• مرضیه محمدی
  • تقی زاده

می خوام سالم تر زندگی کنم ، چه کنم ؟

۷-اسفند-۱۳۹۶, ۰۳:۵۱ عصر
ارسال: #321

RE: می خوام سالم تر زندگی کنم ، چه کنم ؟
 تصویر: ./uploads/201802/post_104036_1519647660_eafd88998f3454f4ea7f1767975aaebc.attach

فایل‌های ضمیمه
.jpg  photo_2018-02-26_15-50-09.jpg (اندازه: 84.71 KB / دانلودها: 0)

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

برای دانلود به بازار و گوگل پلی مراجعه کنید .

اپلیکشن بیکیوت ویژه آرایشگران بر روی سیب آپ قرار گرفت .

بیکیوت سامانه ارتباط آنلاین شما و آرایشگاههای زنانه است .
نقل قول
 سپاس شده توسط 136383
۱۵-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۵۸ عصر
ارسال: #322

با نگاهی اجمالی بر نکات مورد بررسی ، می‌توانیم موارد زیر را به طور خلاصه، جهت برخورداری از تغذیه صحیح و حفظ هر چه بیشتر سلامت، در ایام نوروز به خوانندگان محترم، پیشنهاد نماییم:
– در مصرف مغزها اعتدال را رعایت کنیم و از آجیل بدون نمک استفاده کنیم. به خصوص از مصرف آجیل در اوقات نزدیک وعده‌های اصلی غذایی خودداری شود.
– از میوه‌ها به‌خصوص میوه‌های دارای پوست مثل مرکبات، کیوی و امثال آن در دید و بازدیدهای عید استفاده کنیم. در صورت استفاده از میوه‌هایی که با پوست مصرف می‌شوند (مانند سیب، انگور و…) بهتر است از شست‌وشو و ضدعفونی کردن آنها مطمئن شویم.
– از مصرف سبزی خوردن و سالاد در خارج از خانه خودداری نماییمریال ولی حتما از این مواد غذایی در ایام نوروز، در خانه به مقدار کافی استفاده کنیم.
– در مصرف شیرینی و مواد شیرین به هیچ وجه نباید افراط کنیم. سعی نماییم مصرف شیرینی را در ایام عید به حداقل برسانیم.
– مصرف غذاهای سرخ کرده و پرچرب به هیچ‌وجه برای سلامت انسان مفید نیست و بهتر است از مصرف این قبیل غذاها خودداری نماییم.
– مصرف حبوبات را در ایام نوروز و به طور کلی در تمام اوقات زندگی فراموش نکنیم.
– در مصرف آب کافی کوتاهی نکنیم و روزانه حدود ۶ تا ۸ لیوان آب استفاده نماییم. البته در سفرها باید از سالم و بهداشتی بودن آب اطمینان داشته باشیم.
– ورزش و پیاده‌روی در ایام نوروز نبایستی فراموش شود، زیرا در حفظ سلامت و شادابی بدن و پیشگیری از بروز چاقی، یبوست و افزایش چربی‌های نامطلوب خون بسیار مفید است.
– توجه داشته باشیم که دید و بازدیدها و سفرهای نوروز نظم خواب ما را بر هم نزند، زیرا اختلال در نظم ‌خواب، سلامتی بدن را به خطر می‌اندازد.

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

نقل قول
 سپاس شده توسط 136383
۱۵-اسفند-۱۳۹۶, ۰۳:۵۱ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۵-اسفند-۱۳۹۶ ۰۳:۵۲ عصر توسط N.golchin.)
ارسال: #323
 6 گام برای زندگی سالم زندگی
 حتما این جمله را شنیده‌اید: «مرگ از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است»؛ آدم‌ها این جمله را قبول دارند ولی باور کنید آن را برای خودشان پیش‌بینی نمی‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که معمولا زندگی سالم و راه و روش زندگی سالم را در پیش نگیرند. فقط کافی است به آمارها و خبرهای مختلفی که ازمنابع رسمی درباره رشد سرطان، سکته‌های قلبی و مغزی و انواع بیماری‌های دیگر منتشر می‌شود، نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که باید و باید و باید راه و روش زندگی سالم را در پیش بگیرید. ما به شما نکاتی را پیشنهاد می‌کنیم که با رعایت آنها در مسیر زندگی سالم قدم برخواهید داشت: ورزش و تحرکهمه درباره فواید ورزش کردن بارها و بارها شنیده‌ایم ولی معمولا به بهانه‌های مختلف از این کار فرار می‌کنیم؛ مشکل بزرگ فرهنگی ما این است که به ورزش کردن عادت نکرده‌ایم درحالی‌که در بسیاری از کشورهای دیگر از کودکی فرزندانشان را به ورزش کردن، عادت می‌دهند. عدم‌تحرک، نشستن ساعت‌ها پشت میز یا دوندگی‌های غیراصولی در زمان کار، بدن ما را در مقابل انواع بیماری‌ها،  از بیماری‌های قلبی و عروقی گرفته تا کمر درد و... مستعد می‌کند؛ پس روزی 10دقیقه نرمش کردن، هفته‌ای یک‌بار پیاده‌روی 30دقیقه‌ای یا یک جلسه شنا کردن را در برنامه زندگی‌تان جا دهید. فراموش نکنید در زمان کار و پشت میز نشستن هر یک ساعت چند دقیقه بلند شوید، راه بروید و چند حرکت کششی ساده انجام دهید. سبزیجات و میوه‌هابرای شادابی بدن و داشتن انرژی بیشتر و زندگی بهتر به مصرف زیاد سبزیجات و میوه‌ها روی بیاورید و از حجم غذایتان کم کنید و خوردن انواع سالادهای میوه و سالادهای فصل و... را در برنامه تغذیه‌تان بگنجانید؛ البته پیشنهاد می‌کنیم برای طعم‌دار کردن سالادتان از سس‌های مایونز و فرانسه و... که خودشان چرب هستند استفاده نکنید و انواع مواد طبیعی مانند روغن زیتون، آبلیمو، آب غوره و... را نسبت به سلیقه جایگزین سس کنید. سبزیجات و میوه‌ها دارای فیبربسیار و ویتامین هستند پس باید سهم خوبی در سبد زندگی سالم داشته باشند.نوشیدنی‌های سالم به جای گازدارنوشیدنی‌های گازدار را فراموش کنید و اگر به مصرف آنها عادت دارید کم‌کم حذفشان کنید؛ انواع نوشابه‌ها به‌دلیل داشتن مواد قندی بسیار زیاد مضر هستند و مصرف طولانی آنها به پوکی استخوان و انواع بیماری‌ها منجر می‌شود. بهتر است تلاش کنید تا دوغ و نوشیدنی‌های طبیعی سالم مانند انواع آب‌میوه‌های طبیعی را جایگزین نوشیدنی‌ها گازدار به‌خصوص نوشابه‌ها کنید. همچنین نکته بسیار مهم دیگر نوشیدن آب به میزان کافی است، روزانه حتما باید حداقل یک لیتر آب مصرف کنید و اگر به این کار عادت ندارید باید خودتان را عادت دهید. آب مهم‌ترین ماده برای سم‌زدایی بدن است. بشقاب‌تان را کوچک کنیدیکی از عادت‌های بد غذایی ما ایرانی‌ها خوردن غذای پرحجم و سنگین است، معمولا ما در ظرف‌های بزرگ هر روز حجم زیادی از برنج را مصرف می‌کنیم و به خوردن غذاهای متنوع که دارای انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، لبنیات، غلات و... باشد عادت نداریم؛ بهتر است برای تغییر این روش زندگی از کوچک کردن بشقاب غذایی‌تان شروع کنید و در کنار آن غذاهای چرب و سرخ کردنی زیاد را کنار بگذارید. همچنین لبنیات کم‌چرب مصرف کنید.وعده صبحانه را جدی بگیرید «صبحانه را خودت بخور، ناهار را با دوستت و شام را با دشمنت» جمله عامیانه‌ای که نشان می‌دهد وعده‌های غذایی چه تأثیری در زندگی سالم خواهند داشت؛ پیشنهاد ما به شما این است که 2وعده غذایی صبحانه و ناهار را جدی بگیرید؛ به‌خصوص خوردن صبحانه کامل که همراه با عسل طبیعی باشد. علاوه بر صبحانه پیشنهاد می‌کنیم که ناهار و شام سبک را هم فراموش نکنید، به جای اینکه به‌دلیل کاهش وزن و گرفتن رژیم غذایی وعده‌های غذایی را حذف کنید (ناهار را حذف کنید یا شام را) بهتر است آنها را سبک کنید. شهرهای شلوغ و آلوده را ترک کنیدآخرین پیشنهاد ما به شما این است که اگر می‌توانید شهرهای بزرگ و شلوغ که دارای آلودگی‌های شدید هستند مانند تهران را ترک کنید و به مناطق و شهرهای دیگر برویدتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif

نقل قول
  • گروه ژ
  • بهرام بابایی
۱۶-اسفند-۱۳۹۶, ۰۸:۵۸ صبح
ارسال: #324

عامل اصلی افسردگی شکر است. مردم عامی تصور می کنند با خوردن چیزی شیرین روحیه شان شاد خواهد شد در حالیکه کاملا بر عکس است. شادی حاصل از خوردن شیرینی به خاطر اعتیادی است که به آن دارید و با خوردن آن آرامش می یابید اما در روحیه و امواج مغزی شما اثر متضاد دارد

instagram : hadiis_sweet_home     
اشتراک تجربه های خرید جهیزیه 
نقل قول
 سپاس شده توسط marzieh.ahmad ، marcopolo ، پروانه ابریشم ، (کژال)
۱۶-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۰۱ صبح
ارسال: #325

روزتان را با حرکات کششی شروع کنید. ۱۵-۱۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و کمی حرکات کششی انجام دهید. حرکات کششی به شما برای بیدار شدن کمک می‌کند، انرژی بیشتری به شما می‌دهد، انعطاف‌پذیری و هماهنگی بدنتان را بالا برده، به گردش خون در بدن کمک کرده و ریلکس‌تان می‌کند.

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

نقل قول
 سپاس شده توسط tara 1987
۱۶-اسفند-۱۳۹۶, ۱۱:۴۸ صبح
ارسال: #326

گام نخست: قدرت اندیشه را بپذیرید
پیش از هر چیز باید قبول داشته باشیم «ما چیزی هستیم که می اندیشیم.» در حقیقت، بزرگ ترین میدان نبرد زندگی مان همان ذهن مان است. افکار، واقعی و بسیار قدرتمند هستند. اعمال ، طرزفکر و عادات ما همه و همه ابتدا در ذهن تولید می​شود و سپس در زندگی مان اثرشان را نشان می دهد. ما با تغییر دادن نحوه تفکرمان می توانیم نوع زندگی مان را تغییر دهیم. مثلا اگر بتوانیم به وجود خود و اراده مان اعتماد کنیم، می توانیم به خواسته هایمان برسیم و به دنبال آن از آرامش و شادی روح برخوردار شویم. بنابراین اولین قدم در راه داشتن اندیشه صحیح تشخیص قدرت اندیشه است.

گام دوم: شناخت استانداردهای افکار و اندیشه
منظور از استاندارد همان سیستم پاکسازی و ارزیابی شده افکارمان است. با این کار تصمیم می گیریم که آیا اندیشه ای خاص ارزش جای گرفتن در ذهن مان را دارد یا خیر. در حقیقت طبق این تعریف، پنج استاندارد درخصوص افکار وجود دارد؛ افکاری که مناسب اندیشیدن است:

استاندارد اول: افکار واقعی
باید افکار دروغین و پوچ را دور بریزیم و ذهن مان را با حقایق محض پر کنیم.​ وقتی توانستیم ذهن مان را سرشار از افکار واقعی و صحیح کنیم در آن صورت می توانیم بین راست و دروغ تفاوت قائل شویم. متاسفانه انسان معمولا افکار منفی را ـ که همچون دروغ می ماند و صحت ندارد ـ به ذهن خود راه می​دهد و بر مبنای آنها تصمیم گیری می کند. با این کار اجازه می دهد این افکار منفی و دروغین روی زندگی اش اثر گذاشته و امور او را تحت سلطه خود بگیرد. باید از ورود این افکار بد جلوگیری کنیم. وقتی دروغ به اندیشه مان قدم می گذارد، هر لحظه از زندگی مان همراه با تخریب است و در​نهایت ما را به سوی نابودی می کشاند. در واقع اندیشه های دروغین در مورد هرچیزی از ظاهرتان گرفته تا روابط، ارزش و هویت، ترس ها و رویاهایتان به شما دروغ می گوید و گمراهتان می کند. مراقب باشید حتی ذره ای از ذهن تان را با دروغ فکرهای پوچ پر نکنید.

ذهن باغی است که می توانیم هرچه بخواهیم در آن کاشته و پرورش دهیم. بنابراین هرگاه موضوعی به ذهن تان آمد آن را بررسی کنید که آیا منفی است یا خیر و اگر منفی است چرا، سپس آن فکر را به نوع مثبت تبدیل کنید. ابتدا اگر نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید، می توانید از مشاوران کمک بگیرید تا این کار به نوعی عادت تبدیل شود؛ مانند ادیسون که در آزمایش هایش برای تولید لامپ، هزار ماده را آزمایش کرد و نتیجه ای نگرفت. وقتی به او گفتند هزار بار شکست خوردی او پاسخ داد: «نه، من هزار ماده ای را که برای تولید لامپ مناسب نیست، شناختم» و سرانجام توانست لامپ را اختراع کند.

استاندارد دوم: افکار نجیب
«نجیب» در لغت به معنای «سزاوار عزت و احترام» است. سخن پسندیده نیز بسیار شبیه افکارنجیب​ و چیزی است که ارزش بیان شدن دارد. به عبارت دیگر اگر ما درست فکر کنیم، می توانیم درست نیز صحبت کنیم. اگر تعداد کلماتی را که در طول روز و ماه و سال صحبت می کنید، جمع کنید مسلما کتاب قطوری خواهد شد. حال با خود بیندیشید کتابی را که هر روز بخشی از آن را می نویسید چگونه کتابی است؟ پر از سخنان و افکار دلگرم کننده است یا سرزنش و بدگویی، عشق است یا تنفر، صلح است یا خشونت.​ کلمات ادا شده قدرتمند و درست مانند دانه هایی است که برای پرورش کاشته می شود. کلمات می توانند موجب رحمت یا لعنت ما شوند. می توانند مشوق یا مخرب باشند. بنابراین برای کنترل زبان مان باید افکارمان را مهار کنیم؛ افکاری که ستودنی، پسندیده و نجیب و با روشنایی همراه است، نه تاریکی.

استاندارد سوم: افکار صالح
«صالح» به معنای «منطبق بودن با اصول اخلاقی و درست​کاری» است. اگر به معیارهای اخلاقی صحیح آشنایی نداشته باشیم و از آنها پیروی نکنیم معمولا در اعمال مان دچار شک و تردید می شویم و چه بسا ممکن است انتخاب های غلط داشته باشیم و رو به تباهی گام برداریم. افکارمان را باید با اصول صحیح تربیت کنیم و فراموش نکنیم افکار نادرست معمولا نقاط ضعف ما را بروز و ما را در مسیر بسیار نامناسبی قرار می دهد. فردی که افکار ناصواب در ذهن دارد به خاک حاصلخیزی برای برداشت انواع وسوسه ها تبدیل می شود و وسوسه ها او را وادار به انجام اعمال پلید کرده و در نهایت به تباهی می کشاند. با انتخاب های صحیح اخلاقی می توانیم از بدی و شکست در زندگی جلوگیری کنیم.

استاندارد چهارم: افکار پاک و روشن
این افکار در واقع دربرگیرنده افکار سالم و بی خطر است. در حقیقت افکار پاک، پاکی زندگی مان را موجب می شود. تاریکی از افکار ناپاک و شرور تغذیه می کند. جنگ با افسردگی حمله مستقیم به افکار ناپاک است. با این کار ما می توانیم افکار تیره و تار را از خود دور و در مقابل افکار منفی ایستادگی کنیم. برای این که به این حد از تعهد به خودمان برسیم و افکارمان را کنترل کنیم باید اثرات عوامل بیرونی مانند فیلم ها، کتاب ها، تلویزیون، موسیقی، روابط و گفت وگوهایمان را مهار و همیشه بهترین ها را انتخاب کنیم.

یک ذهن پاک آرزوهای پاک و مناسب دارد و آرزوهای پاک، تولید عادات درست و صحیح و در نهایت موفقیت و سربلندی می کند.

استاندارد پنجم :افکار دوست داشتنی
افکار دوست داشتنی درواقع جذاب و دوست داشتنی است. روش زندگی مان تا حد زیادی تحت تسلط ذهن مان است، ذهنی که هرروز طبق شرایط موجود تنظیم می شود. افکار نامطلوب مانند انتقام، خشم، انتقاد و از این نوع، زندگی مان را به آهنربایی تبدیل کرده که تلخی و آزردگی بیشتری را به سمت خود جذب می نماید. چرخه مرگبار آن نیز غالبا تاریکی و افسردگی است. برای این که از شر این افکار رها شویم باید افکارمان را به سمت افکار دوست داشتنی و جذاب سوق دهیم؛ افکاری چون مهربانی، نجابت، عشق، شکیبایی و خودداری. در نتیجه می توانیم تمام خوبی های دنیا و هستی را به سمت خود جذب​ و زندگی سالم تر و بهتری را تجربه کنیم.

گام سوم: تمرین اندیشه های فوق
در این مرحله وقتی به اندازه کافی به شناخت رسیدید، می توانید در مورد هر چیزی که باارزش و ستودنی است بیندیشید، در مورد دیگران حرف های مناسب بزنید و تمام آموخته های تان در خصوص افکار صحیح را به کار بندید تا به آنها کاملا عادت کنید و جزء جدانشدنی زندگی تان شود. در این صورت می توانید امیدوار باشید از زندگی سالمی بهره مند می شوید.

یاد بگیر خوشحال باشی. ادم های غمگین همیشه حرف مردم براشون زیادی مهمه. " اهمیت ندادن" به چیزای بیخود رو یاد بگیرتصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط marcopolo
۱۶-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۲۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۶-اسفند-۱۳۹۶ ۱۲:۲۹ عصر توسط maha bagheri.)
ارسال: #327
سلامت جسمانی:
وقتی صحبت از سلامت جسمانی می شود، هر آنچه که برای سلامتی جسم و تن انسان مفید هست باید مدنظر قرار گیرد و مواردی که سلامتی را به خطر می اندازد باید پرهیز گردد. 
در مقوله شیوه های زندگی سالم بیش از همه چیز سلامت جسمانی در دید دیگران قرار دارد و خوشبختانه بیشتر موردتوجه است. برای حفظ سلامت جسمانی عواملی مانند تغذیه مناسب، خواب کافی در شبانه روز، ورزش مداوم، عدم مصرف سیگار و قلیان، پرهیز از پرخوری و نداشتن اضافه وزن بسیار کارا هستند. 
اگر فرد بتواند سلامت جسمانی خود را حفظ نماید، با تسلط بر اوضاع زندگی خود با کسب اطلاعات و آموزش در سایر عرصه ها نیز موفقیت به دست خواهد آورد. 

سلامت و بهداشت روان:
در این حوزه که زیاد به دید افراد نمی آید یک نیروی مخفی پیشران برای تمام زمینه هاست. به کمک نیروی ایمان و پالایش ذهنی و روانی انگیزه های مثبت برای زندگی سالم وجود خواهد داشت و شخص احساس پوچی و بیهودگی نمی کند. 
هر چه بیشتر به مسائل معنوی توجه شود و پایه های ایمانی در فرد و جامعه مستحکم تر باشد، نتایج آن به تمام مسائل منتشر خواهد شد و در تصمیم گیری های شخص باایمان مؤثر خواهد بود. 
برعکس اگر پایه های ایمانی سست باشد و نقطه اتکای معنوی و روانی وجود نداشته باشد، ممکن است اعمال پرخطر بیشتر شود و خسارات ناشی از آن نیز گریبان گیر فرد شود. 

نقل قول
۲۶-اسفند-۱۳۹۶, ۱۲:۳۱ عصر
ارسال: #328

تصویر: ./uploads/201803/post_104036_1521277296_177e64a8a33aec9bbdfe46e927dfe82f.attach

فایل‌های ضمیمه
.jpg  photo_2018-03-17_12-30-14.jpg (اندازه: 97.61 KB / دانلودها: 0)

اپلیکشن بیکیوت (Becute) 

نقل قول
 سپاس شده توسط nafasjan
۱۴-فروردين-۱۳۹۷, ۰۹:۴۱ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۴-فروردين-۱۳۹۷ ۰۹:۴۱ صبح توسط زندگی سالم.)
ارسال: #329

صبح ها آبلیمو بنوشید!

آبلیمو به هیدراته ماندن بدن کمک میکند،در نتیجه نوشیدن آبلیمو،بخصوص اول صبح
مانع بروز سنگ کلیه در افراد سالم وهمچنین کاهش درد در افراد مبتلا به سنگ کلیه میشود

سالم تغذيه كن ، سالم زندگى كن
عروس آینده ...
نقل قول
۲۰-فروردين-۱۳۹۷, ۰۲:۵۱ عصر
ارسال: #330

تصویر: ./uploads/201804/post_86590_1523272862_69c53f2843fe30bbdd5271a75ab8676f.attach

فایل‌های ضمیمه
.jpg  photo_2018-04-09_15-49-53.jpg (اندازه: 72.45 KB / دانلودها: 0)

سالم تغذيه كن ، سالم زندگى كن
عروس آینده ...
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام