• تشریفات لاکچری تخت جمشید
  • تشریفات آدم و حوا

مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی

۲۹-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۶:۰۴ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۲۹-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۶:۰۵ عصر توسط sara.sm.)
ارسال: #611
RE: مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی
(دیروز ۱۱:۳۱ عصر)'missL' نوشته است:  عوضش من..تصویر: /images/smilies/new/sad.png نمیخوام بگم فاز منفی بشه، خدشه ای وارد بشه به حس مینیمالیست شدن...
کمک میخواستم من هر وقت تو حسابم پول باشه بی برنامه شروع میکنم خرج کردن میرسم خونه از هیجان که دور میشم میبینم من یه عالمه چیز میز واجب هم برا خرید دارم و اگر اونا رو هم بخرم دیگه تا آخر ماه هیچی برام نمیمونه.. یه دختر مجردم و همه حقوقم برا خودمه بعضی وقتا واقعا یک هفته نشده تمومش میکنم و اگر مسافرتی چیزی پیش بیاد واقعا نمیتونم برم چون هیچی پول ندارم باید دهنمو وا کنم هوا..تا به چند ده تومن نرسیده دست از خرج کردنش برنمیدارم..همیشه هم میگم ماه بعد دیگه نگه میدارم...عصبانی میشم از دست خودمتصویر: /images/smilies/new/crying.png با همه ی اینا نگاه که میکنم میبینم برا فلان مهمونی هیچی ندارم بپوشمتصویر: /images/smilies/new/sad.pngتصویر: /images/smilies/new/mad.pngدست و دلباز هم هستم برا خودم تنها نه برا بقیه هم میخرم. با این مشکلم چطور رفتار کنم؟؟ شما چیکار میکنید پول دستتون هست و وسوسه نمیشید خرج کنید؟تصویر: images/smilies/huh.gifتصویر: images/smilies/huh.gif

بهت پیشنهاد میدم یه حساب سالانه باز کنی با امکان افزایش موجودی که کارت هم نداشته باشه
بعدش فقط شماره حساب رو بردار که هر وقت حقوقت واریز شد حداقل 50% حقوقت رو منتقل کن به اون حساب مثلا حقوق یک میلیونی شما باید 500 تومنش سیو بشه
خب به خودت تلقین کن که هر 10 روز حق خرج کردن یک پنجم از باقیمانده حقوقت رو داریتصویر: images/smilies/sleepy.gifتصویر: images/smilies/sleepy.gif یعنی 100 تومن و فقط همون مقدارم دم دست بزار
کم کم عادت میکنی
یا اینکه هرماه همینکه حقوقت واریز شد یه راست برو بازار طلا
و با 70% از حقوقت طلا بخر مثلا یه النگو 
و هدف بزار که تا پایان امسال النگوهات 10 تا بشنتصویر: images/smilies/biggrin.gif
یا سکه بگیر یا طلای کارکرده که کم اجرت هستش
و به این نکته هم توجه داشته باش ممکنه شرایط تغییر کنه و شما هیچ پس اندازی نداری برای خلاصه شدن تو اون 6 کلمه امضاتتصویر: /images/smilies/new/new1.gifتصویر: /images/smilies/new/new1.gif

من و تو تا نفس باشد من و تو
من و تو در قفس باشد من و تو...تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط Yum Yummy!! ، پریا خانم 66 ، رویای زیبا ، سارا89 ، maraal ، Neshat. ، heven ، missL ، nasibe_603
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۹:۵۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۱۰:۰۳ صبح توسط همیشه بهار1394.)
ارسال: #612
خوب من بعد از کنترل خرید رسیدم به پله جلوگیری از ورود به هر روشی: جریان اینه کادوهایی ازنوع دکوری و پوشاک میگرفتم. با این که دلخوام نبود نگه میداشتم که حالا بعدها ردش کنم. نتیجه اینکه یکسال تو چمدون و کمد خاک میخورد و دیگه نمیشد مثلا هدیه بدیشون. دیگه اینا رو میزارم جلو چشم که در عرض یه هفته عروس کنم.
مورد دیگه مواد غذایی بود که بهم میرسید و دوس نداشتم و باز نگه میداشتم. مث مربا و کتلت، سبزی و ... با طعم هایی که من نمیپسندیدم. اینا رو هم میخوام یه جای خاص یخچال بزارم که سریع بدم به رفتگر یا حالا هر کسی که جلو دستم بود. بچه های کار سر چهار راه هم میتونه گزینه خوبی باشه.
کمد مینیمال خیلیییییی خوبه. دیگه جمع کردن میشه گفت نداره. حدود سه چهار ماهی از خالی کردن اساسی کمد میگذشت. دیشب دوباره چمدون لباسای خنکو درآوردم. اندازه ها رو چک کردم. و بازم چند تا پرتاب سه امتیازی (هورااااااااا). امروز میرم سراغ دفتر لیست ها و به روزش میکنم.
(۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۳:۰۷ عصر)'رویای زیبا' نوشته است:  بچه ها این بحثا رو ببرید تو تاپیک جهیزیه مینیمال
http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%AC%D9...pid7341170
در راستای مینیمالیست شدن دیشب یه بابلیس چند کاره رو بخشیدم به فردی که استفاده می کرد. Big Grin

جدا باشه بهتره. بهر حال اینجا در مورد همه چی صحبت میشه و فقط بحث خرید جهیز نیست.

من در مسیر تعالی قرار دارم.
نقل قول
 سپاس شده توسط sara.sm ، (کژال) ، Neshat. ، heven ، nasibe_603 ، دی ماهی خانوم
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۴:۱۸ عصر
ارسال: #613
بچه ها میبخشید اگه به این بحث خدشه وارد میکنم.بعضی ها اینجا خیلی خرج میکنن برا من سواله مگه حقوقاتون چقدره؟؟؟آخه اینجوری که بخوای سالی چند تا مانتو(منظورم سیصد چهارصدی هم نیستاااا)چند تا شلوار کفش کیف لوازم /ارایش حتی چیزی کوچیک مثل گیر سر و .... اوووو این همه خرید چیزی هم برای جمع کردن میمونه؟؟

"اِنَّ اللّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّیَ یُغَیِّروا ما بِاَنفُسِهِم"
اهدافت یادت نره
حواست به برنامه ریزیت باشه
خدایا بابت نعمت های بزرگی که بهم دادی شکرت
نقل قول
 سپاس شده توسط رویای زیبا ، heven ، nasibe_603
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۴:۵۸ عصر
ارسال: #614
(امروز ۱۰:۵۸ صبح)'همیشه بهار1394' نوشته است:  
(۱۷-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۳:۰۷ عصر)'رویای زیبا' نوشته است:  بچه ها این بحثا رو ببرید تو تاپیک جهیزیه مینیمال
http://www.nowaroos.com/Thread-%D8%AC%D9...pid7341170

جدا باشه بهتره. بهر حال اینجا در مورد همه چی صحبت میشه و فقط بحث خرید جهیز نیست.

عزیزم تذکر به شخصی بود که کاملا در مورد جهاز داشت سوال می پرسید. مال دو هفته پیییییییش!!!!تصویر: /images/smilies/new/wink.png بنده خدا هم پاک کرد

زندگی زیباست
نقل قول
 سپاس شده توسط همیشه بهار1394
۳۰-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۱۰:۰۸ عصر
ارسال: #615
دوستان واقعا ازتون ممنونم پیشنهادهاتون عالی و کارآمد بود. من ماهی 500 رو میزارم کنار یعنی اگر دست خودم بود خرج میکردم ولی با همسایه ها وام گذاشتم اجباری براش پول میزارم کنار.یه سهم هم از همون وام برام در اومد چون به مقدارشو واریز کردن تو کارتم یه تومنش رو خرج کردمتصویر: /images/smilies/new/crying.png بهم ثابت شده پول که تو کارتم هست منو بدعادت میکنه. ولی با اینهمه بازم از حقوقم میمونه و خرج الکی زیاد میکنم. (چون مجردم خرج دیگه ای ندارم.)
کاری که خودم هم میخوام انجام بدم برا باقی پولم اینکه1. یه یادداشت کوچیک بندازم تو کیفم و هرماه هر خرج ضروریم که هست اونا رو تو دفترچه بنویسم اول پولم رو برا اونا بزارم کنار. اعم از وام و پس انداز یا هر خرید واجبی. تا هر وقت یادم رفت و خواستم خرید هیجانی کنم یه نگاه به اون دفترجه بندازم که آیا تسویه اشون کردم یا نه.
2. داخل مغازه رفتن  رو بزارم کنار. هر وقت تصمیم خرید داشتم و احتیاج داشتم برم داخل. چون میرم مثلا قیمت کنم یا سایز ببینم یا رنگاشو ببینم یهو میبینم خریدمش.
3.پولمو نزارم تو کارتم بمونه وقتی تسویه کردم هزینه های واجبم رو یه بخشی رو بردارم برا پول ماشین و اینا باقی رو یا بریزم تو یه حسابی یا نقدش کنم بزارم تو قلک مانندی که رفتم بیرون دم دستم نباشه.
گفتم کسی هم مثل من باشه اینا رو هم من پیشنهاد بدم.
فعلا اینکارا رو انجام میدم امیدارم نتیجه بدهتصویر: images/smilies/undecided.gif

در ضمن من هم جدیدا وسیله های زیادی رو دادم رفته. از پوشاک بگیر تا بدلیجات. من از اینکارا زیاد میکنم کم پیش میاد بزارم چیزی بمونه که یه زمانی شاید استفاده کنم .شده ولی بیشتر دادم رفته تا اینکه بمونه. مثلا کسی نباشه که بهش بدم ببره. ولی حس مینمالیست شدن ندارم.تصویر: /images/smilies/new/huh.pngاینا مینمالیستیه؟تصویر: /images/smilies/new/huh.png

میدونین باید یاد بگیریم این افکار همیشه باهامون باشه جز رفتارهامون بشه عادتمون بشه نه اینکه یه روز دلمون بخواد بخریم بعد ببنیم خریدمون اشتباه بوده و حالا باید ببخشیم خوب اینطوری هم پولمون میره هی، چه پس اندازی کردیم!!! باید افکارمون و کله امون مینیمالیستی بشه.

سلامتی روزی که تو 6 کلمه خلاصه شم» عروس»چقد»قشنگه»ایشالا»مبارکش»باد..1394
...
هنوز خلاصه نشدم...Sad 95
نقل قول
 سپاس شده توسط TiTi 92 ، white lily ، Alice13 ، sara.sm ، termeh tala ، باران 94 ، Neshat.
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۱:۳۳ صبح
ارسال: #616
بچه ها من جدیدا وقتی میخام یه چیز هوسی بخرم که خیلیم واجب نیست یهویی یاد زحمتهای همسرم میفتم که چقدر واسه به دست اووردن این پول تلاش میکنه اونوقت دیگه دلم نمیاد واسه چیزای الکی حرومش کنم شما هم واقعا به زحمتها و تلاشهای  خودتون یا همسرتون فکر کنید و ببینید چیزی که میخرید ارزشش رو داره یا نهتصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط sara.sm ، سارا89 ، رویای زیبا ، aliisam ، دی ماهی خانوم ، Neshat. ، ژاکلین
۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۶, ۰۸:۱۵ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۳۱-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۰۸:۲۰ صبح توسط termeh tala.)
ارسال: #617
(۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۱۱:۱۲ صبح)'sara.sm' نوشته است:  این توضیح کلی از بولت ژورنال:
Bullet Journal

sibsketch محصولاتی داره که دفتر برنامه ریزی هم جزو اوناست و تقریبا با این توضیحاتی که دادین مشابه هست ظاهر جذابی هم داره
البته من خودم از محصولات دیگه اش استفاده کردم

https://sibsketch.com/wp-content/uploads.../GGHHH.jpg

اگر ذهنتان باز نيست دهانتان را نيز ببنديد!
نقل قول
 سپاس شده توسط sara.sm ، ژاکلین ، Neshat.
۱-خرداد-۱۳۹۶, ۰۱:۱۱ عصر
ارسال: #618
(۲۸-ارديبهشت-۱۳۹۶ ۱۱:۳۱ عصر)'missL' نوشته است:  عوضش من..تصویر: /images/smilies/new/sad.png نمیخوام بگم فاز منفی بشه، خدشه ای وارد بشه به حس مینیمالیست شدن...
کمک میخواستم من هر وقت تو حسابم پول باشه بی برنامه شروع میکنم خرج کردن میرسم خونه از هیجان که دور میشم میبینم من یه عالمه چیز میز واجب هم برا خرید دارم و اگر اونا رو هم بخرم دیگه تا آخر ماه هیچی برام نمیمونه.. یه دختر مجردم و همه حقوقم برا خودمه بعضی وقتا واقعا یک هفته نشده تمومش میکنم و اگر مسافرتی چیزی پیش بیاد واقعا نمیتونم برم چون هیچی پول ندارم باید دهنمو وا کنم هوا..تا به چند ده تومن نرسیده دست از خرج کردنش برنمیدارم..همیشه هم میگم ماه بعد دیگه نگه میدارم...عصبانی میشم از دست خودمتصویر: /images/smilies/new/crying.png با همه ی اینا نگاه که میکنم میبینم برا فلان مهمونی هیچی ندارم بپوشمتصویر: /images/smilies/new/sad.pngتصویر: /images/smilies/new/mad.pngدست و دلباز هم هستم برا خودم تنها نه برا بقیه هم میخرم. با این مشکلم چطور رفتار کنم؟؟ شما چیکار میکنید پول دستتون هست و وسوسه نمیشید خرج کنید؟تصویر: images/smilies/huh.gifتصویر: images/smilies/huh.gif

عزیزم میتونین از این روش کوزه ای درآمد ماهیانه تون رو بودجه بندی کنین:

55% نیازهای اولیه
10% تفریحات
10% پس انداز دراز مدت
10% آموزش
10% هزینه های شخصی
5% خیریه و هدیه

البته نظر من اینه که این یه برنامه ریزی کلیه ، شما میتونی با خرج و پس اندازهای خودت تقسیم بندی کنی ؛ مثلا ممکنه به آموزش نیازی نداشته باشی و اون درصد رو بذاری رو پس انداز.
اینم بگم سعی کنین حتما درصدی رو پس انداز کنین ؛ اینجوری حتا اگه خودتون رو سرزنش کنین که همه پولتون خرج شد ، باز مبلغیش پس انداز شده تصویر: /images/smilies/new/new1.gif
نقل قول: البته من خودم از محصولات دیگه اش استفاده کردم
https://sibsketch.com/wp-content/uploads.../GGHHH.jpg

در ادامه توضیحتون بگم که رنگی رنگی هم همچین دفتری داره ؛
این دفتر برنامه ریزی منه ؛ البته قصدم تبلیغ نیست خدایی نکرده ، قصدم کمکه تصویر: images/smilies/shy.gif

[تصویر: 14954460291.jpg]

میبینین که همه چی داره تصویر: /images/smilies/new/new2.gif

مراقب باش !

روزگار هولت می دهد ؛
اما قرار نیست تو بیوفتی !

اگر خودت را به آسمان گره زده باشی ؛
اوج می گیری !

به همین راحتی ..
نقل قول
 سپاس شده توسط Neshat. ، بارون یوسفی ، missL ، heven ، sara.sm ، TiTi 92
۱-خرداد-۱۳۹۶, ۰۵:۱۷ عصر
ارسال: #619
سلام...من واسه اینکه خرجم رو حساب کتاب باشه دو تا حساب دارم یکی پس اندازمه که کارتش کلا تو کمد خونمونه هیچ جا با خودم نمیبرم یکی هم حساب دم دستیمه که کارتش همیشه باهامه.. کلا هر پولی که به حسابم میاد نصفش میره تو پس انداز...اگر بخوام بیشتر خرج کنم بیشتر کار میکنم که اون نصفی که خرج میکنم هم بیشتر بشه ..... من اینو چند سال پیش یه جا خوندم که تصور کنید از زمان بچگی تا الان نصف پولایی که به شما دادن رو پس انداز کرده بودید الان چقدر پول داشتید مطمعنا خیلی خیلی زیاد .... حالا من 4 سال از عروسیم میگذره تا الان نصف هر پولی که بدست آوردم رو پس انداز کردم خودم باورم نمیشه بعد چهار سال پس اندازم انقدر شده ... و از اون پس انداز فقط واسه خرید طلای کم اجرت اگه خیلی خوشم بیاد خرج میکنم ...
راستی من قبلا ها خیلی خرج میکردم واسه یه مدت همه خرج هام رو نوشتم و هر شب جمع میکردم که چقدرش ضروری بود چقدرش غیر ضروری.....مثلا یه روز من تو مترو 150 هزار تومن خرید کرده بودم!!!!! گرون ترین چیزی هم که خریده بودم 30 تومن بود .... یعنی کلا خرت و پرت خریده بودم ... البته بگما اون مسیر رو با مترو اومده بودم که مثلا کرایه تاکسیش گرون میشه!!!! اینجوری بود که هم از خرید های اضافه ی مترو زده شدم هم ازون به بعد اون مسیر رو با تاکسی رفتم... تازه آخر ماه هم جمع میزدم که چقدر خرج غیر ضروری کردم و به این فکر میکردم که با اون پول چه چیزی که خیلی لازم دارم و خیلی بیشتر برام لذت بخشه میتونستم بخرم کلا سه ماه این کار رو کردم از خورده خرید های اضافی بیزار شدم و کلا نظام خرید کردنم عوض شد... این جور نوشتن خیلی خرج ها رو واسه آدم شفاف میکنه
نقل قول
 سپاس شده توسط missL ، heven ، رویای زیبا ، سارا89 ، fateh ، sara.sm ، nedaa71 ، Yum Yummy!! ، TiTi 92
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد