدونم

مثل آن مسجد بین راهی تنهایم .. هر کس هم که میاید مسافراست و میشکند...، هم نمازش را هم دلم را...
نقل قول
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۵:۲۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۱ ۰۵:۲۸ عصر توسط naz banoo.)
ارسال: #23
حالا پاتختی چرا؟
البته برا خونه مادر شوهر میشه برا شما رو نمیدونم

منظورتون کادوهای پاتختیه؟ برا خونه مادر شوهر میشه؟

دوستان یه سوال جهاز برون و پاتختی هر دو باید برگزار بشه؟ یا فقط یکیشو برگزار میکنن؟
اونوقت اگه 2تاش بر گزار بشه اقوام دوبار باید کادو بیارن؟؟
نقل قول
  • گروه ژ
  • تقی زاده
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۲۷ عصر
ارسال: #24

ببین عزیزم همش دست خودته من نه پاتختی داشتم نه جهاز برون یا جهاز نشون....حنابندونم فامیلام اومدن خونمو دیدن....

ولی اگه میخوای بگیری جهاز برون که یه کادو میدن به عنوان سر جهازی...و پاتختی هم که کادوی عروسی حساب میشه...

مامانای خوشگل با نی نی های گلتون بیاید سایت نوزاد دیگه تخصصی متعلق به خودمونه منتطرتونیم ♥♥
من و پسرم"اینجا رو دوستتتتتتت داريم ...

تو بدنيا امدي تا انقلابي راه بيندازي در من عاااااااشقتم پسرم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط naz banoo
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۴۸ عصر
ارسال: #25
ما حنابندون رسم نداریم.

اما پاتختی داریم ولی فامیل شوشو مثل اینکه جهازنشونم دارن حالا نمیدونم چقدر قبل عروسی باید باشه؟ 1هفته قبل خوبه؟ و کیارو باید دعوت کرد ؟
نقل قول
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۵۱ عصر
ارسال: #26

اره عزیزم اگه رسم دارن یه هفته 10 روز قبل عروسی میگیرن معمولا درجه 1 هارو دعوت میکنن مثل خاله عمه و..... جهاز رو که کامل چیدی یه بعدازظهر میان میبینن...

مامانای خوشگل با نی نی های گلتون بیاید سایت نوزاد دیگه تخصصی متعلق به خودمونه منتطرتونیم ♥♥
من و پسرم"اینجا رو دوستتتتتتت داريم ...

تو بدنيا امدي تا انقلابي راه بيندازي در من عاااااااشقتم پسرم Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط naz banoo
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۱, ۰۶:۵۵ عصر
ارسال: #27
مرسی گلم ، اونوقت پذیراییش به چه نحوه؟ یعنی عصره؟ یا شام؟ بزن و برقصم داره؟ چی باید بپوشم رسمیه؟

بعد یه چیزی همه اینا تو خونه عروسه؟؟ بهم ریخته نمیشه قبل عروسی؟
نقل قول
۲۰-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ عصر
ارسال: #28
دوستان یه سوال
تو خرید جهیزیه داماد هم باید بیاد نظر بده یا نباید؟
اصلن نظر داماد اهمیت داره

دلم در دیدن رویت همیشه می کند فریاد
به یاد اولین دیدار که مهرت در دلم افتادCool
نقل قول
۲۰-تير-۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ عصر
ارسال: #29
به نظر من که نه
جهیزیه رو تو و خانوادت می خرید و نیازی نیست که داماد دخالت داشته باشه
البته بستگی به طرفش داره بعضی ها خیلی پرو هستن و خودشون نظر میدن و خودشونو قاطی می کنن بعضی ها هم نه!
بعضی خانواده ها هم واسه چیزای اساسی مثل مبل و تخت و ... داماد و می برن که مثلا بهش احترام بذارن
من خودم فقط واسه خرید مبل شوشو رو بردم اونم خودم مبل هارو انتخاب کرده بودم اونم اومد دید و گفت خوشگله

گاهی گمان نمی کنی ولی می شود ، گاهی نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره ی دعا بی اجابت است ، گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت یار نیست ، گاهی تمام شهر گدای تو می شود
به عشق مامانمNew1
نقل قول
 سپاس شده توسط O- manfi
۲۰-تير-۱۳۹۱, ۰۵:۱۱ عصر
ارسال: #30
ما واسه خرید دوتایی میریم
چه جهیزیه من چه وسایلی که اون باید بخره

@ela_art2018
آدرس تلگرام و اینستگرام من جهت سفارش 
لطفا خانم هایی که کارهای هنری میکنن و تمایل به برگزاری نمایشگاه دارند به من خصوصی پیام بدن.ممنون
نقل قول
 سپاس شده توسط O- manfi ، Somayebanoo
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام