هدیه عروس شب یلدا

۱۰-دي-۱۳۹۵, ۰۲:۴۵ عصر
ارسال: #2131
RE: هدیه عروس شب یلدا
(۹-دي-۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ عصر)nazanin_banoo نوشته است:  من و شوهرم توی دو تا شهر زندگی میکنیم
به خاطر محدودیت مرخصی های کاری شوهرم من شب یلدا رفتم خونشون چون اون نمیتونست بیاد
اون شب رفتیم خونه خالش و کلا پذیرایی شب یلدا رو اونجا بودیم
اومدیم خونه هم بهم فقط یه پارچه لباسی دادن.در صورتی که ما تو شهرمون رسم داریم طلا میدیم به عروس
اون شب من خیلی ناراحت شدم و به شوهرم موضوعو گفتم.اونم گفت نمیدونسته و خودش جبران میکنه
ولی به نظرم دیگه ارزش نداره.چون مامانش باید به فکر میبود.خیلی دلم ازشون گرفت

عزیزم همسرتون که گفتن اطلاع نداشتن پس عمدی و از روی بی توجهی و اهمیت ندادن نبوده.
همین که گفتن جبران می کنم خودش کلی ارزش داره. شما به توجه همسرتون نیاز دارین نه خونواده ش.
اصلا اهمیت نده و از این به بعد چن روز مونده به اینجور مراسم رسم و رسومتون رو به نامزدت بگو علم غیب که ندارنBig Grin
ایشون هم در حد توانشون برات مایه میزاره Wink
هزینه های هدیه عروس رو، نود درصد خانواده ها درمراسم مختلف خود داماد پرداخت می کنه و خونواده ها کمک چندانی نمی کنن.
پس سعی کن از خونوادهشون هییییییییچ انتظاری نداشته باشی مهم همسرتونه و از ایشون هم در حد توانش انتظار داشته باش.

آشنایی:11بهمن94
خواستگاری:22فروردین95
عقد:2خرداد95
عروسی:5شهریور96 --> بهتر از این نمی شد
تالار:رویال--> عالی
آرایشگاه:برنا--> بسیار عالی
لباس عروس:مزون مروارید --> عالی
آتلیه:حس خوب --» بسیار عالی
زنجان
نقل قول
 سپاس شده توسط نازلی یار ، nazanin_banoo ، (کژال) ، pooone
۳-تير-۱۳۹۶, ۰۹:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۵-تير-۱۳۹۶ ۰۴:۲۶ عصر توسط ♡بهاره♡.)
ارسال: #2132
اینم هدیه شب یلدای من که 3روز بعد از عقدمون بود Smile
[تصویر: هدیه عروس شب یلدا]
نقل قول
 سپاس شده توسط heven ، marall ، eli meli joon ، زهرا1367 ، amour.alone ، Maryam_pedram ، tarlan 66 ، کیاناز ، ida
۱۵-آبان-۱۳۹۶, ۱۱:۴۶ صبح
ارسال: #2133

یکی از رسوم باستانی ما ایرانی ها شب یلداست که همه با سنت های این شب به خوبی آشنا هستیم اما شب یلدا برای دخترانی که به تازگی ازدواج کرده اند یا در مراحل نامزدی و عقد به سر می برند، حال و هوای دیگری دارد. در این شب خانواده عروس خودشان را برای پذیرایی از خانواده داماد آماده می کنند چون بر طبق سنت های ایرانی، رسم بر این است که در بلند ترین شب سال خانواده هایی که تازه وصلت کرده اند، دور هم جمع شوند و خوشحالی و شادی را به شیوه دیگری جشن بگیرند. در این میان هدایایی هم از طرف خانواده داماد به عروس تقدیم می شود که لبخند پر رنگ تری را روی چهره عروس خانم می نشاند تا شادی و نشاط این شب بلند بیشتر شود.

طبق کشی به خانه عروس!
در گذشته خانواده داماد هدایا را بر روی سینی بزرگی قرار می دادند که به این سینی طبق می گفتند. سپس داماد طبق را بر روی سرش قرار می داد و راهی منزل خانواده عروس می شد. اما این روزها در شهرهای بزرگ دیگر چنین رسومی برکنار شده است؛ بااین وجود هنوز هم خانواده ها سعی می کنند که به برخی از این سنت ها پای بند باشند و با برگزاری مراسمی خوشحالی خودشان را از ورود تازه عروس به خانواده نشان دهند. هنوز هم برخی از خانواده ها هدایای عروس را بر روی طبق های کوچک تری می چینند که حمل و نقل شان راحت تر باشد. این سینی ها با پارچه ها و روبان های رنگارنگ تزئین می شود و هدیه ها بر رویشان قرار می گیرد. البته این روزها از سبدهای حصیری و جعبه های کادویی هم استفاده می شود. در بعضی از فرهنگ ها به این مراسم «شب چله ای» می گویند . خانواده ها تا پاسی از شب در کنار هم بیدار می مانند، تنقلات، آجیل و شیرینی می خورند و جشن می گیرند.

این هدایا را ببرید
هدایایی که خانواده داماد برای تازه عروس در نظر می گیرند در بیشتر فرهنگ ها تقریبا به یک شکل است. آجیل و میوه های تزئین شده یک پای ثابت هدایای شب یلدا هستند که به شکل های زیبایی تزئین می شوند. خانواده دامادهدیه ای هم برای عروس در نظر می گیرند که بطور معمول یک لباس زمستانی یا پارچه است.

برخی خانواده ها هم برای عروس طلا می خرند. گاهی هم دیوان حافظ در کنار سایر هدایا قرار می گیرد. خانواده هایی که از سلیقه عروس خانم چندان مطمئن نیستند و از طرفی فرصت کافی برای خرید ندارند هدیه ای نقدی در نظر می گیرند که عروس با میل خودش خرید کند. کله قند تزئین شده، نقل و شیرینی هم به مفصل تر شدن هدایای یلدا کمک می کنند.

باسلیقه باشید!
تزئین هدایای شب یلدا هم نکته دیگری است که خیلی از خانواده ها به آن توجه می کنند. برای تزئینات بیشتر از ربان های قرمز استفاده می شود که در کنار انار و هندوانه قرمز، ترکیب رنگی زیبایی ایجاد می کند. خانواده هایی که اهل تجملات بیشتری هستند تزئین هدایای شب یلدا را به افرادی می سپارند که در کار تزئین سفره های عقد تبحر دارند. طراحی میوه ها هم چند سالی است که باب شده و به هدایا جلوه زیبا تری می بخشد.

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط زهرا1367
۱۷-آبان-۱۳۹۶, ۱۱:۱۳ عصر
ارسال: #2134
(۳-تير-۱۳۹۶ ۰۹:۲۰ عصر)*بهار بانو* نوشته است:  اینم هدیه شب یلدای من که 3روز بعد از عقدمون بود Smile
[تصویر: هدیه عروس شب یلدا]

خیلی خوشگل وبا سلیقه بود .دستشون درد نکنه

نقل قول
 سپاس شده توسط fatemeh.k ، amour.alone
۲۸-آبان-۱۳۹۶, ۰۱:۰۳ عصر
ارسال: #2135
امسال سال اوله که یلدا خونه خودمم،خانوادم باید واسه شب یلدا چه چیزایی واسم بیارن؟

1396/01/22 عروس شدمتصویر: /images/smilies/new/new2.gif
نقل قول
۲۸-آبان-۱۳۹۶, ۰۳:۴۸ عصر
ارسال: #2136
(۲۸-آبان-۱۳۹۶ ۰۱:۰۳ عصر)'tarlan 66' نوشته است:  امسال سال اوله که یلدا خونه خودمم،خانوادم باید واسه شب یلدا چه چیزایی واسم بیارن؟

ما رسممونه اولین سال که عروس وداماد تو خونه خودشونن خانواده دختر خ نشون میرن وکادو میبرن.اما وقتی تو عقدن خانواده پیر میان خونه دختر وکادو میارنتصویر: images/smilies/biggrin.gif

نقل قول
 سپاس شده توسط tarlan 66
۲۸-آبان-۱۳۹۶, ۰۴:۵۴ عصر
ارسال: #2137
(۲۸-آبان-۱۳۹۶ ۰۱:۰۳ عصر)'tarlan 66' نوشته است:  امسال سال اوله که یلدا خونه خودمم،خانوادم باید واسه شب یلدا چه چیزایی واسم بیارن؟

هرچی برای شب یلدا رسم دارین بخورین
آجیل، میوه جات  (انار و هندونه که همه جا رسمه) ، شیرینی ام دل بخواهه، کدو حلوایی ما میذاریم 
اگه خودت حوصلت گرفت ژله انار درست کن خوشل میشه

بدخواه کسان هیچ به مقصد نرسد
یک بد نکند تا به خودش صد نرسد
من نیک تو خواهم و تو خواهی بد من
تو نیک نبینی و به من بد نرسد
نقل قول
 سپاس شده توسط tarlan 66
۲۹-آبان-۱۳۹۶, ۱۰:۵۴ صبح
ارسال: #2138
ما عقدیم.آیا باید بیان خونه مون؟اگر اومدن و چیزی هم آوردن که دستشون درد نکنه.من چکار باید بکنم؟

آرایشگاه:پرستو گودرزی (عالی)
آتلیه:سیلوا(بی نظیر)
تشریفات:یکتا آقای مالجو(عالی و مورد اعتماد،دلسوز و باتجربه)
باغ:جزیره آبی(با شکوه و متفاوت)
لباس:مزون مروارید(دوخت عالی و تمیز)
خداروشکر
. . .
اگر سوالی بود در خدمتم
نقل قول
۲۹-آبان-۱۳۹۶, ۰۱:۱۵ عصر
ارسال: #2139

(۲۹-آبان-۱۳۹۶ ۱۰:۵۴ صبح)'pari.z' نوشته است:  ما عقدیم.آیا باید بیان خونه مون؟اگر اومدن و چیزی هم آوردن که دستشون درد نکنه.من چکار باید بکنم؟

بله عزیزم میان خونتون حالا یا بعد شام شب نشینی میان یا شما میتونید برای شام تدارک ببینید 

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط pari.z
۲۹-آبان-۱۳۹۶, ۱۱:۳۵ عصر
ارسال: #2140
بچه ها ما انشالله سی آذر روز عقدمونه
و برنامه اینه که بعدازظهر بریم محضر عقد کنیم و شب خانواده ی نامزدجان برام شب یلدایی بیارن
من برای شب یلدایی برادرام پر از ایده بودم ولی برای خودم مغزم تعطیلهتصویر: images/smilies/biggrin.gif
میشه هر ایده ای که به ذهنتون میرسه رو لطفا بگید؟تصویر: /images/smilies/new/embarrased.png
چه کنم که اون شب برای خودمون و خانواده هامون بیادماندنی ترین بشه؟

امـیــد رهـایـی نیســت

وقتــی همــه دیــواریـــم

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام