• گل سنتر
  • ونوستار

مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی

۲۵-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۶:۱۷ عصر
ارسال: #881
RE: مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی
(۲۴-ارديبهشت-۱۳۹۷ ۰۹:۵۵ عصر)'strips' نوشته است:  بچه ها میخوام برم سفر بیایید یکمی ارشادم کتین ک چطوری در برابر ویترینای رنگ وارنگ مقاومت کنم و بقدر نیاز واقعی بخرم

هر روز صبح قبل از بیرون رفتن قیمت دلار و یورو رو چک کن. خود به خود انگیزه خریدت میاد پایین. 

نقل قول
 سپاس شده توسط فرشته نامی ، strips ، shiva.29 ، Maryam290 ، shiningdiamond
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۱۲:۲۱ عصر
ارسال: #882
من همچنان مینیمال بودن در مورد وسایل خونه و اشپزخونه رو نگه داشتم .
اخیرا هم انباری مون رو ترکوندیم و اندازه یه وانت آشغال از توش درومد . خیلی تعجب کردم چون همیشه مرتبش می کردیم . ولی چه حس خوبی داره وقتی خلوت میشه آخیییییییش
یاد انباری بابام و پدرشوهرم اینا که می افتم تا خرخره توش اشغال چپوندن حالم بد میشه .
.
ولی تصمیم گرفتم در مورد لباس دیگه مینیمال نباشم .
یه مدت خواستم بشم ولی دیدم داره کسلم میکنه . تصمیم گرفتم یه کم بیشتر بخرم . خیلی تو روحیه م اثر خوبی میذاره خرید لباس و متنوع پوشیدن . به جاش باید قبلی ها رو رد کنم بره .
.

Maybe a mother
.
مدت انتظار : ۱۲ ماه
درصد امید : ۶۰ درصد 
تصویر: images/smilies/rolleyes.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sara.sm ، arezoo1984 ، ستی‌لیته ، شاه پریا ، strips ، Maryam290 ، mehrijooon ، بارون*
۲۶-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۱:۵۰ عصر
ارسال: #883
به از بین بردن انباشتگی و بی نظمی بپردازید
هر لباسی که دیگر اندازه تان نیست حتی اگر کاملا نو هستند،
خودکارهایی که جوهر ندارند، 
مجسمه های شکسته
ظروفی که سرویس آنها ناقص است
قبض ها و کاغذ باطله هایی که دیگر نیاز ندارید
همه انباشتگی ها را با دست و دلبازی دور بریزید
و همزمان با آن نیز ذهن خود را از انباشتگی افکار منفی، کینه ها و ترس ها خالی کنید
می توانید هنور وسایلی که هنوز قابل استفاده هستندبه دیگران ببخشید. تا انرژی خوب استفاده آنها از وسایل به شمابرسد.
در گام اول کمدها و کابینت ها را خلوت کنید تا جا برای لباس ها و ظروف نو باز شود
تا جای وسایل را باز نکنید، وسایل جدیدی که نماد نماد بهبود وضعیت مالی شماست از راه نخواند آمد.
پس از همین الان شروع کنید و دست و دلباز باشیدتصویر: images/smilies/heart.gif

من سرشار از مهربانی می مانم، حتی اگر کسی قدر مهربانیم را نداند
میخواهم مثل خدا بی توقع مهربان باشمHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط آرامشه خیال ، strips ، باران 94 ، "parva" ، Maryam290 ، mehrijooon
۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۱۱:۴۶ عصر
ارسال: #884
من شروع کردم به خالی کردن فضا.
تقریبا نصف کتابهام رو دادم به کتابخونه نزدیکمون و یه قفسه کامل رو هم دوستام بردن.
یه سری حوله و پرده و ملافه از مد رفته رو دور انداختم.
فردا میخوام به کیف و کفش‌ها رسیدگی کنم. لوازم آرایشی و لباس‌ها و مدارک توی مرحله بعدی قرار دارن.

یه سری چیزها رو هم نمی‌دونم باید رد کنم بره یا نه؟

مثلا من یه پیانو دیواری دارم ولی چند ساله که نزدم. نمیدونم بزارم باشه یا نه؟ فکر کنم یه بیست تومنی میخرنش...از طرفی دلم نمیاد...
یا زیاد برام عطر و ادکلن کادو و سوغاتی میارن. شاید الان بیشتر از 20 تا شیشه دارم...مگه چقدر به خودم میپاشم. اینا رو چیکار کنم؟!

Nothing is worth it if you aren't happy
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290 ، souniya
۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۷, ۰۲:۱۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۷ ۰۲:۲۰ صبح توسط shiva.29.)
ارسال: #885
من چند روز پیش لباس هام رو به شیوه ماری کوندو مرتب کردم. (درباره ش توی سایت عارفه joywithless می تونین بخونین).
یعنی به جای این که هر روز یه ذره ش رو مرتب کنم یهو کل لباس های کمد رو ریختم بیرون فکر کنم سه ساعتی وقتمو گرفت.
همون طور که خودش گفته باید ببینیم لباسها واسمون برق شادی داره یا نه! منم واقعا هر لباسی که بهم حس خوبی نداد رو گذاشتم کنار. به جز دو سه تا مورد که مجبورم دست نگه دارم تا یکی دیگه ش رو بخرم و بعد بذارم کنار.
بعد اومدم لباس هام رو این طوری تقسیم بندی کردم: 1-زمستونی ها چه بلوز بافت چه شال و دستکش چه پالتو و پانچ و ... (کلا لباس غیرفصل)رو گذاشتم توی دو تا باکس بزرگ گذاشتم ته کمد که دم دست نباشه.
2-پیراهن های مجلسی،
3-پیراهن های معمولی تر، شومیز، تاپ
4-شومیز و تونیک هایی بدن نما و تنگ و ...نیست(واسه دورهمی های مختلط)،
5-جوراب شلواری و گن و ...،
6- شال و روسری
هر کدوم توی یه باکس که رنگهاشون هم با هم فرق میکنه.
مانتوها + شلوارها + بلوزهایی که نه خیلی مجلسیه نه تو خونه ای(مثلا میخوام برم خونه دوستم می پوشم) رو هم توی کمد به چوب رختی زدم چون کاربردشون زیاده باید دم دست باشن.
قبلا موردهای 2 و 3 و 4 همه با هم قاتی بود. بعضی چیزا رو به چوب رختی زده بودم، بعضی دسته ها توی چند تا باکس کوچیک بود... شاید در ظاهر فقط کمد منظم چیده شده بود ولی دسته بندی (از نظر کاربرد )نداشت. برای همین همیشه خیلی وقتم تلف می شد واسه پیدا کردن یه لباس مناسب. یهو می دیدم قبل مهمونی نصف کمدم اومده روی تخت واسه پیدا کردن یه دست لباس. ولی واقعا از وقتی پسرم به دنیا اومده وقت واسم مثل طلاست دیگه نمیشه کلی زمان گذاشت واسه این کار...
الان دیگه نظم ذهنی دارم نسبت به کمدم. می دونم مثلا وقتی یه مهمونی معمولی زنونه میخوام برم باید باکس زرشکی رو باز کنم یه پیراهن بردارم باکس کرم رو هم باز کنم یه جوراب شلواری بردارم، ولی وقتی میخواییم شب نشینی بریم خونه برادرشوهرم باکس آبی رو باز کنم یه تونیک بردارم+یه شلوار که توی کمد به چوب رختی زدم. وااای حتی فکرشم لذت بخشه برام تصویر: images/smilies/biggrin.gif

بعد از لباس ها طبق شیوه ماری کوندو نوبت کتابهاست. اونم ایشالا به زودی...

آن گونه زندگی کن که روی سنگ قبرت بنویسند: «پشیمان نبود»
نقل قول
 سپاس شده توسط Forbidenlove ، باران 94 ، pegah22 ، nazgol22 ، "parva" ، TiTi 92 ، Maryam290 ، mehrijooon ، strips ، ژاکلین
۲-خرداد-۱۳۹۷, ۰۱:۱۳ عصر
ارسال: #886
(۲۷-ارديبهشت-۱۳۹۷ ۱۱:۴۶ عصر)'patrisa' نوشته است:  من شروع کردم به خالی کردن فضا.
تقریبا نصف کتابهام رو دادم به کتابخونه نزدیکمون و یه قفسه کامل رو هم دوستام بردن.
یه سری حوله و پرده و ملافه از مد رفته رو دور انداختم.
فردا میخوام به کیف و کفش‌ها رسیدگی کنم. لوازم آرایشی و لباس‌ها و مدارک توی مرحله بعدی قرار دارن.

یه سری چیزها رو هم نمی‌دونم باید رد کنم بره یا نه؟

مثلا من یه پیانو دیواری دارم ولی چند ساله که نزدم. نمیدونم بزارم باشه یا نه؟ فکر کنم یه بیست تومنی میخرنش...از طرفی دلم نمیاد...
یا زیاد برام عطر و ادکلن کادو و سوغاتی میارن. شاید الان بیشتر از 20 تا شیشه دارم...مگه چقدر به خودم میپاشم. اینا رو چیکار کنم؟!

سازتو که نفروش من بودم حداقل روزای تعطیلی یک ساعت میزدم ولی حیف که نه دارم نه بلدم

خـــــــــــــدایـــــــــــــا شکرتHeart
نقل قول
 سپاس شده توسط patrisa
۲۴-خرداد-۱۳۹۷, ۱۲:۲۰ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۵-خرداد-۱۳۹۷ ۰۸:۱۶ عصر توسط پیانو عشق من.)
ارسال: #887
Star RE: مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی
دوستان گلم هدفی که من  از ایجاد این تاپیک داشتم ، صرفا مینمال شدن نبود ، یعنی مینمال شدن یک هدف نیست یک وسیله هست برای رشد و ارتقا شخصی وخانوادگیمون .یعنی با مینمال شدن ما زمان و فضا و انرژی بیشتری خواهیم داشت تا بتونیم به مفاهیم اصلی زندگی بپردازیم.
دراین راستا من یک گروه تلگرامی با عنوان : 

چالشهای مینیمالیستهای زیبااندیش

https://t.me/joinchat/BgssTgmQAvPHwHaQM12FSw

رو درحال تشکیل هستم .در این گروه هر هفته یک چالش رو مطرح میکنیم و با هم تجربه اش میکنیم .چالشهایی که کمک میکنند به زندگی بهتر .
اگر تمایل داشتید عضو گروه بشید از لینک بالا استفاده کنید .
شادباشید

arghavan_2020@ آیدی تلگرام منتصویر: /images/smilies/new/happy.png
نقل قول
 سپاس شده توسط strips
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام