میگو

۲۵-دي-۱۳۹۳, ۰۴:۰۴ عصر
ارسال: #31
RE: میگو
(۲۵-دي-۱۳۹۳ ۰۳:۲۴ عصر)RIME نوشته است:  بچه ها من میخواستم بدونم ایا هشت پا حلاله یا نه و طرز پختش مثل میگو است یا نه لطفا راهنماییم کنید چون اسمی به این نام نبود در بخش میگو سوال کردم

عزیزم فکر کنم هشت پا حرام باشه چون فلس نداره. راستی مرجع تقلیدت کیه؟؟ عزیزم میتونی از مرجع تقلیدت سوال کنی

آن را زندگی نمی نامم؛

تمام لحظاتی که بدون یاد تو طی می شوند...

الهی شکرت
_‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌______________________________________________
دوستای گلم برام دعا کنید.
اگه میشه یه صلوات بفرستید.New1
نقل قول
۲۵-دي-۱۳۹۳, ۰۴:۲۵ عصر
ارسال: #32

میگو 1 کیلو سیر 6 حبه تخم مرغ 2 عدد ابلیمو 3 قاشق غذاخوری ارد سفید 1 لیوان پودر سوخاری 1 لیوان روغن نمک و فلفل به میزان لازم . دوستان عزیز میگو را خوب شسته و تمیز میکنیم یعنی پوست ان را میکنیم و پشت میگو یک را برش میدهیم و رگ سیاه ان را بیرون میاوریم البته الان در فروشگاه تمیز شده ان را میفروشند . در ظرفی سیر را رنده میکنیم و اب لیموترش تازه و نمک و فلفل را با هم قاطی کرده میگو را داخل ظرف میریزیم و خوب با مواد قاطی میکنیم در ظرف را پوشانده و 2 ساعت در یخچال میگذاریم .در سه ظرف یکی ارد سفید و پودر سوخاری و یکی تخم مرغ زده شده را اماده میکنیم روغن را در تابه ای گرم کرده البته در موقع سرخ کردن باید میگوها در روغن غوطه ور شوند وقتی روغن داغ شد میگو ها را به ترتیب اول در ارد سفید و بعد در تخم مرغ و در اخر در پودرسوخاری اغشته میکنیم و در روغن داغ میندازیم و روی دستمال کلفت اشپزخانه روغن اضافی را میگیریم . و با هر سس که دوست دارید مصرف کنید من در اینجا با سس تارتار سرو کردم

[تصویر: میگو]

یاد بگیر خوشحال باشی. ادم های غمگین همیشه حرف مردم براشون زیادی مهمه. " اهمیت ندادن" به چیزای بیخود رو یاد بگیرتصویر: images/smilies/blush.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط mma ، فرشته ی نجات ، heven
۲۶-دي-۱۳۹۳, ۱۲:۵۵ صبح
ارسال: #33
بچه ها این میگو سوخاری هایی که بیرون می فروشند واقعا میگو سوخاریه
نقل قول
  • گروه ژ
  • کتی دیلمی
۴-اسفند-۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۴-اسفند-۱۳۹۳ ۱۲:۴۲ عصر توسط kitty.)
ارسال: #34
بچه ها من به این روش میگو پفکی درست میکنم خیلی خوب میشه
میگورو 2-3 ساعت توی آبلیمو و فلفل و ادویه و سیر و پیاز و یه کوچولو شیر میخوابونم
اگر میگوتون یخی نیست توی این فاصله تو یخچال تو ظرف در بسته بذارید تا طعم دار بشه بعد توی آبکش بریزید تا حسابی خشک بشه اگر یخیه بیرون یخچال بذارید
برای پودر پفکیش من از پودر آماده پفکی گلها از این بسته نارنجی کوچیکا که شبیه جو پرکشه میخرم
طبق دستور روش درست میکنم
میگوی خشک رو توی مواد میغلتونید
توی یه شیر جوش یا تابه گود روغن مایع رو حسابی داغ کنید و 4 تا 4 تا هر کدومو در حد 4 دقیقه یه زیرو رو کنید و درش بیارید از روغن
چون بیشتر بمونه سفت میشه
با سس تارتار کاله خیلی خوشمزه میشه
پیازاییم که لابهلای میگو خوابونده بودمم با ته همین مایده پفکی سرخ کردم
اینم عکسش

http://nowaroosupload.ir/uploads/14246711132.jpg

تا خدا نخواهد برگی از درخت نمی افتد Heart
نقل قول
 سپاس شده توسط lilimashi ، فرشته ی نجات ، زیبای زیبا ، مامان پریا نازی
۱۷-مرداد-۱۳۹۴, ۰۸:۳۵ صبح
ارسال: #35
میگو چوبی تند
[تصویر: میگو]

تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط زیبای زیبا ، heven ، mina_v
۲۹-شهريور-۱۳۹۴, ۱۱:۳۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-شهريور-۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ صبح توسط آرزو بانو.)
ارسال: #36

سلام خانوما .من جنوبی هستم و یه غذای راحت که با میگو درست میکنیم که بسیار خوشمزه س و راحته رو دوست دارم نحوه ی پختشو با شما به اشتراک بزارم :
خوراک میگو ( دو پیازه میگو )
میگو : نیم کیلو / پیاز بزرگ 5 عدد ، این غذا هر چه پر پیازتر و سیر تر باشه خوشمزه تره / سیر 2 بوته / نمک فلفل زردچوبه به میزان لازم / کاری در صورت وجود یه قاشق مرباخوری سر خالی /رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری یا یک قاشق نیم
میگو ها رو پوست گرفته ، رگ کمر اونا رو گرفته و بعدش خوب میشوریم و کنار میزاریم تا آبش کاملا بره / پیاز که هر چی بیشتر باشه بهتره رو خورد کرده و توی رو غن خوب تفت می دیم باید همه ی پیازا تفت بخورن و طلایی طلایی بشن مثه پیازداغ آش بعد سیر رو که میتونیم رنده کنیم یا خورد ریز و یا بکوبیم رو اضافه میکنیم و دوباره تفت میدیم / وقتی خوب پیاز و سیرمون پخته شد میگوهامون رو اضافه میکنیم در این مورد باید شعله رو زیاد کنیم و خوب تفت بدیم اگه شعله کم باشه شاید میگو به درستی پخته نشه و آب از خودش ایجاد کنه پس شعله رو مقداری زیاد کنید و خوب تفت بدید تا میگو ها کوچیک بشن و حالت جمع شده به خودشون بگیرن حالا باید زردچوبه و نمک و فلفل رو اضافه کنید و خوب بهم بزنید ولی اروم تا میگوهاتون له نشن و بعد از اینکه مطمن شدید میگو پخته بهش یه قاشق رب گوجه فرنگی اضافه کنید این غذا اصلا نباید رب زیادی داشته باشه و نباید رنگش سرخ باشه در حدی که طمع بده رب بهش اضافه میکنید و خوب تفت میدیم تا روغن بندازه و در آخر ادویه میگو بهش اضافه میکنیم اگر هم در دسترس تون نبود همون زردچوبه و فلفل کافیه . نوش جان

پیاز و سیر رو سعی کنیند زیاد استفاده کنید / این غذا برا پخته شدن نیازی به آب نداره و با همون آب میگو پخته میشه / این غذا نیاز به رب زیاد نداره چون ترش مزه میشه / این غذا باید مقداری تند باشه / این غذا با نان سرو میشه اما شما میتونید در کنارش برنج هم درست کنید و یا حتی لای برنج یا ماکارونی بزارید که در این صورت ربش بیشتر میشه . اگر با نان میل کردید به همراهش سیب زمینی هم سرخ کنید که عالی میشه New1

در حال جدایی ....
نقل قول
 سپاس شده توسط arezoo1984 ، miss-shabnam ، mozhi ، nahid3 ، Sophie 103
۳۰-شهريور-۱۳۹۴, ۰۴:۱۳ عصر
ارسال: #37
کسی میگو پلو درست نکرده ؟بلده کسی؟

دعا کنییید به خواست دلم برسم Crying
نقل قول
۳۰-شهريور-۱۳۹۴, ۰۴:۲۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-شهريور-۱۳۹۴ ۰۴:۲۵ عصر توسط محی123.)
ارسال: #38

(۳۰-شهريور-۱۳۹۴ ۰۴:۱۳ عصر)sheyda_pink نوشته است:  کسی میگو پلو درست نکرده ؟بلده کسی؟

سلام
روز خوش
بفرمایین اینجا

http://www.nowaroos.com/Thread-%D9%85%DB...270?page=2

خدایا ممنون که همراهمی 
ممنون که منوبه خواسته هام میرسونی
تصویر: images/smilies/heart.gif

سمیییییییییییییییییییییی پیاممو بخون 
نقل قول
۳۰-شهريور-۱۳۹۴, ۰۴:۲۶ عصر
ارسال: #39
مرسی عزیزم

دعا کنییید به خواست دلم برسم Crying
نقل قول
 سپاس شده توسط محی123
۳۰-شهريور-۱۳۹۴, ۰۴:۳۰ عصر
ارسال: #40
میگم بچه ها یه سوال من خیلی بدم میاد میگو‌که سرخ میکنم اب داشته باشه خیلیییی چندشه هرچی هم مدت زمان زیاد میکنم بازم تغیر زیاد نمیکنه چیکارش کنم

نمیدونم چرا اینجا اینجوری شدهSad
مرگ بر داعش
آ ب نیست خیلی کمه لطفا درست مصرف کنیم و به سایرین هم تذکر بدیم
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام