• مرضیه محمدی
  • تقی زاده

نوعروسایی که نمیخوان جهیزیه بخرن ( قوانین مهم پست اول )

۲-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ صبح
ارسال: #11
RE: نوعروسایی که نمیخوان جهیزیه بخرن ....
(۱-مرداد-۱۳۹۳ ۰۹:۳۶ عصر)Gandoom نوشته است:  من آرزوم بود که جهیزه نخرم و همسر هم عروسی نگیره و سرویس نخرم و بجای اینا یه خونه نقلی بخرم ولی.....
از دست اطرافیان که هم زندگی روبه خودشون سخت کردن و هم به ما....
ما حساب کردیم تا الان با این خرجایی که تا حالا کردیم میتونستیم یه خونه پردیس یا کرج بخریم...
ولی افسوس....
کاش اختیار زندگیمون دست خودمون بود....

گلم دختر عموی منم اولین نفری بود که تو اقوام این کارو کرد.صرفه جویی کرد ملزومات خرید.لباسشویی هم پاکشوما که اونم نمیخواست بخره اما در نهایت یه کم پولش موند خرید.به جاش خونه خرید .اول همه همینطورن اما بعد یادشون میره.الان که دختر عمه ام با کلی جهزیه آنچنانی مستاجره و نصفش رو مجبور شد خونه مامانش بگذاره همه میفهمن دختر عموم خوب کاری کرده.شک نکن وجرات داشته باش
 سپاس شده توسط sepideh aero ، + Negar ، *z.a.h.r.a* ، atousa63 ، دختر-زمستون ، maryam shahabzadeh ، tarlan 66 ، آناهیتا72 ، m.t ، sara_63 ، ماهی قرمز
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ صبح
ارسال: #12
به نظر من ضروریات رو به هرحال باید گرفت ولی چیزای دیگه رو آدم نگیره اولش خیلی بهتره.من همیشه به این فکر میکنم که اگه بخوام همه چی رو تا به درد نخورترین چیز رو تو جهیزیه م بگیرم بعدا واسه گرفتن چی با همسرم میخوام ذوق داشته باشم؟ به هر حال هرچند وقت یه بار لازمه واسه خونه خرید کردن تو زندگی.از نظر من البته.
ولی متاسفانه آدم رو میخوان مجبور کنن همه.من حتی از جشن عروسی متنفرم.همسرم هم خوشش نمیاد.ولی مگه خواهر شوهر و مادر شوهر گرامی میزارن؟؟؟:|
سر جهیزیه خریدنم هم میترسم اذیت کنن.ولی من کار خودم رو میکنم به هرحال

اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا...
 سپاس شده توسط ملی 28 ، sepideh aero ، + Negar ، maryam shahabzadeh ، tarlan 66 ، m.t ، neda-niayesh ، ماهی قرمز
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۵۵ صبح
ارسال: #13
جهیزیه ی کامل یعنی چی ؟ ناقص یعنی چی؟؟
اصلا جهاز دیدن یعنی چی؟؟ اصلا به مردم چه مربوطه؟ این رسمها متاسفانه مربوط به جهان سومی هاست ......جهیزیه باید باشه طبق رسوم واه واه ولی جنساش باید طبق آخرین مدل های کشورهای پیشرفته باشه ...تضاد و تناقص ...قدیم مگه جهیزیه چی بوده؟
چرا خانمی که مهریه اش رو می بخشه خوبه ولی برای جهیزیه برعکسش؟ چرا مهریه بد وجهاز خوبه؟
این ها زاییده ی تفکرات و توهماتی که برای عصر جدید بسیار خنده داره ...
شنیدم مثلا میگن فلان وسیلش قدیمیه .، دکوریش کمه ، ...چرا
خانم ها ما باید خودمون شروع کنیم ...از خودمون ...باید جا بیافته که جهاز دیدن یعنی ببخشید اول به خودم میگم یعنی فضولی و سرک کشیدن ...البته عکسایی که بچه ها میگذارن رو نمیگم چون خودشون دوست دارن ،منظورم رسم بی فایده و کم خردانه جهاز دیدن رو میگم ...
 سپاس شده توسط cool ، marta ، ملی 28 ، متولد آذر ، elm ، sepideh aero ، sajede.a ، + Negar ، فرانک خانم ، marjann ، baharmehr ، من کوچک ، *z.a.h.r.a* ، atousa63 ، شه بانو ، paarsis ، دختر-زمستون ، leila71 ، Nanazqueen ، maryam shahabzadeh ، tarlan 66 ، پریسا 69 ، معصومه ، دل آسا ، m.t ، neda-niayesh ، karhe ، Jelve ، مهپاره ، ناناز عشقم ، Ghazaljoon ، TIFANY ، narges1362 ، پاستل ، پریسااا ، یلدا 60 ، مهر تابان ، sagheh ، pinkgirl1366 ، دخترزمستون-عروس زمستون ؛) ، me129 ، ماهی قرمز ، عروس ناز شهریور
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۱۲:۵۷ صبح
ارسال: #14
وای بچه ها منم خیلی دوست دارم خودم خیلی چیزا رو بخرم واسه زندگیم اما مامان و بابام اجازه نمیدن تا یه چیزی میگم مامانم میگه هیچی دیگه همینمون مونده تو میخوای آبروی ما رو ببری بابام هم که قربونش برم رفتیم باهاش که مبل بخریم من و شوهری گفتیم ما این مدل و پسندیدیم یه مدل راحتی اسپرت و ارزان قیمت بابام گفت خوبه اینم قشنگه ولی اگه میخواین از اینا بخرین باید خودتون بخرید چون من پول به این آشغالا نمیدم و خلاصه مجبور شدیم یه میز و مبل شاهانه و خیلی پت و پهن برداشتیم که بابام پسندید البته خوب من و عشقم هم پسندیدیم چون واقعا زیبا هستن اما خوب وقتی میز ناهارخوریت اون باشه سرویس چینی که روش میزاری باید در حد اون باشه و اینجوری میشه که میشه یه جهیزیه پر از تجمل که غیر از تجملی بودنش تو خونه 70 متری ما جا هم نمیشه... تازه من یه دفعه اومدم گفتم جای این جهیزیه بیاید واسه پول خونه کمکمون کنید20 تومن بهمون قرض دادن تا هروقت داشتیم پس بدیم اما حاضر نشدن اونو جزء جهیزیه حساب کنن
شما باشین چیکار میکنین با مامان باباتون...یا چه ترفندی میزنید که از این به بعدش اونی که بخواید بشه؟؟؟

عروسی منم گذشت درست همون طوری که می خواستم همه چیز خوب و دوست داشتنی و به یاد موندنی خدا رو شکر
امیدوارم واسه همه همینطوری باشه
 سپاس شده توسط Rain girl ، + Negar ، Shadi95 ، maryam shahabzadeh ، m.t ، پريا عروس شوهري ، khojmal ، ماهی قرمز
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۰۰ صبح
ارسال: #15
منم با جهاز دیدن بشدت مخالفم
خودمم میخام وسایلامو همه رو سر جای آخرش بذارم و برا نمایش نذارم
خدا کنه موفق شم و بقیه بذارن

دوس دارم همه چی براعروسیم عالی باشه

آرایشگاه
تالار
جهیزیه
دعاکنین برام همه چی خوب ومثبت جلوبرهAngel
 سپاس شده توسط delaram22 ، لیزا ، marta ، Shadi95 ، maryam shahabzadeh ، پریسا 69 ، معصومه ، m.t ، neda-niayesh ، پریسااا ، مهر تابان ، ماهی قرمز
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۱۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۱:۱۸ صبح توسط گلی بانو.)
ارسال: #16
منم دارم جهاز جور میکنم ولی خیلی کم . چون هم مستاجریم و هم اینکه خیلی نمیخوام فشار بیارم به خانوادم .
دوست جونی ها شما حداقل جهاز ندادید خداروشکر صاحب خونه شدید. من میدونم همین جهاز کم رو هم نگیرم پولش دستم نمیاد. اصلا بیاد مگه با 10 تومان چیکار میشه کرد؟؟؟
برای همین فعلا امیدی به خونه دار شدن ندارم. خدا خودش کمکون کنه Sad

من کل جهازم تقریبا شده 12 م. البته با احتساب تخت و کمد که با این پیشنهاد دوستمون شاید تجدید نظر کنم. (باکس هتلی رو میگم) که میشه 10م

همه وسایلم ایرانیه. درسته وسایلم کمه ولی من با تزیینات و جینگلی مینگلی جهازم رو خوشگل میکنم

همین جوری یهویی گذشت
خانم خونه شدنم رو میگم. شهریور 93 یه عروس نااااااااااز شدم و حالا هنوز باورم نمیشه که تموم شده. Huh
 سپاس شده توسط فرین آفرین ، لیزا ، reyhanstn ، sajede.a ، + Negar ، *z.a.h.r.a* ، Shadi95 ، atousa63 ، شمیم خانومی ، maryam shahabzadeh ، tarlan 66 ، $saye$ ، معصومه ، saraa4 ، دل آسا ، m.t ، Jelve ، مهپاره ، پاستل ، بانو روشنا ، sagheh ، lMaryam ، پريا عروس شوهري ، meriland ، sara.pashankpoor@yahoo.com ، ماهی قرمز
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۱۵ صبح
ارسال: #17
(۲-مرداد-۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ صبح)لیزا نوشته است:  جهیزیه ی کامل یعنی چی ؟ ناقص یعنی چی؟؟
اصلا جهاز دیدن یعنی چی؟؟ اصلا به مردم چه مربوطه؟ این رسمها متاسفانه مربوط به جهان سومی هاست ......جهیزیه باید باشه طبق رسوم واه واه ولی جنساش باید طبق آخرین مدل های کشورهای پیشرفته باشه ...تضاد و تناقص ...قدیم مگه جهیزیه چی بوده؟
چرا خانمی که مهریه اش رو می بخشه خوبه ولی برای جهیزیه برعکسش؟ چرا مهریه بد وجهاز خوبه؟
خانم ها ما باید خودمون شروع کنیم ...از خودمون ...باید جا بیافته که جهاز دیدن یعنی ببخشید اول به خودم میگم یعنی فضولی و سرک کشیدن ...البته عکسایی که بچه ها میگذارن رو نمیگم چون خودشون دوست دارن ،منظورم رسم بی فایده و کم خردانه جهاز دیدن رو میگم ...

همیشه دلم میخواست یکی پیدا بشه و این حرفا رو بزنه خودم به هر کی میگم فکر میکنه به خاطر خودم میگم. یعنی میشه ما خودمون تازه عروسا علیه این بی فرهنگی یه حرکت درستی راه بندازیم تو ایران؟؟؟!!!حیف که همه رعایت نمیکنن و میخوان مال و منالشون رو به رخ مردم بکشن و نشون بدن چقد پولدارن که میتونن اینقد جهاز بدن!!!!!

اگه آتلیم اینقد منو دیر به تالار نمیرسوند عروسیم یه شب فراموش نشدنی میشد. تالار و آرایشگاهم عالی بود. همه چیز خیلی خوب بود اما امان از آتلیه! نزدیک 4 ساعت توی آتلیه وقت تلف کرد و من آخرین نفری بودم که به مجلس رسیدم و هیچی از مجلسم نفهمیدمCrying
 سپاس شده توسط cool ، مرضی بانو ، delaram22 ، لیزا ، marta ، reyhanstn ، sajede.a ، + Negar ، فرانک خانم ، ممون ، baharmehr ، nirvanatina ، *z.a.h.r.a* ، Shadi95 ، atousa63 ، paarsis ، leila71 ، maryam shahabzadeh ، پریسا 69 ، معصومه ، یاسی جون ، m.t ، neda-niayesh ، Jelve ، مهپاره ، TIFANY ، narges1362 ، پاستل ، فرشته ی نجات ، بانو روشنا ، sara_63 ، مهر تابان ، مامی یکتا و تینا ، sagheh ، مبیناز ، پریسااا ، elham-ali ، me129 ، ماهی قرمز ، عروس ناز شهریور
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۱۶ صبح
ارسال: #18
گلی بانو جان منم بااینکه جهاز سبک خریدم مستاجرم... به نظر من همیشه سبک خریدن واسه خونه خریدن نیست.... صرفه جویی یه ارزشه....قناعت به نظر من نشونه ی طبع بلنده...

خیلی قشنگه وقتی داری موهاتو مدل می دی..
یا جلوی آینه داری آرایش میکنی
و به خودت میرسی...
.
بچه ات بیاد بگه: آخ جون الان بابایی میاد.Heart
نه اینکه بگه :مامان قراره کجا بریم؟!!!
 سپاس شده توسط ملی 28 ، مینو ، + Negar ، *z.a.h.r.a* ، atousa63 ، paarsis ، tarlan 66 ، معصومه ، m.t ، مهپاره ، narges1362 ، پاستل ، فرشته ی نجات ، بانو روشنا ، sara_63 ، مهر تابان ، آسمونی ، mahdisss ، meriland ، ماهی قرمز ، عروس ناز شهریور
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۱۷ صبح
ارسال: #19
(۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۱:۱۵ صبح)ملی 28 نوشته است:  
(۲-مرداد-۱۳۹۳ ۱۲:۵۵ صبح)لیزا نوشته است:  جهیزیه ی کامل یعنی چی ؟ ناقص یعنی چی؟؟

همیشه دلم میخواست یکی پیدا بشه و این حرفا رو بزنه خودم به هر کی میگم فکر میکنه به خاطر خودم میگم. یعنی میشه ما خودمون تازه عروسا علیه این بی فرهنگی یه حرکت درستی راه بندازیم تو ایران؟؟؟!!!حیف که همه رعایت نمیکنن و میخوان مال و منالشون رو به رخ مردم بکشن و نشون بدن چقد پولدارن که میتونن اینقد جهاز بدن!!!!!

آقا از من شروع. من این رسم جهاز دیدن رو زیر پا میزارم Angel

همین جوری یهویی گذشت
خانم خونه شدنم رو میگم. شهریور 93 یه عروس نااااااااااز شدم و حالا هنوز باورم نمیشه که تموم شده. Huh
 سپاس شده توسط ملی 28 ، مرضی بانو ، cool ، نازخاتون ، delaram22 ، sepideh aero ، marta ، + Negar ، baharmehr ، Shadi95 ، atousa63 ، معصومه ، دل آسا ، neda-niayesh ، Jelve ، پاستل ، بانو روشنا ، ماهی قرمز
۲-مرداد-۱۳۹۳, ۰۱:۳۳ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ صبح توسط gemini.)
ارسال: #20
(۲-مرداد-۱۳۹۳ ۰۱:۱۶ صبح)زهرا بانو نوشته است:  به نظر من همیشه سبک خریدن واسه خونه خریدن نیست

این دوستمون درست میگه.
بحث خونه خریدن نیست.
میدونین ما حاصل یک عمره خانوادمونو ازشون میگیریم برا خودمون کریستالو پلوپزو هواپزو بخار پزو ارام پزو تند پزو کند پزو همه چی پزو اینا میخریم میذاریم تو دکور دهنو چش مردمو پر کنه و کور کنه
چرا خوب؟

من فکر میکنم اونی که دارا هست و میتونه بی فشار جهیزیه سنگین بده هم چرا اینکارو میکنه؟
چرا باید چیزی خریده بشه که مصرف نداره ؟
خدایی چند درصد ازون همه وسیله که خریده میشه تو یکسال اول زندگی مصرف میشه؟

جهیزیه رو خودمون انقدر بزرگش کردیم.
جهیزیه کمک کردن به دخترو پسر جوونه تازه مزدجه برای شروع زندگی.
نه اینکه براشون اماده کنی بگی خوب برو توش زندگی کن من همه چی دادم بهت.
من حتی میبینم تا یه ماه دوماه مواد غذایی پر میکنن تو یخچال فریزر کابینت دخترشون!!!
میگن رسمه! خوب مرسی بدین ولی نه اینهمه.
ینی عروس دامادو بهشون ژله و قهوه و انواع مربا و دسرو شکلات ندین میمیرن از گشنگی؟ Sad

ما تو خانواده پدری و مادری هیچکدوممون نه من نه همسرم کسی مثل ما ازدواج نکرده.
مادر شوهر من واهمه داره به فامیلای شوهرش توضیح بده کار مارو .براش سنگینه و سعی هم میکنه به ما چیزی نگه و بذاره به عهده خودمون باز . حتی واهمه داره بپرسن خونه خریدن به نام کیه پسرتون یا عروستون. Huh

من به همسرم گفتم مارو دعوت میکنن فامیلاتون زنا فوضولن سراغ میگیرن من راستشو میگما.
میگم خونه اینجور مراسم بی مراسم وسیله خونه اونجور.
گفت بگو. من از پنهان کاری خوشم نمیاد. مادرم هم زیادی نگرانه.
برای ما هم مطمئن هستم حرفو سخن زیاده.
ولی بگن خوب. من و همسرم مهمیم که راضی باشیم . خوشحال باشیم.

افسانه هارا رها کن!
دوری و دوستی کدام است؟؟
فاصله هایند که عشق را میبلعند....
من اگر نباشم...!
دیگری جایم را پر میکند....
به همین سادگی!!
 سپاس شده توسط cool ، elm ، delaram22 ، دریا73 ، reyhanstn ، + Negar ، نسرین67 ، روناک بیزمارک ، baharmehr ، *z.a.h.r.a* ، Shadi95 ، paarsis ، lovestar ، tarlan 66 ، معصومه ، saraa4 ، دل آسا ، m.t ، مهپاره ، پاستل ، پریسااا ، icegirl ، فرشته ی نجات ، بانو روشنا ، ملی 28 ، fariba70 ، هنگامهه ، ronika71 ، ماهی قرمز ، عروس ناز شهریور ، mahsaan-jon
موضوع بسته شده 

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

موضوع بسته شده  صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام