• لی لی رضایی
  • تقی زاده

می خوام سالم تر زندگی کنم ، چه کنم ؟

۱۹-اسفند-۱۳۹۷, ۰۱:۱۸ عصر
ارسال: #351

RE: می خوام سالم تر زندگی کنم ، چه کنم ؟
آشنایی با طرز تهیه، شیوه مصرف و فواید انواع جوانه ها

انواع لوبیا و حبوبات به میزان فراوانی پروتئین و همچنین فیبر دارند؛ در حالی‌که حاوی چربی کمی هستند و کلسترول هم ندارند...
امروزه پزشکان توصیه می‌کنند که از گوشت و فرآورده‌های گوشتی کمتر استفاده کنیم؛ اما در این صورت چه راهی برای دریافت پروتئین وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت، انواع لوبیا و حبوبات به میزان فراوانی پروتئین و همچنین فیبر دارند؛ در حالی‌که حاوی چربی کمی هستند و کلسترول هم ندارند.

چگونه جوانه درست کنیم؟
ابتدا به یک بطری شیشه‌ای دهانه گشاد و مقداری پارچه نیاز دارید. سپس دانه‌ها را خوب شسته و در شب در داخل بطری با آب خالص خیس ‌کنید (بطری باید توسط پارچه پوشانده شود). زمان خیساندن بستگی به اندازه دانه دارد. دانه‌های کوچک ۵ ساعت، سایز متوسط ۸ ساعت و دانه‌هایی مانند لوبیا و حبوبات به ۱۰-۱۲ ساعت زمان نیاز دارند. روز بعد دانه‌ها را آبکش کرده و آب آن را دور بریزید؛ سپس حدود ۴/۱ بطری را از دانه‌ها پر ‌کنید. مطمئن شوید که بطری شما فضای کافی برای رشد دانه‌ها دارد؛ زیرا آنها ۸ برابر افزایش حجم پیدا می‌کنند. بطری باید در محلی دور از جریان هوای سرد و گرم قرار گیرد و همچنین در بطری باید کمی باز باشد تا هوا وارد آن شود. دانه‌ها باید روزی سه بار شسته شده و آبکشی شوند تا آماده مصرف گردند. بطری باید در دمای اتاق و در جای تاریک نگهداری شود. بعد از شش روز آنها را در جای روشن بگذارید تا میزان کلروفیل آن افزایش یابد.حبوباتی مانند عدس و لوبیای سویا به‌دلیل سفت بودن، باید ابتدا ۱۵ ساعت خیسانده و سپس دو بار در روز شسته شوند. این دانه‌ها بعد از سه روز جوانه می‌زنند.

جوانه‌ها به چه شکل مصرف می‌شوند؟
بهتر است جوانه‌ها به صورت خام استفاده شوند؛ زیرا پختن سبب از بین رفتن قسمت عمده‌ای از ویتامین‌های آنها می‌شود. تمام قسمت‌های جوانه، مثل ریشه و برگ‌های آن قابل مصرف است. جوانه‌ها را می‌توان به سالاد، انواع ساندویچ‌ها، سوپ، غذای کودک و انواع سس‌ها اضافه کرد. این جوانه‌‌ها به مدت دو هفته در یخچال و در کیسه‌های پلاستیکی قابل نگهداری هستند.

نکات قابل توجه:
جوانه را در دمای ۴ درجه سلسیوس (۴۰ درجه فارنهایت) در یخچال نگهداری کنید.
جوانه‌هایی را بخرید که ظاهری ترد داشته باشند و به انتهای آنها جوانه متصل باشد. از استفاده و خرید جوانه‌هایی که بوی کپک می‌دهند، تیره‌اند و ظاهر لزج مانندی دارند بپرهیزید.
جوانه‌ها را قبل از استفاده در آب خیس کنید تا آلودگی سطحی آنها از بین برود؛ اما از مواد ضدعفونی‌کننده برای تمیز کردن آنها استفاده نکنید.

موارد احتیاط
توجه داشته باشید اگر دچار بیماری گوارشی خاصی هستید قبل از مصرف با پزشکتان مشورت کنید.
توجه داشته باشید که امکان دارد برخی از افراد به این جوانه‌ها آلرژی داشته باشد مانند آلرژی‌های غذایی دیگر. در این صورت باید حواستان به مصرف آن‌ها باشد.

سالم تغذيه كن ، سالم زندگى كن
عروس آینده ...
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71 ، Zhinaa
۱۹-فروردين-۱۳۹۸, ۱۰:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۹-فروردين-۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ صبح توسط Zhinaa.)
ارسال: #352

عدد فشار خون افراد جوان و میان سال 

فشار خون طبیعی در سنین 30 تا 34سالگی 122بر روی 81است و حداقل این فشار در این سنین 110بر روی 77و حداکثر این فشار 134 بر روی 85 است.
فشار خون طبیعی در سنین 35تا 39 سالگی 123بر روی 82است و حداقل این فشار در این سنین 111بر روی 78و حداکثر این فشار 135 بر روی 86 است.
در سنین بین 40 تا 44 سالگی فشار خون طبیعی 125 بر روی 83 است ، حداقل فشار خون برای این سنین 112 بر روی 79 و حداکثر فشار خون برای این سنین 137 بر روی 87 می باشد.
در سنین بین 45 تا 49 سالگی فشار خون طبیعی 127 بر روی 84 است ، حداقل فشار خون برای این سنین 115بر روی 80 و حداکثر فشار خون برای این سنین 138 بر روی 88 می باشد.

عدد فشار خون برای افراد مسن چه مقدار است؟

فشار خون نرمال برای افراد در سنین 50 تا 54سالگی 128 بر روی 85 است ، حداقل فشار خون برای این سنین 116 بر روی 81 و حداکثر فشار خون برای این سنین 142 بر روی 89 می باشد.
فشار خون نرمال برای افراد در سنین 55 تا 59سالگی 131بر روی 86است ، حداقل فشار خون برای این سنین 118 بر روی 82 و حداکثر فشار خون برای این سنین 144 بر روی 90 می باشد.
فشار خون نرمال برای افراد در سنین 60تا 64سالگی 134 بر روی 87 است ، حداقل فشار خون برای این سنین 121 بر روی 83و حداکثر فشار خون برای این سنین 147 بر روی 91 می باشد.با افزایش سن فشار خون کمی افزایش می یابد.
میانگین فشار خون برای افراد مسن 60 تا 70 ساله 134/87 می باشد.

تصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71 ، K.L.S ، زندگی سالم
۱۱-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۱:۰۱ صبح
ارسال: #353

مضرات استفاده از روغن حیوانی
برخی روغن هایی که ما استفاده می کنیم می تواند آثار زیان باری داشته باشد و باعث افزایش وزن و چاقی ما شود . روغن دنبه از جمله روغن هایی است که درباره آن زیاد گفته می شود و برخی معتقدند ضرر زیادی ندارد ولی برخی نیز بر این باورند که این روغن تاثیر بسیار منفی بر روی بدن انسان دارد.

مضرات روغن دنبه ( روغن حیوانی )
دکتر محمد ضابطی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «فردا» خاطرنشان کرد : دنبه یکی از بدترین انواع روغنهایی است که وجود دارد و قابلیت دفاع ندارد چون دارای کلسترول بسیار بالایی است و تصلب شرایین و ناراحتی های قلبی به همراه دارد.

بررسی مضرات روغن دنبه
وی با اشاره به اینکه باید تغییرات اساسی در نحوه مصرف مواد غدایی در کشور به وجود آید گفت: باید دید که چه ماده غذایی کجا و چگونه استفاده می شود اسکیموها هم از روغن دنبه استفاده می کنند و عمر طولانی هم دارند اما برای زندگی مدرن این نوع روند غذایی جز افزایش آمار بیماری های قلبی و افزایش کلسترول و فشار خون بالا چیز دیگری به همراه ندارد.

دکتر استقامتی نیز در گفتگو با «فردا» با اشاره به مضر دانستن روغنهای حیوانی خصوصا روغن دنبه گفت: اسید آراشیدونیک روغنهای حیوانی سبب افزایش HDL و کاهش LDL می شود.

به گفته این متخصص ، به طور کلی چربی های جامد حاوی اسید های چرب اشباع هستند و برای سلامتی مضرند.

اولین علت مرگ و میر در کشور ما، بیماری های قلبی- عروقی می باشد و این بیماری رابطه ی مستقیم با نحوه ی تغذیه و مصرف چربی دارد، سعی کنید روغن مصرفی تان روغن مایع باشد.

بد نیست بدانید دیدگاه طب سنتی درباره روغن دنبه
از دیدگاه بوعلی سینا و حکمای ما اگر فاعل یعنی بدن و سیستم بدنی به خوبی قوی باشد که بتواند اثرات روغن حاصل از دنبه گوسفند را حل کند یا اینکه بدن قوی باشد یا فرد مزاج خیلی گرمی داشته باشد که بتواند دنبه را حل کند یا اینکه فرد کارهای سنگین و فعالیت‌های سنگین مانند کشاورزی کند در این موارد خوردن روغن دنبه نیز خوب است. روغن دنبه در قدیم طرفداران زیادی داشته ؛ به طوریکه تا چند دهه پیش دنبه از گوشت گران‌ تر بوده است و ارزش بیشتری برای آن قائل بودند. دنبه در دستورات دارویی نیز به عنوان ضد افسردگی مطرح است و باعث لاغری، آرامش اعصاب و زیبایی صورت می‌شود.

درطب سنتی طبیعت غذاها به سرد و گرم تقسیم می‌شود و طبیعت انسان با مواد غذایی گرم سازگار است. اطبای قدیم معتقد بودند روغنی که طبیعت آن سرد است برای مصارف صنعتی مفید است و روغنی که طبیعت آن گرم است برای مصرف انسان. روغن دنبه دارای طبیعت گرم است که برای بدن مفید است برخلاف روغن‌های صنعتی که به روغن نباتی (مایع وجامد) معروفند نه تنها چاق کننده نیست بلکه خاصیت لاغر کننده دارد.

سالم تغذيه كن ، سالم زندگى كن
عروس آینده ...
نقل قول
 سپاس شده توسط Sahraa71
  • گروه ژ
  • تشریفات وندا
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۰۷:۳۵ عصر
ارسال: #354
با سلام. داشتن یک زندگی سالم به یک رژیم غذایی مناسب بستگی دارد. مطالبی که در زیر میارم رو به دقت بخونید تا بیشتر در موردش اطلاع پیدا کنید.
راز و رمز های یک رژیم غذایی سالم
. نوشیدن آب جزو مواردی است که حتما باید در برنامه روزانه غذایی وجود داشته باشد. نوشیدن روزی 8 لیوان آب برای بزرگسال از ضروریات داشتن یک زندگی سالم است. در مقاله های بعدی این مورد مهم از رموز سلامتی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.
. دومین موردی که معمولا کسانی که در بیرون از منزل مشغول به کارند رعایت نمی کنند خوردن وعده صبحانه است. حذف شام (البته توصیه نمی شود) ممکن است مشکلی برای شما پیش نیاورد ولی وعده صبحانه به هیچ وجه نباید قطع شود. در آینده بیشتر در مورد اهمیت این بخش از رژیم غذایی بحث خواهیم کرد.
ادامه مقاله رو تو لینک زیر میتونید بخونید:
https://www.bia2aroosi.com/blog/رژیم-غذایی-سالم/
نقل قول
 سپاس شده توسط یار پنهان
۱۲-ارديبهشت-۱۳۹۸, ۱۰:۴۵ عصر
ارسال: #355
 [size=۱٫۰۰em]چه تاپیک خوبی
[size=۱٫۰۰em]منم چندتا چیز میدونم که بهتون بگم هرچند دیدم چند موردش توی تاپیک کامل توضیح داده شده
[size=۱٫۰۰em]یکی اینکه پیه و دنبه منظور چربیهایی که به گوشت هست و دنبه اون چربی که به پشت گوسفند اویزونه برخلاف تصور بعضی کشنده‌ترین نوع روغن هست چرا که اصولا سم هایی هست که قابل مصرف در بدن حیوان نبوده و ذخیره شده و در بدن ماهم در رگ ها مخصوصا رگهای قلب رسوب میکنه و باعث بروز مرگ ناگهانی یعنی سکته میشه که به شخصه درفامیل خودم مواردی رو دیدم که به حرف من که نتیجه تحصیل پیش اساتید طب سنتی بود بی توجهی کردن و گفتن مگه ادم چندبار میمیره بذار بمیریم ولی هرچی دوست داریم بخوریم و سکته کردن به ربع ساعت نرسیده مردن خدا بیامرزدشون
[size=۱٫۰۰em]دومیش نحوردن چیزهایی که مواد نگهدارنده و کود شیمیایی دارن تا حد ممکن
[size=۱٫۰۰em]سه نخوردن یخ که باعث بهم ریختن اعصاب و بهم ریختن نحوه زایمان طبیعی در زنها هست و دندون بچه ها هم کج در میاد و پوکی استخوان هم ایجاد می‌کنه هم یخ هم بستنی . فالوده و نوشمک ویخمکو غیره و ذلک وحتی ابی که توش یخ بوده باشه نتیجتا اگرمیخوایم ابی رو سرد کنیم یخ رو در مجاورتش قرار بدیم ولی توش نریزیم یعنی یخ رو توی پلاستیک بریزیم و داخل پارچ بذاریم و بعد پلاستیک رو در بیاریم
[size=۱٫۰۰em]نکته بعدی خوردن پیاز پخته هست که برخلاف پیاز خام و پیاز سرخ شده بسیارمفیده و تمام عوامل سرطان زا رو به خودش میگیره و با خودش دفع میکنه و بالنتیجه انگارهرچیزی که خوردید ارگانیک خوردید.پس نفری یک پساز پخته در سهمیه هر فرد خانواده در روز بذارید تا سالم بمونید
[size=۱٫۰۰em]نحوه طبخش هم اینه که پوستش رو بکنید و بهش چاقو نزنید توی برنج یا خورش بذارید تا تمام سموم رو به خودش جذب کنه و بعد بخورید و مطمئن باشید سموم بدنتون رو هم جذب میکنه و باهم دفع میشه
[size=۱٫۰۰em]نکته بعدی خوردن سبزی تره و نخوردن سبزی شاهی و گشنیزه
[size=۱٫۰۰em]سبزی تره تقریبا درمان تمام بیماریهاس و سبزی شاهی خون سوزه و خون سالم رو از بین میبره
[size=۱٫۰۰em]گشنیز برای خانمها مشکلات و بیماری های رحم و تخمدان ایجاد میکنه و برای هر دو جنس خانم و آقا بیماری الزایمر و ام اس رو علائمش رو تشدید میکنه
[size=۱٫۰۰em]نخوردن قسمت سبز سیب زمینی و تخمه های گوجه فرنگی که هردو دارای سم سولانین هستن و با اجتماع این سم در بدن بیماری سرطان بروز میکنه
[size=۱٫۰۰em]نخوردن غذا در ظروف تفلون که خط افتاده چون سم در غذا پخش میشه و انواع بیماریهای گوارشی درست میکنه خیلی خیلی خطرناک
[size=۱٫۰۰em]فعلا همینا یادمه
[size=۱٫۰۰em]آهان اگر برنج ایرانی میخورید اصلا آبکش نکنید که برای معده هضم تفاله بسیارضرر داره

از صحبت اغیار گذشتیم علی الله/ما از همه جز یار گذشتیم علی الله/ از حرف ندیدیم بجز تیرگی دل/ناچار ز گفتار گذشتیم علی الله
نقل قول
 سپاس شده توسط ابوالمشاغل!
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام