هدایای سر سفره عقد

۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ عصر
ارسال: #1
هدایای سر سفره عقد
سلام دوستان. راستش من تهرانی نیستم و میخوام عروس تهرانی ها بشم. عقدم هم توی محضر هست. .اما محصرش سفره عقد خوبی داره و حدود 25 تا هم مهمون داریم که همه فامیلهای درجه یک هستن. البته قراره بعداً برای عروسیمون هم (اسفند) بازهم توی تالار سفره عقد بچینیم و فرمالیته اون مراسم رو برگزار کنیم دوباره(بخاطر فیلمبرداری و بهتر و فیلم عروسیمون)
من رسم و رسوم تهرانی ها رو نمیدونم Embarrased آیا توی محضر سر سفره عقد کسی کادو میده؟ و اگه جواب مثبته چه کسانی هدیه میدن و در چه حد میدن عموماً ؟ مثلا اگه شما در این مورد تجربه ای دارید بهم بگید اگه به شما هدیه دادند چی دادند؟
چون میخوام بدونم که به خانوادم بگم آمادگی داشته باشن. اونها نمیدونن هدیه بدن یا اینکه نه! چون اگه ما بدیم و اونا هدیه ندن یه جور بد میشه و برعکسش هم باز بدی خودش رو داره.
ممنونم
نقل قول
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۳:۲۵ عصر
ارسال: #2
RE: هدایای سر سفره عقد
خوب عزیزم این دیگه بستگی داره به خانواده ی شوهرت! بعضی ها این کارو میذارن واسه عروسی اما بعضی ها توی محضر میدن هدیه هاشونو. منو شوهرم هردو تهرانی هستیم اما کادوهامونو سر عقد ندادیم یعنی فقط سرویسو حلقه ها رو دادیم و بقیه رو گذاشتیم واسه سفره عقد داخل سالن عروسی!چون اون موقع فیلمبرداری خوب و سفره عقد خوب داریم!! این یه چیز کاملا توافقیه ربطی به شهر ها و اینا نداره گلم!!

دوست داشتن از عشق برتر است....
نقل قول
 سپاس شده توسط Joy ، نگارعروس
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۳:۴۷ عصر
ارسال: #3
میشه خانوادت کادو هاشونو اماده بذارن اگه خانواده داماد دادن اونا هم بدن اگه نه نگه دارن واسه تو سالن ، نمیتونی از وهرت بپرسی برنامه اونا چیه؟

به درخت نگاه کن...

قبل از اینکه شاخه هایش زیبایی نور را لمس کند

ریشه هایش تاریکی را لمس کرده...

گاه برای رسیدن به نور،باید از تاریکی ها گذر کرد...
نقل قول
 سپاس شده توسط Joy
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۳:۵۳ عصر
ارسال: #4
کاملا بستگی به خودتون داره. ولی قبلش خودتون دوتا باهم توافق کنید و به بقیه بگید که اینجوری نشه که یکی بده یکی نده. ما تو محضر فقط زیر لفظی بهم یه انگشتر دادن و پدرشوهرم یه سکه داد. که اونم قضیه داشت. مامانم یه گردنبند و گوشواره گرفته بود که بهم بده، شوهرم دید دیگه یه انگشتر خیلی ضایع است (چون یه انگشتر ساده بدون نگین و هیچی بود) به باباش گفت یه سکه هم بدن. حتی حلقه هامونم گذاشتیم واسه سر عروسی. چند روز پیش هم عقد برادرم بود خاله و دایی و مامان بزرگ عروس بهش ربع دادن، گفتن ما دوست داشتیم یه کمشو اینجا بدیم یه کمشو سر عروسی. اما اونا هم سرویس و حلقه رو گذاشتن واسه سر عروسی.
نقل قول
 سپاس شده توسط Joy
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #5
خودمم نمیدونم.... ما حلقه و ساعت رو خریدیم... میخوایم سرویس رو هم بخریم تا قبل عقد.... یعنی اونا گفتن که بخریم.

فکر کنم باید از شوهرم بپرسم... میترسم بره از مامانش بپرسه... اونم فکر کنه من توقع دارم که دارم میپرسم... دارم حواسم رو جمع میکنم دلخوری بوجود نیارم. ولی به نظرم بهترین راه اینه که از خودشون یه جوری بپرسم...
ممنونم بچه ها

راستی یه سواال دیگه هم دارم. توی محضر چه لباسی مناسبه؟
نقل قول
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۴:۲۰ عصر
ارسال: #6
آره منم سوال کاملیا رو دارم هم واسه کادو هم لباس مناسب محضر
نقل قول
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۵:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-تير-۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ عصر توسط farnaz.)
ارسال: #7
اگه میخواین محضرعقدکنین بدون سفره ی اونجاهست یا باسفره ی محضره؟2 3 نفرازفامیلای ما محضری عقدکردن وباسفره ی عقدمحضر وچون فیلم وعکس هم بود وآقایون هم بودند چادرتوریه سفید داشتن بابلوزشلوارسفیدمجلسی!
نقل قول
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۷:۰۱ عصر
ارسال: #8
اگه همش بخوای به فکر دلخور نشدن باشی آخر عاقبتت میشه مثل من Big Grin دیگه هیچ حرفی رو نمی تونی بعدا بزنی. بگو شوهرت بپرسه، این چیزا طبیعیه و واسه همه هست. اونام می فهمن واسه چی دارین می پرسین. حتی شاید اونام الان این سوال و داشته باشن و روشون نشه بپرسن. واسه لباس هم هم به خودتون بستگی داره هم به محضر. مثلا بعضی محضرا عاقد اصلا نمی ذاره روسری رو وردارین. جایی که ما عقد کردیم اینجوری نبود. من و عروسمون و دوستم اونجا بود عقدمون، همه مون یه مانتوی سفید خوشگل پوشیدیم عین بچه پرروها هم از همون اول بی روسری نشستیم Tounge یکی دیگه از دوستام هم یه جا دیگه بود عکسشو دیدم یه پیرهن بی آستین سفید بود که زیرش یه بلوز آستین بلند سفید پوشیده بود، شده بود عین مانتو. زیرش هم جوراب شلواری پاش بود. با همونم رفته بود بعدش بیرون واسه شام. ولی کلا هرچی حال می کنی بپوش Cool
نقل قول
۲۹-تير-۱۳۹۰, ۰۷:۱۱ عصر
ارسال: #9
ما هم محضر عقد کردیم ، اما اونجا کلا بیست دقیقه الی نیم ساعت به شما وقت میده و بعدش نفرات بعدی میان تو. انقدی فرصت نیست که کادو بدین و بگیرین و اسم ببرین.
اما اگر بعدش همگی میاین خونه و یه برنامه یا شامی چیزی تو خونه دارین ، اونجا بهترین فرصته. از قبل به این طرفیا بگین که اون طرفیا میخوان کادو بدن ، به اون طرفیا هم بگین که این طرفیا میخوان کادو بدن. اینجوری همه مسلح میان. اما هیشکی هفت تیرشو نمیکشه تا اولین نفر شلیک کنه.
پس حواستون باشه که یکی دو نفر رو بندازین جلو که کادو رو بدن. دیگه بقیه اش اتوماتیک انجام میشه.
انقد این کادوها به دردتون میخوره.
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparaki ، HiddenBride ، farnazi ، ماه عروس
۳۰-تير-۱۳۹۰, ۰۸:۲۷ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-تير-۱۳۹۰ ۰۸:۳۰ عصر توسط Joy.)
ارسال: #10
مرسی بچه ها. آره ما هم بعد از محضر میخوایم برای شام بیرون بریم. میریم رستوران اسفندیار.
sala جون دوستت که گفتی پیرهنش کوتاه بود یا بلند بود؟ میشه با همون جوراب شلواری برم رستوران؟ یعنی با همون لباس؟ من که شوهرم میگه مثلاً اگه کت و شلوار پوشیدی با همونا بیا رستوران،میگه اونجا کسی اصلاً کاری نداره.. همه همینجوری میان. اما من خودم تا حالا ندیدم همچین چیزی .

اهان یادم رفت بگم. محضر سفره داره .
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام