• آتلیه اساطیر
  • چم

نگه داری از لباس عروس در منزل

۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۴:۳۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲ ۰۴:۵۶ عصر توسط عسل بانو..)
ارسال: #1

نگه داری از لباس عروس در منزل
عروس خانوم هایی که لباسشونو دوختن و تو خونه نگه میدارن از تجربیاتتون بگید
لباسو تو چی نگه میدارید و چطوری آویزوون کردین که خراب نشه؟

کاور خودشون کوچیکه و لباس توش کاملا جمع شده
من لباسمو چند روز جا نداشتم تو کاور بود درآوردم خیلی بهم ریخته شده بود
بعد آویزونش کردم تو کمد و دورش ملافه کشیدم

فروشگاه تم تولد آوای شادی ،برگزاری جشنی متفاوت مطابق با سلیقه شما
سایت نوزاد، جشن تولد کودک،فروشگاه تم تولد آوای،شادی
انواع سفارشات برای جشن سیسمونی،دندانی فارغالتحصیلی،و سالگرد ازدواج پذیرفته میشود
نقل قول
 سپاس شده توسط فاطمه23
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۴:۴۹ عصر
ارسال: #2
RE: نگه داری از لباس عروس در منزل
من گذاشتمش توی جعبه و بالای کمد.....از تابستون 90

يا امام رضا ني ني رو سپردم به خودت....

رادوین جونم ساعت 12:30 ظهر 4 دی ۱۳۹۳ با وجودش زندگیمونو شیرین تر کرد... رادوین مربای توت فرنگیه منه
نقل قول
 سپاس شده توسط فاطمه23
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۴:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲ ۰۴:۵۵ عصر توسط عسل بانو..)
ارسال: #3

اگر شما همانگونه که در انتخاب لبا س عروسی تان دقت می کنید در نگهداری از آن هم به همان اندازه دقت کنید ، حفظ آن می تواند به عنوان یک ارثیه فامیلی برای نسل آیندتان لذت بخش باشد.

مراحل:

برای محافظت از لباستان قبل از اینکه آن را به خشکشویی ببرید ، آن را در بسته اولیه ای که لباس را درآن آورده اید و یا در یک بسته
پلاستیکی مناسب قرار دهید.
یک خشکشویی ماهر را انتخاب کنید، ترجیحاً بایستی مرکزی باشد که در شستشوی لباسهای رسمی تخصص دارد. توصیه های لازم را از
دوستانتان یا خیاط و فروشندهلباس عروس تان بخواهید.
بلافاصله بعد از مراسم ازدواجتان لباس را به خشکشویی بدهید.
از وجود تمام لکه ها مثل قطره نوشیدنی، لکه روژلب و همچنین در مورد هر گونه تزئیناتی که روی لباستان چسبیده یا دوخته شده است
خشکشویی را آگاه کنید ( این تکه ها در حین فرآیند شستشو مستعد افتادن هستند).
از خشکشویی جهت نگهداری لباستان یک جعبه مخصوص بخواهید و لباستان راقبل از قرار دادن درون جعبه در یک لفاف کاغذی بپیچید(
ضرورت دارد جنس جعبه و لفاف کاغذی فاقد خاصیت اسِدی باشد) . همچنین شما می توانید لباستان را از بندینکهای دوخته شده در داخل
لباستان روی یک رخت آویز اپل دار آویزان کنید و بعد آن را در یک پوشش کتانی سفید بپیچید.
لباس را در یک مکان خشک ، با دمای مناسب ودور از نور مستقیم خورشید نگهداری نمایید.
بطور سالیانه لباستان را بمنظور بررسی نواحی رنگ بری یا لکه های بری شده وارسی کنید، همچنین اجازه دهید تا لباستان هوا بخورد.
نکات قابل توجه:

ازطریق تماس با یک موسسه طراحی لباس واقع در نزدیکی محل زندگیتان ، یک خشکشویی قابل اطمینان را پیدا کنید، هم چنین می‌توانید از
آن موسسه بخواهید پاک کننده مورد مصرف خود را به شما معرفی کند و یا اینکه با یکی از موسسات حفظ الیاف تماس بگیرید.
قبل از آن روز بزرگ ، ترتیبی اتخاذ نمائید تا یکی از دوستانتان یا یکی از اعضا خانواده در زمانیکه شما در ماه عسل هستید، اقدامات لازم
جهت حفظ لباستان را انجام دهد.
در موقع وارسی لباستان بمنظور پیدا کردن لکه ها ، داخل لباس را هم چک کنید زیرا ممکن است آرایش تان به هنگام پوشیدن و در آوردن
لباس ، روی آن مالیده شده باشد.
از بسته بندیهای سلفونی، بدلیل ناپایداری آن در برابر نور اجتناب کنید.
هشدارها:

بعضی از لکه ها بعد از ماهها و حتی سالها دیده نمی شوند،لباس را به محض دیدن لکه های جدید به خشکشویی ببرید.
آویزان کردن لباستان ممکن است باعث کشیدگی ( کش آمدن) در نواحی گردن و شانه ها شود.

دو روز قبل لباستان را بخار دهید
احتمالاً لباس عروسی تان را چند ماه قبل دوخته اید یا سفارش داده اید و حالا چند ماه است که داخل روکش های ویژه بسته بندی است تا کثیف نشود ولی باید بگوییم که اگر الان آن را باز کنید حتماً چروک شده است. حتی ممکن است تورهای آن خم شده باشد. برای اینکه لباستان برای روز عروسی آماده باشد باید یک یا دو روز قبل از آن لباستان را بخار دهید. می توانید این کار را به مزون لباس عروستان بسپارید و یا یک خشک شویی مطمئن پیدا کنید. همچنین اگر شما دستگاه بخار شو در منزل دارید، می توانید این کار را خودتان در منزل انجام دهید. پیشنهاد دیگر ما این است که لباستان را در حمام قرار دهید و حمام را پر از بخار کنید. این ساده ترین روش بخار دادن لباس در منزل است.

تورتان را آویزان کنید
تورهای عروسی معمولاً از گروه تور های ظریف هستند که به صورت حاشیه دار در مزون هایلباس عروس به فروش می رسند. نکته اصلی این است که تور های حاشیه دار و بلند در عکس های عروسی شما زیباتر به نظر می رسند، پس توصیه ما این است که این تورها را انتخاب کنید. برای اینکه لازم نباشد تورتان را اتو کنید چند روز قبل از عروسی تورتان را از پوشش در آورید و در یک جای بلند در منزل بیاویزید، بطوریکه حاشیه های آن به طرف زمین آویزان باشد. با این روش تور شما خود به خود باز خواهد شد و خبری از چین و چروک در آن نخواهد بود.

انواع سفارشات برای جشن سیسمونی،دندانی فارغالتحصیلی،و سالگرد ازدواج پذیرفته میشود
نقل قول
 سپاس شده توسط فاطمه23 ، عروس شیرازی
  • ارشادی
  • خرید اقساطی
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۵:۰۵ عصر
ارسال: #4
من 3-4 ماه قبل مراسم عقدم لباسمو گرفته بودم، ینی مادربزرگم فوت شد و مراسممون عقب افتاد
من ژپونشو دور لوستر اتاقم وصل کردم Big Grin
خودشم دو تا کاور لباس مجلسی از خشکشویی گرفتم بازشون کردم و دوباره از یک طرف به هم با منگنه چسبوندم، بعد دور لباسم پیچیدم و از سمت دیگه و بالا و پایینش هم منگنه زدم. یعنی کاملااااا محفوظ بود از گرد و خاک و جمع هم نشد اصلا
بعد 2 تا میخ زدم به دیوار اتاقم از کنار زیر بغلش دو تا نخ رد کردم و دور اون میخا پیچیدم
یعنی عالی موند، هیچیش نشد Smile

لحظه تولد پسرم ناب ترین و بی نظیرترین لحظه زندگیم بود، خدایا شکــــــــــرت Angel
نقل قول
 سپاس شده توسط عسل بانو. ، ati05 ، فاطمه23 ، هاله ، venoos ، هیسرا ، دریا73 ، شادبانو
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۵:۰۵ عصر
ارسال: #5
منم لباس عروسموچن روز پیش گرفتم قرار 1ماه تو کاورش باشه البته کاورش خوبه فقط یکم دنبالش جمع شده
که مسئول مزون بهم گفت روز قبلش با بخارشوی میتونی چروکشو باز کنی اگه دیدی مشکلی هست بیارش اینجا.
ولی ایشالا که چروک نمیشهNew1

تولد انسان همانند روشن شدن كبريت است ومرگش همچون خاموش شدن آن بنگر كه در اين فاصله چه كردي سوزاندي ياگرما بخشيدي.Blush
نقل قول
 سپاس شده توسط هیسرا
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۵:۰۶ عصر
ارسال: #6
اها یادم رفت تور و شنل هم رو چوب لباسی اویزون کرده بودمممم

لحظه تولد پسرم ناب ترین و بی نظیرترین لحظه زندگیم بود، خدایا شکــــــــــرت Angel
نقل قول
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ عصر توسط عسل بانو..)
ارسال: #7

من خودم اینکارو کردم
نمیدونم خوبه بده
یادم رافت اول داخل نایلونه رو دستمال بکشم البته لباسم برعکسه
نایلون عرض 4 بود بالا پایینش بسته لباسو گذاشتم توش دورشو چسب زدم
یه حموممون که استفاده نمیشه آویزون کردم به دوش خخخ
خراب نمیشه؟
[تصویر: نگه داری از لباس عروس در منزل]

نقل قول
 سپاس شده توسط مهگل ، mahsaa ، نارینه ، سراب ، ( پدیده ) ، asal khano0m ، هیسرا
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ عصر
ارسال: #8

میتونید اگر رو تختیتون ازین جعبه بزرگا داره داخل اون بذارید
نقل قول
 سپاس شده توسط عسل بانو.
۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ صبح
ارسال: #9
خانم مزونیه گفت لباسو برعکس کنید آویزون و بعدشم دورش یه پارچه یا کاور بکشید

ای کاش کسی باشد و کابوس که دیدی
در گوش تو آرام بگوید خبری نیست . . .Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط دریا73
۲۹-ارديبهشت-۱۳۹۲, ۱۲:۰۷ عصر
ارسال: #10

منم لباسمو برعکس کردم و یه جایی که رفت و آمد خیلی زیاد نبود آویزونش کردم و دورش ملافه پیچیدم
فقط دنبالش چون میخورد زمین جمعش کردم روز عروسی هم مامانم برام اتوش کرد پایینشو
چون حریر ساده بود مشکی نداشت اتو کردیم
نقل قول
 سپاس شده توسط عسل بانو. ، عروس شیرازی
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام