• مرضیه محمدی
  • لی لی رضایی

می خوام سالم تر زندگی کنم ، چه کنم ؟

۲۱-فروردين-۱۳۹۷, ۱۰:۴۷ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۱-فروردين-۱۳۹۷ ۱۰:۴۷ صبح توسط زندگی سالم.)
ارسال: #331

RE: می خوام سالم تر زندگی کنم ، چه کنم ؟
 تصویر: ./uploads/201804/post_86590_1523344638_dbac60acbbed581660c031df62242882.attach

بزرگکردن سینه با ورزش

فایل‌های ضمیمه
.jpg  photo_2018-04-10_11-44-57.jpg (اندازه: 88.04 KB / دانلودها: 0)

سالم تغذيه كن ، سالم زندگى كن
عروس آینده ...
نقل قول
۲۷-فروردين-۱۳۹۷, ۰۲:۴۱ عصر
ارسال: #332

تصویر: ./uploads/201804/post_86590_1523877092_49ab2201a9607a94b7b60fa037de1edf.attach

فایل‌های ضمیمه
.jpg  photo_2018-04-16_15-40-20.jpg (اندازه: 71.61 KB / دانلودها: 0)

عروس آینده ...
نقل قول
۲۸-فروردين-۱۳۹۷, ۱۱:۱۷ صبح
ارسال: #333

تحقیقات نشان می‌دهد، مصرف چای سیاه (ترجیحا کمرنگ) به شما کمک می‌کند خیلی سریع‌تر از شرایط استرس زا دور شوید.

عروس آینده ...
نقل قول
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۲۲-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۹:۵۶ صبح
ارسال: #334

بعد از ورزش منافذ پوستی بازشده و پوست قدرت جذب بالاتری دارد
درنتیجه ازمصرف کرم های آرایشی سنگین که حفرات پوستی را مسدود میکنند اجتناب کنیدیا از محصولات آرایشی سبک استفاده کنید

عروس آینده ...
نقل قول
۶-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۵۹ صبح
ارسال: #335

افطار یکی از وعده های مهم ماه رمضان است و تغذیه آن مهم ترین بخش این ماه است. برای این که بتوانید در طول ماه رمضان صحیح و سلامت روزه داری کنید، چند نکته مهم و ساده را باید بدانید.

بهترین غذاها برای افطار ماه رمضان
_ افطار خود را با آب جوش، شیر یا چای ولرم باز کنید.
_ هنگام افطار از مواد قندی که به سرعت جذب می‌شود مانند خرما، کشمش، عسل یا نبات استفاده کنید و سعی کنید برای این وعده سوپ، فرنی یا آش رقیق بخورید. نوع آش هم مهم است مثلاً اگر آش رشته در زمان افطار می‌خورید باید آن را به عنوان غذای کامل در نظر گرفت.
_ از مصرف زیاد مواد غذایی پر چرب در وعده افطار خودداری کنید. این مواد غذایی باعث بی‌اشتهایی در هنگام سحر می‌شوند.
_ فاصله زمانی بین افطار و شام را رعایت کنید.
_ زمان شام هم سعی کنید که با غذا‌های سبک، کم قند و فیبردار مثل سوپ و سبزی‌ها یا سالاد که فشار چندانی به معده وارد نمی‌کنند، شروع کرده و سپس به سراغ شام اصلی بروید.
_ شام بهتر است از منابع پروتئینی کم چرب باشد. به عنوان مثال، مصرف تکه‌ای ماهی یا سینه مرغ کبابی همراه با انواع سبزی‌های بخارپز شده مانند هویج، لوبیا سبز، نخودفرنگی و ذرت بسیار مفید و انرژی‌زا است. در زمان افطار به نکات زیادی باید دقت کنید مثلاً از آشامیدن آب یخ یا نوشابه خیلی سرد پرهیز کنید.
_ چای پررنگ نخورید، مواد غذایی شیرین و چرب هنگام افطار، باعث تشنگی می‌شود و مصرف زیاد نوشیدنی‌ها، به‌ویژه مایعات خنک، با رقیق کردن اسید و آنزیم‌های دستگاه گوارش سبب اختلال در هضم و جذب مواد غذایی می‌شود و مشکلاتی مانند درد شکم و نفخ را ایجاد می‌کند.

بهترین نوشیدنی‌ها برای افطار ماه رمضان
شربت آب‌لیمو
شربت آب‌لیمو اگر کم شیرین باشد سبب ترشح بزاق شده و احساس تشنگی را در روزه‌داران برطرف می‌کند.

شربت خاکشیر و تخم شربتی
این نوشیدنی بسیار خنک‌ کننده و ضد عطش است. تخم شربتی، چون خاصیت نگه‌داری آب در دانه‌های خود را دارد و می‌تواند آب را به تدریج به بدن برساند. در نتیجه نیاز بدن را به مدت طولانی‌تر نسبت به آب تأمین می‌کنند. بهتر است آن‌ها را بدون شکر یا با شکر کم مصرف کرد.

کاسنی
یکی دیگر از عرقیات خنک کاسنی است. از این رو پیشنهاد می‌شود نوشیدنی‌های مخصوص ماه رمضان مانند خاکشیر را با کمی کاسنی و گلاب مخلوط و سپس استفاده کنید.

سکنجبین
شربت سکنجبین به تنهایی یا با اضافه کردن سکنجبین به خاکشیر نیز می‌تواند به رفع عطش کمک کند و بهتر است این ترکیب را تهیه و برای رفع تشنگی آن را بنوشید.

دم‌کرده نعناع
نعناع از سبزی‌هایی است که طبع خنکی دارد، دم‌کرده برگ خشک نعناع یا مخلوط آن با عسل بین افطار تا سحر موجب رفع تشنگی می‌شود. مصرف شربت نعناع هم برای رفع تشنگی بسیار مفید است. این شربت نیز به میزان زیادی از عطش جلوگیری می‌کند و از نوشیدنی‌های خوب برای ماه رمضان است.

گل‌گاوزبان و نبات
گل گاو زبان را با لیمو عمانی و سنبل‌الطیب دم کنید و با کمی نبات بنوشید، هم به آرامش اعصاب کمک می‌کند و هم برای رفع تشنگی مفید است.

عروس آینده ...
نقل قول
 سپاس شده توسط Zhinaa
۷-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۴۰ صبح
ارسال: #336

رواج سرطان معده و سرطان مری

محمدرضا قوام‌نصیری، رئیس انجمن رادیوتراپی آنکولوژی ایران، در ارتباط با سرطان‌های دستگاه گوارش اظهار داشت: در کنگره جامعه جراحان ایران، انجمن رادیوتراپی آنکولوژی، موضوع سرطان دستگاه گوارش که شامل دو بخش فوقانی و تحتانی بوده مدنظر قرار داده است و جدیدترین مباحث در این زمینه مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

سرطان دستگاه‌ گوارش فوقانی شامل مری و معده و سرطان های دستگاه گوارش تحتانی شامل روده بزرگ و انتهای روده است، سرطان معده جزو شایع‌ترین سرطان‌ها در میان زنان و مردان به شمار می‌رود، البته در زنان سرطان سینه شایع‌تر از سرطان معده است.

سرطان معده علائم آن دیر تظاهر می‌یابند و در بیش از نیمی از موارد در مرحله پیشرفته خود را نشان می‌دهد، لذا جواب درمان و پیش‌آگهی بیمار خوب نخواهد بود.

براساس تحقیقات انجام شده مشخص شده است که سرطان معده با رژیم غذایی در ارتباط بوده و غذاها با نگه دارنده بنیان‌های نیتریت درصورت تبدیل شدن به نیتروزامین، سرطان معده و مری را ایجاد می‌کند که نیتریت نگهدارنده مواد گوشتی همچون کالباس و سوسیس بوده و در شهرهایی با جمعیت بالا همچون تهران مصرف این غذاها و سایر فست‌فودها بسیار زیاد است، همچنین این موضوع در جوانان و اطفال نیز مصرفش بیشتر بوده است.

طبخ غذا نیز در افزایش تعداد بیماران مبتلا به سرطان معده نقش دارد و غذاهای نمک‌سود در این زمینه خطرآفرین هستند.

سرطان مری ضایعه بدخیمی است که در ایران شیوع زیادی داشته و در مناطق خاصی همچون ترکمن‌صحرا،‌ خراسان شمالی، آذربایجان غربی و شرقی بیشتر بوده و در واقع این مناطق به کمربند افغانستان، چین، تبت و مغولستان به لحاظ شیوع سرطان مری متصل می‌شوند.

براساس تحقیقاتی که دانشگاه کمبریج انجام داده مشخص شده که خاک و باد ناقل تبلوراتی هست به نام سلیکا که در اندازه های 120 تا 140 میکرون برای مری سرطان زا هستند .

مصرف مایعات داغ همچون چای و کمبود ویتامین C و A در بروز سرطان مری نقش داشته، البته گاهی کمبود ویتامین D نیز مؤثر است و عوامل ژنتیکی نیز از دیگر دلایل بروز این بیماری به شمار می‌رود، به طوری که افراد دارای این سرطان در نسل‌های قبلی خانواده خود، احتمال بیشتری برای ابتلا شدن به این بیماری دارند.

تصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط زندگی سالم
۲۱-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۲۲ صبح
ارسال: #337

توصیه مهم سلامتی به کارمندان پشت میز نشین

به منظور خم شدن کمتر گردن تان هنگام تایپ کردن، بهتر است که از وسیله ای برای نگهداری کاغذها در کنار صفحه کلید استفاده کنید

عروس آینده ...
نقل قول
 سپاس شده توسط Ladyjooon ، Zhinaa ، K.L.S
۲۲-خرداد-۱۳۹۷, ۰۹:۲۳ صبح
ارسال: #338

- میـوه و سبزی جـات زیاد مصرف کنید. ترجیحـن از سبزیجـات مغذی مانند سـبزیجـات ریشه ای، کلـم برگ، گل کلـم، بروکلـی، لـوبیـا و پیـاز استفاده کنید. خوردن سبزی جات، میوه، گیاهان باقلیایی (باقلائیان) و غذاهای دیگر گیاهی در حفظ سلامتی بسیار موثرند.
- هنگام خوردن غذاهایی مانند نان، برنج و پاستا محصولات سبوس دار را انتخاب کنید.
- دو تا سـه بار در هفتــه ماهـی و غذاهای دریایی بخـورید. گاهی نـوع پرچـرب و گاهـی کم چـرب را انتخــاب کنید و از محصـولاتــی که دارای برچسب محیط زیست هستند استفاده نمایید.
از روغنهـای مفید در آشپزی استفـاده کنید، برای نمونه روغن کلزا و یا ترکیب روغن های مایع کلزا و کره های مفید صبحانه.

تصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط shiningdiamond
۲۷-خرداد-۱۳۹۷, ۰۳:۳۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۷-خرداد-۱۳۹۷ ۰۳:۳۲ عصر توسط marcopolo.)
ارسال: #339

آمادگی موها قبل از اصلاح صورت برای اقایان و شیو بدن خانم ها

مویی که خشک و شکننده است، سخت‌تر از مویی که مرطوب و نرم است اصلاح می‌شود. به همین دلیل، اصلاح به صورت خیس و مرطوب و استفاده از کرم اصلاح برای نرم سازی مفید است که به تیغ کمک می‌کند تا روی موها آسان‌تر حرکت کند.

در حمام یا بعد از اینکه موهای خود را مرطوب کردید اصلاح کنید. بعد از رفتن به حمام صورت خود را اصلاح کنید؛ آب گرم بهتر جذب موها شده و بعد از خارج شدن از حمام آسان‌تر اصلاح می‌شود.
همیشه از یک روان کننده روی پوست خود استفاده کنید. اگر از تیغ استفاده می‌کنید، هرگز بدون کرم، لوسیون یا فوم تیغ نزنید. این روان کننده‌ها به طور خاص برای اصلاح راحت‌تر و جلوگیری از التهاب و قرمزی بعد از تیغ زدن و ایجاد موهای زیر پوستی طراحی شده‌اند.

اگر شیو کردن را به دیگر روش‌های اصلاح ترجیح می‌دهید، عمل شیو را در جهت رشد موها انجام دهید. (در پاها جهت اصلاح باید رو به پایین باشد، نه بالا)
لایه برداری و بعد، خرید ریش تراش خوب!
تیغ‌های دو لبه مو را نزدیک‌تر به پوست قطع کرده و می‌توانند بیشتر باعث ایجاد موهای زیر پوستی شوند.
افرادی که به صورت طبیعی موهای فرخورده دارند، اغلب بیشتر دچار موی زیر پوستی می‌شوند.
هرگز صورت خود را با صابون بدن نشویید.

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط زندگی سالم ، K.L.S
۲۹-خرداد-۱۳۹۷, ۱۰:۴۸ صبح
ارسال: #340

خواص هلو انجیری برای پوست
هلو انجیری حاوی مقادیر بالای ویتامین C می باشد که به کاهش علائم پوستی مربوط به افزایش سن از جمله چین و چروک و لکه های سیاه و قرمز پوست کمک کرده و همچنین پوست را از آسیب های خورشید محفوظ نگه می دارد.

ماسک هلو برای درمان منافذ باز و خستگی پوست مفید بوده و به عنوان ماسک مناسب ضد پیری پوست استفاده می شود.

عروس آینده ...
نقل قول
 سپاس شده توسط hadis sh
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام