• آتلیه ملکه زیبا
  • آرایشگاه گیوا

میزان درآمد ماهیانه و برنامه ریزی و مدیریت هزینه ها (4)

امروز, ۰۲:۰۵ صبح
ارسال: #361
RE: میزان درآمد ماهیانه و برنامه ریزی و مدیریت هزینه ها (4)
شما مثل اینکه علاقه ی زیادی به درام کردن قضیه داری، میای میپری نظر میدی و وقتی جواب میشنوی و چیزی نداری بگی میشی وای ننه من غریبم!
جواب شما همون یک خط بود و بقیه ی حرفمو با خط چین جدا کردم یعنی با شما نیستم. مخاطب هم نداشتم، حالا هر کس میخواد اون حرفمو به خودش بگیره و ناله کنه خودش میدونه!

كاش ميتوانستيم خاكمان را برداريم و برويم...
كاش ميتوانستيم خانه هامان را برداريم و برويم...
كاش ميتوانستيم ايرانمان را برداريم و برويم... 
نقل قول
امروز, ۰۳:۲۰ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۰۳:۲۱ صبح توسط (*ســارا*).)
ارسال: #362
چقدر بعضیا عصبین! ایشالله زودتر این شرایط بگذره ... یکم آروم بشین حداقل... این همه خشم از کجا میاد؟ ...

دغدغه ی من چهار تا عکس توی اینستا نیست دوست گلم ... ولی هیچ وقت هم نیومدم به کام خودم و به نام بقیه، ادعای مدعی العموم بودن و زار زدن با درد مردم رو بکنم...
اونی که الآن نونِ شب محتاجه نمیشینه چونه ی اینکه نمیتونه دیگه مثل قبل فلان برند پوشک بچـّه رو بخره و ماه به ماه کادو بازی و سالگرد بگیرن رو بزنه... یا اینکه چرا نمیتونه مثلاً 206 شو بکنه ماشین شاسی بلند مثل دختر خاله ی عمه ش! اون بدبخت داره سر گرسنه میذاره زمین که فردا صاحب خونه اسباب اثاثیه شو نریزه وسط خیابون ...

اینا دو چیز مجزاست ... شرایط جامعه و ... افتضاحه و ایشالله زودتر ریشه ی فساد کنده بشه ... و ... و ...

ولی این حقیقتو عوض نمیکنه که یه سری خرجا توی تمام دنیا غیر ضروریه که فقط ایرانیا درگیرشن ...

شما نگران کارتون خوابایی، جای نوعروس برو کرمانشاه یه سر بزن به خونه های بنده خدایی که هنوز آواره ن ... تا حالا ساندویچ خریدی واسه بچـّه های زباله گرد؟ اگه درد فقرا رو داری؛ باید جای داد و بیداد بهشون کمک کنی ... نه اینکه بشینی بیرون گود و بقیه رو متهم کنی ... شما دردت واقعاً اون قشر هست؟

اوضاع بده ... ولی دوستمون حرف قشنگی زد .. اونی که کفش نمیتونه پای بچـّه ش کنه؛ نمیاد توی نوعروس بچرخه و به بقیه گیر بده... بعضیا شدن مصداق اینایی که توی اینستاگرام زیر عکس هنرمندا و ... فحش مینویسن ...

من ماهو نشونت دادم؛ شما داری نوک انگشت منو می بینی ...

ببخشید این قدر رُک میگم همین چشم و هم چشمیا و خرجای بی مورد تو طبقات متوسط تر و پایین تر اتفاقاٍ بیشتره ... برای همین منشی مادرمو مثال زدم ...! چون دیدم چه جوری مدام میخوان کم نیارن... به قول یه جمله معروف :

«اگه میخوای برای قشر ثروتمند شو آف کنی و خودت رو مثل اونا نشون بدی که در نهایت فقط بهت میخندن و مسخره ت میکنن؛ اگر هم برای قشر فقیرتر از خودت میخوای اینکارو کنی که باعث حسرتشون بشی که یه آدم پست و عوضی هستی.»

اوضاع بد و افتضاحه شکی نیست...

این تاپیک راهکاره برای دوستانیه که پرسیدن، ما حقوق متوسط یا نسبتا خوب داریم، ولی الآن با این اوضاع اقتصادی کم میاریم، چیکار کنیم...؟ چه جوری مدیریت کنیم؟

جوابشم ساده بود، "حذف مخارج غیر ضروری"

حالا چیش این قدر به بعضیا برخورد، جای سواله ...

اصلاً بحث ازین جا شروع شد ...

ما هم راهکار دادیم... تو خواه پند گیر خواه ملال ...

Follow me on instagram
@styleodontist 
Heart 
نقل قول
 سپاس شده توسط maraal ، sherioshahab ، ابوالمشاغل! ، باران 94
امروز, ۰۳:۲۳ صبح
ارسال: #363
بچه ها لباس تو خونه ای بزرگسال، جنس پنبه لی و راحت ( نه از جنس این ست های تو خونه ای ترک) مارک ایرانی سراغ دارید؟
من یه بلوز شلوار پنبه ای چند سال پیش خریدم
خیلیییی نرم وراحت بود
دیگه نتونستم لباس اون جنسی پیدا کنم

نقل قول
  • بیکیوت مدیس اپیلاسیون
  • بیکیوت مدیس ماساژ
امروز, ۰۳:۳۲ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۰۳:۳۴ صبح توسط لحظه.)
ارسال: #364
ساراگل امضات عالیه
من توو دلم اینو اضافه کردم:
کاش میتوانستیم عزیزانمان را برداریم و برویم
من نزدیک چهار ماه میشه عروسی کردم
تا یه ماه قبل شاغل بودم ولی بنا به دلایلی از جمله اصرار همسرم استعفا دادم
همسرم کارمنده اما کنارش درامد دیگه ای ام داره که گاهی قلمبه و گاهی کمه، گاهی دیر به دیر و گاهی با فاصله کمتره
با این وجود ، شرایط ی جوری داره پیش میره که منی ک تصمیم گرفتم دیگه خونه دار باشم (چون کار پرمسئولیت و رو مخی  ای داشتم و بعد خونه دار شدن به آرامش رسيدم و مثلا میخواستم مثل پرنسسا استراحت بدم ب خودمتصویر: images/smilies/biggrin.gif) دارم دوباره دنبال کار میگردم
با وجودیکه خرج اضافی و آنچنانی نداریم، من حتا ماه عسلم نرفتم الانم ک همسرم اصرار میکنه سفر بریم من راغب نیستم اونقد که میترسم از فردام که نکنه اوضاع بدتر بشه و به سختی بیفتیم
خدا به همه مظلومای عالم کمک کنه ( ما هم جزئشونیم، چون این زندگی و شرایطش انتخابمون نیست و یه جورایی همگی مورد ظلم واقع شدیم)

بيايد يه كم برگرديم به اصول اخلاقي و انسانيت
بخدا اونقدام سخت نيست
نقل قول
 سپاس شده توسط باران 94
امروز, ۰۳:۴۲ صبح
ارسال: #365
سارای عزیز
از قدیم گفتن، بشین وبفرما وبتمرگ هرسه یه معنی دارع
اما واقعنا بار معنایی هر سه یه چیزه؟!
ضمنا من با وجود نکته های خوبی که تو ارسال های احیر شما دیدم به نظرم چند تا ایراد بزرگ تو نوشته هاتون بود
از جمله اینکه خیلی راحت میگید همه جای دنیا فلان کار رو انجام میدن
یا هیچ جای دنیا فلان کار رو انجام نمیدن!
جالبه من خارج از ایران دقیقا برعکس بسیاری از مواردی که شما فرمودین رو دیدم بارها
دنیا پر از کشورهای مختلف با فرهنگ های مختلفه، نمیشه انقدر راحت یه چیز رو به همه تعمیم داد
مورد بعدی هم اینکه حتی تو کشور خودمون هم فرهنگ ها، الویت ها، سبک زندگی ها وارزش ها متفاوته
بیاید برای اثبات خوب بودن سبک زندگیمون از خارجی ها مایه نذاریم
درسته مردم ما درگیر چشم وهم چشمی هستن
اما در مجموع ما مردم پرتوقعی نداریم
دیگه یه تولد با چند تا بادکنک وکیک وکادو واقعا تجمل وخرج اضافه نیس که با بوس سر وتهش رو هم بیاریم
خیلی از مراسماتمون پیشینه بسیار قدیمی وزیبا دارن وخوبه که حفظ بشه، نباید کسایی رو که علاقه مند به اینجور مهمونی ها هستن به بی رویه خرج کردن وبریز وبپاش متهم کنیم
واینکه بدونیم شخصیت ادم ها متفاوته
من هرگز. بدون مسافرت وتفریح وتنوع نمیتونم زندگی کنم
روحیه ام بهم میریزه
اما یکی مثل مادر شما میتونه
واین دلیل بر ول خرج بودن امثال من نیس
شما پوستتون بدون کرم ومراقبت های خاص سالمه، باید بگم خوش بحالتون چون احتمالا ژنتیکتون تو این زمینه کمکتون کرده
من یکی دو هفته به پوستم نرسم افتضااااااح میشه بسکه جوش میزنه وخشک وکدر میشه
خیلی از خرج هایی که ماها انجام میدیم وشما نه،. از سر زیاده خواهی وبی تدبیری نیس
در واقع نیازهای ادم ها متفاوته
اگه کسی دنبال چیزیه که ما نیاز نداریم، هزینه کردن غیر ضروری رو بهش تسبت ندیم
نقل قول
 سپاس شده توسط **مینو** ، Selin000 ، باران 94
امروز, ۰۵:۲۰ صبح
ارسال: #366
واقعا این حجم از درک نکردن همدیگرو درک نمیکنم ، ماشالله تو این سایت که همه دکتری به بالا هم هستن ، یادم نیست کی بود ولی یکی از بچه ها چند وقت پیش نوشته بود که بابا کتونی مثلا ۶۰ ۷۰ تومنی هم خوبه به خدا یا لباس ایرانی ، اونوقت یکی دیگه اومده نوشته نههههه من دوووووست دارم کتونی ۲ میلیونی پام کنم حتما ، خب دوست داری که داری ، پولشو داری بکن ، پولشو نداری ناله نکن یا بیشتر کار کن یا نخر ، اما اینقدر جو ناامیدی رو زیاد نکن ، اونی باید غر بزنه و گریه کنه که دمپایی ۵ تومنی هم نمیتونه بخره
بخوایم نخوایم بااااید قبول کنیم ایرانیها بسیااااار مصرف گرا ، اهل پز و چشم و هم چشمی و اسراف هستن ، خواهش میکنم صادقانه بگید ، چند نفرتون یخچال جهازتون ساید نبوده ؟ یه دو طبقه ی معمولی( که کاملا برای دو نفر کافیه ) بوده ؟ چند نفرتون با یه دست قابلمه معمولی ( که باز هم کافیه ) زندگی رو شروع کردید ؟ چند نفرتون کریستال نخریدید ؟ چند نفر با یه دست چینی و قاشق چنگال معمولی بدون کنسول شروع کردید ؟ ووووووو ....
حالا میاید میگید دوست داریم حقمونه دلخوشیمونه ، خب واقعا این دلخوشی مشکل داره ، بله آدما با هم متفاوتن ولی بعضی چیزا اینقدر غلطن که نمیشه با کلمه ی تفاوت روشون سرپوش گذاشت ، غلطه که دلخوشی یه دختر جوون اهمیت مارک کتونیش باشه به جای مکان های خوبی که با اون کفش میره ، غلطه که دلخوشی یه دختر گندگی یخچالش باشه به جای غذاهای سالم و خوشمزه ای که میزاره توش ، غلطه که دلخوشی یه دختر خرید لوازم آرایش برندی باشه که تو دنیا فقط ملکه ها استفاده میکنن به جای میزان لبخند رو صورتش ، درستش اینه که دلخوشی ها باید ورزش ، هنر ، مطالعه ، طبیعت گردی ، رقص و عشق باشه ، بابا دلخوشی ها اشتباهههههه ، برای من فرقی نداره که روتختیم مارک تاچ باشه یا یه چیز ساده ، برای من لحظات آرامش بخش کنار همسرم خوابیدن مهمه ، برام مهم نیست کتونی پام چنده و اسمش چیه ، مهم اینه که کجاها باهاش قدم برداشتم تو چه جنگل زیبایی باهاش رفتم ، مهم نیست رژ لبم  ysl باشه یا رژ لب دو تومنی تو مترو ، مهم اینه لبم چقدر خندونه ....
متاسفانه دنیا این شکلیه که یا یه چیزی رو خودت میفهمی یا دنیا به خشنترین شکل ممکن بهت میفهمونه ، فرهنگ خوب اروپایی ها فقط ناشی از محرومیت هاشون در اثر جنگ های جهانی و یه مدت هم حکومت های کمونیستی هستش ، کاری ندارم که مسئولین چقدر دارن کار بدی میکنن ولی مطمئنم از دل کار بد اونا یه نتیجه ی عالی درمیاد ، ایرانی ها مجبووووور میشن یسری مسخره بازی هارو بزارن کنار در نتیجه نسلمون اصلاح فرهنگی خواهد شد و شاید ما هم بعد از کشیدن این سختی ها ۵۰ ۶۰ سال دیگه مثل اونا با فرهنگ بشیم ، ارزشامون درست بشه ، ارزشامون به جای برند لباسمون، زیبایی بدنمون بشه ، به جای گندگی یخچالمون، تغذیه درست بشه ، به جای میلیونها پول آرایش عروسی و لباسی که فقط یه شب میپوشی و تعداد غذایی که شب عروسی میدیم ، کیفیت تاهل ، تعهد و ازدواج عاشقانمون بشه 
آمین خخخخ والله وگرنه ایرانی جماعت درست بشو نیستن

بعد یه نکته ی بد دیگه ، تازگیا میبینم چقدررررر قشر متوسط گارد و جبهه گیری دارن در مقابل بالاتر از خودشون ، بابا حتی اگه به قانون جذب هم اعتقاد نداری ، وقتی اینقدر از پول و پولدارا بیزارین و همش تحقیرشون میکنین انتظار دارین پول وارد زندگی خودتون بشه ؟ چطور اگر کسی از درآمد بالاش میگه و اینکه چطور به اونجا رسیده اینقدر زورتون میگیره که برای آروم کردن خودتون یا میگین دروغ میگه یا از راه حرومه و در هر دو حالت فقط فحشش میدین ، بعد انتظار ندارین خودتون به درآمد برسید وقتی حتی درامد بالا رو باور ندارید ؟؟؟؟ چجوری به چیزی که فکر میکنین وجود نداره برسید ؟ چجوری وقتی براتون مهمه پولتون حلال باشه ولی ایمان دارید که پول فقط از راه حروم میاد میخواین بهش برسید ؟؟؟ کی اینهمه نفرت از پول ایجاد شده ؟ به خدا همه ی پولدارا دزد نیستن و سهم کسی رو نخوردن ، به خدا پول بد نیست و فقر خوب ، چقدر تو فرهنگمون و سریالا و همه جا بهمون القا شده فقیرا با خدا و خوبن و پولدارا عوضی ، چند بار شده از کسی که وضعش خوبه راز موفقیتش رو بپرسید و براش ارزوی موفقیت بکنید به جای فحش دادن و دروغگو خوندنش ؟ پول خیلی هم خوبه ، اصلا فقره که با خودش اینقدر خشم و چیزای بد میاره ، پس این تفکری که سالها به خوردمون دادن رو بریزید دور و اینقدر تقصیر نداشتن خودمون رو گردن اونایی که دارن نندازیم چون هیچ فایده ای نداره جز اینکه ثروت رو ازمون دورتر کنه ، از این به بعد اگر کسی وضعش خوبه ازش الگو بگیریم به حای اینکه بهش بگیم ماری انتوانت یا دروغگو 
به جای پا کوبیدن زمین و گریه و ناله کردن دنبال راه حل باشیم و انعطاف پذیر و هماهنگ با شرایط

در این زمانه ی بی های و هوی لال پرست ، خوشا به حال کلاغای قیل و قال پرست ، به شب نشینی خرچنگ های مردابی ، چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
بعضیا چه اصراری دارن بگن چیزایی که خودشون ندارن ، بقیه هم ندارن و دروغ میگن ، تلاش کن بهش برسی به جای بستن چشمات
نقل قول
 سپاس شده توسط Sarakora ، ابوالمشاغل! ، Rosee ، باران 94
امروز, ۰۷:۱۸ صبح (آخرین تغییر در این ارسال: امروز ۰۷:۳۰ صبح توسط ابوالمشاغل!.)
ارسال: #367
یادمه تو تاپیک "اعتراف میکنم... " خیلی از تازه عروسها اومده بودن شکایت که: وای! رفتم خرید، اشکم در اومده. دیگه هیچی نمیشه خرید. بد بخت شدیم. بیچاره شدیم. چیکار کنیم؟ چه خاکی به سر بریزیم؟ یخچال شده 20 تومن! فلان شده 10 تومن! اینجا دیگه جای زندگی نیست! دو روز دیگه از گرسنگی می میمیریم و ... !

خلاصه اشک بود و ناله و آه و فغان! انقدر دلم سوخت! گفتم این بندگان خدا حتما پول ندارن یخچال بخرن حتی و قراره به شیوه نمک سود کردن یا دفن زیر زمین مواد غذاییشون رو نگه دارن مثلا!

یه مدت گذشت دیدم همون بندگان خدا تو تاپیک "خریدهای جهیزیه " و امثالهم چه کولاکی به پا کردن! فرضا فقط یک سرویس قابلمه شون رو میلیونی خریده بودن... اونم نه یه دست! چند دست! انواع و اقسام! اونهم بهترین جنس موجود در بازار... شاید در جهان! حالا اینو تعمیم بدید به اقلام دیگه.

دیگه فکر نکنم نتیجه گیری شسته رفته ای لازم باشه... تا جایی که تونستم بخونم، سارا، شری و مارال خوب نتیجه گیری کردن. من فقط مصداق آوردم! 

ان شاءالله اصلاح بشیم! بعد اون وقته که موفق و موید میشیم! 

مرگا به من که با پر طاووس عالمی / یک موی گربه ی وطنم را عوض کنم
نقل قول
امروز, ۰۷:۴۳ صبح
ارسال: #368
چی شد الان؟
طبقه متوسط نمیخواست به طبقه ثروتمند برسه اصلا ! هر کسی در حد خودش !!! الان خرید لوازم آرایش اسنس لاکچری بازی محسوب میشه؟! قبول دارین که قبل گرونیا طبقه متوسطم میتونستن از این برند بخرن؟ الان چی؟ همون کلی پولشه . من نمیگم کسی ادای کسی رو در بیاره که اگه این کارو بکنه خب بحثش جداست. بله لقمه اندازه دهنت باید برداری. ولی قضیه اینه که لقمه ای که الان میتونی برداری خیلی کمتر از قبل گرونیاست
نقل قول
امروز, ۰۸:۰۰ صبح
ارسال: #369
بچه ها چرا بعضی هاتون فکر میکنید کاری که شما میکنید رو همه باید انجام بدن؟ چرا فکر نمیکنید اولویت و علایق ادمها با هم فرق داره؟
سارا جان شما میگی ارایشگاه نمیری و کرم و‌ لوسیون نمیزنی به پوستت، ظرفها رو با دست میشوری، اما اهل برندی و کیف و کفش و لباس زیاد میخری. خوب یکی برعکس شماست، چرا باید نوکیسه و تازه به دوران رسیده خطاب بشه؟ به قول خودت لایف استایلت اینه، خدایی نکرده از نداری که دور ارایشگاه و قرص ظرفشویی رو خط نکشیدی، شما باید تصور کنی اگه قدرت خرید لباس و کیف و کفشت به یک سوم و یک چهارم برسه چقدر سخت میشه برات‌.
شری جان شما میگی مارک یخچال و لباس و کیف و کفش مهم نیست، اما یادمه میگفتی اون زمانی که اوضاع مالی خوبی نداشتید BMW زیر پاتون بود چون ماشین براتون مهم بود. خوب چرا نباید کسی برعکس شما فکر کنه؟
هر کسی دلایل خودشو داره. یکی خوراک براش مهمه یکی لباسش. لزومی نداره اینهمه انگ بچسبونید به هم. تا یه چیزی میشه همه میشن مصرف گرا و نوکیسه و تازه به دوران رسیده.
چقد دل آدم میگیره از اینهمه کینه توزی نسبت به هم
من تو حرف اول مارال هیچ چیز بدی ندیدم. منتها بحث به جاهایی رفت که واقعا حالم گرفته شد.
من نه از غرغرهای وااااااای بازم گرون شد دیگه الانه که نابود شیم خوشم میاد، نه اینکه بگن اگه اعتراض نمیکنی حقته و اشتباه تاوان داره!
نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام