• تخت جمشید
  • آرایشگاه گیوا

مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی

۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۱۲:۱۴ صبح
ارسال: #791
RE: مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۱۰:۰۳ عصر)strips نوشته است:  
(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۲:۱۳ عصر)زهرا1367 نوشته است:  من خیلی برام مهمه مثلا خونه مادر شوهرم که برم لباس تکراری نپوشم ،با اینکه خود اونها اصلا اهل تیپ زدن نیستن ،باید رو خودم کار کنم ،چطورید از نظر ذهنی رو خودم کار کنم؟؟تصویر: images/smilies/huh.gif

زهرا جون چقد در سال میری خونشون؟ اگر پنج شش ماه یکبار میری میشه که تکراری نپوشید وبی مثلا اگه ماهی دو بار میری با سیستم مینیمالیستی نمیخونه, چرا ذهنتو شیفت نمیدی به اینکه لباس جنس عالی بخری ولی کم و سعی کنی جوری خرید کنی ک ست های قشنگی بتونی از مجموع لباسات بسازی؟ بنظرم سه تا ست لباس تمیز و شیک و خاص بهتر از ده تا مانتو خیلی خیلی معمولیه

ماهی دو سه بار میرم .مشکلم همینجاست ست میکنم اما مثلا لباسی که توخونشون میپوشم میخوام با دفعه قبل متفاوت باشه.لباس هم زیاد دارم .خودشون خیلی ساده هستن.من اینجوریم
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۰۵:۲۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۰۵:۳۱ صبح توسط zanebaran.)
ارسال: #792
به عقیده من و بر اساس تجاربم
اگه میخواییم به معنی واقعی مینیمال وسایل مفید بگیریم و وسایل غیر ضروری و یا کم مصرف رو به حداقل برسونیم من تجربه م میگه این وسایل و این تعداد برای سیسمونی لازمه

لباس مناسب بدو تولد فرزند بسته به وزنش که ترم هست یا پری ترم و جثه ش
به هرحال از اون لباسی که تا 1 ماهگی قراره بچه بپوشه 4 سری ( مثلا 2 سری کامل و 2 دست هم بادی شلوار )
سایزای بالاتر از اون هم یعنی 1 ماه تا 3 ماه و 3 ماه تا 6 ماه و 6 ماه تا 9 ماه از این سری ها هرکدوم حداقل 6 ست لازمه
ولی خب الزامی نیس که همه 6 ست رو شما تو سیسمونی بخری
این 6 تا که گفتم به عقیده من حداقله
من خودم تو مثلا 1 تا 3 ماه برای فرزندم سرهمی / ست بادی شلوار / ست بلوز شلوار/ ست تاپ شلوارک/ ست مانتو شلوار ........ شاید 12 13 دست لباس متفاوت میشد و از همه هم خیلی استفاده کردم و واقعا هیچی نبود که بگم وقت استفاده نشد چون بچه که کوچیکه روزی 3 4 بار لباساش رو ممکنه عوض کنین من البته زیادی مراقب و حساس بودم و سریع اب دهنش میریخت یا کمی شیر یا بالا میاورد یکم یا پوشک پمپرز آلمانی یکم گاهی مرطوب میشد سریع عوض میکردم لباسا رو

کریر برای من واقعا 3 4 بار استفاده شد کلا الان کریر با آکبند فرقی نداره

روروک که نگرفتم
آغوشی هم نگرفتم
واکر ولی گرفتم خوبه برا راه افتادن بچه
تشک بازی درجه 1 ضدحساسیت و مارک و مدل خیلی خوب گرفتم
شیشه کیفیتش خیلی مهمه چون باید جوشیده بشه مارک فیلیپس اونت اول برای سیسمونی فقط 1 عدد سایز 12ح میل گرفتم و 1 عدد شیشه شور وی و پستونک وی و اویز پستونک و جعبه استریل پستونک ........
آویز و جعبه استریل و اینا رو نیاز نیس اصلا بگیری چون ممکنه بچه اصلا پستونک نگیره مثل دختر من

در مورد شوینده بدن بچه ........ چیکو و بیبی جانسون و .... که الان همه تقلبی هستن یا 1 عدد شامپو دو در 1 موستلا بگیرید یا شامپو های ایرانی مثل اوه و اکتیو و اینا
راستش من از اوه دو در یک استفاده میکنم برا بچه و میتونم بگم واقعا از موستلا چیزی کم نداره و چون اختلاف قیمتشون خیلی زیاده واقعا به نظرم بهتره

کرم مرطوب کننده هم من فیروز سبز استفاده میکنم که تنها چیزی هست که مارک فیروز استفاده کردم و راضی بودم هم از کیفیتش هم قیمت
( شامپوهای فیروز به نظرم خیلی بده)
شوینده لباس اصلا دلیل نداره مالوچسکا باشه اکتیو آبی هم خوشبوه هم تمیز میشوره
نرم کننده های لباس کودکهای بسیار خوش بود و خوبی هم ایران تولید میکنه که لازمه ما هم به واسطه کیفیتشون حمایت کنیم

دستمال خشک کن کارترز بینهایت به کار میاد من بسته 4 تایی میگرفتم 7 6 بسته فکر میکنم دارم و واقعا خیلی خوبن
قنداق فرنگی و پتو دورپیچ و تشک تعویض برای همون 3 4 ماه اول بسیار عالین
ولی حقیقتش من قنداق فرنگی 15 تومنی دیدم 50 تومنی و 120 تومنی هم دیدم. نمیگم 15 تومنی بخرید اما 50 60تومنیها واقعا خوبن و هیچ لزومی به خرید 120 تومنی و بالاتر نیس

تخت پارک برای کسی که تخت خواب گرفته اضافه س
100 نوع عروسک اضافه س
لباسشوییهای الان همه برنامه هاشون سنسور دار و کامله و به عقیده من خرید مینی واش غیر ضروری هستش

چیزی که من تو عکس سیسمونی دیدم زیاد ساخت ستهای بافتنی و ... هست که من نمیسندم شلوغیش رو
ست پوار و شیردوش برای من اصلا استفاده نشد
ست جای دستمال کاغذی و سطل و ساعت رومیزی و ... به نظرم به درد اتاق بچه نمیخوره
ساک حمل به نظرم اصلا استفاده نداره

کیف وسایل اما شاید 2 3 تا هم داشته باشید به کار بیاد
از 4 5 مارک مختلف بسته های کوچیک پوشک بگیرید که امتحان کنید کدوم برای فرزندتون مناسب تره و بعد دیگه از اون بخرید

اهان راستی من خیلی تو عکسها کفش و پاپوش دیدم
بعضی بچه ها اصلا نمیزارن پاشون چیزی بکنید و من دیدم بعضی سیسمونی ها برای همون 1 سال اول شاید 20 جفت کفش خریدن
برای تا 3 ماهگی که فقط جوراب بهتره
از بعدش هم تا 1 سالگی 5 6 جفت پاپوش کافی و مناسبه و به نظرم بیش از این زیاده روی حساب میشه
نقل قول
 سپاس شده توسط marjantt ، termeh tala ، sara.sm ، shiva.29 ، shirin joon ، Maryam290 ، اتيشپاره ، TiTi 92
۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۰۷:۴۷ صبح
ارسال: #793

زهرا تو از کمد کپسولی استفاده کن تو صفحات قبل گفته یعنی مثلا چند دست لباس با رنگ خاص داشته باش هردفعه هرکدومش با بقیه ست کنی یعنی مثلا تو با 6-7 تا لباس خاص میتونی 7-8 تا ست درست کنی که هم هردفعه لباست تکراری نباشه هم از اون تعداد لباس خاص بتونی تو چندتا ست که میری اونجا استفاده کنی چند صفحه قبل بخونی متوجه میشی
نقل قول
 سپاس شده توسط tara 1987 ، (کژال) ، Maryam290
۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۱۰:۱۴ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ صبح توسط sara.sm.)
ارسال: #794

(۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۰۵:۲۸ صبح)'zanebaran' نوشته است:  به عقیده من و بر اساس تجاربم
اگه میخواییم به معنی واقعی مینیمال وسایل مفید بگیریم و وسایل غیر ضروری و یا کم مصرف رو به حداقل برسونیم من تجربه م میگه این وسایل و این تعداد برای سیسمونی لازمه

چقدر عالی نوشتین ممنونمتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

(۲۳-مهر-۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ عصر)'shiva.29' نوشته است:  من هنوز پسرم به دنیا نیومده و نمی دونم چیزهایی که خریدم عملا چقدر کاربردی اند. ولی تمام تلاشمو کردم چیزهای ضروری رو با توجه به سبک زندگی خودمون بخرم. حالا چیزهایی که خریدم رو می نویسم

ممنونم عزیزم لیستت رو نوشتیتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
ایشالا گل پسرت بسلامتی در آغوش بگیریتصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.pngتصویر: /images/smilies/new/lub.png

من و کنجدم چهارماهه با همیمتصویر: /images/smilies/new/lub.png
برای برنامه ریزی در کارهات تاپیک بولت ژورنال رو مطالعه کنید.
تلگرام بولت ژورنال:
https://t.me/joinchat/CIh5sj8VaUGfKK4b9q204w
نقل قول
 سپاس شده توسط shiva.29 ، Maryam290 ، zanebaran
۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۰۳:۳۸ عصر
ارسال: #795
(۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۰۵:۲۸ صبح)zanebaran نوشته است:  به عقیده من و بر اساس تجاربم

لباس مناسب بدو تولد فرزند بسته به وزنش که ترم هست یا پری ترم و جثه ش
به هرحال از اون لباسی که تا 1 ماهگی قراره بچه بپوشه 4 سری ( مثلا 2 سری کامل و 2 دست هم بادی شلوار )
سایزای بالاتر از اون هم یعنی 1 ماه تا 3 ماه و 3 ماه تا 6 ماه و 6 ماه تا 9 ماه از این سری ها هرکدوم حداقل 6 ست لازمه
ولی خب الزامی نیس که همه 6 ست رو شما تو سیسمونی بخری
این 6 تا که گفتم به عقیده من حداقله

عزیزم ست کامل یعنی شامل چی؟ آخه مثلا من میبینم تو ستها هم سرهمی که مناسب سرمائه هست هم بلوز آستین کوتاه
مثلا پسر من که تو زمستون به دنیا میاد بلوز آستین کوتاه و شلوارک به دردش میخوره؟
بعد زیرسرهمی باید بادی تنش کنم؟

آن گونه زندگی کن که روی سنگ قبرت بنویسند: «پشیمان نبود»
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam290
۲۴-مهر-۱۳۹۶, ۰۶:۲۶ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ عصر توسط nazgol22.)
ارسال: #796

به نظر من ست کامل لازم نیست بادی و شلوار خیلی مهمه با بلوز دکمه دار جلو یی
بادی با توجه به فصل سال استین بلند یا کوتاه

اگه تو فصل سرده اره زیر سرهمی باید بادی تنش کنی
نقل قول
 سپاس شده توسط بارون یوسفی ، shiva.29 ، Maryam290
۲۵-مهر-۱۳۹۶, ۰۲:۱۳ صبح
ارسال: #797
(۲۴-مهر-۱۳۹۶ ۰۵:۲۸ صبح)'zanebaran' نوشته است:  به عقیده من و بر اساس تجاربم

با قسمتی از صحبت های شما مخالفم

نوزاد به بادی آستین بلند یا آستین کوتاه و شلوار احتیاج داره و سرهمی برای وقتی مخواین ببرینش بیرون
اگه تابستون دنیا میاد آستین بلند هم لازم نمیشه و همون آستین کوتاه جوابگو هست
به نظرم من تا سه ماهگی 2 تا 3 تا سرهمی لازکه و حدود 5 دست بادی و شلوار
تی شرت و شلوارک برای نوزاد کوچیک اصلا مناسب نیست. جدا از فصلی که دنیا میاد.
اگه فصل سرد دنیا میاد بادی حلقه ای برای زیر بادی آستین بلند
کلا تا یکسالگی من تن دخترم نه تی شرت کردم نه شلوارک... همیشه بادی و شلوار داشت

خشک کن چهار پنج تا لازمه. باز هم بنا به سبک زندگی .... مثلا اگه رفت و آمدتون زیاده حتما دوتا باید تو کیف زاپاس داشته باشین...

کریر برای من از پرکاربردترین وسایل سیسمونی بود.
پتوی کارترز اصلا استفاده نشد

شیشه نگیرید. یک کوچولو معمولی بخرید اگه لازم شد بچه با شیرخشک تغذیه بشه بعد شیشه خوب بخرید
شوینده من فقط یک شامپو 2*1 خرید که هم برای سر هست و هم بدن
هیچ مرطوب کننده و روغنی به بچه نزدم... چون بچه ام اگزما داشت و باید پماد دکتر تجویز می کرد میز دم. پس الکی تا بچه دنیا نیومده هزینه نکنین

حوله یک جنس خوب بخرین
سرویس خواب و تشک دم دستی تا چهار ماهگی خیلی واجبه. من سه تا تشکم داشتم .  چون بچه خرابکاری م یکنه لازمه تند تند تعویض بشه

نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، Leyenda ، shiva.29 ، Maryam290 ، sara.sm
۹-آبان-۱۳۹۶, ۰۸:۰۱ صبح
ارسال: #798
دوستان بنظرتون چنددرصد ازافراد توجامعه ما مینیمال هستن؟ تودوروبرشما چه تعداد خانواده مینیمال هستن؟ چه ویژگی هایی دارن؟ حس شما نسبت به اونها وخونشون چیه؟

arghavanshad@ آیدی تلگرام من(دریافت پیشنهادات مینیمالیستی شما)
نقل قول
 سپاس شده توسط Maryam_pedram
۹-آبان-۱۳۹۶, ۰۸:۳۹ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۹-آبان-۱۳۹۶ ۰۸:۴۵ صبح توسط Yum Yummy!!.)
ارسال: #799
(۹-آبان-۱۳۹۶ ۰۸:۰۱ صبح)'ارغوان شاد' نوشته است:  دوستان بنظرتون چنددرصد ازافراد توجامعه ما مینیمال هستن؟ تودوروبرشما چه تعداد خانواده مینیمال هستن؟ چه ویژگی هایی دارن؟ حس شما نسبت به اونها وخونشون چیه؟

به نظر من درصد بسیار کمی هستن. من که اطرافم هر چی نگاه میکنم ملت فقط خرید غیرآگاهانه میکنن و خونه هاشون هم که همیشه مثل بازار حراجی هس که من خیلی بدم میاد. و اینکه سفر هم که میرن بیشتر در پی این هستن کالا بخرن به خونشون اضاف کنن تا اینکه تجربه هاشون رو زیادتر کنن. دور بر من فقط یکی از خواهرام شدیدا مینیمالیسته. هر چی لازمش نیس فوری رد میکنه میره. کمدش خلوت، خونش خلوت و ویسله الکی اصلا نداره. بقیه اصلا اینطور نیستن و این دیدگاه رو درک نمیکنن. من وقتی میرم خونه کسی که وسیله اضافه و کلا وسیله توش زیاده اضطراب میگیرم و بالعکس وقتی خونه خلوته خیلی حس خوبی دارم. تصویر: images/smilies/heart.gif

دوستان من قبلا هم فکر کنم این پیشنهاد رو دادم. اما بازم میخام مطرح کنم. وسایلی که لازم ندارید رو بزارید تو سایت دیوار و بفروشید. خیلی ایده خوبیه. هم بخشی از پولش برمیگرده هم مثل آینه دق جلوتون نیس. البته مزاحم هم زیاده اما شما به هدف خودتون فکر کنید. من هفته قبل یه پالتو تمیز رو که پارسال آخر زمستون خریده بودم تو آف 80 تومن و شاید یک ماه هم نپوشیدم تو سایت دیوار زدم 45 و فروختمش. یه خانم دانشجو از من خریدش خیلی هم خوشحال شد و تشکر کرد. اینطوری وسیله شما به درد یکی دیگه هم میخوره.

مردم حرف زدن با دهان پر را بد می دانند ولی حرف زدن با مغز خالی را نه!
اورسن ولز
نقل قول
 سپاس شده توسط nazgol22 ، tara 1987 ، ژاکلین ، TiTi 92 ، shiva.29
۹-آبان-۱۳۹۶, ۰۹:۲۹ صبح
ارسال: #800
ارغوان عزیز ممنونم بابت سوالت و اینکه انگیزه ایجاد یک بحث خوب و بسیارمفید رو ایجاد کردی.
راستش در اطراف من چندین مورد زندگی مینیمالیستی هست که بد نیست یه کم درباره شون توضیح بدم. اولیش پدر و مادر خودم هستن که هرگز وسیله اضافی نداشتن و حتی در مصرف خوراک هم همیشه به اندازه و تازه خرید می کنن. هرگز دورریز نان و غذا نداشتن. البته این نوع زندگی ریشه در اخلاق پدرم داره که هرگز تحت هیچ عنوان اهل تقلید و چشم و هم چشمی نبود و مادرم هم هرگز مخالفتی با اخلاق ایشون نداشت. یعنی بارها شد که ما به منزل اقوام می رفتیم ومی دیدیم که همه مثلاً فلان مدل تلویزیون یا لوازم آشپزخانه رو خریدن اما ما با وجودیکه به لحاظ مالی وضعیت بسیار بهتری هم داشتیم همچنان وسایل خودمون رو داشتیم تا زمانیکه خراب میشدن. راستش وقتی کوچکتر بودم با وجودیکه به والدینم افتخار میکردم اما گاهی اوقات که خالزنکهای فامیل پدرم رو به خساست متهم میکردن و کنایه میزدن ناراحت می شدم. پدرم و مادرم ولی اصلاً اهمیت نمی دادن و سبک خاص خودشون رو داشتن.
مورد دوم یکی از پسرعموهام هستن که البته مینیمال بودن زندگی شون به دلیل ساده زیستی و سبک زندگی خانمش هست. حدود 5 ساله ازدواج کردن  اما هیچ وسیله اضافی ندارن و هر چیزی هم که تا الان مورد استفاده شون نبوده دادن رفته. منزل بزرگی دارن که شاید از نظر بعضی ها خلوت بنظر برسه اما من حس بسیار خوبی نسبت به منزل و همچنین شخصیت این دو نفر دارم.
در کل من فکر میکنم مینیمال بودن علاوه براینکه ریشه در تربیت افراد داره به نگاه افراد به زندگی و خواسته هاشون از زندگی برمی گرده. کسانی که سعی می کنن از با خرید افراطی و مصرف گرایی بنوعی عقده گشایی کنن کمتر احتمال داره چنین سبک زندگی رو بپسندن. البته من خودمم جزء افرادی هستم که خرید کردن حالم رو خوب میکنه و فکر میکنم دلیلش بیشتر بخاطر اون احساس قدرت و تسلطی هست که در اثر خرید کردن به آدم دست میده اما خرید افراطی (خرید چیزهایی که ضروری نیستن یا می دونیم مصرف زیادی ندارن) ریشه در مشکلات عمیق شخصیتی داره.
این گونه است نگاه من تصویر: /images/smilies/new/wink.png

نقل قول
 سپاس شده توسط tara 1987 ، maryam_96 ، Maryam_pedram ، nazgol22 ، Yum Yummy!! ، ژاکلین ، shiva.29 ، sara.sm ، TiTi 92
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد