• نسیم عقیلی
  • هیژا

مقایسه تشریفات ها (2)

۳-آذر-۱۳۹۷, ۰۹:۲۹ عصر (آخرین تغییر در این ارسال: ۳-آذر-۱۳۹۷ ۰۹:۳۲ عصر توسط ساحلی.)
ارسال: #461

RE: مقایسه تشریفات ها (2)
تست غذای عروسی
برای اینکه مطمئن باشید که در شب عروسی تان، غذا در بهترین شرایط پخته و سرو می شود، بهتر است قبل از رزرو تالار، انواع غذاها را تست کنید. بهتر است این تست حتی بدون اطلاع قبلی صورت بگیرد. به این شکل که یک شب مهمان همان تالار باشید. حتی می توانید از چند نفر که متخصص هستند برای تایید کیفیت غذاهای رستوران مورد نظر کمک بگیرید.

کیفیت مواد اولیه غذای عروسی:
مواد اولیه در پخت یک غذا حرف اول را می زند، برنج ایرانی، گوشت و سبزی تازه، محصولات استاندارد و با کیفیت می تواند یک غذای خوشمزه را تضمین کند.
پس لازم است از این نظر هم اطمینان حاصل کنید که مواد اولیه ای که برای پخت غذا در این تالار به کار گرفته می شود مورد اطمینان و با کیفیت است.

نحوه ی سرو غذا:
غذای عروسی می تواند به دو حالت سرو شود، دیس پرس یا سلف سرویس. اینکه شما کدام یک را انتخاب می کنید در درجه ی اول به بودجه ای که در نظر گرفته اید، بستگی دارد.
سلف سرویس قیمت بالاتری دارد، تنوع غذا و پیش غذا در آن زیاد است و معمولا بیشتر از ظرفیت مهمانان عروسی غذا تدارک دیده می شود. چرا که ممکن است بعضی از غذا ها طرفدارهای بیشتری داشته باشند. اما در سرو دیس پرس، معمولا دو نوع غذا و یک پیش غذا سرو می شود.

مزایا و معایب سرو های مختلف:
در سلف سرویس، هم بودجه ی زیادی صرف می شود و هم اسراف در آن بسیار است. اغلب مهمانان در سرو غذا به شکل سلف سرویس، از پلو کمتر استقبال می کنند. به دلیل تنوع غذایی، کمتر می توانند غذاهای مختلف را تست کنند و همین امر سبب می شود که بخش بسیار زیادی از غذا حیف و میل شود. با توجه به فرهنگ دینی و ایرانی که ما داریم باید برای جلوگیری از این اسراف ها تدبیری اندیشیده شود. چرا که اغلب رستوران ها غذا ها را بعد از پایان عروسی دور می ریزند. در حالی که بسیاری از این غذا ها دست نخورده و قابل مصرف هستند.
پیشنهادی که اغلب انجمن های خیریه دارند، این است که پس از اتمام عروسی، غذاهای باقی مانده را که دست نخورده و بهداشتی هستند؛ در ظروف مشخص شده بسته بندی کرده و به دست نیازمندان برسانیم. در این صورت هم از اسراف بخش زیادی از سرمایه جلوگیری کرده ایم و هم بخشی از هم وطنان مان را در شادی عروسی مان سهیم کرده ایم.
در سرو غذا به شکل دیس پرس هم ما با محدودیت غذا مواجه هستیم. در این شکل تنها دو نوع غذا را می توانیم سفارش دهیم؛ همراه یک پیش غذا. ممکن است محدودیت غذایی باعث شود، بخشی از مهمانان از غذای عروسی استقبال نکنند. ولی باید توجه کرد که در این صورت باید غذایی را سفارش داد که بیشترین طرفدار را بین عموم مردم دارد و بیشتر از آن استقبال می شود. معمولا باقالا پلو و کباب با ذائقه ی اغلب مهمانان سازگار است.

غذای اصلی برای شام عروسی
منویی که اغلب تالارها برای عروسی به شما ارئه می کنند، تقریبا یکسان هستند. اما می توانند بر اساس بودجه، علاقمندی و انتخاب شما تغییر بکنند.

انواع کباب ها: اعم از جوجه کباب، کباب برگ، کوبیده، بختیاری، قفقازی، ششلیک، سلطانی و ….

انواع پلوها: اعم از زرشک پلو، باقالا پلو، ته چین مرغ، آلبالو پلو، مرصع پلو، شیرین پلو و پلوهای مخلوط نظیر، پلوی مکزیکی، پلوی زعفرانی، پلوی چینی و یونانی و…..

انواع خورشت ها: خورشت فسنجان، خورشت قیمه، خورشت قورمه سبزی و خورشت کاری، خورشت خلال و ……

انواع خوراک: خوراک بیف استروگانف ، خوراک چیکن استروگانوف، انواع استیک، انواع شنیسل، انواع خوراک گوشت و مرغ، و…..

غذاهای دریایی: ماهی قزل آلا، قلیه ماهی، انواع میگو، خوراک سوشی، اوزون برون، شیرماهی، ماهی گریل شده و….

میز اردو: انواع کوکو ها، دلمه ها، کوفته ها، کشک بادمجان، میرزا قاسمی، شامی و ….

انواع سالاد ها: سالاد فصل، سالاد الویه، سالاد سزار، سالاد سبزی جات، سالاد ماکارونی، سالاد کلم، سالاد یونانی، سالاد قارچ و پنیر، سالاد تند عربی، سالاد پاستای ایتالیایی و….

میان وعده ها: انواع ناگت مرغ و گوشت و میگو، پاچینی، اسنک ها، و….

انواع دستر ها: انواع ژله، موس ها، پودینگ ها، کرم کارامل، ترامیسو، کیک بستنی، کیک یخچالی، چیز کیک، و…

نوشیدنی ها: آب معدنی، نوشابه، دوغ ، دلستر، آب میوه ، شربت

دیزاین سالن پذیرایی:
صندلی های شیواری، رومیزی های آراسته، گل آرایی روی میز مهمانان و جایگاه عروس و داماد، شمع آرایی، ظروف پذیرایی مجلسی در رنگ ها و طرح های مختلف، نورپردازی محوطه ی بیورون و داخل سالن و…. مجموعه ای از طراحی های سالن های عروسی است.

معمولا به ازای هر 15 نفر یک مهمان دار در سالن به پذیرایی و ارائه ی خدمت مشغول است. ممکن است این تعداد بر حسب امکانات تالار کم یا زیاد شود.

هزینه ی شام عروسی:
شام عروسی معمولا قیمت مشخصی ندارد. چرا که منوی انتخابی شما، کیفیت غذا و تالاری که انتخاب کرده اید و نحوه ی ارائه ی خدمات، روی افزایش یا کاهش قیمت غذا تاثیر مستقیم دارد. اگر سلف سرویس انتخاب کرده باشید که قطعا هزینه های شما افزایش چشم گیری خواهد داشت.

پذیرایی ساده با دو نوع غذا و میوه و شیرینی حداقل قیمتی مابین 30 تا 40 هزار تومان خواهد داشت. اگر بخواهید تنوع غذایی بیشتری داشته باشید هزینه ها بین 80 تا 100 تومان به ازای هر نفر افزایش خواهد یافت.

متوسط قیمت برای هر نفر در یک رستوران مجلل و پذیرایی عالی چیزی بین 150 تا 250 هزار تومان برآورد می شود.

اگر به این قیمت ها، هزینه ی تالار پذیرایی و ورودی برای هر نفر را هم اضافه کنیم، می توان چنین نتیجه گیری کرد که قیمت 15 الی 20 میلیون تومان برای یک عروسی متوسط با مهمانان حدود 200 نفر مهمان کفایت می کند. البته افزایش یا کاهش این هزینه ها باز هم بر عهده ی خود میزبان است. تنوع منوی غذایی، استفاده از خدمات اضافی، افزایش یا کاهش تعداد مهمانان می تواند این لیست قیمت را تغییر دهد.
به طور کلی می توان چنین نتیجه گرفت که عروسی های ساده و کم خرج با تعداد مهمان کمتر، می تواند برای شروع یک زندگی، مخصوصا برای زوج هایی که دارای درآمد محدود هستند مناسب باشد.

خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/lub.png

نقل قول
 سپاس شده توسط white lily ، فرشته نامی ، Sahraa71
۱۷-آذر-۱۳۹۷, ۱۰:۳۴ صبح
ارسال: #462
دوستان سلام
درسته که این تاپیک داره خاک می خوره الان ولی من اومدم یه سری اطلاعاتی که کسب کردم رو براتون بذارم
ما تا حالا تشریفات پرنسس (آقای مقدم) رومنس (آقای حیدری) نوبل 0آقای یوسفی) و سعید تقی زاده رو رفتیم دیدیم
تست مراسم ندیدیم آنچنانی
اما کلا بخوام بهتون بگم همه شون منوهاشون از 120 اینا شروع می شه به بالا
ولی تقی زاده منوی پایه اش 285 تومنه و ورودی باغ که باغ خودشونه و جدید زدن (باغ همای) رو گفت 20 به بالا با توجه به فصلش...
و این همه تفاوت قیمت واقعا واسه من تعجب آور بود که چطور یه منوی یکسان رو مثلا تشریفات نوبل 120 می گیره اما تقس زاده 285
نقل قول
 سپاس شده توسط parmin.ab ، فرشته نامی
۲۶-آذر-۱۳۹۷, ۰۱:۳۳ عصر
ارسال: #463
باغ تالار سورینو _ تشریفات سورینو
سلام دوستان کسی اینجا تجربه ای از باغ سورینو یا تشریفات سورینو داره ؟ Tashrifat.soorino   , http://www.tashrifatsoorino.com@

نقل قول
  • پیانو
  • گروه ژ
۱۰-دي-۱۳۹۷, ۰۴:۳۷ عصر
ارسال: #464
سلام به همگی دوستان
من سوم دی ماه عروسیم برگزار شد و با تشریفات ادم و حوا مراسممون رو پیش بردیم.
میتونم بگم روزی که وارد باغ شدیم همه چیز عالی بود تزیین های زیبا و شیک و حتی بالاتر از درخواست ما(کمی) نحوه پذیرایی طبق گفته مهمونها واقعا خوب بود و غذاها نوشیدنی ها و مدیریت مراسم واقعا عالی بود جوری که خانم رستمی اول مراسم با یک سری صحبتها انجام دادند و ما خیالمون راحت شد
تا آخر مراسم من و همسرم فقط مشغول رقصیدن با مهمونها و خداروشکر دغدغه ای نداشتیم .
تنها یک مورد در مورد این تشریفات ناراحتمون کرد که این بود یک سری قیمتها رو بدون اینکه به ما بگن موقع نهایی سازی قرارداد بالا برده بودند که وقتیبا قرارداد اولیه مون مقایسه کردیم متوجه شدیم و باهاشون در میون گذاشتیم که ما از این موضوع ناراحت هستیم و پذیرفتند
کلا تو قرارداد بستن با تشریفات و کارای عروسی حواستون جمع باشه

تشریفات: آدم و حوا(خیلی خوب)
باغ: باران(عالی)
لباس عروس: مزون تاج (عالی)
آرایشگاه: ساناز سعدی(عالی)
آتلیه: فوتو سایه (خیلی خوب)
خدایا شکرتتصویر: /images/smilies/new/lub.png
نقل قول
 سپاس شده توسط Neginphd ، shiningdiamond
۱۶-دي-۱۳۹۷, ۱۰:۱۷ صبح
ارسال: #465
دوستان سلام.... کسی تجربه تشریفات نوبل رو داشته؟؟؟ مراسم ازشون دیدین؟؟؟
نقل قول
۱۶-دي-۱۳۹۷, ۰۹:۰۳ عصر
ارسال: #466
(۱۶-دي-۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ صبح)'shiningdiamond' نوشته است:  دوستان سلام.... کسی تجربه تشریفات نوبل رو داشته؟؟؟ مراسم ازشون دیدین؟؟؟

سلام
عزیزم بله یکم اذر ماه جشن عروسی ما با تشریفات نوبل بود و بسیار خوب و عالی برگزار کردن و ما خیلی راضی بودیم از همه مهمتر اینکه  خیلی منصف هستند توی اجرای مراسم بالاتر از اون چیزی که قرارداد بستید را میبینید  برای ما که اینطور بود 
اگر میخوای قرارداد ببندی شک نکن خیلی عالی هست  چون من   هم قبل از اینکه ایجا قرارداد ببندم با چند تا عروس دامادهایی که مراسمشون با این تشریفات بود تحقیق کردم  خیلی راضی بودن 
نقل قول
۱۷-دي-۱۳۹۷, ۱۰:۱۷ صبح
ارسال: #467
(۱۶-دي-۱۳۹۷ ۰۹:۰۳ عصر)'فرزانه دربار' نوشته است:  
(۱۶-دي-۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ صبح)'shiningdiamond' نوشته است:  دوستان سلام.... کسی تجربه تشریفات نوبل رو داشته؟؟؟ مراسم ازشون دیدین؟؟؟

سلام
عزیزم بله یکم اذر ماه جشن عروسی ما با تشریفات نوبل بود و بسیار خوب و عالی برگزار کردن و ما خیلی راضی بودیم از همه مهمتر اینکه  خیلی منصف هستند توی اجرای مراسم بالاتر از اون چیزی که قرارداد بستید را میبینید  برای ما که اینطور بود 
اگر میخوای قرارداد ببندی شک نکن خیلی عالی هست  چون من   هم قبل از اینکه ایجا قرارداد ببندم با چند تا عروس دامادهایی که مراسمشون با این تشریفات بود تحقیق کردم  خیلی راضی بودن 

خدا رو شکر عزیزم
شما مراسمتون تو کدوم باغ بود؟؟؟
کدو منو رو برداشتین؟؟
تخفیف دادن به شما؟؟؟
ما قرارداد بستیم اما اصلا تخفیف ندادن
من تعجب می کنم تو تاپیک خودشون بعضیا گفتن تخفیف داده بهشونتصویر: images/smilies/sad.gifتصویر: images/smilies/sad.gif

نقل قول
۲۷-دي-۱۳۹۷, ۰۸:۱۹ عصر
ارسال: #468
بچه ها تشریفاتها همگی غذاهاشون سلف سرویسه؟مثلا جایی قبول نمیکنه فقط یک نوع غذا و دسر و سالاد بده؟ ولی کارشونم خوب باشه؟
نقل قول
۲۳-اسفند-۱۳۹۷, ۰۹:۴۰ عصر
ارسال: #469
سلام دوستان خوبم! فردا آخرین روز بازدید های 5 روزه عروس سالن سمیرا مرتضویه تصویر: /images/smilies/new/lub.png ان شاا... برای بهار سال دیگه برای کارای عروسیم این سالن و انتخاب کردم. حالا فردام برای بازدید میرم تصویر: /images/smilies/new/wink.png پیشنهاد میکنم تجربه کنید کارای این سالنو... من پوستر بازدید فردا رو از تو پیجش برداشتم....

تصویر: ./uploads/201903/post_117649_1552586985_2a594d62a45b7b02399c7e196f831729.attach

نقل قول
ارسال پاسخ

تمامی اظهار نظرهای کاربران صرفا نظرات شخصی آنان بوده و تمامی مسئولیت متوجه اظهار کننده نظر می باشد.

ارسال پاسخ صفحه قبل صفحه بعد ثبت نام