هدایای سر سفره عقد

۲۲-خرداد-۱۳۹۵, ۱۰:۲۳ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-خرداد-۱۳۹۵ ۱۰:۲۷ عصر توسط Somayebanoo.)
ارسال: #541
RE: هدایای سر سفره عقد
درسته که کادوهای سرعقد واسه عروسه؟
به نظرتون من سکه هامو بدم همسرم تا با پول های خودش روی هم سپرده پس انداز کنه واسه زندگیمون ؟
یا سکه هارو نگه داریم بهتره؟
من و همسرم هردو دانشجو و فعلا بیکار هستیم.

تاریخ عقد : 94/06/24
تاریخ عروسی : 95/07/09
نقل قول
۲۶-خرداد-۱۳۹۵, ۱۱:۵۹ صبح
ارسال: #542
(۲۲-خرداد-۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ عصر)Somayebanoo نوشته است:  درسته که کادوهای سرعقد واسه عروسه؟
به نظرتون من سکه هامو بدم همسرم تا با پول های خودش روی هم سپرده پس انداز کنه واسه زندگیمون ؟

کسی نیس جواب بده؟

تاریخ عقد : 94/06/24
تاریخ عروسی : 95/07/09
نقل قول
۲۶-خرداد-۱۳۹۵, ۱۲:۰۳ عصر
ارسال: #543
(۲۲-خرداد-۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ عصر)Somayebanoo نوشته است:  درسته که کادوهای سرعقد واسه عروسه؟

بنظر من بستگی به خودتون داره اما سکه خودش یه پس اندازه چون قیمتشم مرتب میره بالا. بنظرم از پول خیلی بهتره برای پس انداز.
نقل قول
 سپاس شده توسط Somayebanoo ، خودم تنها
۲۶-خرداد-۱۳۹۵, ۱۲:۳۸ عصر
ارسال: #544
در جواب افرادی که موضوع هدایا و رسم و رسوم رو محکوم میکنن یا اینکه زیادی بهش اهمیت میدن،میخواستم از تجربه خودم بگم شاید به درد کسی بخوره:
خود من اوایل عقدم اصلا دنبال رسم و رسوم نبودم، توقعی هم از خانواده همسرم نداشتم، ولی بعد از سه سال توی عقد موندن و خساست شدید دیدن از خونواده شون از این موضوع خیلی ناراحت شدم.الان دیگه به نظرم این رسوم قدیمی خیلی خوب بودن، باعث میشده که دو طرف واضح و آشکار نسبت به انتظارات و وظایف همدیگه مطلع باشن، ضمن اینکه همین رسوم کمک میکرده به فراهم شدن وسایل و احتیاجات دوطرف توی زندگی مشترک.
اگر سر سفره عقد طلا به عروس هدیه میشه،یا شب یلدا براش وسیله و لباس هدیه می برن،یا رسم بوده توی هر مناسبتی پول و طلا و لباس و وسیله برای عروس و تا یه حدی متقابلا برای داماد تهیه بشه،اینا همش به نفع زندگی مشترکه.
در مورد هدایای عروسی که مشترکا به عروس و دوماد داده میشه هم به نظرم باید تقسیم بشه به نسبت نیازی که طرفین دارن،مثلا اگر داماد طلای موردنظر عروس خانم رو نخریده بهتره کل پول هدیه ها رو صرف این کار کنن یا اگه کارهایی از عروسی مونده که هزینه اش تسویه نشده،داماد از سهم خودش برای اینکار استفاده کنه و انتظار نداشته باشه که پول عروسی رو عروس از هدیه هاش بده!
اینکه داماد بگه پول من و تو نداریم ! زیاد جالب نیس چون مسئولیت پذیریش رو کمتر جلوه میده و انگار از زن زندگیش توقع درآمد داره! ولی اگر زن شاغل هست و درامدی داره،زمانی که میتونه جایی به مردش کمک کنه و بگه پول من و تو نداریم! احساس رضایت بیشتری برای هر دو طرف داره ولی نه اینکه فکر کنه مجبور شده یا وظیفه ای داشته!
اینکه داماد به فامیلهاش بگه هدیه های عروسی مال عروسه پس وسیله بیارین برامون اونم ارزون!! واقعا خنده داره یعنی ترجیح میدین فامیلتون هزینه نکنه برای عروسیتون که خدای نکرده همسرتون صاحب هدایا بشه؟!Surprised
رسومی مثل زیرلفظی،پاگشا،شب چله،عید نوروز و بقیه رسوم خیلی خوبن، باعث خوشحالی زن هستن چون جنس زن هدیه گرفتن رو دوست داره و دلگرم میشه،ضمن اینه به واسطه این رسوم احتیاجاتش تهیه میشه و این به نفع آقای داماد هست.

New2
نقل قول
 سپاس شده توسط مانازرین ، چکاوک ، bbc_sh ، ssm ، روژاااااان ، patrisa ، Somayebanoo ، Nazanin64 ، meriland ، Maryam_pedram ، Liliaa
۲۶-خرداد-۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-خرداد-۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ عصر توسط ***ترمه***.)
ارسال: #545
هدایای پدر و مادرم سر عقد محضری: ی نی ست به من، ساعت به همسرم
خواهرم مجرده: ی ربع سکه
پدر بزرگ و مادربزرگ من: هر کدوم یک نیم سکه دادند.
خواهر شوهرم: دستبند
مادرشوهر و پدرشوهرم: نیم ست
زیر لفظی: گوشواره
خاله هام: هر کدوم ربع سکه
عمه ها: هر کدوم ربع سکه
بقیه هم النگو. 10 تا النگو شد کلا.
2 میلیون هم پول نقد
اینا برای عقد محضری بود .

(۲۶-خرداد-۱۳۹۵ ۱۱:۵۹ صبح)Somayebanoo نوشته است:  

کسی نیس جواب بده؟

عزیزم به نظر من سکه ها رو تبدیل به پول نقد کن. بزار ی بانکی مثل مهر یا رسالت بعد روش وام بگیر. تا 6 ماه پولت می مونه. ایشالا تا اون موقع هم ی کاری براتون پیدا میشه و قسطش رو می دین

عروسی :5 شهریور 95
تالار : ایرانیکا
آتلیه : مهران
آرایشگاه : محیا نوری زاده
مزون : کارولن
خدایا شکرت همه انتخابام عالیه
نقل قول
 سپاس شده توسط Somayebanoo
۲۹-خرداد-۱۳۹۵, ۰۸:۲۱ عصر
ارسال: #546
Big Grin RE: هدایای سر سفره عقد
با سلام به همه عروس خانومای خوشگل
من هنوز عقد نکردم ایشالا بزودی عقد میکنم ولی خواستم بگم واقعا مراسم سنتی و هدایایی که برای این مراسمات در نظر گرفته شده همه درست هست و اینطوری میشه فهمید که چقدر خانواده طرف مقابل برای عروس خانم ارزش قایل هستند.اینکه پا گشا دعوت کنن و بخوان هدیه ای هم بدن بنظرم خیلی قشنگه هم عروس خوشش میاد و هم رابطه ها صمیمی تر پیش میره ویا زیر لفظی اصلا به معنای بدی نیست و من هرجایی رفتم دیدم که قبل بله گفتن عروس بهش زیر لفظی میدن اونم بمعنای کادو و شگون داشتن تعبییر میشه .البته بعضی از خانواده ها مخصوصا خانواده داماد شاید چون تو خرج میافتن ناراحتم بشن و بگن چه خبره در صورتی که این مراسمات 1بار اتفاق میافته و ادم قرار نیست هرروز عقد کنه .من و نامزدم عقیده داریم چون همه چیز فقط 1بار هست و تکرار نشدنیه به نحو احسن برگزار بشه.حالا قرار هم نیست که تو مراسم پاگشا یا زیر لفظی خیلی چیز گرون قیمتی داده بشه ولی اگه این کار انجام بشه برای همیشه تو یاد عروس خانم میمونه و جلوه قشنگ تری داره.ممنون از همگییییییییییییی

از دورترین فاصله ها به هم رسیدیم و تا اوج بودن با همیم....
انتخاب های من بستن

لباس عروسی و نامزدی: مزون هستی

نقل قول
 سپاس شده توسط eli_85 ، ماهرخ تبریزی ، hadis sh ، چکاوک
۲-تير-۱۳۹۵, ۱۲:۳۳ عصر
ارسال: #547
من اولین بار که رفتم خونه مادرشوهرم دو هفته بعد عقد بود. جلو پامون گوسفند کشتند و مادرشوهرم بهم ی سکه داد.
ی مهمومی مفصل هم اون شب برام گرفته بود.
هر بار هم تو این مدت عقد تقریبا 11 ماهه پاگشامون کردند بهمون پول بعنوان کادو دادند. البته بیشتر به عروس می دند. یا هدیه.
این مراسما واقعا قشنگه اصلا همین هاست که خاطره میشه. گرفتن هدیه به مناسبت اعیاد بزرگ مذهبی ، زیر لفظی ، شب یلدا ، عید نوروز و ...

عروسی :5 شهریور 95
تالار : ایرانیکا
آتلیه : مهران
آرایشگاه : محیا نوری زاده
مزون : کارولن
خدایا شکرت همه انتخابام عالیه
نقل قول
 سپاس شده توسط Nazanin64 ، چکاوک
۲-تير-۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ عصر
ارسال: #548
یه سرویس مامانم
یه سرویس بابام به اضافه یه النگو
مادر شوهر و سه تا خواهر شوهرام هر کدوم یه النگو
دو تا خواهر خودم دو تا النگو
پدر شوهرم ماشین
خالم شمش طلا (کوچک)
به اضافه سکه و پول و ....
نقل قول
۱۱-مرداد-۱۳۹۵, ۰۹:۱۸ صبح
ارسال: #549

(۱۰-مرداد-۱۳۹۵ ۱۱:۲۰ عصر)Shiva95 نوشته است:  بچه ها یک سوال در مورد کادوی سر عقد خونوادم به همسرم
میخوان یک ساعت به همسرم هدیه بدن
برای خرید عروسی هم٣تومن میدن که چمدون و وسایل مورد نیاز رو بخریم
حالا یک سوال دارم
عایا ساعت رو باید با همین پولی که برای خرید عروسی میدن خریداری کنیم؟یا بحثش جداست و با هزینه ی جدا باید خریداری کنن؟ممنونم

عزیزم خرید ساعت جز همون خرید عقد حساب میشه و نمیشه گفت ملثه هدیه هست همون طور که ب عروس ساعت هدیه نمیدن ب داماد هم مناسب نیست . اگه بودجتون میرسه واسه داماد ی سکه بگیرید یا اگه طلا میندازن ی گردنبند طلا اگه نه ربع سکه .

در حال جدایی ....
نقل قول
۱۱-مرداد-۱۳۹۵, ۱۰:۰۷ صبح
ارسال: #550

(۱۰-مرداد-۱۳۹۵ ۱۱:۲۰ عصر)Shiva95 نوشته است:  بچه ها یک سوال در مورد کادوی سر عقد خونوادم به همسرم
میخوان یک ساعت به همسرم هدیه بدن
برای خرید عروسی هم٣تومن میدن که چمدون و وسایل مورد نیاز رو بخریم
حالا یک سوال دارم
عایا ساعت رو باید با همین پولی که برای خرید عروسی میدن خریداری کنیم؟یا بحثش جداست و با هزینه ی جدا باید خریداری کنن؟ممنونم

بستگی به خریداتون داره که با 3 تومن چیا میتونین بخرین یکی با سه تومن فقط ی دست کت و شلوار میخره یکی همه چیو با 2 تومنم میتونه بخره اگه پول اضافه اومد که بخرین وگرنه که جدا بخرین

اگر از پایان گرفتن غم هایت نا امید شده ای،
به یادبیاور زیباترین صبحی که تجربه کرده ای را
مدیون صبرت در برابر سیاه ترین شبی هستی
 که هیچ دلیلی برای تمام شدن آن نمی دیدی 
نقل قول
 سپاس شده توسط آرزو بانو ، nasibe_603
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام