• تقی زاده
  • مرضیه محمدی

میزان درآمد ماهیانه و برنامه ریزی و مدیریت هزینه ها (4)

۲۲-مرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۰۸ صبح
ارسال: #1281
RE: میزان درآمد ماهیانه و برنامه ریزی و مدیریت هزینه ها (4)
(دیروز ۰۸:۰۹ عصر)'نازنین امیری' نوشته است:  دوستان شما چقدر از درآمدتون رو در اختیار همسرتون قرار میدین من قبلا گفته بودم همسرم عاشق ماشین موقعی که نامزد بودیم یک جک خریده الان سه تار ماشین داره حاضر بفروشه هیچکدوم هم نیست . وقتی حقوق میگیره هیچی براش نمیمونه همه رو میده قسط . من باید تو خونه کم خرجش باشم البته میدونم با ازدواج میشیم ما ولی همه چی به اسم خودشه و من تو هیچی باهاش شریک نیستم جز قسطاش

یه مطلبی هم یادم رفت بگم چون جهزیه کامل نبردم هر از گاهی هم جهزیه میخرم یا همون وسایل خونه

من نمیگم تو زندگی مشترک باید پول زن و پول مرد باشه درسته هر دومون باید تو زندگی و مخارج و درامداش شریک باشیم 
ولی اکثرا دیدم مخصوصا تو مواردی مثل همسر شما یا حتی همسر خودم که دادن قسطا یا خرید مایحتاج زندگی خیلی به چشمشون نمیاد 
یعنی مثلا همسر من اینجوری نیست که بگه چون ده تا قسط رو تو دادی  یا رفتی برنج و گوشت خونه رو خریدی پس بیا نصف ماشین به نام تو
ولی مثلا اگه بخواد ماشین رو عوض کنه من بگم 20 تومنش رو من میدم اونوقت پول من دیده میشه و نمیره سند ماشین رو به اسم خودش تنها بزنه، واسه همین من به جای اینکه منتظر باشم همسرم وام بگیره من قسطش رو بدم خودم میرم دنبال وام... البته بگم اینجوری نیست که کلا دیگه کمکی تو خونه نداشته باشم ولی خب قسمت اصلی حقوقم میره پای قسط وامای خودم
 این توصیه رو دو نفر به من کردن که هر دو بالای ده سال سابقه کار همراه زندگی مشترک داشتن و منم ازین شیوه راضیم ، قسمت زیادی از دلخوری من از همسرم این بود که انگار تلاش من دیده نمیشه ولی الان این حس رو ندارم خیلی از بحثای ما هم بعد از این تغییر رویه من تو امور مالی تموم شد چون من تو این مورد دلخور بودم نمیخواستم مستقیم بگم سر چیزای دیگه خالی میشد
باید قبول کنیم که همه مثل هم نیستن و همه تو شرایط یکسان تربیت نشدن برای همین نمیشه یه راهکار کلی داد یا دیگران رو سرزنش کرد... کم کم تو زندگی مشترک قلق همسرت دستت میاد که چجوری میشه تو بحث مالی باهاش  توافق کنی
ولی اگه یه راهی رو رفتی و جواب نداده بهتره دنبال راه حل های دیگه باشی چون رفتار تو کم کم برای هردوتون عادت میشه و ایجاد تغییر سخت تر و پر تنش تر

همه هیچ اند...
اگر یار موافق باشد تصویر: images/smilies/heart.gif
نقل قول
 سپاس شده توسط Elmira-Ml94 ، maryam-khanoomi ، parish6731 ، نازنین امیری ، tootak
۲۴-مرداد-۱۳۹۸, ۰۹:۴۸ صبح
ارسال: #1282
(۱۷-مرداد-۱۳۹۸ ۰۵:۴۱ عصر)'shaparak103' نوشته است:  نیلوپر جان شما که بنیادی کار میکنی
چرا تکنیکال یاد نگیری؟ کتاب ها و کلاسهای تکنیکال استفاده کن
البته تجربه نقش مهمی داره تو تکنیکال
من تلفیقی کارمیکنم باید بنیادی سهم و انتخاب کرد و با تکنیکال روش سود آوری داشت
سهمای بنیادی بزرگ متاسفانه تو بورس ایران زیاد حمایت نمیشن و بازیچه ی حقوقی ها هستن
خودم سهمای بنیادی زیادی دارم ولی اصل معاملاتم تکنیکاله و البته اصل سود آوریم

شاپرک جان سلام معلومه که شما در این زمینه تجربه زیادی داری میتونی یه کتاب یا سایت که مفید و مختصر توضیح داده باشه معرفی کنی من چند جا تماس گرفتم برای کلاس متاسفانه خیلی زمان بر هست و چند ماه آموزشها طول میکشه من خیلی تایم آزاد ندارم بدلیل مشغله کاری و کلاسهای دیگه ام  آموزشی که مبتنی بر تجربه باشه مفیده من چون مدیریت مالی خوندم یه چیزایی بلدم بخاطر همین حوصله ام سر میره اگه یادگیری با توضیح و تفسیر زیادی همراه باشه 

نقل قول
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۱۰:۱۳ صبح
ارسال: #1283
سلام بچه ها کسی هست؟ من 25 تومن دارم نمیدونم باهاش چیکار کنم؟به نظرتون سرمایه گذاری روی دلار جواب میده یا اگه پیشنهاد معقولی دارین بگین مرسی

نشود فاش کسی آنچه میان من و توستتصویر: images/smilies/heart.gif

امیدوارم به معجزه خدا

نقل قول
  • بهرام بابایی
  • گروه ژ
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۱۱:۱۵ صبح
ارسال: #1284
هیچکی نظری نداره؟تصویر: images/smilies/sad.gif

امیدوارم به معجزه خدا

نقل قول
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۱۱:۳۳ صبح
ارسال: #1285
(امروز ۱۱:۱۳ صبح)'سحری...' نوشته است:  سلام بچه ها کسی هست؟ من 25 تومن دارم نمیدونم باهاش چیکار کنم؟به نظرتون سرمایه گذاری روی دلار جواب میده یا اگه پیشنهاد معقولی دارین بگین مرسی

عزیزم اگه ادم معتمدی میشناسی طلای خام بخر.دلار رو تا زمان انتخابات و حتی دوره اول ریاست جمهوری بعدی نمیشه روش سرمایه گذاری کرد ولی طلا بیشتر مربوط به انس جهانیه سرمایه ات هم حفظ شده هر چند اونم با بالا و پایین رفتن دلار تغییر میکنه.با این عدد فکر نکنم کار خاصی بشه کرد جر حفظ ارزشش الان که یکم قیمت دلار رو ثباته بهره بانک هم بدک نی ارزش پولت ثابته با یه سود کم

نقل قول
 سپاس شده توسط سحری...
۲۶-مرداد-۱۳۹۸, ۱۱:۴۴ صبح
ارسال: #1286
اگه ترامپ دوباره بشه شاید بره بالا دلار ولی واقعا ایده ای ندارم خودم طلای خامم که اصلا سراغ ندارم

امیدوارم به معجزه خدا

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام