میگو

۱۴-شهريور-۱۳۹۲, ۰۸:۳۷ عصر
ارسال: #11
RE: میگو
دوستای خوبم من چندروز پیش یه غذایی از میگو درست کردم که همه لذت بردن از خوردنش . میگو را مزه دار کردم و بعداز یک ساعت با فلفل شیرین ریز شده و قارچ ریز شده و کمی رب گوجه تفت دادم . از طرفی بادمجان دلمه ای را از وسط نصف کردم و سرخش کردم و وسط آنرا درآوردم و از مایع میگو روی آن ریختم و پنیر رنده شده را روی آن ریختم و گذاشتم داخل فر . البته گریل را روشن کردم و تا موقعی که پنیر آب شد آنرا درآوردم . همه میگفتن خیلی خوشمزه شده و بیشتر میخواستن . ولی چون بار اولم بود کم درست کرده بودم . اگه کسی میگو و بادمجان را دوست داشته باشد حتما از این غذا لذت خواهد برد .

خاص ترينم . . .انگشتان دستت زيباترين تسبيح براي نيايش هاي عاشقانه من است . . .
نقل قول
 سپاس شده توسط *آوا* ، آیتا ، 3lena ، nahid90
۲۵-مهر-۱۳۹۲, ۰۹:۱۶ عصر
ارسال: #12
میگو با شلیل کبابی
2 عدد شلیل هسته گرفته را با برش‌های نازک خلالی خرد کنید و روی گریل، کنار میگوهای ادویه‌دار و تند بگذارید (طوری که روی‌شان به سمت بالا باشد) 4 دقیقه بپزید و بعد سمت دیگرشان را بپزید.
موادلازم:
شلیل = دو عدد
سبزیجات دلخواه = 170 گرم
سس سرکه = به میزان دلخواه
میگو = به تعداد دلخواه

طرز تهیه:

2 عدد شلیل هسته گرفته را با برش‌های نازک خلالی خرد کنید و روی گریل، کنار میگوهای ادویه‌دار و تند بگذارید (طوری که روی‌شان به سمت بالا باشد) 4 دقیقه بپزید و بعد سمت دیگرشان را بپزید. در یک کاسه بزرگ، 170 گرم برگ‌های ریز و خوش‌رنگ سبزیجات دلخواه خود را به همراه نصف پیمانه برگ تازه ریحان مخلوط کنید و در آخر یک‌چهارم پیمانه سس سرکه (مخلوط یک‌چهارم پیمانه سرکه قرمز، مقداری نمک و یک‌چهارم پیمانه فلفل سیاه با مقداری روغن زیتون) رویش بریزید و حسابی مخلوط‌شان کنید. این مخلوط را بین 4 بشقاب تقسیم کرده و روی‌شان را با چند میگو، شلیل و در صورت دلخواه چند برش آووکادوی رسیده و یک‌چهارم پیمانه بادام برشته تزئین کنید.
نقل قول
 سپاس شده توسط Nilgoon_7
۲۹-آبان-۱۳۹۲, ۰۶:۵۶ عصر
ارسال: #13
من عاشق میگو سوخاری هستم . فقط میگو سوخاری

عروس مهر میشم Heart
نقل قول
  • گروه ژ
  • کتی دیلمی
۲۹-آبان-۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ عصر
ارسال: #14
من میگو رو مواد بنیه درست میکنم
میگو رو میریزم داخل مواد نیم ساعت میمونه و بعد داخل روغن میندازم و سریع پف میکنه و درمیارم
خودم که میگو دوست ندارم و به هیچ طریقی نمیخورم متاسفانه اما برای بقیه به این روش درست میکنم و همه خیلی دوست دارن
نقل قول
۱۰-دي-۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۰-دي-۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ صبح توسط harpy.)
ارسال: #15
میگو با شلیل کبابی
2 عدد شلیل هسته گرفته را با برش‌های نازک خلالی خرد کنید و روی گریل، کنار میگوهای طعم دار شده با چاشنی لیمو و فلفل الیت بگذارید (طوری که روی‌شان به سمت بالا باشد) 4 دقیقه بپزید و بعد سمت دیگرشان را بپزید. در یک کاسه بزرگ، 170 گرم برگ‌های ریز و خوش‌رنگ سبزیجات دلخواه خود را به همراه نصف پیمانه برگ تازه ریحان مخلوط کنید و در آخر یک‌چهارم پیمانه سس سرکه (مخلوط یک‌چهارم پیمانه سرکه قرمز، مقداری نمک و یک‌چهارم پیمانه فلفل سیاه با مقداری روغن زیتون) رویش بریزید و حسابی مخلوط‌شان کنید. این مخلوط را بین 4 بشقاب تقسیم کرده و روی‌شان را با چند میگو، شلیل و در صورت دلخواه چند برش آووکادوی رسیده و یک‌چهارم پیمانه بادام برشته تزئین کنید.

بورک میگو

مواد لازم:
خمیر یوفکا دو عدد
میگو 20 تا 25 عدد
زنجبیل ساطوری یک قاشق چای‌خوری
نمک نصف قاشق چای‌خوری
گوجه گیلاسی 10 عدد
چاشنی لیمو و فلفل الیت 1/4 قاشق چای‌خوری
آب‌لیمو دو قاشق غذاخوری
روغن دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه:
دو خمیر را باز کرده و مانند برش پیتزا هر کدام را به هشت بخش تقسیم می‌کنیم.

آب‌لیمو، نمک و فلفل را به همراه میگوهای خرد شده در تابه می‌ریزیم و حرارت می‌دهیم. رنگ میگو که تغییر کرد روغن و گوجه را می‌ریزیم و هم می‌زنیم تا میگوها بپزند. مدت زمان لازم برای پخت میگو شش تا هشت دقیقه است و در آخرین لحظه زنجبیل تازه را افزوده و حرارت را خاموش می‌کنیم.

سپس یک قاشق از مواد برداشته در ابتدای خمیر ریخته و به سمت رأس مثلث می‌پیچیم و بعد در روغن سرخ می‌کنیم.

می‌توانید رول‌ها را در سینی فر چیده و روی هر کدام مقداری زرده تخم‌مرغ بمالید و 10 دقیقه حرارت بدهید. حرارت مطلوب برای فر 200 درجه سانتی‌گراد می‌باشد.
نقل قول
 سپاس شده توسط njm
۱۵-دي-۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ عصر
ارسال: #16
من میگو سرخ شده به معده ام نمیسازه .

برای همین میذارمش لای پلو اینطوری هم خوشمزه تره هم من راحت ترم .

میخام لاغر بشم با اراده و مصممCool
وزن شروع : 67
وزن هدف : 55
نقل قول
 سپاس شده توسط njm
۱۵-دي-۱۳۹۲, ۰۶:۴۰ عصر
ارسال: #17
میگو رو قبل سرخ کردن فقط به مدت یک دقیقه بندازین آب جوش و در بیارید
هم شکل خوشو حفظ میکنه و زیباتره هم بهتر پخته میشه و خوشمزه تر میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط یاسمین گلی ، شقایق محسن ، nahid90 ، 3aman goli
۲۲-دي-۱۳۹۲, ۰۶:۵۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۲-دي-۱۳۹۲ ۰۶:۵۶ عصر توسط harpy.)
ارسال: #18
میگو با کشمش
مواد لازم:
میگو 400 گرم
سیب زمینی 1 عدد متوسط
کشمش 200 گرم
سس سویا 1 قاشق غذا خوری
سیر 2 حبه
پیاز 1 عدد
زنجبیل نمک وچاشنی لیمو و فلفل الیت به میزان لازم
میگو را با سس سویا زنجبیل سیرو پیاز حدود 2 ساعت می گذاریم تا مزه دار شود بعد آن را در روغن سرخ می کنیم (میتوان قبل از سرخ کردن در آرد سوخاری آ را بغلتانیم)بعد کشمش های شسته شده را کمی در روغن تفت می دهیم و سیب زمینی های نگینی شده را نیز جداگانه سرخ می کنیم و کشمش و میگو را به آن اضافه می کنیم و به ان مقداری نمک و چاشنی لیمو و فلفل الیت می زنیم غذا حاضر است و می توان آن را با پلو سرو کرد
[تصویر: میگو]

میگو با سس پرتقال
مواد لازم:
▪ پرتقال: ۱ عدد؛ ▪ سس سویا: ۲ قاشق چایخوری؛ ▪ عسل: ۲ قاشق چایخوری؛ ▪ سرکه سفید: ۲ قاشق چایخوری؛
▪ ادویه (زیره، تخم گشنیز، فلفل قرمز، زنجبیل، فلفل): ۱ قاشق چایخوری؛ ▪ میگو: ۷۰۰ گرم؛ ▪ روغن زیتون الیت: ۲ قاشق چایخوری ▪ پیازچه برای تزئین: به میزان دلخواه.
● طرز تهیه: با مک یک پوست کن یا چاقوی تیز پوست یک پرتقال را با دقت بگیرید؛ توجه کنید قسمت سفید پرتقال را جدا نکنید. سپس به صورت خلال های باریک برش دهید و آب پرتقال را بگیرید و کنار بگذارید و در یک قابلمه آب در حال جوش به مدت ۲ دقیقه خلال پرتقال را بجوشانید و سپس با آب سرد آبکش کنید. در یک ماهی تابه آب پرتقال و سرکه و عسل و سس سویا و روغن زیتون و ادویه ها و خلال پرتقال ها را به مدت دو تا سه دقیقه بجوشانید (با حرارت کم) سپس بگذارید خنک شود. میگوها را پس از خنک شدن مدت یک ساعت داخل سس به دست آمده بگذارید تا مزه دار شود. روغن را در یک ماهی تابه گرم کرده و میگوها را پس از خارج کردن از سس سرخ و با پیازچه سرو کنید. برای پرهیز از سفت شدن میگوها باید آن ها را سریع سرخ کرد و هنگامی که رنگشان سرخ شد و تاب برداشتند آن ها را از روی حرارت بردارید.
نقل قول
 سپاس شده توسط نیازز
۲۴-دي-۱۳۹۲, ۱۱:۵۸ صبح
ارسال: #19
بچه ها من این میگو رو درست کردم عالیه
مواد لازم
پودر بنیه از مروی خریدم با دلستر تلخ قاطیش کردم میگو گذاشتم توش واسه 1و2 ساعت

پودر kfc از مروی خریدم توش جایزه داره3 (12) جایزه نیست اما یه پودر اضافه داره باه قاطی کنید

چون پودر kfc هم خیلی تنده هم شور با آرد قاطیش کنید
روغن داغ میکنید بعد میگو رو از خمیر بنیه در میارید میزارید تو پودر kfc میغلتونید میندازید تو روغن غوطه ور شه ها
بعدشم سسشو با ماست و سس سفید و نعناع قاطی کنید
میگو بزنید توش بخوریدNew1

خدایا تا حالا تنهام نزاشتی از این به بعدم نزارNew1
إنّ مع العسر یسرا
برای پرندمون دعا کنید حالش خوب شه ممنون ازتون
نقل قول
 سپاس شده توسط *آوا* ، نیازز ، سيم سيم ، heven
۲۰-ارديبهشت-۱۳۹۳, ۰۲:۲۵ عصر
ارسال: #20
بچه ها این پودر های سوخاری میگو آماده ای که تازه تو بازار اومده خوبه ؟!؟ اگر از این ها زدیم دیگه نیاز به نمک و فلفل و تخم مرغ و اینا نیست ؟!؟!؟!؟!؟
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام