• تشریفات صدف
  • تشریفات آدم و حوا

نکات مفید خانه داری

۲۷-دي-۱۳۹۶, ۰۵:۱۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-دي-۱۳۹۶ ۰۵:۱۱ عصر توسط parmin.ab.)
ارسال: #3471

RE: نکات مفید خانه داری
کفش های زمستانی را چگونه تمیز کنیم ؟

_تمیز کردن کفش های چرم :
پوشیدن کفش های گرون قیمت چرم تو روزای بارونی و برفی جرات میخواد. اما اگه روش های تمیز کردنشون رو بلد باشید با خیال راحت تر اون ها رو می پوشید.

_تمیز کردن نمک و خاک :

یک بطری آب پاش رو نصف نصف از آب و سرکه و چند قطره روغن درخت چای پر کنید. مستقیم به کفش بزنید، با دستمال تمیز پاک و خشک کنید.

_تمیز کردن بوت های مرطوب :
اگر کفش ها خیس شده باشن مقداری روغن زیتون روی کفش بمالید تا موقع خشک شدن حالت نرم خودش رو از دست نده.

تمیز کردن و برق انداختن :

سرکه سفید و روغن بزرک و چند قطره روغن درخت چای را با هم ترکیب کنید. بعد از ۱۵ دقیقه به شکل دایره ای ماساژ بدید تا اضافی مواد کاملا پاک بشه. در صورت لزوم دوباره این کار رو تکرار کنید. تا زمانی که کفش دیگه روغن رو به خودش جذب نکنه.

_تمیز کردن کفش های جیر :
کثیف شدن و خیس شدن کفش های جیر برای ما یه فاجعه ست. برای تمیز کردنشون از روش های زیر استفاده کنید و حتما برسی که استفاده می کنید باید کاملا نرم باشه تا به کفش ها هیچ آسیبی نرسونه.

_تمیز کردن نمک و خاک :

با یه برس نرم تا جایی که می تونید خاک هارو پاک کنید و بعد مایعی که از ترکیب ۵۰/۵۰ سرکه سفید و آب درست شده استفاده کنید. کمی از مایع رو روی برس بریزید و به کفش بمالید تا گردوخاک ها کاملا از بین برن.

_تمیز کردن بوت های مرطوب :
یک عدد 
حوله تمیز بردارید و به حالت ضربه روی کفش بزنید تا رطوبت کشیده بشه. بوت ها بعد از خشک شدن کمی سفت میشن پس با برس روی کفش بکشید تا از حالت سفتی دربیاد.

_تمیز کردن چکمه های لاستیکی :
این مدل کفش ها معمولا توی فصل بهار و پاییز هم استفاده میشن. پس باید کمی تو مراقبت کردن ازشون دقت کنید.

تمیز کردن نمک و خاک 
این مدل کفش ها دیر آسیب میبینن و راحت تمیز میشن. با آب و صابون هم راحت میشه این کفش ها رو تمیز کرد اما محلول آب و سرکه سفید بهتره. کمی محلول روی کفش بریزید و با دستمال خشک کنید.

جلوگیری از خط افتادن روی بوت ها 
بوت ها رو زیر آفتاب یا کنار سیستم گرمایشی قرار ندید.

از بین بردن سائیدگی

سائیدگی ها به راحتی با آب و صابون از بین نمیرن. اما مشکل با پاک کن به راحتی حل میشه. روی سائیدگی ها با پاک کن بمالید و با دستمال تمیز کنید.

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
۲۸-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۳۷ عصر
ارسال: #3472
واسه تمیز کردن مبل های چرمی سفید چی پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی زود ب زود کثیف میشه...خودم چندتا شوینده تاحالا گرفتم مخصوص سطوح چرمی ....یکیشecco....
شما جیزی سراغ ندارید؟

مرسی که هستیتصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
۳۰-دي-۱۳۹۶, ۰۳:۴۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-دي-۱۳۹۶ ۰۴:۳۰ عصر توسط parmin.ab.)
ارسال: #3473

(۲۸-دي-۱۳۹۶ ۰۳:۳۷ عصر)'eln@z' نوشته است:  واسه تمیز کردن مبل های چرمی سفید چی پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی زود ب زود کثیف میشه...خودم چندتا شوینده تاحالا گرفتم مخصوص سطوح چرمی ....یکیشecco....
شما جیزی سراغ ندارید؟

برای تمیز کردن مبل چرم سفید و از بین بردن لکه های سیاهی که روی چرم های سفید به وجود آمده است، مقدار مساوی از آب لیمو و عصاره تارتار را به هم مخلوط کنید و با استفاده از پارچه ای نمدار به آرامی روی لکه بکشید، تفاله ها را پاک کنید و محل مورد نظر را خشک کنید. شاید کمی عجیب باشد اما این محلول و محلول مشابه آن یعنی ترکیبی از سرکه و آب به مقدار مساوی و کمی روغن زیتون برای این منظور بسیار مناسب است.

از بین بردن لکه از روی لباس سفید با 3 روش ساده :

روش اول :

آلودگی و لک‌ها به سرعت خودشان را روی لباس‌ های سفید ما نشان می‌دهند، پس به عنوان اولین روش از بین بردن آن، دو لیتر آب را درون کتری بریزید روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید، سپس یک قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کنید. بعد از حل شدن نمک در آب، دو لیموترش بزرگ را درون آب فشار دهید و یک‌چهارم پیمانه پودر رختشویی به این ترکیب اضافه کنید. در نهایت لباس‌های سفیدتان را در این محلول خیس کرده و بعد از حدود ۴۰ دقیقه دو یا سه بار آبکشی کنید تا کاملا تمیز و درخشان شود.

روش دوم :
یکی از معضلات بعد از پوشیدن پیراهن‌های سفید مردانه، افتادن لک زرد رنگ عرق، مام یا اسپری زیر بغل‌هاست. متخصصان برای از بین بردن این لکه سمج و آزاردهنده امتحان کردن این ترکیب را توصیه می‌کنند. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را مستقیما روی لکه بریزید و برش نصف لیمو را برای چند دقیقه روی همان محل بمالید. لباس را حدود ۲۰ دقیقه به حال خود بگذارید و بعد با آب گرم خوب بشویید. حالا می‌توانید با خیال راحت از پوشیدن پیراهن نونوار شده خود لذت ببرید.

روش سوم :
این یکی از مرسوم‌ترین روش‌های شست‌وشوی لباس‌ های سفید بویژه محو کردن لک‌ های روی آن است. به این ترتیب که دو لیموترش متوسط را ببرید و درون یک لیتر آب جوشیده قرار دهید. حالا لباس‌های سفید خود را برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه داخل آن بگذارید تا خیس بخورند و در انتها آنها را با آب ولرم بشویید.

هراسم نیست از آدمها , خدا صبح ها , در خانه ام آواز میخواند تصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط eln@z
۲-بهمن-۱۳۹۶, ۱۰:۳۷ صبح
ارسال: #3474
ماشین لباسشویی هم مثل ماشین ظرفشویی نیاز به جرمگیری و تمیز کردن داره اگه ماشین لباسشویی تون نو هست بعد از هر بیست بار شستشو یک بار داخل مخزن اصلی که لباس میریزیم ترکیب یک لیوان آب و سرکه سفید و یک قاشق جوش شیرین بریزید و ماشین رو با دمای ۶۰ یا هفتاد درجه خالی روشن کنید تا یک ساعت خودشو بشوره. این جوری لوله ها شلنگ و زیر لاستیک در ماشین جرم زدایی میشه و رسوب نمیبنده، کارایی ماشین هم بهتر میشه. ‌‌

اگه ماشینتون مثل مال من چند سال استفاده شده دیگه سرکه زیاد نمی‌تونه تمیز کنه نیاز به جرمگیری اساسیه

من که نمی‌دونستم فکر میکردم همین طوری فقط باید با ماشین لباس شست فقط هر از چند گاهی جا پودری رو در می آوردم میشستم یا داخلش و شیشه اش رو دستمال می‌کشیدم تمیز باشه

‌بعد که فهمیدم باید جرمگیری هم کرد، رفتیم بنی هاشم و قرص جرمگیر خریدم. فروشنده گفت هر دو ماه در میون یه دونه قرص رو بندازید تو جا پودری ماشین و ماشین رو خالی روشن کنید تا کامل شسته شه. ولی از اونجا که من ماشینم رو هشت نه سال همین جوری استفاده کرده بودم گفتن پس دو تا قرص یکی تو مخزن یکی تو جا پودری بریزید. هر دو ماه هم تکرار کنید .‌

جرم گیری ماشین هم عمرش رو طولانی تر می‌کنه هم لباسا تمیز تر شسته میشن. ‌
امروز لاستیک در ماشین رو یک کم با دست بدید بالا ببینید زیرش در چه حالِ. مال من که با تاید به مرور حسابی جرم داشت. 
یک نکته دیگه برای کارایی بهتر ماشین این که لباس شسته شده حتی یک ساعتم نباید تو ماشین بمونه پس اگه بیرون می‌رید و دیر میاید یا شب که می‌خواهید بخوابید ماشین رو روشن نکنید صبح بخواید لباس پهن کنید. ‌‌

بعد از خالی کردن لباسا هم در ماشین رو باز بذارید و اگه می‌تونید با دستمال خشک کنید . همون هوا که وارد ماشین میشه اونو خشک می‌کنه بستن در ماشین جای خوبی میشه واسه رشد باکتری ها

‌این قرص هم قرص کالگون هست مخصوص ماشین لباسشویی این بسته اش رو بیست و دو تومن خریدم. فکر کنم یک سال بیشتر بس باشه‌"

. ‌

عروسی : به اميد خدا همه چي خوب پيش ميره 
اتليه: آرته
آرایشگاه: ؟
تشریفات : آدم و حوا
لباس عروس : ؟
جهیزیه :٣٠ درصد
نقل قول
 سپاس شده توسط kentia
۲-بهمن-۱۳۹۶, ۱۰:۵۹ صبح
ارسال: #3475
(۲۸-دي-۱۳۹۶ ۰۳:۳۷ عصر)'eln@z' نوشته است:  واسه تمیز کردن مبل های چرمی سفید چی پیشنهاد میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما جیزی سراغ ندارید؟

من یه زمانی داشتم با اسکاچ میفتادم به جونش دیگه داشت سابیده میشد خیلی سخته هرچیم بیشتر تمیز می کنی زودتر کثیفی نشون میده خیلی سخته

نقل قول
۲-بهمن-۱۳۹۶, ۱۱:۵۹ صبح
ارسال: #3476

منم تختم سفید چرمیه دایم خاک میشینه روش
واقعا نمیدونم چجوری سفید و تمییزش کنم
هیچی تمییزش نمیکنه

رویایی دارم از جنس آزادی ....
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام