• باغ vp
  • آرایشگاه مدیس

نوعروسایی که نمیخوان جهیزیه بخرن ( قوانین مهم پست اول )

۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۴:۴۴ صبح
ارسال: #31
RE: نوعروسایی که نمیخوان جهیزیه بخرن ....
سپاس از دوستان نکته سنجم باران 4994 و ماه شب چهارده وسپیده آ ا ر و .......دقیقا من هم با دوستان موافقم ، چند وقت دیگه دوباره رسم میشه بابای عروس پول خونه رو باید بده ، اگه جهاز نمیده.
ولی حالا خانم هایی که اینکار رو میکنن ، در واقع لطف بسیار میکنن ولی یادشون باشه حتما باید خونه به نام بانوی محترم بشه. یا حداقل به اندازه ی سهم پولی که گذاشتند
 سپاس شده توسط sepideh aero ، shaghayegh.r ، + Negar ، *z.a.h.r.a* ، Shadi95 ، elm ، پریسا 69 ، معصومه ، یاسی جون ، m.t ، مهپاره ، عروس ناز شهریور
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۶:۰۲ صبح
ارسال: #32
اووووم.من مخالفم.خودم اصلا نمیتونم این کارو بکنم.به قول دوستمون کم کم جا میوفته پدر عروس پول خونه هم بده.مامان من که اصلا احازه چنین فکرایی رو هم بهم نمیدن.حق هم دارن خودم هم بچه داشته باشم نمیذارم جهازشو خودش بخره.مدتم سوال پرسیدن از طرف این و اون هم تاحدی ادم ثپصبر داره از یه جایی به بعد نمیشه سکوت کرد و با لبخند رد شد...خرج اضافه کردن من هم مخالفم ولی تا یه حدی رو باید خرج کرد که ده سال بیست سال دیگه ادم دلش نخواد(دیدم که میگم تو فامیل زیادن از این کارا کردن بعد الان بچشون 12 13 سالشه حسرت میخوره علنا هم میگه) اینم دیدم بعضیا تو فامیلمون مردشون قول داده براش همه چی بخره و... الان وضعشون خوبه ولی هیچی نمیخره میگه با پول حقوق خودت بخر. :-\
پاتختی هم بگیرین چرا نگیرین؟! اتفاقا پاتختی خوبه چون هرکس بیاد مجبوره کادو بیاره، کسی دست خالی که نمیاد. حدااقل فایده اش اینه حتی اگه کادوهاشوت به کارتون نیاد میتونین بذارینشون برای فروش یا خودتون کادویی ببرین برای کسی Big Grin

یا باب الحوائج،یا سیدتی یا رقیــه
واسه براورده شدن حاجتم میتونین دوتا صلوات بفرستین؟♥
 سپاس شده توسط لیزا ، + Negar ، Shadi95 ، tarlan 66 ، $saye$ ، ssaminn ، شیرین‌ترین ، مهپاره
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۶:۴۸ صبح
ارسال: #33
یه چیزی خوندم تو تاپیک واقعا خوشم اومد که مثلا میگین دختر جهاز میاره پسر باید خونه داشته باشه یا پدر مادرش براش تهیه کنن
یعنی عاااالی بود حرفتون
متاسفانه رسم شهر ما اینه که کل جهاز رو خونواده دختر میده(کامل به جز صوتی تصویری) و آقا پسر زحمت میکشن !! خرج عروسی رو میدن ( خونواده پسر لطف می کنن تنها زحمتی که میکشن پا میشن میان مراسم و 2 ساعت خوش میگذرونن و میرن) و جهازی که خونواده دختر با هزار بدبختی و وام( و مدیریت مادر دختر که وقتی دخترش 10 سالش بوده شروع کرده کم کم خرید وسایل) تهیه کرده میبره مستاجری و سالی یه بار این جهاز رو از این خونه به اون خونه میبره
منم اصلا با جهاز موافق نیستم(ولی متاسفانه کلیش رو خریدم و بقیش رو هو باید بخرم)
فقط در حد وسایل آشپزخونه و رو برای خونواده دختر موافقم بخرم اونم فقط واسه رفاه دخترشون
چون در نهایت نمیشه شوهریو پیدا کرد که واقعا قدر دان این زحمت پدر مادر عروس باشه و یه جوری جا افتاده انگار وظیفشونه
 سپاس شده توسط fakhte ، لیزا ، + Negar ، Shadi95 ، banooomina ، elm ، sepideh aero ، پریسا 69 ، معصومه ، دل آسا ، مهپاره ، dorna
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۷:۳۱ صبح
ارسال: #34
نمیخوام بگم یه جوری که هرچقد عروس خرج کرد دوماد هم باید خرج کنه ولی یکم تعادل بد نیست
یه حساب سر انگشتی کنیم میبینیم برای شروع یه زندگی همه سختی و مسئولیت به عهده خونواده دختره
1.یک عمر 4 چشمی مراقب دخترت باش.از انتخاب مدرسه و بررسی مسیر مدرسه و خونواده دوست و..... کلا مامان بابای من اینجوری بودن که 1 دقیقه از من بی خبر بودن تا پای سکته میرفتن(مامان بابای همتون همینجورین البته) که چی؟که یه دختر آفتاب مهتاب ندیده بره تو خونه شوهر آینده
2.خرید جهیزیه(از 10 تومن تا 100 تومن)
3.خرج و مخارج مراسم بله برون و نامزدی و عقد( کم کمه رو هم 10 تومن)
4.خرید داماد!!!!(ریش تراش!!!و بقیه چیزا.آخه مامان بابای ما طفلیا چه گناهی کردن Smile )
5.سیسمونی(این یکی دیگه نو بره)
ولی ماشالا خونواده پسر :
پسر رو بزرگ میکنن. نهایتن یه وام براش بر میدارن که قسطشم خوده دختر و پسر باید بدن
مهریه:کی داده کی گرفته (به قول خودشون)
خرج مراسم عروسی:ماشالا هرچی خرج کنن از اون ور با کادوها جبران میشه(طرف ما رسم اینه اغلب پول کادو میدن حتی درجه یک ها)
بعده عروسی هم با قناعت و صرفه جویی دختر کم کم صاحب خونه و ماشین میشن
((((((((((((((((البته میدونم همه این جوری نیستن و این چیزایی که نوشتم اکثرا اتفاقایی بود که تو دورو بریای خودم دیدم)))))))))))))))))))))))))))))))
ولی میبینین که کلا سنگینی تشکیل زندگی رو دوش خونواده دختره
(دیگه ببینین مامان بابای من چی کشیدن که 4 تا دختر دارن Smile )
 سپاس شده توسط گلیتا ، فروغ بنی ، + Negar ، marjann ، Shadi95 ، aros tak ، sepideh aero ، ssaminn ، لیلی بانو ، پریسا 69 ، معصومه ، دل آسا ، baran93 ، مهپاره ، dorna ، پریسااا ، ویدا بهار ، علی جون ، mahsaan-jon
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۸:۵۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۸:۵۲ صبح توسط sinderelaaaaa.)
ارسال: #35
خانومای گل تک تک حرفاتونو خوندم عالی بود
ولی اگه جلوشو نگیریم این تاپیک شبیه چه وسایلی تو جهیزیه نباشه و... تاپیکای مشابه میشه
لطفاً عروس خانومایی که سرشون تو حساب کتابو سررشته ای از سرمایه گذاری و مسکن دارن بیان بگن اگه جهیزیه نخریم حالا با هر بودجه ای ؛میتونیم با پولش چیکار کنیم
البته بلاخره تو دوران نامزدی یه شناختی رو همسرتون پیدا میکنید که بتونید تشخیص بدید با دادن پول جهیزیتون بهش واسه خرید خونه یا سرمایه گذاری پررو میشه یا ن
 سپاس شده توسط sajede.a ، gemini ، Shadi95 ، + Negar ، sepideh aero ، tarlan 66 ، khojmal
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۰۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۹:۱۶ صبح توسط من و عشقم مهدی.)
ارسال: #36
منم بگمBig Grin:
من با کلی زحمت و کار کردن خدارو شکر چند ماه پیش خونه خریدم درصورتی که میدونم تهیه مسکن به عهده ی پسره حالا پسر اگه نمیتونه بخره رهن و اجاره ...اما چون نامزدم و آرامش زندگیمو خیییلی دوست دارم و میدونم هرچی تو توان داره واسم میزاره و از خودش میزنه اما واسه من کم نمیزاره ،خونه خریدم و یجا که نامزدم به پول نیاز داشت بهش پیشنهاد دادم ماشین شو فروخت گفتم ماشین من همیشه دست خودت باشه، میتونستم بگم ماشینتو باید نگه داری و من ماشینمو بفروشم حداقل واسه جهیزیه م کلی کمکم بودCool اما با کمال میل اینکارارو کردم ...ما نامزدیم و شهریور انشاءا... عقدمونه کم کم باید جهیزیه بگیرم حالا یه نکته جالب که هست اینه که ما تهرانیم اما اقوام که شهرستانن رسم جهاز دیدن دارن که کم کم ما جوونا داریم این رسم رو کنسل میکنیمWink داداش خودم همیشه میپرسید تو مراسما که میرید جهاز بینی چیکار میکنید خب یعنی چی؟خیلی واسش سوال بود!!! مامانم میگفت اصلا دلم نمیخواد این مراسم رو برم برمم اصلا نگاه نمیکنم اما یبار نرفته بود برای یکی از اقوام و گفته بود این مراسم اصلا جالب نیست کلی حرف و حدیث پیش اومد که آره نخواستید نتیجه زحمات مارو ببینیدSurprisedشما وضعتون خوبه و مارو قابل نمیدونیدSurprisedSurprisedSurprised داداشم میگفت خب یکی منو توجیه کنه: مگه پدر و مادر میخوان واسه بچه شون کم بزارن خب هرچی تهیه کنن و نکنن واسه بچه شون خودشون میدونن و خودشون چرا بقیه برن چک کنن(بماند که بعضیا سر لج با عروس یا داماد کم میزارن)
داداشم همیشه میگفت بزارید عروسی من بشه اگه این رسم رو برننداختم(ما برای داداشم 7 تیکه بزرگ با سرویس چوب رو دادیمHeart مبارکشون باشهHeart) همینکارم کرد ...
روز پاتختی چون وسایلی که به داداشم دادیم خونه مون بود مهمونا تو اتاق کشف شون کردن(کلی جهاز ما روز پاتختی به داداشم دادیم کلی هم خشکبار و گوشت و خوراکی و لباس و .... رسممون نیست اما مامان من و خاله جانم به پسراشون این چیزارو دادن Lub نووووش جوووونشونHehe! )
همه بعد که میرفتن خونه شون مهمونی میگفتن این خونه و وجهاز و وسایل شیک و گرون قیمت جهاز بینی داشتاااا چرا جهاز بینی نگرفتی؟ میگفتن هرکی بود نشون میداد!Smiling
حالا منو در نظر بگیرید: ما تهرانیم اینجا وسایلمون رو میگیریم من که عمرا واسه فامیل خودم جهاز بینی بگیرم ... اما خانواده همسرم رسم دارم و همیشه دیدم مراسم میگیرن...نامزدم گفت یعنی کل وسایل و سرویس چوب رو باید ببریم شهرستان نشون بدیم گفتم: نه فک کن 12 ساعت راهه بردارم وسایلم رو ببرم و برگردونم هیچی ازش نمیمونه (طفلی جاریم وسایلشو شهرستان خرید موقع برگشت به تهران تو راه ماشین چپ کرد تقریبا هیچی از وسایلش واسش نموندSad) گفتم تو خونه مون همه وسایل رو میزاریم حالا واسه اینکه بابات ناراحت نشه چون همه تصمیمارو میل خودم میگیرم شما چندتا از بزرگتراتو بگو بیان ببینن
یه حرفی هم از یکی از آشناهامون شنیدم خیلی عجیب و خردمندانه بودSurprisedBig Grin: خب شما میگید جهازبینی نداریم هیچکی هیچی نمیگه پشت سرتون میدونن همه چی میگیرید واسه بچه تون و همینم باز یه نوع کلاسه که میزاریدSurprised واااایSurprised چه کلاسیییییHuh ما اگه نشون ندیدم میگنن دیدی هیچی به بچه ش جهاز نداد روش نشد بگه بیاین ببینیندSad
نتیجه اخلاقی بحث: چه جهاز نشون بدی چه جهاز نشون ندی مردم حرفی که بخوان بزنن رو میزنن من که عمرااااااااا حرف مردم واسم مهم باشه بزار انقد حرف بزنن که خسه شن خیلی کار کنم به بزرگترای نامزدم میگم بیان ببینن چون رسم دارن سیاهه مینویسن
ببخشید طولانی شدNew1New1New1

من و مهدی جونم کنار هم خوشبختیم
کور بشه چشم همه حسودا که ریختن اینجا
همه تهمت زنها و حسودااا رو به خدا و امام رضام واگذار میکنم
بد جواب خواهند گرفت
خداروشکر که انقد خوشبختم که انقدددد اینجاااا بهم حسادت کردن
برید با جواب نفرینام از ناراحتی ناله کنید
 سپاس شده توسط لیزا ، دختر-زمستون ، ssaminn ، معصومه
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۰۶ صبح
ارسال: #37
بچه ها خوانواده شوهر من از نظر مالی متوسط رو به پایین هستن . من فقط به خاطر همسرم که دوسش داشتم باهاش ازدواج کردم . تا حالا هم فقط دو تا النگوی نازک گرفتن واسم و یه النگوی درشت و پیش حلقه و حلقه نامزدی . بعدشم گاهی تو بعضی مراسما دو سه تا ربع سکه دادن . حالا که تقریبا عروسیمون نزدیکه بابای من میگه من 40 میلیون میتونم هزینه کنم واسه جهیزیه ت . ولی میخوام با 20 تومنش واست جهیزیه بدم 20 تومنشم نقد بدم واسه خودت سرمایه کن . موقع عروسی هم خونواده شوهرم فک کنم 7 تومن به شوهرم کمک کنن . نهایتا 10 تومن !!!! بعدش گفتن وقتی بازنشسته شدیم یه مقدار از پول بازنشستگیمون رو هم میدیم بهتون که باهاش بتونین خونه بخرین . یعنی درواقع 20 تومن بابای من نقد میده 20 تومنم تقریبا بابای شوهرم . من خیلی مشکلات دارم بچه ها Sad
از طرفی یکی نیس به بابای من بگه اخه با 20 میلیون آدم چطوری میتونه جهیزیه بخره ؟؟ من نشستم حساب کردم دیدم حتی اگر وسایل ضروریمو بخوام بخرم بازم 20 میلیون کمه . از طرفی هم اگه کل اون 40 میلیون رو ( که بازم برا خرید جهیزیه کمه ) خرج کنیم دیگه پول نقدی نخواهم داشت و فقط میتونیم رو پول بازنشستگی پدرشوهرم که قولشو داده حساب باز کنیم . که اونم حالا معلوم نیس بده نده . اگر داد چقد بده !!!!من واقعا موندم . نمیدونم این مشکلی گه مطرح کردم جاش اینجاس یا نه ولی خواهش میکنم منم یه راهنمایی بکنید Sad

من خیلی عروس بدبختی امCryingبچه ها خواهش میکنم برا عروس شدنم دعا کنید
 سپاس شده توسط لیزا ، YALDA68 ، Shadi95
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۱۲ صبح
ارسال: #38

بچه ها
به نظرتون برای دختری که نتونسته جهیزیه بخره(مشکل مالی) ... کادوی عروسی پول ببریم بهتره یا وسیله خونه؟
 سپاس شده توسط Shadi95
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۱۳ صبح
ارسال: #39
(۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ صبح)بهاردخت نوشته است:  بچه ها
به نظرتون برای دختری که نتونسته جهیزیه بخره(مشکل مالی) ... کادوی عروسی پول ببریم بهتره یا وسیله خونه؟

پول خیلی بهتره

من خیلی عروس بدبختی امCryingبچه ها خواهش میکنم برا عروس شدنم دعا کنید
 سپاس شده توسط Rain girl ، بهاردخت ، یاسی جون
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۹:۱۶ صبح
ارسال: #40
عزیزم خانواده همسرت دستشون درد نکنه اصلا برات کم نذاشتن عزیزم.با بیست میلیون هم میتونى جهیزیه نسبتا خوبى ببرى.به نظر من سعى کن پول نقد رو نگه دارى واقعا به دردت میخوره.

شکرت خدا..خدای مهربونمHeart
 سپاس شده توسط لیزا ، یاسی جون ، ویدا بهار
موضوع بسته شده 

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

موضوع بسته شده  صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام