هدیه عروس شب یلدا

۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۱۷ صبح
ارسال: #2161
RE: هدیه عروس شب یلدا
سلام.ابتدا عذر میخوام اینجا سایتی برای خانومهای محترمه نه اقایونی مثل من اما هیچ منبعی وجود نداشت بتونم سوالم رو مطرح کنم به ناچار عضو شدم... موضوع اینه : بنده و همسرم فامیل درجه یک هستیم و هر دو ساکن مرکز گیلان .... خانواده من ۲ ساله برای عروس شب یلدا میبرن امسال اخرین سال عقدمونه و همین عید مراسم عروسیمونه ... مادر من چون عروسی نزدیکه و وضعیت اقتصادی جالب نیست به من گفته امسال واقعا نمیتونیم دوباره برای شب یلدا بریم و از طرفی از هر کس میپرسه میگن ۲ بار شب یلدا بردین نیاز نیست امسالم ببرین و یه بارم کافیه . حالا مشکل اینجاست خانوم من بسیار شخصیت حساسی داره و از الان منتظر شب یلداست..  واقعا اجباره که امسالم شب یلدا ببریم؟؟؟ چکار کنم که برای همسر و خانواده ایشون دلخوری پیش نیاد .. امسال سال عروسیمونه اصلا دوست ندارم این ماه های اخر دلخوری پیش بیاد و نمیخوام همسرم هم ناراحت شه.
نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۱۱:۲۹ صبح
ارسال: #2162
سلام ما که رسم داریم یک بار شب یلدا می برن
شما قرار باهم زندگی کنید و یک زندگی بسازید بهتر با خانومت صحبت کنی به هر حاتل زندگی بالا و پایین زیاد داره و هر دو طرف باید شرایط هم درک کنن 

نقل قول
 سپاس شده توسط marjantt ، parmin.ab ، gilopa
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۱۱:۵۶ صبح
ارسال: #2163

کلا همون یه بار کافیه حالا شما اگه خودت دوست داری میتونی یه کادو کوچیک براش بگیری ولی نیازی نسیت خانوادتون مراسم اجرا کنن بهتره با همسرتون صحبت کنید، حالا در اینده هزار تا مراسم پیش میاد اگه بخوان حساس باشن خودشو اذیت میکنه 

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط gilopa
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۱۲:۰۶ عصر
ارسال: #2164

سلام
ما خودمون رسم داریم تا زمانی که تو دوران عقد هستیم شب یلدایی ببریم،حالا سال اول مفصل‌تر از سالای بعدشه.
البته شرایط فرق کرده با این وضعیت اقتصادی.شاید منطقی بودن و با صحبت کردن راضی شدن.

لیلیِ شیرینِ علی
۹۰/۵/۷
۹۱/۱۲/۱۶
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۱۲:۴۷ عصر
ارسال: #2165
ممنون از پاسخ دوستان . قاعدتا پس رسمی وجود نداره که هر سال در دوران عقد شب یلدا برد و جای ناراحتی نداره 
نقل قول
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۰۲:۰۳ عصر
ارسال: #2166
(۱۰-آذر-۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ عصر)'gilopa' نوشته است:  ممنون از پاسخ دوستان . قاعدتا پس رسمی وجود نداره که هر سال در دوران عقد شب یلدا برد و جای ناراحتی نداره 

من دختری بودم که هیچ رسمی رو اجرا نکردم Smile اینو گفتم که فکر نکنید خیلی پایبند رسم و رسومم. بیشتر دلم میخواد حس و حالی که دخترا نسبت به مراسم های مختلف دارن رو بهتون بگم
ببینید، این که همسر آینده تون بدونه که شما تو هر مراسمی به فکرش بودید، از هرچیزی مهم تره. و مبلغ و مقدار هدیه مهم نیست.
به نظر من، اگه خانواده همسرتون مخالف نیستند، امسال شب یلدا میتونید یه تور یکی دو روزه برید (تورهای مخصوص شب یلدا منظورمه که برنامه های خاص دارن.) هزینه شون هم خیلی نیست. یا رستوران ها و کافه های مختلف هم برنامه های شب یلدایی دارن.
در کل اگر مراسم رسمی خانوادگی شب یلدا برگزار بشه، ممکنه خیلیا توقع هدیه و طلا و... از شما و خانواده تون داشته باشن. تا جای ممکن سعی کنید دونفره برگزار کنید Smile
هدیه هم میتونین چیزهای کوچیک اما جالب تهیه کنید. اگرچه طلا از هرچیزی برای خودتون هم بهتره و بعدا میتونید تو موقعیت های سخت ازشون استفاده کنید. در کل سعی کنید بهشون نشون بدین که حواستون هست و دوست دارید تو هر موقعیتی خوشحالش کنید. بقیه چیزا حاشیه ست.

یه دختر 69ی که با پسردایی 69یش ازدواج کرده

نقل قول
 سپاس شده توسط فرشته نامی ، eln@z ، gilopa ، marcopolo ، نسترن 2016
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۰۷:۱۱ عصر
ارسال: #2167
(۱۰-آذر-۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ صبح)'gilopa' نوشته است:  سلام.ابتدا عذر میخوام اینجا سایتی برای خانومهای محترمه نه اقایونی مثل من اما هیچ منبعی وجود نداشت بتونم سوالم رو مطرح کنم به ناچار عضو شدم... موضوع اینه : بنده و همسرم فامیل درجه یک هستیم و هر دو ساکن مرکز گیلان .... خانواده من ۲ ساله برای عروس شب یلدا میبرن امسال اخرین سال عقدمونه و همین عید مراسم عروسیمونه ... مادر من چون عروسی نزدیکه و وضعیت اقتصادی جالب نیست به من گفته امسال واقعا نمیتونیم دوباره برای شب یلدا بریم و از طرفی از هر کس میپرسه میگن ۲ بار شب یلدا بردین نیاز نیست امسالم ببرین و یه بارم کافیه . حالا مشکل اینجاست خانوم من بسیار شخصیت حساسی داره و از الان منتظر شب یلداست..  واقعا اجباره که امسالم شب یلدا ببریم؟؟؟ چکار کنم که برای همسر و خانواده ایشون دلخوری پیش نیاد .. امسال سال عروسیمونه اصلا دوست ندارم این ماه های اخر دلخوری پیش بیاد و نمیخوام همسرم هم ناراحت شه.

سلام برادرگرامی،خیلی خوبه که شماانقدرفهمیده هستیدوبه فکرخانمتون هستید،احسنت به شما،بنظرمن خانمتون رابه۱کافی شاپ یارستوران باقیمت مناسب دعوت کنیدو۱هدیه کوچک وباقیمت مناسب بهشون بدیدمثلاشال یاروسری یاکیف یا...،ان شالله که درکنارهم خوشبخت باشید.

گر تو نمیپسندی تغییرده قضا راتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo ، gilopa ، mah_tt
۱۰-آذر-۱۳۹۷, ۰۹:۰۶ عصر
ارسال: #2168

(۱۰-آذر-۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ صبح)'gilopa' نوشته است:  سلام.ابتدا عذر میخوام اینجا سایتی برای خانومهای محترمه نه اقایونی مثل من اما هیچ منبعی وجود نداشت بتونم سوالم رو مطرح کنم به ناچار عضو شدم... موضوع اینه : بنده و همسرم فامیل درجه یک هستیم و هر دو ساکن مرکز گیلان .... خانواده من ۲ ساله برای عروس شب یلدا میبرن امسال اخرین سال عقدمونه و همین عید مراسم عروسیمونه ... مادر من چون عروسی نزدیکه و وضعیت اقتصادی جالب نیست به من گفته امسال واقعا نمیتونیم دوباره برای شب یلدا بریم و از طرفی از هر کس میپرسه میگن ۲ بار شب یلدا بردین نیاز نیست امسالم ببرین و یه بارم کافیه . حالا مشکل اینجاست خانوم من بسیار شخصیت حساسی داره و از الان منتظر شب یلداست..  واقعا اجباره که امسالم شب یلدا ببریم؟؟؟ چکار کنم که برای همسر و خانواده ایشون دلخوری پیش نیاد .. امسال سال عروسیمونه اصلا دوست ندارم این ماه های اخر دلخوری پیش بیاد و نمیخوام همسرم هم ناراحت شه.

سلام دوست عزیز
 به نظر من هم همون دوباری که بردید کافی هست ولی از اونجایی که گفتید همسرتون خانم حساسی هستن به نظرم سعی کنید با ایشون صحبت کنید و شرایط رو توضیح بدید قاعدتا ایشون هم درک میکنن .
کلا به نظر من در این مراسم ها هیچ اجباری نیست و همین طور که بچه هام قبل تر اشاره کردن خانم ها بیشتر می خوان اون حس احترام رو از طرف خانواده همسرشون دریافت کنن 
همین که مثلا مادر شما به همسرتون زنگ بزن و دوستش داشته باشه یا حتی یه هدیه کوچیک مثل شال یا پالتو بخرن به نظرم کافیه ! 
واقعا این ما ها هستیم که باید سعی کنیم خیلی از رسم های قشنگی که داریم ولی با زیاده خواهی داریم تبدیل شون میکنیم به یک مشکل و مانع برای شاد بودن حذف کنیم .

شب یلدا و دور هم بودن قشنگه ! عیدهای مذهبی کنار هم بودن قشنگه ولی اینکه خانواده پسر یا دختر مجبور باشن هر دفعه کلی هزینه کنن واقعا به نظرم بی معنی !! 
خوشحال بودن فقط منوط به دریافت طلا و هدیه های گرون نیست 

خوشبخت و شاد باشید 

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط زیبای بی همتا ، gilopa
۲۲-آذر-۱۳۹۷, ۱۲:۵۹ عصر
ارسال: #2169

(۲۲-آذر-۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ عصر)'طلا خانومی ۹۷' نوشته است:  کل تاپیک شده درد و دل! کاش یه کم به عنوان تاپیک دقت میکردیم و وقت خودمونو بقیه رو نمیگرفتیم
میشه بگید دقیقا رسم چیه برای شب یلدا؟ خانواده داماد چه چیزایی رو معمولا باید بیارن؟ خانواده عروس چکار باید بکنن؟ برای کسی میپرسم که نامزده و اولین شب یلداست
شوشو بهش خبر داده که گل و میوه و آجیل تزیین شده؛ پالتو و ربع سکه میارن
اینا هم میخوان شام نگه شون دارن
همین کافیه؟ یا مثلا چکمه لازمه؟ یه دوستم میگفت ربع سکه کمه باید یه تیکه طلا بیارن‌ با ربع نمیشه چیزی خرید! اخه هربار به هر مناسبت بهش سکه دادن، یه جورایی انگار دارن به پسرشون سرمایه میدن! خونواده عروس چی بخرن به داماد؟ مرسی

شوشورو خوب اومدیتصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
دوستم رسم هرجایی متفاوته

ولی برای این دوستتون همسرش عالی خریده 
زن و شوهر دیگه یکی هستن
حالا طلا باشه یا سکه چه فرقی داره|:
ما رسم داریم شام میدیم
بعد برای پسر هم یه کادو زمستونی میدیم
مثل یه پلیور- بوت و  ...

تصویر: /images/smilies/new/3 (12).gif
نقل قول
 سپاس شده توسط کاتیوشا ، Zahraa
۲۲-آذر-۱۳۹۷, ۰۵:۵۱ عصر
ارسال: #2170

به وضعیت مالی دو طرف بستگی داره ، اما همینم کافی و کامله ، حالا عروس خانم شخصیتش مسلما در حد یه جفت چکمه نیست که ، اتفاقا سکه خیلی هم بهتره ، خودش بره طلای تزیینی که دوست داره بخره ، اینقدر شرایط رو سخت و وحشتناک نکنیم توروخدا ، بعدم ادم تعمیرکارم بیاد خونش بهش ناهار یا شام میده چه برسه خانواده ی همسر که اینهمه هم ارزش گذاشتن ، کسی که گیرش رو یه لنگه کفشه دو روز دیگه نباید بناله که همسرم در حد یه لنگه کفش هم بهم بها نمیده ، کادوشون کافیه ، ایشونم اگر خیلی خودش رو جدا از همسرش میبینه که فکر میکنه یوقت ممکنه سکه ها بره تو جیب همسرش هم نگاهش به ازدواج رو تصحیح کنه ، هم بره تعویض کنه با طلا اویزون خودش کنه مبادا کسی ازش بگیره ، عذر هم میخوام رک گفتم ، نمیدونم عروس خانم اونقدری که به چکمه فکر میکنن به شناخت همسرشون و تفاهم هم فکر میکنن ؟ 
رسم شب یلدا دور هم بودنه ، اکثر چیزیم که دیدم اجیل بوده و لباس زمستونی اما خب ما استاد اینیم که همه چی رو پیچیده کنیم
منم چیز خاصی شب یلدا نگرفتم ، چهلم پدر شوهرم هنوز نشده بود وقتی اولین یلدای من بود ، امااا مادرشوهرمینا اومدن خونمون با یه کوچولو آجیل و شیرینی ، ولی برای من دنیا ارزش داشت که تو اون وضعیت حواسش بود و با اینکه ما خونمون بزن برقص بود اومد ، اولین عید بعد از عقدمون هم عید قربان بود فقط همون رو اومدن که یه انگشتر گرفته بود با یه پارچه ، اگر ادم بخواد هر دفعه عیدی ببره و بیاره دیگه واقعا سنگین میشه ، ماهی یدونه مناسبت هست خب ، در کل هم من اینجوری برام کادو بیارن یجوری میشم انگار لخت یا گشنه مونده بودم لنگ این بودم کسی برام لباس بخره یا میوه

در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست ، خوشا به حال کلاغای قیل و قال پرست ، به شب نشینی خرچنگ های مردابی ، چگونه رقص کند ماهی زلال پرست 
نقل قول
 سپاس شده توسط کاتیوشا ، Zahraa ، خانم فسقلی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام