• مرضیه محمدی
  • لی لی رضایی

مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی

۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۷:۴۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-بهمن-۱۳۹۵ ۰۸:۴۸ صبح توسط پیانو عشق من.)
ارسال: #1
Smile مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی
دوستان سلام.Lubتاحالا از خودتون پرسیدین چرا هرچقدر مرتب میکنید ، باز دوباره خونتون سریعا به هم میریزه؟ چرا خیلی وقتها از فضای خونتون راضی نیستید و احساس میکنید نیاز به جای بیشتر دارید؟ هر بار که میخواهید خونتون رو مرتب کنید ، کلی زمان میبره ؟
ایا فکر کردید که خیلی از وسایل توخونه ها اضافه هستند؟شما بر چه اساسی تشخیص میدید که یک وسیله اضافی هست؟
نظرتون دراین مورد چیه؟:

arghavan_2020@ آیدی تلگرام منتصویر: /images/smilies/new/happy.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Zahraa ، mintime ، achat ، آدریانا20 ، afsan ، Maryam290 ، saghar. ، Parisa_art ، Royaiy
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۲۶ صبح
ارسال: #2
RE: مینیمالیست شدن و تاثیرش بر زندگی
سلامHeart

خوب من چون خیلی وقت نیست که ازدواج کردم،‌ الآن احساس نمی‌کنم چیز اضافه‌ای تو خونه دارم. و البته فکر کنم این به نحوه خرید جهیزیه‌م هم برمی‌گرده.

من سعی کردم چیزهایی که حس می‌کردم واقعا لازمه (با نظر خودم یا مثلا مشورت با مادرم) بخرم اونم به تعداد معقول. مثلا من یه دست قابلمه سرامیکی خریدم با دو سایز قابلمه استیل و یه زودپز و اینا به خوبی کارمو راه می‌ندازه و حتی می‌تونم بگم سرویسم به جز تابه‌ش خیلی کم استفاده شده تا حالا. چون برنج رو معمولا تو پلوپز درست می‌کنم و خورشت رو تو قابلمه استیل یا زودپز. واقعا نبودن این سرویس سرامیکی وقتایی که فقط من و همسرم هستیم،‌ مشکلی ایجاد نمی‌‌کرد ولی برا مهمون دیگه لازمه.

حالا من تو عکس خریدهای این‌جا یا اینستاگرام می‌بینم که 3 یا 4 دست کامل بعضی از دوستان قابلمه خریدن و نمی‌دونم قراره چه کارشون کنن. یا آبکش استیل، ست‌های 5 تایی یا 8 تایی داره که اصلا نیازی نیست ما همه‌شو بخریم و دو یا سه سایزش کاملا کفایت می‌کنه برامون.

بعد این‌که رفتم تو خونه خودم، کمبود یه چیزهایی رو حس کردم. مثلا دیدم یه تابه کوچولو برا درست کردن نیمرو نیازه. دکوری‌جات هم تقریبا قبل رفتن هیچی نگرفته بودم و بعدشم هم به مقدار خیلی کم برا جاهایی از خونه که دیدم نیاز هست،‌ خریداری کردم.

به طور کلی روش من اینه که هروقت هوس خرید چیزی به سرم می‌زنه، از خودم می‌پرسم آیا واقعا به این وسیله احتیاج دارم و آیا نبودش مشکلی برام ایجاد می‌کنه و آیا حتما ازش استفاده خواهم کرد و آیا جنس خوبی داره و (در مورد وسایل خونه) جایی برای نگهداریش دارم؟ و این‌که سعی می‌کنم اگه شرایطش بود،‌ خرید رو به تاخیر بندازم چون زمان به تصمیم‌گیری درست کمک می‌‌کنه.

البته اون‌طور که شاید از این صحبت‌ها بربیاد تو خرید چیزای کوچیک سخت‌گیر نیستم چون گاهی تغییرات کوچیک شادی‌های بزرگی رو برا آدم ایجاد می‌کنه. مثلا هر از گاهی لیوان یا قمقمه و زیرلیوانی سر کارم رو عوض می‌کنم.

و در نهایت به نظرم مطلوب نهایی هم اینه که شادی زندگیمون با خرید و مصرف گره نخورده باشه و بتونیم از درون شاد باشیمSmile

Smiling
نقل قول
 سپاس شده توسط پیانو عشق من ، sara.sm ، mintime ، B and I ، نازگل 69 ، Rosee ، aroosedey93 ، Nazanin64 ، Alina ، گشتا۹۲ ، sahar95 ، فهیمه ی مرتضی ، elmira63 ، یلدا 60 ، termeh tala ، ImWish ، کیاناز ، سلین ، آدریانا20 ، هستی_مریم ، marzieh.j ، Maryam290 ، عرووس946 ، مهدخت81 ، نيكدخت ، mary.r ، hadis sh ، shiva.29 ، amelia
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-بهمن-۱۳۹۵ ۰۹:۴۳ صبح توسط sara.sm.)
ارسال: #3

ارغوان جان چه جالب
منم چندروزیه دارم این سبک رو مطالعه میکنم
اما یه سری قانون چندسالیه Heart برای خودم دارم که بتونم همسرمو که همش در حال انبارکردن خرت و پرت برای روز مباداست کنترل کنم3 (12)
1.یکی از این قوانین در مورد لباسه که گاها مثلا سه تا تیشرت باید بره بازیافت تا یکی جدید بخریم یا پیراهن یا شلوارSleepy
2.روزنامه فقط در حد پاک کردن شیشه و بجز اون روزنامه رو آنلاین بخونه
3.لوازم آشپزخونه که هرچی تو جهازم بردم تقریبا همونه و بندرت جدید بهش اضافه کردم.
4.پتو و لحاف و ظرف و ظرروف هم که دیگه بهیچ عنوان نباید بخریم.حتی گاها کادو هم بیاد بدون باز کردن میزارم برا کادوBig Grin

این چندروزه هم یه قانون جدید برحسب این مطالعه تعیین کردم که روزی حداقل سه قلم از لوازمی که بهش احتیاج ندارم رد کنم.
مثلا یه روز :مسواک+یه رژ تموم شده که فقط بخاطر نمونه رنگش نگه داشته بودم+سه دونه شیشه مربا که همسری برای مبادا نگهداشته بود.
یا دیروز: سررسید مدیریت مالی سالهای قبل +یه اسپری که بوی خوبی نداشت+چندبرگ کاغذ یادداشت !!!+فندک شکسته همسری +شونه ی قدیمی که جدیدا گرفته بودم

پسرکوچولوم شب ولادت امام حسین اومد تو بغلم تصویر: images/smilies/heart.gif
برای برنامه ریزی تاپیک بولت ژورنال رو مطالعه کنید.
تلگرام بولت ژورنال:
https://t.me/joinchat/CIh5sj8VaUGfKK4b9q204w
نقل قول
 سپاس شده توسط Zahraa ، پیانو عشق من ، mintime ، کیاناز ، نازگل 69 ، Rosee ، aroosedey93 ، Nazanin64 ، sahar95 ، ImWish ، آدریانا20 ، Maryam290 ، lavin ، hadis sh ، Royaiy
  • تشریفات وندا
  • گروه ژ
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۳۸ صبح
ارسال: #4
در مورد تجمع وسایل غیرضروری و اضافی که بلاخره ناگزیر پیش میاد، چون مادر من به شدت اهل رد کردن همه چیزای اضافی بود من هم ناخودآگاه این‌جوری شدم.

کافی بود یه مدت غافل بشم و مثلا یه مانتوم رو نپوشم که مامانم اون رو به همراه لباس‌های دیگه ببخشه به کسی (که همیشه آدمش رو هم سراغ داشت) یا از لباس‌های کهنه‌ترمون دستمال گردگیری درست کنه. یه بارم بعد سال‌ها مقاومت وقتی من خونه نبودم کل آرشیو چند ساله کیهان بچه‌ها های من رو رد کرد رفتSad خوب من اون‌موقع خیلی ناراحت شدم ولی دارم فکر می‌کنم الآن مثلا اونا رو من می‌تونستم بیارم خونه خودمون؟ جا نداریم کهWink

فکر کنم ملاک اصلی برای رد کردن وسایل، عدم استفاده برای یه مدت خاصه. این مدتم بستگی داره به خود اون کالا. مثلا اگه یه تابستون بیاد و شما مانتو تابستونی سال قبلتون رو نپوشید، به نظرم دیگه هیچوقت اون رو نخواهید پوشید.

Smiling
نقل قول
 سپاس شده توسط پیانو عشق من ، mintime ، نازگل 69 ، Nazanin64 ، Alina ، یلدا 60 ، Mahra ، ImWish ، آدریانا20 ، 136383 ، marzieh.j ، Maryam290 ، hadis sh ، m_m
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۴۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-بهمن-۱۳۹۵ ۰۹:۴۵ صبح توسط #مهربانو#.)
ارسال: #5
این سبک راجع به مجالس زنانه مون یا مثلا عروسی نظری نداره؟که خرجش انقدر زیاده؟(جان من ساده گرفتن اینارم جا بندازین)

از هزینه دندونپزشکی مینالیم ولی پولی که به آرایشگرا و لباس مجلسی میدیم بیشتره

قوی باش و سر به زیر و سخت...
پیش بسوی موفقیت
هدفت یادت نره
نقل قول
 سپاس شده توسط پیانو عشق من ، mintime ، Zahraa ، سانی69 ، همیشه بهار1394 ، afrodite ، ImWish ، آدریانا20 ، Maryam290 ، mary.r ، Royaiy ، hadis sh ، Madeleine
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۹:۵۴ صبح
ارسال: #6
من واسه عروسی و مهمونی و اینا چند دست لباس ساده ولی شیک دارم که مطمئنم تا صد سال آینده هم از مد نمی افته
مثلا رنگشون رنگاییه که همیشه زنونه و شیکه به نظرم، مثل صورتی
آرایشم که خودم می کنم، موهامم معمولا خیلی ساده صاف می کنم یا با حالت طبیعی خودش می ریزم دورم
اتفاقا به نظرم خیلی بده آدم لباسای خیلی چشمگیر یا شینیون یا آرایش سنگین داشته باشه، فک می کنم سادگی شیک ترم هست
چند وقت پیشا همسرم با همکاراش درباره ی مخارج خونه حرف می زده ن
می گه همه شون می گفتن واقعا؟ یعنی خانوم تو هزینه هاش همینقده؟ خخخخخ
یکیشون به خانومش گفته بوده اونم گفته دروغ می گن اون که خیلیم شیکه خخخخخ
نه که خرج نداشته باشم ولی فلسفه ی شونصد تا لباسو درک نمی کنم مثلا، ولی برای مثال کرم هام خمیردندونم و ... بهترین مارکن، کم می خرم ولی خوب می خرم خوبم استفاده و نگهداری می کنم

مگر اعجاز جز این است که باران بهشت
زادگاهش برهوت عربستان باشد
فکر کن فلسفه ی خلقت عالم، تنها
راز خندیدن یک کودک چوپان باشد Heart
پسرم 4آذر به دنیا اومد
نقل قول
 سپاس شده توسط #مهربانو# ، mintime ، Zahraa ، اوریانا6969 ، مو طلا ، کیاناز ، پیانو عشق من ، sara.sm ، ShadFari ، ImWish ، سلین ، آدریانا20 ، 136383 ، توپراک ، Maryam290 ، lavin ، white lily ، Royaiy ، hadis sh ، shiva.29
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۱۰:۲۹ صبح
ارسال: #7
من برای عروسی اگر اشنا باشه حتما ارایشگاه میرم....مدتها تو انتظار یه عروسی میشینم تا یکم تنوع بدم به ارایشم ب ظاهرم....حالا اینم نرم که که هیچی
واقعا زن اگر برای ارایشو موهاش خرج نکنه که بر خلاف ذاتش عمل کرده
رنگ مو هم زیاد میخرم.....
ارایش موهم زیاد انجام میدم
اما لباس..............نه به این شدت

لاحول و لا قوه الا بالله
انشاالله امسال سال جشنو شادی باشه بره همه
انشاالله منم به ارزوم برسم
الهی امینتصویر: /images/smilies/new/embarrased.png
نقل قول
 سپاس شده توسط سانی69 ، shahrzaads ، hadis sh ، آدریانا20 ، Maryam290 ، Hodaa37 ، topol
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۱۲:۳۸ عصر
ارسال: #8
سالومه جان میدونی مسئله چیه؟بعضی وقت ها انقدر توش غرق میشیم که اصلا لذت نمیبریم از اینکه به خودمون رسیدیم.فقط ساعت ۱۲شب یا بیشتر یک سری گیره میبینیم روی سر که باید با زوور کنده شه.با یه عالمه موی تافت زده.من بشخصه برای عروسی عا از آرایشگاه رفتن لذت نمیبرم.فقط برام شده وظیفه

قوی باش و سر به زیر و سخت...
پیش بسوی موفقیت
هدفت یادت نره
نقل قول
 سپاس شده توسط نازگل 69 ، mintime ، hadis sh ، Maryam290 ، Shahmir ، Royaiy ، پیانو عشق من
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۱۳-بهمن-۱۳۹۵ ۰۱:۰۱ عصر توسط sara.sm.)
ارسال: #9

بحث اینه که از داشتن کمترین ها لذت ببریم به نحوی که حس فقیر بودن نداشته باشیم
برعکس احساس خوشبختی رو با داشتن حداقل ها که لزوما بهترینها هم نیستن تجربه کنیم.
مثالی در مورد تعداد کفشهای موردنیاز یک خانم در پست مدیریت مالی نوشتم که برای خودم کاربردیه
و در مورد رنگ لباس
که رنگ پایه برای لباسامون انتخاب کنیم و براساس اونا خرید کنیم که همیشه ست داشته باشیم.
مورد بعدی اینکه بخاطر مدیریت مالی خرید لباس رو فصلی یا 6 ماه یکبار انجام میدم که از اون بعد هرمهمونی هم دعوت بشم یه لباس جدید و چندتا لباس خوب و مجلسی ساده و شیک دارم.
لباسای تو خونه هم معمولا ست میگیرم و با تعداد کم
اینجوری میتونم هر ست که خراب شد بازیافت کنم و ست های جدید بگیرم.
دوستان از راهکارهاتون در این قضیه بگید
راستش از اینکه همش وسیله اضافه بشه و هی اونا رو دسته بندی کنیم ..باز بریم کمد و انباری بزنیم که اضافات رو دسته بندی کنیم و بازم این روال هرسال تکرار بشه ....فک کنید با کوهی از لوازم بدردنخور روبرو میشیم که نمیدونیم کی و کجا بدردمون خواهند خورد

همسرم نمونه بارز یه موش هست 3 (12)
فقط انبار میکنه...برای روزمبادا
و زمانی که به اون وسیله یا ابزار هم احتیاج باشه چون باید یه انباری رو زیر ورو کنه ...بیخیال میشه و بازم میره اون شی رو میخره New3

Heartقانون خرید لوازم آرایش : تا هر کدوم از مواد (رژ+سایه+مداد+کرم+و....) قابل استفاده هستن به بهانه حراج ، ارزونی یا هر دلیل دیگه ای مشابهش رو نخرید Heart
قانون دیگه :شیشه های خالی شده ادکلن یا هر لوازم دیگه ای رو که بخاطر قشنگی یا نمونه نگهداشتیم روانه سطل زباله کنیم.فوقش میتونیم اسم و شماره رو یادداشت کنیم یا عکسش رو تو گوشیمون سیو کنیم.
کاش بشه همینجا در مورد خونه تکونی و نگهداری یا عدم نگهداری هر چیزی بصورت گام به گام راهکار یا برنامه بنویسیم.
مثلا امروز :
روز میز توالت
1.تموم لوازم رو از کشوها خارج کنیم.
2.اونایی که در سه ماه گذشته مورد استفاده قرار گرفتن رو جدا کنیم.
3.اونایی که در یکسال گذشته استفاده نشدن رو جدا کنیم.
4.حالا هرکدوم که تاریخ مصرفشون تموم شده رو روانه سطل آشغال کنید.
5.هرکدوم که بنحوی بدردشما نخورده و سالم مونده رو هم به کسی ببخشید.
6.فقط اون لوازمی رو برگردونید به کشوها که مطمئنید در آینده استفاده دارن.

پسرکوچولوم شب ولادت امام حسین اومد تو بغلم تصویر: images/smilies/heart.gif
برای برنامه ریزی تاپیک بولت ژورنال رو مطالعه کنید.
تلگرام بولت ژورنال:
https://t.me/joinchat/CIh5sj8VaUGfKK4b9q204w
نقل قول
 سپاس شده توسط marjantt ، پیانو عشق من ، Rosee ، Nazanin64 ، aroosedey93 ، #مهربانو# ، نازگل 69 ، mintime ، afrodite ، ImWish ، آدریانا20 ، Lady sonia ، رهاورد ، Maryam290 ، نانسی پلوسی ، hadis sh ، اتيشپاره ، shiva.29 ، آذری قیز
۱۳-بهمن-۱۳۹۵, ۰۲:۲۵ عصر
ارسال: #10
یه مطلب مفید:
http://chi-napooshim.com/item/151-how-to...ment-13364

مگر اعجاز جز این است که باران بهشت
زادگاهش برهوت عربستان باشد
فکر کن فلسفه ی خلقت عالم، تنها
راز خندیدن یک کودک چوپان باشد Heart
پسرم 4آذر به دنیا اومد
نقل قول
 سپاس شده توسط mintime ، sara.sm ، Maryam290 ، ستاره 207(تنهای تنهای تنها) ، پیانو عشق من
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام