میگو

۹-تير-۱۳۹۳, ۰۵:۲۹ عصر
ارسال: #21

Heart چیپس و میگو
سلاااامNew1
میخوام امروز دستور یه پیش غذا بذارم براتون که چون سنگینه میتونید به عنوان وعده غذایی هم درست کنید
مواد لازم:(به اندازه 1نفر)
14 عدد میگو
1فلفل دلمه متوسط(چون بزرگ بود نصفش رو ریختم)
1 عدد سیب زمینی درشت
قارچ(که من تموم کرده بودم به همین خاطر نریختم)
پنیر پیتزا به اندازه دلخواهتون
نمک
فلفل
پودر موسیر
لیمو ترش
روغن

[تصویر: میگو]
1-فلفل دلمه و سیب زمینی رو خلالی خرد کرده
2-سیب زمینی رو در روغن سرخ میکنیم
من فلفل دلمه رو سرخ نکردم چون توو فر یه کم میپزه و سرخ نشه ترد و خوشمزه تره
3-میگو رو برای 4 دقیقه سرخ میکنیم توو ظرفی جداگونه چون یه کم آب میندازه و موقع سرخ شدن بهش نمک اضافه میکنیم
4-مواد رو با هم مخلوط میکنیم و لایه ای پنیر میریزیمو ادویه جات رو اضافه میکنیم(به دلخواه میتونید کم و زیادش کنید مثلا با آویشن هم خوشمزه میشه)
5-ظرف رو داخل فر میذاریم و مدت 6 دقیقه میذاریم میمونه(اگه دو شعله بالا و پایینه 3 دقیقه شعله پایین 3 دقیقه شعله بالا)
بهش سر میزنیم که نسوزه و اگه پنیر ها خوب آب نشده بود بیشتر بذارید بمونه(چون هر گازی حرارتش فرق میکنه)
غذامون آماده سرو هستش
لیمو ترش رو روی غذامون میریزیم.خیلی خوشمزه میشه Lub
با هر نوع سسی که دوست دارید میتونید میل کنید
نوش جونتون New1New1New1New1

1شهریور
آرایشگاه|کرج|Dodgy
آتلیه|کرج|: آقای عکس.مهدى فلك بلند(بی مسئولیت و بی فکر) فیلم عروسیم مفقود شده!
تشریفات|کرج|: پیمان (عالی)
گل|کرج|: باختر
-------------
هر قدر عقاید کسی احمقانه تر باشد باید کمتر با او مخالفت کرد.
نقل قول
 سپاس شده توسط shaparak103 ، *FaRzAnEh* ، eli.me ، mehrabaaan ، baharak7 ، مری جوجو ، Alice13 ، maryam khanoom ، parisan ، Nilgoon_7 ، نیازز ، 3lena ، سيم سيم ، madely ، mehrabon1992 ، CIEL0 ، kitty ، ermiaa69 ، فرشته ی نجات ، parmisam ، heven ، غزال999 ، نیلوییی ، رویا63
۱۸-تير-۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ صبح
ارسال: #22
RE: میگو
پیتزای میگو هم خوشمزه میشه...امتحان کنین

خانواده ي سه نفره ❤️
نقل قول
 سپاس شده توسط سيم سيم ، پارمیسم
۶-مرداد-۱۳۹۳, ۱۱:۵۴ عصر
ارسال: #23
قلیه میگوی خوشمزه☆★☆
نصف استکان شوید.
میگوی پاک شده 300 گرم
یک استکان گشنیز
کمی شنبلیله
.یک ق غ رب گوجه
.دو ق غ تمر هندی در آب مخلوط شده
.نمک فلفل زردچوبه ب م لازم
.سیر یک بته
.پیاز یک عدد بزرگ
میگوها را پاک کرده..پیاز را خرد میکنیم و در ماهیتابه سرخ میکنیم ادویه ها را به پیاز اضافه کرده و بعد سبزی ها را هم روی پیاز میریزیم کمی تفت میدهیم ، میگوها را به مواد اضافه کرده تا کمی تفت بخورد و طعم مواد به گوشتش رود سیر رنده شده رو هم اضافه میکنیم یک قاشق غ رب گوجه را نیز اضافه کرده و 10 دقیقه بعد تمر هندی رو که در آب ولرم حل کردیم رو به موادمون اضافه میکنیم.این مقدار آب هم نباید خیلی زیاد باشه در حدی که یک بند انگشت از میگوها بالاتر باشه و یک ساعت با حرارت ملایم میذاریم تا بپزه.

خانواده ي سه نفره ❤️
نقل قول
 سپاس شده توسط set@reh ، atteffe
  • کتی دیلمی
  • گروه ژ
۳-آبان-۱۳۹۳, ۰۹:۰۹ عصر
ارسال: #24
با میگو میتونید یه غذایی مثل مواد پیتزا هم درست کنید . خیلی خوشمزه میشه .پیاز و نگینی خورد کنید بعد تفت بدین .فلفل دلمه ایی و گوجه هم به بهمین صورت خورد کنید و کنار بزارید .بعئ میگو ها رو بریزید با پیاز ها تفت بدین و فلفل و گوجه رو اضافه کنید بزراید که آب گوجه با مواد ترکیب بشه و عصاره اش در بیاد .بعد حدود 25 دقیقه غذا آمادست .
من کنارش سیب زمینی هم سرخ میکنم و با نون میخوریم .خیلی خوش مزه میشه یه بار تست کنید .
نقل قول
 سپاس شده توسط mahya .kh
۱-آذر-۱۳۹۳, ۰۹:۰۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱-آذر-۱۳۹۳ ۱۲:۲۰ عصر توسط arezoo1984.)
ارسال: #25
فارفاله میگو با سس قارچ

میگو رو از شب قبل با گشنیز، جعفری، آبلیمو، روغن زیتون، سیر و نمک و فلفل طعم دار کنین و بذارین تا صبح بمونه.
فارفاله رو پس از آبکش کردن با روغن زیتون و آویشن طعم دار کنین.
میگوهای طعم دارشده رو به سیخ بکشین و با کمی روغن تو ماهیتابه سرخش کنین.
برای سس قارچ هم به ازای هر یک دونه پیاز متوسط، 5تا قارچ، یک ق غ سس مایونز، یک ق غ سس کچاب و 2 ق غ ماست و نمک و فلفل و پودر سیر و آویشن موردنیازه.
پیاز رو خلالی و سرخش میکنیم. قارچ ها رو توش تفت میدیم (اگه خواستین خوب نرم بشه، درش رو بذارین چند دقیقه که آب بندازه و تو آبش بپزه) بعد از رو گاز بردارین و بقیه مواد رو بهش اضافه کنین Smile

حالمون خوبه Lub
نقل قول
۱-آذر-۱۳۹۳, ۰۹:۱۰ صبح
ارسال: #26
قبل از پخت میگو به هر روش: دو دقیقه میگو رو تو آب جوش و سرکه بجوشونید تا بوش گرفته بشه

الحمد الله رب العالمین
خدا بردیا رو به من و همسرم بخشید
نقل قول
 سپاس شده توسط فرشته ی نجات ، nahid90
۱۰-دي-۱۳۹۳, ۱۱:۰۵ عصر
ارسال: #27

Rainbow RE: میگو
طرز تهیه میگو پفکی

مواد لازم:
میگو ۱ کیلو
آبلیمو یک قاشق سوپخوری
ماست دو قاشق سوپخوری
پیاز یک عدد
آرد ۲/۳ لیوان
تخم مرغ یک عدد
زعفران نصف قاشق چایخوری
نمک به مقدار لازم
بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری
فلفل به مقدار لازم

طرز تهیه:
اول میگو را تمیز میکنیم پوست آن را کنده ، میشوییم و سپس آن را در آب پیاز که قبلن آن را رنده کرده و آب آن را جدا کرده این می ریزیم. بعلاوه مقداری آبلیمو و فلفل سیاه. بعد آن را مخلوط می کنیم . در ظرف را بسته و یک ساعت داخل یخچال قرار می دهیم . سس مخصوص میگو پفکی را با مخلوط کردن آرد ، تخم مرغ، زعفران ، ماست ،بیکینگ پودر و نمک تهیه می کنیم. سس ما نباید زیاد سفت یا شل باشد. اگر سفت شد مقداری ماست و اگر شل شد مقداری آرد به آن بی افزایید. سپس میگوها را از آب پیاز خارج کرده و داخل مایع ریخته ، مخلوط کرده و در ظرف را گذاشته و نیم ساعت درون یخجال قرار می دهیم .

یک ظرف کوچک نچسب را روی اجاق گاز قرارداده و داخل آن روغن ریخته و می گذاریم داغ شود. ظرف باید کوچک باشد تا روغن روی میگو ها را بگیرد، پس از اینکه روغن کاملاً داغ شد حرارت را پائین کشیده و میگوها را یکی یکی داخل روغن می ریزیم وقتی یک طرف آن طلایی شد ، میگو را بر می گردانیم تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود ، دقت کنید حرارت مقداری باشد که روغن نسوزد
نقل قول
۱۶-دي-۱۳۹۳, ۰۹:۱۶ عصر
ارسال: #28
من یه مدل میگو درست میکنم که عاشقشم اول یک عدد پیاز رو با پنج حبه سیر و یه تکه زنجبیل تازه که همه را خورد میکنم و در روغن زیتون تف مید هم بعد پنج عدد گوجه فرنگی تازه رو که پوستش رو گرفتم نگیتی کرده به مواد اضافه میکنم مثل املت میزارم تا مواد با گوجه قوام بیاد بعد میگو ها را داخل ان میگذارم و کمی پیازچه و گشنیز خوردشده روی ان میپاچم به اندازه دو قاشق خورد شده ی پر بعد نمک و فلفل به ان اضافه کرده و فلفل دلمه ای رنگی را نصف کرده روی مواد میگذاریم در قابلمه را بسته به مدت هشت تا ده دقیقه تا میگو ها پخته شود اما مواظب باشیم تا حرارت زیاد نبیند چون میگو سفت میگردد غذا حاضر است نوش جان برای سرو غذا روی ان کمی پیازچه و گشنیز خورد شده میریزم تا زیبا تر شود این غذا به همراه برنج قهوه ای و زیتون پروره یک غذای کامل است
نقل قول
 سپاس شده توسط رویا63
۲۲-دي-۱۳۹۳, ۰۲:۱۵ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-دي-۱۳۹۳ ۰۲:۲۲ عصر توسط دوست همیشگی.)
ارسال: #29
منم میگو رو اینجوری درست میکنم خیلی خوشمزه میشه
اول 1سیب زمینی بزرگ و نگینی خرد کرده و سرخ میکنم بع 1پیاز بزرگ و خرد و سرخ میکنم بعدش مقداری قارچ رو باز سرخ میکنم و در نهایت 20تا میگو رم تو روغن سرخ میکنم بع همه موادو باهم مخلوط میکنم رب گوجه نمک و زرچوبه و فلفل هم میزنم و 2قاشق آبلیمو عالی میشه

اینم عکسش اوووووووووووووووم

خدایا هیچ وقت مارو به حال خودمون رها نکن!New2
نقل قول
 سپاس شده توسط heven ، qasedak74
۲۵-دي-۱۳۹۳, ۰۳:۲۴ عصر
ارسال: #30
بچه ها من میخواستم بدونم ایا هشت پا حلاله یا نه و طرز پختش مثل میگو است یا نه لطفا راهنماییم کنید چون اسمی به این نام نبود در بخش میگو سوال کردم
نقل قول
 سپاس شده توسط qasedak74
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام